Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II mocna sprzedaż w... USA

26 postów w tym temacie

> To na konsole sprzedaje się "gdy" a nie gry? Całe życie byłem w błędzie :/

Dnia 13.08.2010 o 11:06, Laston napisał:

PS. I tak według mnie mało jak na taki hit.


Premiera była pod koniec lipca, więc nie powiedziałbym, że mało, tylko DUŻO :) Nawet jeśli wziąść poprawkę na to, że gra wyszła też na bardzo popularne w USA "makówki" - nie wiem dlaczego newsmani o tym zapominają ;-) No chyba, że przyjmiemy założenie, że "komputer to komputer" - nieważne czy PC czy Apple. Ale w takim układzie oburzanie się w innych newsach na zsumowane wyniki sprzedaży gier na PS3 i X360 zalatuje hipokryzją...

Sprzedaż i tak robi wrażenie - ponad 700 tysi przez 3 dni... Ależ się Kotick nachapie forsy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiste, że StarCraft 2 będzie się dobrze sprzedawał, ale - szczerze powiedziawszy - myślałem, że wynik będzie większy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, w 3 kwartale gierka nie powalczylaby juz tak mocno. Po prostu nie bylo jakiejkolwiek konkurencji a Blizzard zrobilo fenomenalny krok wydajac gre w wakacje - dzieki temu maja tak fantastyczne wyniki...

Ogolnie widze, ze to dobry plan dla wydawcow by w wakacje wydac naprawde mocny hit bez jakiejkolwiek konkurencji - wtedy mozna liczyc na sporawe przychody ze sprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Renzov czytaj dokładnie, tu jest mowa tylko o rynku USA a tam gry na PC nigdy nie sprzedawały się zbyt dobrze więc ten wynik według mnie można uznać za rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to można powiedzieć że naprawdę dobrze wypadł biorąc pod uwagę że to USA gdzie sprzedają się masowo numery na konsole... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 11:20, Renzov napisał:

To było oczywiste, że StarCraft 2 będzie się dobrze sprzedawał, ale - szczerze powiedziawszy
- myślałem, że wynik będzie większy...


Tyle, że przecież gra wyszła 27 lipca. Więc de facto miała 5 dni na nabicie tego wyniku. Dla porównania ten NCAA Football 11 wyszedł 2 tygodnie wcześniej, a Crackdown 2 aż 3 tygodnie wcześniej.

Kwestia PC/Mac - a cholera wie. NPD zapewne nie rozróżnia, Vgchartz tak samo.

Lordpilot - wiesz, większy problem się robi jak w corocznych zestawieniach NPD wrzuca do jednego wora stacjonarne z przenośnymi. Wtedy dopiero śmiech jest, bo dla mnie urządzenia przenośne albo są taką samą konkurencją dla wszystkich stacjonarnych albo nie są dla żadnej i traktujemy jak trzeci rynek, który jest sam sobie. No i w przypadku konsol łatwo zauważyć, kiedy doszło do sumowania, w przypadku PC/Mac niezbyt, można sobie tylko pogdybać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 11:20, Renzov napisał:

To było oczywiste, że StarCraft 2 będzie się dobrze sprzedawał, ale - szczerze powiedziawszy
- myślałem, że wynik będzie większy...


Z jednej strony nie było konkurencji, ale z drugiej zainteresowanie też dużo mniejsze. Nie bez powodu wszyscy chcą premiery robić w grudniu, a o lato nikt się nie bije skoro w grudniu sprzedaż gier może sięgać nawet 30% całorocznej sprzedaży. Gdyby to było tak proste jak to przedstawiasz, to premiery byłyby równomiernie w ciągu roku rozłożone. Lato uznawane jest za najgorszy okres, bo wtedy ludzie po prostu mniej siedzą w domu, mniej grają, więc i mniej kupują. To samo jest wtedy z TV i filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, łał, jedna gra na kilka lat sprzedaje się lepiej na PC niż na konsole, i to ma być niezbity dowód, że "PC is not dead", albo, że jest lepszą platformą niż konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 11:48, Dared00 napisał:

Nie no, łał, jedna gra na kilka lat sprzedaje się lepiej na PC niż na konsole, i to ma
być niezbity dowód, że "PC is not dead", albo, że jest lepszą platformą niż konsole.

no to zmienimy cytat i napiszemy "Blizzard is not dead" pasuje ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 12:05, kindziukxxx napisał:

no to zmienimy cytat i napiszemy "Blizzard is not dead" pasuje ? :)

Pasuje, chociaż nie wiem, co to ma do rzeczy i do mojej wypowiedzi. Blizzard nigdy nie był "dead".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 12:28, Dared00 napisał:

> no to zmienimy cytat i napiszemy "Blizzard is not dead" pasuje ? :)
Pasuje, chociaż nie wiem, co to ma do rzeczy i do mojej wypowiedzi. Blizzard nigdy nie
był "dead".


no ale jakby PC był już death to i blizz też by nie żył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę na jedno - ano na to, że Starcraft 2 tak jak i inne gry Blizzarda będzie sprzedawał się zawsze, przez kolejne 10 lat (w tym czasie to o większości "normalnych" gier się zapomina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 12:31, kindziukxxx napisał:

> > no to zmienimy cytat i napiszemy "Blizzard is not dead" pasuje ? :)
> Pasuje, chociaż nie wiem, co to ma do rzeczy i do mojej wypowiedzi. Blizzard nigdy
nie
> był "dead".

no ale jakby PC był już death to i blizz też by nie żył


czy ja wiem, znając życie poradzili by sobie, w pierwsze diablo grałem na moim poczciwym Ps1 ( spoczywaj w pokoju [*] ) i grało mi się dobrze, więc D2 i D3 też by dali radę zrobić, WoWa też by jakoś przeniesli, a SC to już pikuś, nie róbmy z nich Bóg wie jakich leszczy bo jeśli PC upadnie, Blizz rzuci się na konsole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 11:10, Lordpilot napisał:

Nawet
jeśli wziąść poprawkę na to, że gra wyszła też na bardzo popularne w USA "makówki" -
nie wiem dlaczego newsmani o tym zapominają ;-)
No chyba, że przyjmiemy założenie, że
"komputer to komputer" - nieważne czy PC czy Apple. Ale w takim układzie oburzanie się
w innych newsach na zsumowane wyniki sprzedaży gier na PS3 i X360 zalatuje hipokryzją...


Nie przypominam sobie, by ktokolwiek wydał grę kompatybilną z PS3 i X360 w jednym pudełku...
Na marginesie, znajomy korzysta z dobrodziejstw opcji dual-boot Windows7/Mac OS... Posiada zatem Maca czy PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyniki wszystkich ośrodków traktuję z wielkim dystansem - bo albo są wyrywkowe, albo nieprecyzyjne, albo w ogóle bardzo wątpliwe. To samo tyczy się definicji gatunków, które przyjęły owe ośrodki. Od liczby sprzedanych sztuk, wolałbym wiedzieć, czy gra przyniosła zysk, a jeśli tak, to jaki. No ale wtedy runąłby mit pt. "Chcesz zarobić, zrób jakąkolwiek grę na konsolę". Żyjemy we mgle i możemy stawiać dość ogólne wnioski, by się grubo nie pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować