Zaloguj się, aby obserwować  
Kraju

BioShock: Infinite - Temat Ogólny

661 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2014 o 19:41, Kraju napisał:

Właśnie skończyłem drugie DLC do Infinite i czy mógłby mi ktoś krótko wyjaśnić zakończenie?
Podstawkę, jak i pierwszego Bioshocka przeszedłem dawno temu i niektóre wątki były dla
mnie niezrozumiałe.

Ja też już dawno temu grałem w Bioshocka (okolice premiery, trzeba przejść drugi raz), ale może napisz które dokładnie wątki są niezrozumiałe bo dużo do opowiadania może być.

Mnie to głównie teraz zastanawia jedno (Zdjęcie może zawierać dla kogoś spoiler ;p), dlaczego w końcowej scenie, jak

Spoiler

oddajemy Atlasowi "asa"

to w napisach informujących kto teraz wypowiada kwestie jest kilka razy Fountain gdy daną kwestie wypowiada Atlas. Czy Atlas i Fontaine to tak naprawdę jedna osoba? Tak jak pisałem wcześniej, w Bioshocka grałem w okolicach premiery i słabo go pamiętam.

20140412205101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słaba pamięć, słabą pamięcią ale widać, że po prostu przeleciałeś przez dodatek skoro zadajesz to pytanie :)


co do samego dodatku fabularnego to jakbym nie dostał season pass to dla niego na pewno wydałbym pieniądze ponieważ zapowiadał się fantastycznie i taki się okazał. świetne początki i zakończenia każdej z części oraz niezwykły klimat to na pewno mocne elementy. szkoda, że teraz taki wizjoner jak ken wraz z odchudzonym irrational games skoncentrują się na mniejszych produkcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy !
Nie jestem ostatnio zbyt obeznany w sprzętach komputerowych (ostatnie 2 latka ''przesiedziałem'' na konsoli i ignorowałem wszelakie newsy o pecetach), więc zwracam się do Was z pytaniem : czy na moim lapku ruszy Bioshock: Infinite ?
Procesor : Intel Pentium CPU B950 @ 2.2 GHz
Karta graficzna : Nvidia 710m
RAM : 4gb

"Internety" milczą :( - więc liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko dla mnie historia ma dziury? Za jakiś czas przejdę grę jeszcze raz, ale teraz widzę, że chociaż historia miażdży, to zakończenie nie do końca jest z nią spójne.

Spoiler

Dlaczego śmierć bookera w jednym ze światów odbija się na innych? Tutaj został utopiony, ale przecież w innych nadal mógł przyjąć/odrzucić chrzest . Tak jak gunsmith podczas historii. Dodatkowo, oznacza to, że nie mógł też odrzucić tego chrztu (i na to by wskazywała scena po napisach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Elizabeth w Burial at Sea

Spoiler

jest również podczas walki o dziecko razem z Comstockiem i braćmi Lutece? Przecież nie powinno jej tam być, a poza tym jeśliby tam była to nie miałoby sensu to całe porwanie Anny.

Ogarniacie to? Nie grałem jeszcze w epizod 2 dlatego jeśli coś ma się tam wyjaśnić to mi nie spojlerujcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 17:28, MrGregorA napisał:

Czy tylko dla mnie historia ma dziury? Za jakiś czas przejdę grę jeszcze raz, ale teraz
widzę, że chociaż historia miażdży, to zakończenie nie do końca jest z nią spójne.

Spoiler

Dlaczego śmierć bookera w jednym ze światów odbija się na innych? Tutaj został utopiony,
ale przecież w innych nadal mógł przyjąć/odrzucić chrzest . Tak jak gunsmith podczas
historii. Dodatkowo, oznacza to, że nie mógł też odrzucić tego chrztu (i na to by wskazywała
scena po napisach).



Spoiler

Wg tego co czytałem na necie to ten Booker, który nie przyjął chrztu opiekuje się nadal swoją córeczką Anną. Są teorie, że ostatnią osobą, która zostaje w zakończeniu (ta która stoi tuż przed ściemnieniem ekranu) jest nie Elizabeth, ale Anna z tego wymiaru w którym rozgrywa się scena po napisach.



Ja natomiast mam inne pytanie dot. końcówki:
Spoiler

W końcówce chodzi o to, że DeWitt ginie, żeby Comstock nigdy nie powstał, ale... jak? Skoro przez całą grę kierujemy Bookerem to to czy na końcu gry zginie czy nie przecież nic nie zmienia, bo wszystko co widzieliśmy w grze już się wydarzyło. To co widzimy na końcu to jakieś "wspomnienie"? Nie kierujemy tym samym Bookerem co kilka scen wcześniej (i przez całą grę)? Jedynym wyjściem zlikwidowania COmstocka, które widzę jest podróż do wszechświata w którym DeWitt przyjmuje chrzest i zabicie DeWitta, tzn. widzimy w FPS drugiego DeWitta/Comstocka i go zabijamy i znikamy. Zamiast tego Elizabeth (Anna?) nas zabija po fakcie. Zakończenie zdaje się nam wmawiać, że jakby zabić dowolnego DeWitta w dowolnym wszechświecie to nigdy nigdzie nie powstanie Comstock. Wytłumaczy mi ktoś to, bo może gdzieś mam jakieś luki w rozumowaniu i nieuważnie grałem/czytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem. Dwie godzinki za mną :) Gram na Hardzie, grafika ultra i lata na 60 klatkach. Rozdzielczość spora, chyba za dużą bo ekwipunek, filmiki są maluśkie :/ Takie tyci tyci. To akurat zdecydowanie lepiej wyglądało we wcześniejszych częściach, szczególnie ekwipunek. Jakby go nie było.

Troszeczkę jestem zagubiony fabularnie, chyba czegoś nie zrozumiałem.

Spoiler

Sielanka, radość i modły i tu nagle staje się głównym złym. Piękne ulice, gdzie przebywali radośni mieszkańcy zmienia się w masakrę. ???


Nie mogę ustawić wyświetlania napisów z odtwarzanych kaset. Nie da się ?

Jest bardzo fajnie, jutro też trochę pogram :)

20150325232615

20150325232719

20150325232722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 23:36, In_The_End napisał:

Dziś zacząłem. Dwie godzinki za mną :) Gram na Hardzie, grafika ultra i lata na 60 klatkach.
Rozdzielczość spora, chyba za dużą bo ekwipunek, filmiki są maluśkie :/ Takie tyci tyci.
To akurat zdecydowanie lepiej wyglądało we wcześniejszych częściach, szczególnie ekwipunek.
Jakby go nie było.

Troszeczkę jestem zagubiony fabularnie, chyba czegoś nie zrozumiałem.

Spoiler

Sielanka, radość
i modły i tu nagle staje się głównym złym. Piękne ulice, gdzie przebywali radośni mieszkańcy
zmienia się w masakrę. ???


Nie mogę ustawić wyświetlania napisów z odtwarzanych kaset. Nie da się ?

Jest bardzo fajnie, jutro też trochę pogram :)

Wielu rzeczy można nie rozumieć do końca gry(i to jest dla mnie najlepsze), poprostu graj dalej i na koniec wszystko(albo chociaż część) się wyjaśni.
Napisów niestety nie da się ustawić kiedy odtwarza się dzienniki podczas chodzenia, trzeba wejść w menu, znaleźć zakładę i wtedy będą teksty po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 23:36, In_The_End napisał:

Jest bardzo fajnie, jutro też trochę pogram :)

Warto przejść drugi raz żeby zobaczyć detale, które się przeoczyło albo nie zrozumiało (np. statua przed raffle) na początku :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do was ze z pozoru dziwną prośbą.
Potrzebuję rachunek z sieciówki (Mediamarkt, Saturn, etc.) albo sklepu online (muve, gram, etc) na BioShock Infinite na Xboxa 360. Jeśli ktoś ma taki rachunek i chciałby się nim podzielić (albo z ciekawości zapytać po co mi rachunek), to proszę pisać na jeden z poniższych adresów:
luke@explosivetitles.com
alexmainacc@gmail.com

~~
A tak swoją drogą, czy ktoś jeszcze uważa, że tryb 1999 jest nieco rąbnięty w założeniu? Jak zginiesz to płacisz. Jak nie masz kasy to game over. Jak game over, to wczytaj ostatni checkpoint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak to możliwe, że nie mogę nigdzie znaleźć Burial at Sea EP2 do ściągnięcia? Kupiłem nową grę z Season Passem, mam wszystkie dodatki oprócz BaS EP2. O co chodzi? Wersja na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta część Bioshocka ma jakikolwiek związek fabularny z poprzednimi dwiema czy jest po prostu inną grą w tym samym uniwersum [?] czy może jeszcze czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 10:32, Tyler_D napisał:

Czy ta część Bioshocka ma jakikolwiek związek fabularny z poprzednimi dwiema czy jest
po prostu inną grą w tym samym uniwersum [?] czy może jeszcze czymś innym?

W podstawce jest kilka nawiązań, a cały dodatek Burial at Sea dzieje się w Rapture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 18:56, 354homik napisał:

W jednym z pierwszych rozdziałów nie zebrałem dwóch voksofonów.Czy w późniejszej grze
da się je zebrać ?


Nie, bo Infinite nie ma otwartej struktury świata i nie można wrócić do wcześniej odwiedzanych lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A da się gdzieś w internecie przeczytać treść wszystkich zapisów z voksofonów (najlepiej po Polsku) ?.Prawda to że dzięki nim da się lepiej poznać fabułę ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 22:47, 354homik napisał:

A da się gdzieś w internecie przeczytać treść wszystkich zapisów z voksofonów (najlepiej
po Polsku) ?.Prawda to że dzięki nim da się lepiej poznać fabułę ?.


Prawda, choć obecnie w internecie jest tyle opracowań fabuły Infinite, że można się bez nich obyć. Na pewno gdzieś można znaleźć (chociażby u jakiegoś youtubera, który przeszedł grę), musisz poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować