Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Matematyka

1442 postów w tym temacie

U mnie tłumaczone są najprotsze przykłady z danego działu. A potem zadaje nam takie zadania jak dałem kilka postów wyżej :/ Pół biedy jeśli można to zrobić w domu, przeważnie dostajemy takie zadania na klasówkach, gdzie nie ma czasu na długie rozmyślania nad pojedyńczym zadaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 13:48, Dark Templar napisał:

U mnie tłumaczone są najprotsze przykłady z danego działu. A potem zadaje nam takie zadania
jak dałem kilka postów wyżej :/ Pół biedy jeśli można to zrobić w domu, przeważnie dostajemy
takie zadania na klasówkach, gdzie nie ma czasu na długie rozmyślania nad pojedyńczym zadaniem...

To dobrze. Przywyczajaj się, bo tak będzie na studiach. Dajmy na przykład moje wczorajsze kolokwium z teorii sterowania. Na zajęciach zrobilibyśmy najwyżej jedno z tych zadań na zdjęciach i to też musiałoby być krótsze o dwa polecenia, podczas kolokwium mieliśmy tyle samo czasu na trzy. Większość osób wyszła załamana zwłaszcza, że w innej grupie prowadzący dał zadania praktycznie z zajęć, a nawet prostsze.
http://www.hans_olo.user.icpnet.pl/photo/IMG_1284.JPG
http://www.hans_olo.user.icpnet.pl/photo/IMG_1285.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę, że temat sie rozkręcił. :) To ja też mam kilka zadań. Względnie proste, ale ja jestem noga z prawdopodobieństwa:

1. W urnie jest 6 kul białych i 4 kule czarne. Z urny losujemy jednocześnie 3 kule, po czym zwracamy do urny. Powtarzamy to doświadczenie 4 razy. Oblicz prawdopodobieństwo uzyskania co najwyżej 2 razy 3 kul białych.

2. Przy ilu rzutach monetą prawdopodobieństwo wyrzucenia 3 razy orła i wyrzucenie dokładnie 5 razy reszki są takie same?

3. Rozwiąż równanie tg x + tg^2 x + tg^3 x +... = sin x + cos x
To zadanie mam akurat rozwiązane, ale wchodzi mi brak rozwiązań. To trochę dziwne... Mógłby to ktoś sprawdzic?

I pytanie: Jak mam w układzie współrzędnych zapisać równanie elipsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 13:48, Dark Templar napisał:

U mnie tłumaczone są najprotsze przykłady z danego działu. A potem zadaje nam takie zadania
jak dałem kilka postów wyżej :/ Pół biedy jeśli można to zrobić w domu, przeważnie dostajemy
takie zadania na klasówkach, gdzie nie ma czasu na długie rozmyślania nad pojedyńczym zadaniem...


Eh...u mnie jest tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja nie lubię prawdopodobieństwa. :) A zadania już rozgryzione, więc niech nikt sie nie fatyguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 15:19, Dark Templar napisał:

Tylko patrzeć jak za kilka lat biedni humaniści będą się męczyć nad takimi zadaniami na obowiązkowej matmie :D

...tak jak teraz większość matematyków na polskim :]

Dnia 13.05.2007 o 15:19, Dark Templar napisał:

To za "Nad Niemnem"!

I za Wesele... i Dziady... i Lalke... i za wszystkie dramaty... i... i... i za moją nauczycielkę od polskiego!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 15:23, rob006 napisał:

I za Wesele... i Dziady... i Lalke... i za wszystkie dramaty... i... i... i za moją nauczycielkę
od polskiego!!! :D

Akurat Lalka to była chyba jedyna lektura, która mi się podobała. Ale dorzuciłbym jeszcze do "zemsty" Granicę i Szewców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>..........
A możesz podzielić się rozwiązaniami do pierwszych dwóch zadań? Bo ja próbuje i coś nie wychodzi mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 16:07, awesome napisał:

A możesz podzielić się rozwiązaniami do pierwszych dwóch zadań? Bo ja próbuje i coś nie wychodzi mi.


Problem w tym, że nigdzie nie mogę ich teraz znaleźć. :/ Ale oba zadania są na schemat Bernoulliego i są raczej z poziomu rozszerzonego :).

@hans olo
Czyżbym widział zapędy pseudomoderatorskie? Oj, nieładnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro mam sprawdzian z matmy z "Trójkšta Œrodkowego i Wpisanego",ktoœ może mi pomóc (a raczej wytłumaczyć o co w tym chodzi :PP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 16:51, cybekziom napisał:

Ops, sorry Ÿle napisałem :/
Z "Kšta œrodkowego i wpisanego w okręgu"


Trójkąt wpisany jest to trójkąt, który znajduje się w okręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale jak wykonuje się zadania w stylu:
"Kšt œrodkowy i kšt wpisany oparte sš na tym samym łuku.Oblicz miary tych kštów,jeżeli wiesz,że różnica ich miar jest równa 25 % miary kšta półpełnego."
Albo
"W okręgu o œrodku w punkcie O dane sš kšty AOB=48 stopni i ABC=102 stopnie.Oblicz miary trójkšta ABC"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 16:41, rob006 napisał:

@hans olo
Czyżbym widział zapędy pseudomoderatorskie? Oj, nieładnie. :)

Nieładnie to jest offtopować, a to forum ma niestety taką strukturę, że ami moderatorzy nie wystarczą. Wielu starych użytkowników stara się wyręczać ich tam gdzie jest taka potrzeba. EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 17:03, cybekziom napisał:

A no brzydko tak offtopować,brzydko :PP
To pomorze mi ktos z tym kątem???

Kąt środkowy to taki kąt, który wierzchołek ma w środku okręgu, a każde z jego ramion przecina okrąg w jednym punkcie.
Kąt wpisany to taki kąt, którego wierzchołek leży na okręgu, a każde z jego ramion przecina okrąg w jednym punkcie.
Jeszcze jedno - kąt środkowy opisany na tym samym łuku co kąt wpisany ma dwa razy większą miarę.

A dla jasności obrazek. Kąt środkowy oznaczyłem literką "a", a kąt wpisany - literką "b".

20070513171949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zadanie:

Wyrazy pewnego nieskończonego ciągu arytmet. spełniają układ równań:

a2 +a3= 7
2a1+ a5=9

Oblicz pierwszy wyraz i różnice tego ciągu.

Znam odpowiedź ale nie wiem jak do tego doszli.
Obczajcie odpowiedź
2a1+ 3r=7
3a1+4r=9

i z tego układ równań i już wyjdzie, tylko skąd oni wzięli te 3r i 4r? Jakaś zależność jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować