Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Intro jako Sztuka

75 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2006 o 10:32, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

A zeby offtopu nie było to chyba najlepsze intro było Diablo 2 jak na tamte czasy to niemalże
był przełom!


Hmmm możesz rozwinąć myśl? Może coś przegapiłem, ale nie pamiętam, by intro wzbudziło wielką sensację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 23:19, Matteos napisał:

Hmmm możesz rozwinąć myśl? Może coś przegapiłem, ale nie pamiętam, by intro wzbudziło wielką
sensację...


Pamietam nawet opinie, ze Blizzard powinien sie zajac robieniem filmow animowanym po tym jak stworzyli to intro. :) I zgadzam sie, bylo dobre. Jednak nie poruszylo mnie w nim nic, oprocz swietnego wygladu jak na tamte czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 23:19, Matteos napisał:

> A zeby offtopu nie było to chyba najlepsze intro było Diablo 2 jak na tamte czasy to niemalże

> był przełom!

Hmmm możesz rozwinąć myśl? Może coś przegapiłem, ale nie pamiętam, by intro wzbudziło wielką
sensację...

Bo to było dawno temu. Jakaś zapadła karczma, w której pojawia się Wędrowiec i dochodzi do "wycieku" sił piekielnych.
Podsumowując - bardzo dobrze zrobiony ogień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam swoje 2 ulubione:

1) Atlantis - The Lost World: Jeśli ktoś widział tą grę i wie też kiedy wyszła to napewno się nie dziwi dlaczego intro mnie zszokowało

2) The Longest Journey: Jedna z lepszych gierek w jakie kiedykolwiek grałem. Duże brawa dla Norwegów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. GTA 2 - kto widział to chyba nie ma wątpliwości
http://pl.youtube.com/watch?v=Byw1DKLy7Zw

2. Gran Turismo 2 - świetnie dobrana muzyka do tego co widzimy na ekranie
http://pl.youtube.com/watch?v=x4M_G-UUDE8

3. MGS - filmowe, tajemnicze, ciekawa muzyka i śpiew operowy (oraz wibracje w odpowiednich momentach) płynnie wprowadzające do świata gry
http://pl.youtube.com/watch?v=8n7C_TJx000
(tu nie ma dalszej części którą widzimy po rozpoczęciu z menu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi sie kiedys strasznie podobalo intro do Dark Colony. Jezu jakie to bylo dynamiczne i trzymajace w napieciu wtedy :D. Az lezka sie w oku kreci. Do upadlego moglbym ogladac tez wszystkie cut-scenki z Diablo2. To zapewne przez ich klimat i swietnie opowiedziana historie. Intro do W404 DoW, to pierwszy filmik w grze od czasow Diablo2 wlasnie, ktory zrobil na mnie TAKIE wrazenie. Na moj gust powinni takie filmy trzaskac pelnometrazowe. Tacy aktorzy sa czasem nawet lepsi od oklepanych ryjow z telewizji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsze i to nie tylko intra robi blizzard i to nie tylko diablo 2 ale i warcraft i wszystkie inne gry blizzarda (tak wiem, nie ma tego za wiele...ale za to jakie:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja oglądałem pierwszy raz intro Gothica 2 to mi aż ciary przeszły :D Bardzo mi się podobało. Tak samo ale już nie intro tylko filmiki w grze NfS Most Wanted podobały mi się bardzo :) Intro w Original War jest dobre tak samo jak na koniec gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro z Dawn of War było przegenialne, niezwykle klimatyczne i za każdym razem gdy odpalałem grę je oglądałem. Niestety intro do DC było już nieco gorsze.

Intro do Spellforce było równierz wybitne, nie mogłem się od niego oderwać żeby wcisąć Esc. ;D

A poza ty to filmiki z gier Blizzarda też są super, nie tylko Intra lecz wszystkie które można w tych grach obejżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to najlepsze filmiki wprowadzające były w:
Fallout 1 i 2, Miały super klimat, głównie budowany przez narratora i świetną muzykę stylizowaną na lata 50/60 ;)
Spellforce, Tak jak w Falloutach, intro w Spellforce ma super klimat, i świetnie się je ogląda :D Jest zrobione z naprawdę wielkim rozmachem ;)
Warhammer 40K DoW, Ta gra ma chyba najlepsze intro jakie widziałem :) Jest krótkie, ale z ciężkim, Warhammerowym klimatem ;) Wybuchy, orki i tryskająca krew, cały Warhammer ;)
Killzone, Ten kto ma tą grę, pewnie się ze mną zgodzi że intro w niej jest nieziemskie :D Hellghast strzelający do zwykłych robotników itp, super klimat ;)
Company of Heroes, Intro od tych samych ludzi, którzy robili filmik wprowadzający w DoW, czyli musi być super ;) Scena prosto z Szeregowca Ryana ;)
Full Spectrum Warrior, Intro jakby wprost z filmu Helikopter w Ogniu, przegenialne :D

Mógłbym tak jeszcze pisać długo, ale po co? ;) Te gry o których napisałem, mają wg. najlepsze filmiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. A przynajmniej pomysł na temat. Nigdy nad tym się nie zastanawiałem, ale teraz doszło do mnie, że faktycznie intra mogą zachęcić, lub zniechęcić do gry. Do najlepszych zaliczam:
Spellforce - może nie przedstawiają za dużo, ale są naprawdę fajnie zrobione.
Icewind Dale - niby odgrzewane kotlety, ale spodobał mi się Talar czytający wstęp. :)
Silent Hill 2 - chaotyczna mieszanka różnych ujęć z gry. Po przejściu gry ukazuje się nowe intro, tym razem z głosami.
Diablo II - jak można o tym zapomnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej podoba się intro z FIFA 06. To nie jest zwykłe wprowadzenie... to dzieło sztuki.
Szczególnie dobre wrażenie zrobił na mnie wstęp do Call of Duty 4 - żebym wszedł do pokoju i w trakcie jakby ktoś odpalał grę, spojrzał na kompa to pomyślałbym, że to jakiś lekko zaanimowany film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować