Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Intro jako Sztuka

75 postów w tym temacie

Zarąbiste było intro do Kozaków 1, ta szarża kawalerii i (jak na tamte czasy) wspaniała grafika, która nawet dziś ładnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 08:35, HumanGhost napisał:

Zdecydowanie najlepsze intro jakie widziałem to te pochodzące z World of Warcraft. Genialna
grafika, świetnie dobrana muzyka i dobrze skonstruowana fabuła.


eee stary, gdzie ty widzisz w intrze wowa fabułę? w reklamach telewizyjnych jest więcej fabuły niż w tym filmiku który jest po prostu dopakowanym efekciarsko cinematikiem 3d.

ps: jak szukacie sztuki w animacjach 3d to zacznijcie od szortów Pixara - for the birtds, one man band, geri''s game... w większości intr gier sztuka sprowadza się niestety tylko do typowo hollywoodzkiego efekciarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa intra na myśl mi się nasuwają Z gry Splinter Cell części pierwszej dobre i klimatyczne było drugi to filmy z Warcrafta III przebudzenie nag z początku dodatku oglądałem wielokrotnie nadal robi na mnie wrażenie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:49, Ciastuś napisał:

w większości intr gier sztuka sprowadza się niestety tylko do typowo
hollywoodzkiego efekciarstwa.


Które, jeśli jest dobrze zrobione, można również określić jako sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobało intro z Silent Hill 3. Szczególnie za wspaniałą muzykę. Intro bardziej mi podchodziło pod teledysk, niż wprowadzenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede oryginalny jak powiem, ze intro W40k DoW jest wypasione, bo to sprawa oczywista. Mam nadzieje, ze panowie z Relic zafunduja nam cos rownie ciekawego przy okazji Dark Crusade. Nie moglem przebolec braku filmu z gwardia imperialna w roli glownej. Moim faworytem jesli chodzi o intra jest nadal intro z Diablo 2. "na wschod....zawsze na wschod..." ech do dzisiaj mnie ciary przechodza jak to slysze. No i pamietam jeszcze intro Dark Colony zrobilo na mnie swietne wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro z Wh40k: DoW na zawsze zapdało mi w pamięć ;P Był okres, że za każdym razem gdy włączałem grę, MUSIAŁEM obejrzeć intro ^^ Jeszcze w Warcraft III Blizzard postarał się, i filmiki wypadają naprawdę dobrze. A co do intra Dark Crusade -.- Boję się, że Relic odstawi podobny numer jak z Winter Assault, czyli - takie same intro... DC jest podobnie jak WA dodatkiem. Tak samo nie było porządnego Outra, ani w DoW, ani w WA (wogóle nie ma outra). A pewien jestem, że goście z Blura wyczarowaliby coś pięknego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jak większości z was podoba sie intro z Warhammera40k: DoW.A co myślicie o tych komiksowych wstawkach w Max Payne 2?Są po prostu genialne!Idealnie pasują do klimatu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:49, Ciastuś napisał:

eee stary, gdzie ty widzisz w intrze wowa fabułę?


Może trochę źle się wyraziłem, nieprecyzyjnie. Chodziło mi o powiązanie zdarzeń. Najpier widzimy rasy, potem walkę między nimi. I od razu wiadomo o co chodzi. Nie są to tylko luźno powiązane scenki nic nie mówiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallouty - pamiętam swą reakcję: kopara na ziemi
Diablo 2 - miało klimacik
Wip3out (PSX) - niezły kwas
FIFA 99 - FatBoy Slim wymiata
Codename: Outbreak - całkiem przyjemne efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:52, Nightcrow1 napisał:

Dwa intra na myśl mi się nasuwają Z gry Splinter Cell części pierwszej dobre i klimatyczne


OOoo! Zapomnialem! To intro rowniez ogladalem chyba zawsze. :D "Listen all you mutha....!" xD Swietna muzyka, swietny filik. Dobzre wspominam to intro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz intra to często badziewie na silniku gry. Starsze gierki za to mają się czym pochwalić.

seria Fallout - świetny pomysł, żeby zagładę atomową pokazać przy dźwiękach spokojnej jazzowej muzyki, ze śmiesznym ludzkiem w tle

Command and Conquer - dziś już nie powala wykonaniem, ale rewelacyjne przedstawienie sytuacji światowej za pomocą... programów telewizyjnych

Warcraft 3 - ładne, nawet bardzo ładne, choć oszczędne w pokazywaniu akcji (jak to wszystkie filmiki Blizzarda - jak coś ma stać, to wygląda pięknie, a jak ma się ruszać... cóż, nie rusza się, bo pewnie nie wyglądałoby już tak pięknie)

i coś konsolowego:

Medievil - filmiki z tej gry są po prostu genialne; klimat tajemniczego, choć zabawnego fantasy powala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy, nie mam ulubionego intra. Potrafię za to zmusić się do wyłuskania elementów, które robią na mnie dobre wrażenie. I tak, może to być:

- błyskotliwy scenariusz - nietypowe zetawienie materiału, oryginalne rozwiązania, iskra geniuszu. Przykład: Fallout 2 (było już dlaczego).

- klimat - wszystko jest tak, jak być powinno, a nawet lepiej, by gracz poczuł się uczestnikiem rozgrywanych wydarzeń (czy to będzie rzeźnia, czy rozmowa, to już nieistotne). Takie intra się nie starzeją, bo nawet ze zwykłego 320×240 jest wyciśnięte tyle, że nawet po latach daje kopa. Przykład: Diabełki.

- ogólne działanie rozrywkowe - intro spełnia swoją rolę i zachęca do gry. Chwila akcji, trochę odpoczynku i daaaalej na pierwszy etap. Przykład: Heroes III.

- humor - czasami tylko to ratuje filmik, bo bez tej dawki uśmiechu byłoby słabiutko... Przykład: Alien Nations.

Bardzo nie lubię za to, gdy intro jest:

- chaotyczne - twórcy pakują tyle kolorowych obrazków, ile się da, dorzucają parę haseł i ostrą muzykę, następnie mieszają i przyklejają na początku gry. Całość wygląda jak teledysk i mi jako wprowadzenie w wirtualny świat nie pasuje... Przykład: Thief, Splinter Cell.

- pseudoklimatyczne - nie ma ani sensu, ani połączenia z właściwą grą, ale za to ładnie wygląda i... to wszystko co można o nim dobrego powiedzieć. Sztandarowym przykładem jest filmik początkowy z Neverwinter Nights. Do dzisiaj się głowię, co jego autorzy mieli na myśli...

- tandetne - intro, rzecz święta, więc COŚ musimy tak dać. Ale funduszu już brak... No to dajmy parę obrazków i lektora, ujdzie w tłoku. Przykład: Gromada: Revenge.

Outro zaś... ma być dobrym zakończeniem. Musi być treściwe i nie pozostawiać w niepewności (No i po co było kończyć, graczu? Teraz czekaj na dodatek... vide: Baldurs Gate II). I najważniejsze: przyzwoitość nakazuje, by było na poziomie intra. Pamiętacie "zakończenie" Return To Castle Wolfenstein na tle świetnego intra? No to już wiecie, o co chodzi. Co ciekawe, od zakończenia nie wymagam zbytniej długości. Tu liczy się jakość, bo właściwe zwieńczenie rozgrywki można zaserwować wewnątrz gry, a filmik to tylko wisienka. Jak na przykład w Planescape: Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złe intra to te z wszelakich sportówek i samochodówek. Ot, parę sekund pokazany jadący samochód, cięcie, teraz z innej strony, cięcie... Złe są także takie w niskiej jakości, gdzie zasadniczo nic nie widać, a do tego dłużą się nie miłosiernie - patrz pierwszy Aquanox.

Dobre są też intra inteligentnie sklecone z fragmentów filmu, na podstawie którego jest gra. Np. sceny z Władcy Pierścieni w Powrocie Króla, okraszone komentarzem Gandalfa i płynnie morfujące w grę to coś pięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:59, Król Jabol napisał:

Mi jak większości z was podoba sie intro z Warhammera40k: DoW.A co myślicie o tych komiksowych
wstawkach w Max Payne 2?Są po prostu genialne!Idealnie pasują do klimatu gry.

Nie podobały mi się i to bardzo. Wyglądało jakby przebrani nastolatkowie popstrykali sobie zdjęcia i przepuścili je przez fotoszopowe filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobały intra:

-----Full Spectrum Warrior-świetnię wyreżyserowany, przedstawienie postaci, żołnierski brud i dobrze przedstawiona wojna. Pamiętam jak się zastaniawiałem czy to gra czy film... :D

-----Splinter Cell-ta muzyka i w ogóle to "coś"

-----Freedom Fighters-dobre przedstawienie zwykłego człowieka, który powoli zmienia się w "wybrańca" :)

-----Rome: Total War-świetna muzyka i te bitwy!

-----Another World-jak na tamte czasy-cudo!

-----GTA Vice City i San Andreas-za swój klimat!

-----Psi Ops-świetne intro-po prostu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 09:59, flymar napisał:

Nie podobały mi się i to bardzo. Wyglądało jakby przebrani nastolatkowie popstrykali sobie
zdjęcia i przepuścili je przez fotoszopowe filtry.


Czy ja wiem same zdjęci może i nie były super, ale za to muzyka do tych fotek jak i do całej gry chyba najlepsza jaką w ogóle zrobili do jakiejkolwiek gry (moje subiektywne zdanie)

A zeby offtopu nie było to chyba najlepsze intro było Diablo 2 jak na tamte czasy to niemalże był przełom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intra. Ważna rzecz, pozwala mi się wczuć w klimat gry. Najbardziej spodobały mi się interka z:
-Warhammer 40.000 - Dawn of War - po prostu genialne intro, wypasione mna maksimum,
-Baldur''s Gate II: Tron Bhaala - ciekawie zapowiadał fabułę rozgrywki,
-Fallout 2 - za muzykę w tle "A kiss to build a...", po prostu świetne no i do tego "War, war never changes",
-Fallout - jak wyżej, ale piosenka to "Maybe" :-),
-Empire Earth II - takie epickie to, to było,
-Planescape: Torment - heh, uwielbiam tą grę, intro mnie powaliło na kolana z zachwytu, trzeba przyznać, że było oryginalne,
-Original War - zabawne było interko, nie mówiło nic o fabule, czy rozgrywce, ale za to ciekawe było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2006 o 10:32, GOTHICmitUnS_MODED napisał:


Czy ja wiem same zdjęci może i nie były super, ale za to muzyka do tych fotek jak i do całej
gry chyba najlepsza jaką w ogóle zrobili do jakiejkolwiek gry (moje subiektywne zdanie)


yeah.I jaszcze ten kawałek w menu głównym rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować