Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Matematyka

1442 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2006 o 14:03, rolek85 napisał:

Witam! Ostatnio kolega kupił Sudoku fajna matematyczna gra, jak ktoś się z nią spotkał, to
napewno mu się spodobała, a jak nie to zachęcam taka książeczka kosztuje jakies 2-3 zł a fajna
jest z tym zabawa.


Eeee sudoku raczej z matematyką nic związanego nie ma (wbrew pozorom tam nic się nie liczy) Jest to raczej łamigłowka logiczna. Bardzo rozwija spostrzegawczość :)
W internecie mozna znaleźć parę programów generujących Su-do-ku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 16:12, Latniak napisał:

Eeee sudoku raczej z matematyką nic związanego nie ma (wbrew pozorom tam nic się nie liczy)
Jest to raczej łamigłowka logiczna. Bardzo rozwija spostrzegawczość :)

Mi się pomimo wszystko podoba, dobry sposób vy sie odprężyć :)

Dnia 04.04.2006 o 16:12, Latniak napisał:

W internecie mozna znaleźć parę programów generujących Su-do-ku

Tzw. pójście na łatwiznę?? Nie preferuję tego, gdyż zamiast wytężyć szare komórki, bezmyślnie wklepujemy wtedy zadanie i mamy gotowe rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 11:00, cybek21 napisał:

Polecam grę w GO zacząłem w niągrać po obejrzeniu filmu "PI"

Cybek a gdzie znajdziemy tą grę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 09:35, rolek85 napisał:

> W internecie mozna znaleźć parę programów generujących Su-do-ku
Tzw. pójście na łatwiznę?? Nie preferuję tego, gdyż zamiast wytężyć szare komórki, bezmyślnie
wklepujemy wtedy zadanie i mamy gotowe rozwiązanie...


Jemu raczej chodziło o programy generujące -a nie rozwiązujące, choć takie też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 11:04, cybek21 napisał:


Gdyby to była łatwa gra to każdy by ja znalazł ;)


Cybek nie bądź taki..... Potrzebuję jakiejś ciekawej i twórczej gry i jestem ciekawy co to za gra GO. Pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 11:51, cybek21 napisał:


Rolek mam ją w domu kupe kasy za nią dałem ale jak siedze w sztabie i się nudze to gram w
nią na kurniku ;)

Sory, że sie tak o tą grę dopytuję bo zaciekawiłeś mnie nią i chętnie tą grę zobacze. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty Rolku ja też się nia zaciekawiłem gdyż GO jest cesarzową wszytkich gier podobne zopstała
stworzona po to by ułomny syn Cesarza Chin wrócił do normalności a nawet został geniuszem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 12:24, cybek21 napisał:

Podobnie jak Ty Rolku ja też się nia zaciekawiłem gdyż GO jest cesarzową wszytkich gier podobne
zopstała
stworzona po to by ułomny syn Cesarza Chin wrócił do normalności a nawet został geniuszem
;)

Mowisz że ta gra jest na kurniku?? Zaraz tam pędzę... :) Bo zaciekawiłeś mnie tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 09:35, rolek85 napisał:

> W internecie mozna znaleźć parę programów generujących Su-do-ku
Tzw. pójście na łatwiznę?? Nie preferuję tego, gdyż zamiast wytężyć szare komórki, bezmyślnie
wklepujemy wtedy zadanie i mamy gotowe rozwiązanie...


Nie rozumiesz... to są progrmay generujące diagramy sudoku. NMie trzeba kupowac żadnych książeczek ani ściągać arkuszy, po prostu te programy generują cały nowy diagram i pokazują ci tylko tyle pól ile chcesz, jest wiele poziomów trudności a także ułożeń tych pól.

Źle mnie zrozumiałeś, nie chodziło tutaj o rozwiązywanie sudoku tylko tworzenie nowych diagramów (generowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2006 o 13:53, Latniak napisał:

Nie rozumiesz... to są progrmay generujące diagramy sudoku. NMie trzeba kupowac żadnych książeczek
ani ściągać arkuszy, po prostu te programy generują cały nowy diagram i pokazują ci tylko tyle
pól ile chcesz, jest wiele poziomów trudności a także ułożeń tych pól.

Źle mnie zrozumiałeś, nie chodziło tutaj o rozwiązywanie sudoku tylko tworzenie nowych diagramów
(generowanie)

Wiem pomyłka, nie porzeczytałem dokładnie twojego posta i dlatego tak napisałem :) Mam nadzieje że mi wybaczysc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 14:22, amster22 napisał:

A robiliście kiedyś posadzkę z trójkątów równobocznych? Ja mam taką pierdułkę zrobić i zastanawiam
sie jak?

Jeśli jest to pomieszczenie ma kształt prostokąta to bez rozcinania trrójkątów nie ułożysz całej posadzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 15:26, windows00 napisał:

> A robiliście kiedyś posadzkę z trójkątów równobocznych? Ja mam taką pierdułkę zrobić i
zastanawiam
> sie jak?
Jeśli jest to pomieszczenie ma kształt prostokąta to bez rozcinania trrójkątów nie ułożysz
całej posadzki.

no to ma byc na A 4 czyli prostokąt..ale nie wiem czy musi byc wypełnony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro jest to temat o matemtyce, to niech ktos mi pomoze z takim zadaniem:
Wykaż, że liczby 5 555 555 nie można przedstawić w postaci sumy liczb pierwszych
Z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 20:59, ukash napisał:

Wykaż, że liczby 5 555 555 nie można przedstawić w postaci sumy liczb pierwszych


Jak dla mnie zadanie ma niekompletną treść - przed "liczb pierwszych" brakuje jakiegoś określenia, np. różnych, dwóch, kolejnych. Bo w takim przypadku bardzo łatwo obalić tezę, którą trzeba w zadaniu udowodnić. W końcu 5 555 555 to suma 1 111 111 piątek, a jak wiadomo 5 jest liczbą pierwszą. Czyli już wskazaliśmy przypadek, w którym teza jest nie prawdziwa, a do udowodnienia nieprawidłowości to jak najbardziej wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować