Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Matematyka

1442 postów w tym temacie

Moim zdaniem to nie ma znaczenia, bo i tak z tych granic powinny wyjść liczby. Asymptoty ukośnej nie ma natomiast, gdy jest asymptota pozioma. Tą ostatnią możemy wyznaczyć dzięki granicom funkcji w + i - nieskończoność. Jeśli te granice są liczbami, to liczby te wskazują położenie asymptot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 11:30, Puszkin napisał:

Ja mam taki wzór to przekształcenia ;p

f''=v:(v-u) to jest pod kreską ułamkową i jeszcze razy f.

Do jakiego przekształcenia?
Ja znam conajmniej kilka możliwych transformacji (Laplace, Fourier, Z), ale domyślam się że chodzi o zwykłą pochodną? Jeśli tak to po jakiej zmiennej? A moze po dwóch zmiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 11:30, Puszkin napisał:

Ja mam taki wzór to przekształcenia ;p

f''=v:(v-u) to jest pod kreską ułamkową i jeszcze razy f.

f = v :(v-u) * f / *(v-u)
f(v-u) = v *f
fv - fu = vf fu przenosimy na prawo a vf na lewo
fv - fv = fu
0 = fu / f
0/f = u
u = 0
chyba dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra to podam zadanie o co chodzi w nim

kamerton emituje dźwięk o częstotliwości 128hz człowiek usłyszał dźwięk o czest. 100hz. z jaką pręd.. i w którą stronę porusza się względem człowieka kamerton. i tam na początku jest f'' i przepraszam bo mi się chyba wydaje że skoro usłyszał dźwięk niższy to będzie plus a nie minus. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest długość fali dźwiękowej wydawanej przez kamerton?
W każdym razie wzory można przekształcić tak:
n=c/v -> c=nv
λ=c/f -> λ=nv/f
-------------------------------------------------------------------------------------------
Mam takie zadanie: Wykaż, że dla każdej liczby pierwszej x>3, prawdziwe jest stwierdzenie: (x^2 - 1)/24 należy do zbioru liczb naturalnych. Coś tam próbowałem, użyłem wzoru skróconego mnożenia, ale nadal nie mogę udowodnić, że x^2 - 1 dzieli się przez 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A np takie coś mam Narysuj kąt w układzie współrzędnych alfa taki że sinus alfa = -0.8 cosalfa > 0

no i jeszcze takie coś Oblicz pole wycinka koła wiedząc że kąt ma miarę 2 rad i promień wynosi r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 22:30, Puszkin napisał:

A np takie coś mam Narysuj kąt w układzie współrzędnych alfa taki że sinus alfa = -0.8 cosalfa > 0

1. Rysujesz okrąg o promieniu 1.
2. Odkładasz na osi OY -0.8 i rysujesz linię równoległą do OX przechodzącą przez ten punkt.
3. Ponieważ cos(alfa) > 0, to bierzesz pod uwagę przecięcie narysowanej linii z okręgiem w IV ćwiartce - rysujesz odpowiedni promień.
4. Szukany kąt ma pomiędzy 270 a 360 stopni i zaznaczasz go w sposób następujący: od dodatniego kawałka osi OX, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż do narysowanego w pkt.3 promienia.

Dnia 26.03.2007 o 22:30, Puszkin napisał:

no i jeszcze takie coś Oblicz pole wycinka koła wiedząc że kąt ma miarę 2 rad i promień wynosi r.

1. Wzór na pole wycinka koła o kącie środkowym alfa to: S=(r^2*alfa)/2 //alfa w radianach
2. Podstawiając kąt równy 2rad wychodzi, że pole jest równe r^2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam prezentacji multimedialnej na temat potęg i pierwiastków! Jeżeli ktoś jest w posiadaniu takiego cacka, które jest mi niewątpliwie baaardzo potrzebne, to prosze o namiary, lub o wysłanie jej na mial: szynkens@o2.pl

Licze na pomoc i pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 17:30, Arhont napisał:

Oblicz długość okręgu opisanego na trójkącie równobocznym o boku długości 10 cm.
Wystarczy obliczenia , dziekuje z góry.


Środek tego okręgu jest w 2/3 wysokości trójkąta. Wzór na wysokość trójkąta równobocznego a*pierwiastek z 3 przez 2. A więc kożystając z tego, ze promień okręgu to 2/3 wysokości, masz już wszystko żeby obliczyć 2piR, czyli obwód okręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 17:30, Arhont napisał:

Oblicz długość okręgu opisanego na trójkącie równobocznym o boku długości 10 cm.
Wystarczy obliczenia , dziekuje z góry.

Promień takiego okręgu równa się R=2/3 h = a* sqrt(3) / 3 (sqrt - pierwiastek)
Czyli R= 10* sqrt(3)/3
Natomiast wzór na długość okręgu to: l = 2 PI * R czyli:
l =( 2 PI * 10* sqrt(3) )/ 3 stąd
l= 20*sqrt(3) PI /3 cm
Koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 14:04, żyrafa napisał:

moglby ktos wypisac mi wartosci sin cos tg i ctg dla 0 90 180 270 360 stopni?Chodzi mi o wartosci
liczbowe.

O co chodzi z diagramem kołowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam problem z rozwiązaniem układu równań wykładniczych:
3^y * 64^1/x = 36
5^y * 512^1/x = 200

Nie wiem jak się za to zabrać :/ Podzielenie równań przez siebie tylko bardziej komplikuje sprawę. Chałupniczym-liczydłowym sposobem znalazłem jedną serię rozwiązań: y=2 i x=3, ale jak to udownić obliczeniami oraz jak znaleźć pozostałe serie (jeżeli takowe istnieją)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Treant to chyba jkieś bzdury popisł.
2. Moim skromnym zdaniem nie da się tego tak łatwo zlogarytmować, bo są różne podstawy, wiec układ nadal zostaje uwikłany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować