Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Matematyka

1442 postów w tym temacie

Ma ktoś rozwiązanie do tego zadania?? Bo ja troszke przytępawy jestem ;)

Przeciętny kierowca jest w stanie zareagować na nagłe z wydarzenie po upływie 0,3 sekundy. Samochód, który jedzie z prędkością 60km/h, pokonuje w ciągu sekundy 16 2/3 (czyt. dwie trzecie) m. Wyobraź sobie, że przed tym samochodem pojawił się pieszy. Ile metrów przejedzie kierowca, zanim zareaguje i zacznie hamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 09:05, Vytrix napisał:

Ma ktoś rozwiązanie do tego zadania?? Bo ja troszke przytępawy jestem ;)

Przeciętny kierowca jest w stanie zareagować na nagłe z wydarzenie po upływie 0,3 sekundy.
Samochód, który jedzie z prędkością 60km/h, pokonuje w ciągu sekundy 16 2/3 (czyt. dwie trzecie)
m. Wyobraź sobie, że przed tym samochodem pojawił się pieszy. Ile metrów przejedzie kierowca,
zanim zareaguje i zacznie hamować?


Według mnie wystarczy pomnożyć 16 i 2/3 * 0,3 i wychodzi 3,2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanko prosze o pomoc

Na przeciwprostokątnej BC trójkąta prostokątnego ABC, zaznaczono punkt D.
Zanjdz stosunek dl. promieni okręgów wpisanych w trojkąty ABD i ADC, wiedząc że przyprostok ątne trójkąta ABC maja dl. 5 i 12.
Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Niech M będzie niepustym zbiorem. W zbiorze M × M = {(x, y) | x, y należy do M} jest okreslone działanie * wzorem (x, y) * (z, t) = (x, t). Czy działanie to jest lączne? Czy istnieją elementy neutralne działania *?

2. Ile działań dwuargumentowych można określić w zbiorze k-elementowym? Ile z nich jest przemiennych?

3. Działanie * w zbiorze liczb rzeczywistych ma własnośś (a * b) * c = a + b + c. Udowodnić, że a * b = a + b.

4. Wykazać, że jeśli M = {2m/2n+1 | m,n należy do Z} oraz x * y = x + y + xy dla x,y należacych do M, to (M,*) jest grupą przemienną.

Byłbym wdzięczny choćby za jedno rozwiazanie z jakims minimalnym komentarzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:35, Todryk napisał:

1. Niech M będzie niepustym zbiorem. W zbiorze M × M = {(x, y) | x, y należy do M} jest okreslone
działanie * wzorem (x, y) * (z, t) = (x, t). Czy działanie to jest lączne? Czy istnieją elementy
neutralne działania *?

a nie powinno być: (x,y)*(y,t)=(x,t)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:55, Todryk napisał:

Zgodnie z treścią zadań jakie otrzymałem powinno być tak jak podałem.


Hmmm. To jest materiał na studia :) bo się rozpatruje grupy przemienne a tylko na studiach wprowadza się pojęcie grupy czy też pierścieni :) Algebra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prześlij mi Definicje grupy + grupy przemienne----ogólnie pamiętam ale nie chce tobie mieszać a szukać mi się nie chce w szafie. Jak prześlesz to sprubuje zrobić i ci podać odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to co teraz zarzuce to bzdety. Jutro mam kartkowe z algebry, z rzeczy z lo i pied pogrzebany jest w tym ze nic nie pamietam. Inna grupa miala takie trzy przyklady: |3*log1/2(x)|<1 (1/2 to wspolczynnik a logarytmu!)
2. 2 (potęga) sin(x)-1(koniec potęgi)>=pierwisatek z 2/2 dla x nalezacego od O do 2PI obustronnie otwarty
3. x(potęga)log2(x-1)(koniec potegi)=(4x-16)/(x-4) (2 - wsplczynnik a logayrtmu)

Bardzo prosilbym o objasnienie rozwiazania i odpowiedzi jakiekolwiek. Tylko w pierwszym cos mi tam wyszlo, niby ze x jest mniejsze od 1/pierwiastek szescienny z 2 i wieksze od -1/pierwsiatek szescienny z 2.

Ale mowie, nic juz nie pamietam ipotrzebuje pilnie pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

|3*log1/2(x)|<1
-1 < 3log_1/2(x) <1
-1<log_1/2(x)^3 <1
log_1/2(1/2)^(-1) < log_1/2(x)^3<log_1/2(1/2)
log_1/2(1/2)^(-1) < log_1/2(x)^3 ^ log_1/2(x)^3 <log_1/2(1/2)
(1/2)^(-1) > x^3 ^ x^3 > 1/2
x < pierwiastek3stopnia(2) ^ x > pierwiastek3stopnia(1/2)
x e (pierwiastek3stopnia(1/2) ;pierwiastek3stopnia(2))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Już powoli łapię wszystko od nowa ;-)
Cóz, 5-miesięczna przerwa nie robi dobrze na mózg i ochote do nauki :/
Wiesz, może co trzeba jeszcze zastosować w 3 zadaniu? Bo dla mnie to totalna czarna magia na chwile obecną. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3. x(potęga)log2(x-1)(koniec potegi)=(4x-16)/(x-4) (2 - wsplczynnik a logayrtmu)

to bym zadanie robił następująco:
1. określenie dziedziny : x-4 ma być różne od 0 czyli x różne od 4
potem x-1 > 0 czyli x > 1
2. x^(log_2(x-1))=(4x-16)/(x-4)
x^(log_2(x-1))=4(x-4)/(x-4)
x^(log_2(x-1))=4
następnie, hmmm...
log_2(x^(log_2(x-1)))= log_2 (4)
log2(x-1) * log_2(x) = 2
a dalej hmmm ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 21:24, Konrades napisał:

3. x(potęga)log2(x-1)(koniec potegi)=(4x-16)/(x-4) (2 - wsplczynnik a logayrtmu)

to bym zadanie robił następująco:
1. określenie dziedziny : x-4 ma być różne od 0 czyli x różne od 4
potem x-1 > 0 czyli x > 1
2. x^(log_2(x-1))=(4x-16)/(x-4)
x^(log_2(x-1))=4(x-4)/(x-4)
x^(log_2(x-1))=4
następnie, hmmm...
log_2(x^(log_2(x-1)))= log_2 (4)
log2(x-1) * log_2(x) = 2
a dalej hmmm ....

Chyba jest tu błąd. Po prawej stronie równania powinno być log_2(16) zamiast log_2(4).
A dalej można to chyba rozwiązać następująco:
log_2(x-1)*log_2(x)=log_2(16)
(x-1)*x=16
x^2-x-16=0 i potem już jako normalne równanie kwadratowe. Jeśli coś namieszałem, to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 22:29, Xanax napisał:

Chyba jest tu błąd. Po prawej stronie równania powinno być log_2(16) zamiast log_2(4).


Z tego vo pamiętam to jest zle :( bo log_a(b) + log_a(c)= log_a(b*c)

Dnia 24.10.2006 o 22:29, Xanax napisał:

(x-1)*x=16

więc to jest chyba źle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 22:29, Xanax napisał:

Chyba jest tu błąd. Po prawej stronie równania powinno być log_2(16) zamiast log_2(4).


nie ma błędu (sorry za maile pod rząd ale nie było mnie troche wiec nie zwrocilem uwagi)
log_2(16)=4 ale my nie zamieniamy 4 na logarytm tylko logarytmujemy obie strony stad ma byc log_2(4) :)
ale dalej to sie zastanowie jutro nie pamietam wszystkich przeksztalcen ale da sie to obliczyc w prosty sposob ale jak?? hmmm... to juz jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:46, Konrades napisał:

> Chyba jest tu błąd. Po prawej stronie równania powinno być log_2(16) zamiast log_2(4).


Z tego vo pamiętam to jest zle :( bo log_a(b) + log_a(c)= log_a(b*c)
> (x-1)*x=16
więc to jest chyba źle :(

Racja. Sprawdziłem dokładniej i takiego działania nie można przeprowadzić. Mam jednak inny pomysł:
log_2(x-1)*log_2(x)=log_2(16)
log_2(x-1)^log_2(x)=log_2(16)
log_2(x)=16
A potem już z górki. Może znowu zrobiłem jakiegoś babola, proszę mnie poprawić jeśli się mylę. A poza tym to jestem załamany, bo człowiek studiuje informatykę na wydziale matematyki, a nie potrafię nawet takich łatwych równań rozwiązywać (zapomniało się poprostu :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:51, Konrades napisał:

> Chyba jest tu błąd. Po prawej stronie równania powinno być log_2(16) zamiast log_2(4).


nie ma błędu (sorry za maile pod rząd ale nie było mnie troche wiec nie zwrocilem uwagi)
log_2(16)=4 ale my nie zamieniamy 4 na logarytm tylko logarytmujemy obie strony stad ma byc
log_2(4) :)

Chyba masz rację. Mój błąd. Sorki za dwa posty pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować