Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R. 2 oficjalnie zapowiedziany

60 postów w tym temacie


> Snorki nie będą skakać bo konsolowiec nie będzie umiał trafić, system osłon za którym

Dnia 14.08.2010 o 11:28, Krzycho napisał:

będziesz nieśmiertelny, jasna noc żeby dzieci się nie bały grać, mapy to "korytarze"
ograniczone niewidzialnymi ścianami żeby się nie zgubić... ech. Kolejna marka ukażualowiona
przez konsole.


Naści chusteczkę fanbojku, bo coś Ci się w kącikach zebrało :)

Co do gry - trzymam kciuki żeby "dwójka" okazała się tym, czym pierwotnie miał być pierwszy STALKER: czyli dużo więcej elementów RPG, pojazdy (do dziś ubolewam, że je wywalono). Niech z tego wyjdzie coś więcej niż tylko ciut bardziej ambitny shooter.
Sprawa najważniejsza - niech tym razem będzie bez bugów. Zaburaczona gra na konsolach nie przejdzie - nikt nie będzie czekał na tony patchy, tylko rzuci grę w kąt i tak się skończy przygoda GSC z tymi maszynkami. O klimat jakoś się nie boję. Trzymam też kciuki, żeby tym razem udało sie deweloperowi zrealizować więcej obietnic :) A potencjał jest - bo ile na rynku mamy gier, których akcja toczy się w okolicach elektrowni czarnobylskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że w końcu wezmą sie do roboty i wykorzystają cały ten potencjał jaki ukrywa się w zonie i "stalkerstwie" ...
oczywiście poprzednie części były bardzo dobrymi, klimatycznymi grami ale moim zdaniem wiele, oj bardzo wiele brakowało im do perfekcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R. multiplatformowy, czytaj: uproszczony do granic możliwości i dostosowany do wymagań graczy konsolowych. Oto zmierzch mojej ulubionej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała informacja jak dla mnie. Martwi mnie tylko przyjście na multiplatformowość, ale mam nadzieję, że nowy Stalker będzie przynajmniej tak dobry jak poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolejna seria gier z pc zostaine zepsuta przez "multiplatformowosc" to bedzie to straszny cios... zwlaszcza ze chodzi o Stalkera, jedna z moich ulubionych serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 17:57, Krzycho napisał:

Powiedz prawdę i już jesteś fanbojem. :)

No właśnie to była opinia fanboya. Twórcy raczej zdają sobie sprawę w czym tkwi siła ich marki i nie będą się z nią pchać na część rynku, gdzie dominują gry mocniej stojące akcją, czy multiplayerem, bo nie mają w tym doświadczenia, co zaowocuje porażką - z oczywistych przyczyn.
A ... w sumie więcej nie chce mi się pisać, nie mam siły się o te bzdury spierać - ja i tak wolę konsolę o każdej porze dnia i nocy, przynajmniej nie muszę się z nimi użerać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:18, Krystian213 napisał:

Największą głupotą było zawężenie akcji w elektrowni, w której
> miałem tylko zastrzelić jakiegoś faceta (nie pamiętam już kogo).
To był strielok główny bohater pierwszej części a CS kręciło się wszystko wokół niego
a w CoP pojawił się aby raz ale za to rozwiązał główny wątek no i dzięki temu wiemy że
nadal żyje i może pokazać się też w następnej odsłonie :)
A co do stalkera wreszcie czekałem na tą informacje mam nadzieje że będzie miał klimat
z Cienia Czarnobyla naprawdę warto zagrać polecam.


Też liczę na to, że nowy STALKEr będzie miał w sobie klimat z SoC. Fajnie byłoby gdyby główny wątek rozgrywał się na terenie elektrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 20:26, castlerock napisał:

autoaim pomaga hehehe

Ach, autoaim - kolejna historia z gatunku: gdzieś dzwonią, ale nie wiem w którym kościele...
Przede wszystkim nie auto aim, tylko aim assist/sticky aim. To nie celuje za Ciebie.
Poza tym ten filmik to nie aim assist, tylko mad skills - po prostu są pro na PC, są i pro na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:11, akodo_ryu napisał:

Poza tym ten filmik to nie aim assist, tylko mad skills - po prostu są pro na PC, są
i pro na konsolach.


Hmmm... wiesz, chyba jednak bym się spierał. W kilku miejscach wyraźnie widać, że celownik jest obok postaci, do której strzela, pyk - i postać pada. Może coś takiego jest definicją "pro" na konsolach, na pececie nazywa się to inaczej ;)

Zresztą spójrz na załączony obrazek. To dwa screeny z tego filmiku. Na jednym czerwoną strzałką zaznaczyłem położenie lufy. Jeśli się przyjrzysz, to zauważysz, że skierowana jest ona w lewo od celu. Na drugim obrazku widać, że celuje gostkowi pod łokieć, w bok. Jeden strzał i trup. Nieźle... Naprawdę.

20100814230641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad. drugiego screena - nie grałem na tyle w MW, żeby wiedzieć czy to powinno zabić, ale od snajperki oczekuje, że 1 strzał w klatę = trup.

A co do pozycji lufy - a ma to znaczenie przy tak szybkim celowaniu? Animacja może nie dogrywac się wystarczająco szybko, a pocisk leci w miejsce, w które powinien lecieć podczas celowania.

Ale nie ważne, skończmy to, zanim się zacznie. Gracze PC mają precyzyjniejsze celowanie, a gracze konsolowi lepiej się bawią grając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cieszył jakby zrezygnowali z multiplatformowości, gry multiplatformowe mają tendencję być konwertowane z konsol na PC z debilnym sterowaniem i słabym zbalansowaniem trudności (mówię tutaj o strzelankach) mysz vs pad? Ale cóż, tak długo jak wychodzi też na PC, a nie na same konsole wszystko to trzeba się cieszyć, znowu zaczną gadać, że rynek PC umiera >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:02, akodo_ryu napisał:

Ad. drugiego screena - nie grałem na tyle w MW, żeby wiedzieć czy to powinno zabić, ale
od snajperki oczekuje, że 1 strzał w klatę = trup.

A co do pozycji lufy - a ma to znaczenie przy tak szybkim celowaniu? Animacja może nie
dogrywac się wystarczająco szybko, a pocisk leci w miejsce, w które powinien lecieć podczas
celowania.

Ale nie ważne, skończmy to, zanim się zacznie. Gracze PC mają precyzyjniejsze celowanie,
a gracze konsolowi lepiej się bawią grając.

A ja gram na konsolach tylko w te tytuły które mnie interesują i nie ma ich na PC, bo nigdy tak dobrze mi się nie grało na żadnym innym systemie, mimo że zaczynałem na konsolach i dalej gram na nich w tytuły których nie ma na PC, a mnie interesują, więc wypowiadaj się w swoim imieniu w kwestii lepszej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stalker to marka grałem we wszystkie i się zachwycałem , chcoiaz najlepsza dla mnie czescia był Cień Czarnobyla , grajac w Czyste Niebo i Zew Prypeci czegoś mi brakowało , tak jakby fajne czesci ale nie było czegoś nowego aby zaskoczyć ale i tak cudownie się grało.
Jak się dowiedziałem ze 2 bedzie to szał , gra którą kupię bo to saga którą uwielbiam i nie szkoda mi kasy.Gra którą wspominam bardzo czesto , licze ze w 2 bedzie długo , przyjemnie i pojezdze samochodem jak obiecywano.

Kto nie grał niech załuje , bow arto , chcociaz gra ma bugi ale nie az takie aby odstawic gry. Zaczniesz to nie bedziesz wiedział kiedy skonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. Z dwa tygodnie temu pomyślałem sobie właśnie, siedząc przed moim X360, że chciałbym mieć Stalkera na konsolę i proszę bardzo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować