Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia II - testujemy PhysX, APEX, 3D Vision

34 postów w tym temacie

Q8200 czyli taktowanie 2.33 to troszkę za mało.
Sam mam C2D E8200 2x2.66 i GF 9600 GT AMP i gra na średnich chodziła dobrze z filtrowaniemx4 , oczywiście bez AA i physx . Procek podkręciłem na 2x3.4 i gra hula na wysokich. W teście 30 klatek przeciętnie . Rozdzielczość 1440x900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2D E4500, 8800GT 512mb, 2GB ramu i demo śmiga na full ustawieniach przy rozdzielczości 1024x768 (monitor 17"). Z wyłączonym PhysX''iem gra nie spada poniżej 30 fps''ów. Jednak z włączonym mam istny pokaz slajdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na HD5770 1GB Phenom !!x4!! 555 BE 3.6ghz 4gb ram''u
hula na 30fps''ach ze wszystkim na max w FullHD (bez physx)
Nie wiem czemu ale jest to pierwsza gra w której nie zadziałał mi tandem Radeon+GeForce jako procesor fizyki...
Kiedy próbowałem odpalić gra informowała mnie że nie wykryła sterowników PhysX(moje były specjalnie zmodyfikowane) potem "niby" instalowała nowe a przy następnej próbie sypała błąd krytyczny...
pomagało tylko wyłączenie obsługi PhysX przez kartę (8600GT) mam nadzieje że niedługo wyjdzie patch do konfiguracji Radeon+GeForce umożliwiający uruchomienie gry.
Zainteresowanych taką konfiguracją odsyłam tu
http://forum.pclab.pl/topic/390173-Radeon-GeForce-CrossSLI-PhysX-%3B/page__hl__hybrid%20physx?s=d00f78f1b08b649acfc9eeb9e5b5ac91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie: c2d e7500@3.6, gf gts250 1gb, 4gb ram pomiary frapsem wyglądają następująco:
max detale bez apex: Avg: 43.311 - Min: 21 - Max: 252,
max detale + średni apex Avg: 36.527 - Min: 18 - Max: 276,
max detale + max apex: Avg: 34.980 - Min: 17 - Max: 220,
Wszystko na rozdzielczości 1400x1050, stąd ten wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 20:09, shinigami napisał:

> Mam pytanie, czy z Radkiem Hd 5870 pójdzie WSZYSTKO na max detalach? Tzn. antyaliasing,

> PhysX itp.? EDIT: bez 3D Vision. Z góry dzięki za odp.
Haha, dobre pytanie. PhysX jest ekskluzywny dla kart Nvidii, więc nie, nie pójdzie. A
antyaliasing w Mafii to ściema, to po prostu rozmycie obrazu które ani wiele nie poprawia
ani nie obciąża jakoś specjalnie systemu.


Przeciez mozna właczyć physx na CPU. Po wywaleniu najbardziej dobijajacych fps efektow mozna grac bez problemu. Jak mam fizyke ubrania vito, efekt wybuchu aut i szkła plus efekty uderzenia samochodem w rózne przedmioty (kosze, skrzynki na listy itd.) i moj C2D E6300@2.94 daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 20:49, alexds napisał:

Po prostu odpisałem na to co napisał dokładnie recenzent, więc:
a) aby grać na 3d Vision trzeba mieć paczkę beta do dema i spokojnie wystarczy SLI480
do 1920x1080
b) bez klimatyzacji to ja osobiście nie wyobrażam sobie funkcjonowania w XXI, tym bardziej
jeszcze w dobie zasilaczy 1500W i kart takich jak nowe NV, czy nowe radeony.


O jakiś ty zajebisty ;>
A tak na serio to nawet jakbym chciał(a możliwości finansowe mi na to pozwalają) to nie wydał bym na te grzejniki od nv. Prędzej Radeony, może w mniej zabójczej konfiguracji, ale nie Nv.
Po pierwsze te temperatury są chore. I co z tego, że mogę sobie zainwestować w dobre wc(2000zł). Nie rozumiem czemu miałbym wydawać specjalnie tyle kasy na chłodzenie wodne, bo inżynierowie nvidi są nieporadni, a ich zarząd myśli, że wciśnie takie coś normalnemu odbiorcy.
Po drugie radeony są dobrą alternatywą bez takich po***nych temperatur i prądożerności.
Btw. jestem ciekaw jakie płacisz rachunki za prąd? ^^
No, ale lepiej pójść w szpan, kupić 3way by nvidia + zasiłka 1500 W i wc(2000zł, może od razu azot?), po czym przepłacać na każdym polu. Ok. jak ktoś ma kase, robi z nią co chce, ale to jest po prostu snobstwo ^^
Też zawsze trzymałem z produktami Nvidi, ale teraz się zastanowię przez zakupem nowej grafiki.

PS. Próbowałem dema na już leciwym gtx-ie 260 i śmigało całkiem fajnie z włączonym physyx-em, co prawda na początku się dało nie grać, ale co mnie zdziwiło, później się się jakoś "rozchodziła" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh konfiguracje typu SLI GTX 480 to spory wydatek i w sumie dla dodatkowych efektów nieopłacalne. Jak ktoś lubi patrzeć jak cena sprzętu spada w zastraszającym tempie to taka maszynka jest w sam raz :) U mnie na Core I5 750, 4 GB RAM i Radeonie 5850 jest dobrze. Owszem po włączeniu apexa na max spada do 20-25 klatek w tłumie, podczas jazdy jest już lepiej, ale Physx to patent Nvidii. Można to modyfikować, wywalając pliki związane z fizyką ubrań i wtedy jest git, ale i bez tego Mafia 2 wygląda bardzo dobrze a stałe 60 FPS cieszy i to bardzo. Dla dodatkowych bajerów nie będę jednak dokupywał karty Nvidii, bo to średni biznes jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 19:57, kamyk95 napisał:

Mam pytanie, czy z Radkiem Hd 5870 pójdzie WSZYSTKO na max detalach? Tzn. antyaliasing,
PhysX itp.? EDIT: bez 3D Vision. Z góry dzięki za odp.

Tak. Na quadzie. Jeśli usuniesz pliki PhysX z tkaninami NPCów. Bez tkanin NPC spadek FPS przy physx na CPU jet minimalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 12:45, byverter napisał:

> Mam pytanie, czy z Radkiem Hd 5870 pójdzie WSZYSTKO na max detalach? Tzn. antyaliasing,

> PhysX itp.? EDIT: bez 3D Vision. Z góry dzięki za odp.
Tak. Na quadzie. Jeśli usuniesz pliki PhysX z tkaninami NPCów. Bez tkanin NPC spadek
FPS przy physx na CPU jet minimalny.

Mógłbyś to napisać jaśnniej? Mam Core i5 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 13:26, kamyk95 napisał:

> > Mam pytanie, czy z Radkiem Hd 5870 pójdzie WSZYSTKO na max detalach? Tzn. antyaliasing,

>
> > PhysX itp.? EDIT: bez 3D Vision. Z góry dzięki za odp.
> Tak. Na quadzie. Jeśli usuniesz pliki PhysX z tkaninami NPCów. Bez tkanin NPC
spadek
> FPS przy physx na CPU jet minimalny.

Mógłbyś to napisać jaśnniej? Mam Core i5 750.

Więc.. Robisz tak jak tutaj. Zostawiając sobie efekty na Vito.
http://physxinfo.com/news/3628/mafia-ii-demo-tweaking-physx-performance/

U mnie po włączeniu psysx (Przy wyłączeniu ciuchów NPC) na medium w mieście nie zmienia się framerate, a efekty cząsteczek wybuchów, dymu są. Jedynie w misji na drugim piętrze trochę spada (o 25%) Nie mam pojęcia czemu, bo na drugim piętrze jest to samo co na pierwszym. Na Twojej konfiguracji powinno wszystko chodzić płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2010 o 14:03, byverter napisał:

Więc.. Robisz tak jak tutaj. Zostawiając sobie efekty na Vito.
http://physxinfo.com/news/3628/mafia-ii-demo-tweaking-physx-performance/

U mnie po włączeniu psysx (Przy wyłączeniu ciuchów NPC) na medium w mieście nie zmienia
się framerate, a efekty cząsteczek wybuchów, dymu są. Jedynie w misji na drugim piętrze
trochę spada (o 25%) Nie mam pojęcia czemu, bo na drugim piętrze jest to samo co na pierwszym.
Na Twojej konfiguracji powinno wszystko chodzić płynnie.

Ok, dzięki wielkie, jak wyjdzie pełna wersja (nie chce mi się ściągać dema) to spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mamy rok 2013 telewizory 3d taniutkie jak barszcz (bo niedlugo wchodzi 4k-czyli 4xhd)
jedno pytanie jak do cholery odpalic mafie 2 w 3d bo filmy ogladam bez problemu sterowniki najnowsze czy mafia potrzebuje jakis specjalny emiter IR jak tak to do bani ide instalowac crysis2 moze tam zagram wreszcie w 3d pozdro dla posiadaczy 3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować