Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft ogłasza Age of Empires Online i Microsoft Flight

20 postów w tym temacie

Chociaż oba tytuły mnie nie zainteresowały, to jednak zapowiedź obu tytułów uważam jako miły ukłon w stronę PC, już od dawna Microsoft powinien bardziej zainteresować się rynkiem blaszaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Flight interesuje mnie najbardziej. Ciekawe co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że godny następca FS 2004 (bo FSX to dla mnie porażka, głównie ze względu na zabójcze wymagania i utrudnione sterowanie kamerami). Jeśli to będzie coś w stylu HAWX... oby nie, tfu, tfu. Jeśli już, to ma to być gra na poziomie Ace Combat, a nie HAWX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zawiedziony szczerze mówiąc :/ Czy naprawdę każdą fajnę markę trzeba teraz przerabiać na casualową popierdółkę ( koniecznie sieciową ) ? Przecież tego typu gier jest na blaszaku od groma, więc po co MS uderza w ten target ? Age of Empires to marka z tradycjami, IMO jeśli mają z tego robić multiplayerowy bzdet do pykania podczas przerwy śniadaniowej, to niech sobie odpuszczą w ogóle... Co to ma być - konkurencja dla SimFarm ? Szkoda rozmieniania tego tytułu na drobne. Jedyny plus to to, że będzie za darmo (choć jak znam życie to dodatkowe opcje będą płatne, jakoś kasę muszą ciągnąć). Cholera, po cichu liczyłem na kolejną "dużą" grę z serii :/ Wprawdzie Ensamble zostało zamknięte, ale gro tamtej ekipy pracuje teraz w Robot.

Co do Microsoft Flight to się nie wypowiadam, bo nic jeszcze nie wiadomo, ale wywalenie z nazwy członu "Simulator" też za dobrze nie wróży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 09:28, Lordpilot napisał:

A ja jestem zawiedziony szczerze mówiąc :/ Czy naprawdę każdą fajnę markę trzeba teraz
przerabiać na casualową popierdółkę ( koniecznie sieciową ) ? Age of Empires to marka
z tradycjami, IMO jeśli mają z tego robić multiplayerowy bzdet do pykania podczas przerwy
śniadaniowej, to niech sobie odpuszczą w ogóle... Co to ma być - konkurencja dla SimFarm
? Szkoda rozmieniania tego tytułu na drobne. Jedyny plus to to, że będzie za darmo (choć
jak znam życie to dodatkowe opcje będą płatne, jakoś kasę muszą ciągnąć). Cholera, po
cichu liczyłem na kolejną "dużą" grę z serii :/ Wprawdzie Ensamble zostało zamknięte,
ale gro tamtej ekipy pracuje teraz w Robot.


Zgadzam się w 100%. Dla mnie AoE skończyły się na części drugiej z dodatkiem (Age of Mythology też było fajne ale to zupełnie inna bajka). Trzecia część gdzieś zgubiła klimat, a to widząc po grafice nie wiem czy będzie mieć cokolwiek wspólnego z serią nie licząc nazwy.

O Microsoft Flight się nie wypowiem bo nie przepadam za symulatorami, a tu wciąż nie do końca i tak wiadomo z czym mamy do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 09:28, Lordpilot napisał:

A ja jestem zawiedziony szczerze mówiąc :/ Czy naprawdę każdą fajnę markę trzeba teraz
przerabiać na casualową popierdółkę ( koniecznie sieciową ) ? Przecież tego typu gier
jest na blaszaku od groma, więc po co MS uderza w ten target ? Age of Empires to marka
z tradycjami, IMO jeśli mają z tego robić multiplayerowy bzdet do pykania podczas przerwy
śniadaniowej, to niech sobie odpuszczą w ogóle... Co to ma być - konkurencja dla SimFarm
? Szkoda rozmieniania tego tytułu na drobne. Jedyny plus to to, że będzie za darmo (choć
jak znam życie to dodatkowe opcje będą płatne, jakoś kasę muszą ciągnąć). Cholera, po
cichu liczyłem na kolejną "dużą" grę z serii :/ Wprawdzie Ensamble zostało zamknięte,
ale gro tamtej ekipy pracuje teraz w Robot.

Co do Microsoft Flight to się nie wypowiadam, bo nic jeszcze nie wiadomo, ale wywalenie
z nazwy członu "Simulator" też za dobrze nie wróży...


Również się zgadzam w 100%, widocznie M$ teraz stara się na siłę ucasualowić znane marki, by się jak najlepiej sprzedały - IMO lepiej by było zostawić te serie w spokoju i zrobić nową markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowali mnie. Seria Age of Empires to jedna z niewielu strategii, które zachwyciły mnie po tym, jak wyszedł StarCraft ;). Rozwijanie imperium online- ciekawe, co z tego wyjdzie. Na pewno spróbuję :). Tym bardziej, że będzie darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy: Microsoft rozwiązało studio Ensemble, które było odpowiedzialne za wszystkie poprzednie części Age of Empires. Teraz studio, które powstało na jego zgliszczach ma stworzyć dla TEGO SAMEGO WYDAWCY kolejną odsłonę cyklu, tylko, że w wersji przeznaczonej dla wielu graczy. Albo mi się wydaje, albo jest to jedna z najdziwniejszych sytuacji w branży gier komputerowych. Przynajmniej biorąc pod uwagę ten rok. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że będzie darmowa.

W sumie to na GOL-u piszą, że model biznesowy jest jeszcze niesprecyzowany. Na pewno nie będzie abonamentu. Zostają w takim razie micro-transakcje, IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 10:08, Lordpilot napisał:

Tym bardziej, że będzie darmowa.

W sumie to na GOL-u piszą, że model biznesowy jest jeszcze niesprecyzowany. Na pewno
nie będzie abonamentu. Zostają w takim razie micro-transakcje, IMO.

<facepalm> To jeszcze gorzej - microtrasnaskcje pewnie będą zrobione w taki sposób, żeby osoba, która nie płaci miała niewiele opcji w grze.

PS. Ten styl graficzny nie podoba mi się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> PS. Ten styl graficzny nie podoba mi się :(

Bardziej to przypomina Settlers 3/4 niż AoE... Strasznie komiksowe, ewidentnie robione pod tych młodszych graczy... Taki styl nie pasuje do AoE. Ech, szkoda słów :/ IMO - żerowanie na marce (nazwa ma przyciągnąć starych wyjadaczy serii) a styl graficzny i prostota nowych. Takie czasy. Nie miałbym w sumie nic przeciwko, ale to już kolejną markę przerabiają na "casual only" - najpierw złapałem się za głowę kiedy z Wing Commandera zrobili jakieś latadełko na xbox live arcade (tylko sieciowe, a jakże !) :/ Później był dramat jak się okazało, że zamiast KoTOR 3 bedzie sieciowy ToR :/ Teraz to :/

Do tego wczoraj Heroes 6, które wyglądają jak lekko uproszczony mission pack do piątej częsci (ale tu mam jeszcze minimum nadzieji). Ile jeszcze będzie tych złych wiadomości ;-) ? Cóż, przynajmniej wydatki będa mniejsze, bo kilka gier wyleci z planów zakupu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 10:20, Lordpilot napisał:

Do tego wczoraj Heroes 6, które wyglądają jak lekko uproszczony mission pack do piątej
częsci (ale tu mam jeszcze minimum nadzieji). Ile jeszcze będzie tych złych wiadomości
;-) ? Cóż, przynajmniej wydatki będa mniejsze, bo kilka gier wyleci z planów zakupu...

3 surowce z nowych Heroesów mnie zniszczyły :)
Ciekawi mnie ten M$ Flight - "Zgodnie z tym, co mówi Microsoft będzie powiew świeżości dla tego cyklu. Należy przypomnieć, że studio ACES odpowiedzialne za wcześniejsze odsłony Flight Simulator zostało zamknięte na początku zeszłego roku." Powiew świeżości, znaczy ucasualowienie na maxa i wydanie na konsole? Coraz lepiej :)
Całe szczęście, że cała saga SW wychodzi na Blu-ray w przyszłym roku, bo bym się załamał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiew świeżości, znaczy

Dnia 17.08.2010 o 10:26, Henrar napisał:

ucasualowienie na maxa i wydanie na konsole?


Obyś nie miał racji, ale obstawiam, że dobrze prorokujesz ;-) Marka od dawna nazywała się Microsoft Flight Simulator. Pod taką nazwą jest znana na rynku i pod taką nazwą gracze ją kojarzą. Dlaczego, więc M$ wywala z nazwy człon "simulator" ? Odpowiedź nasuwa się sama - bo to już żaden symulator nie będzie...

Co do wydania na konsole: nie ma na to szans. Obydwa tytuły są "PC exclusive". Pytanie tylko czy takich exclusive oczekują gracze PC ?

ps. Jak zobaczyłem "trzy surowce" w H6, to pomyślałem, że ślepnę ;-) Gdzie odpowiednie kryształki ? Gdzie rtęć ? Gdzie siarka ? Wciąż się łudzę, że to jakaś wczesna alfa i jeszcze dodadzą to co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 10:26, Henrar napisał:

> Do tego wczoraj Heroes 6, które wyglądają jak lekko uproszczony mission pack do
piątej
> częsci (ale tu mam jeszcze minimum nadzieji). Ile jeszcze będzie tych złych wiadomości

> ;-) ? Cóż, przynajmniej wydatki będa mniejsze, bo kilka gier wyleci z planów zakupu...

3 surowce z nowych Heroesów mnie zniszczyły :)


Mnie tak samo, po prostu dramat .Aż nie chcę w to wierzyć. Może to nie gra, tylko coś..cokolwiek...dla potrzeb prezentacji. Dlaczego tak usilnie starają się zniszczyć taką dobrą serię. Przecież casuale i tak nie będą w to grały nawet , jak będzie jeden surowiec. To nie jest nawet tytuł dla każdego rasowego gracza...Świat się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2010 o 10:20, Lordpilot napisał:

Do tego wczoraj Heroes 6, które wyglądają jak lekko uproszczony mission pack do piątej
częsci (ale tu mam jeszcze minimum nadzieji). Ile jeszcze będzie tych złych wiadomości
;-) ? Cóż, przynajmniej wydatki będa mniejsze, bo kilka gier wyleci z planów zakupu...


Wydaje mi się, że i tak zagrasz z czystej ciekawości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 10:36, Lordpilot napisał:

Obyś nie miał racji, ale obstawiam, że dobrze prorokujesz ;-) Marka od dawna nazywała
się Microsoft Flight Simulator. Pod taką nazwą jest znana na rynku i pod taką
nazwą gracze ją kojarzą. Dlaczego, więc M$ wywala z nazwy człon "simulator" ? Odpowiedź
nasuwa się sama - bo to już żaden symulator nie będzie...


Ano właśnie, niestety boję się, że deweloperzy poszli w tym kierunku. No cóż, zobaczymy, na razie nie wiadomo nic poza tym, że gra zostanie wydana. Jeśli to jednak będzie zręcznościowa latanka, fani serii zniszczą MS na forach i stronach symulacyjnych. I nic dziwnego, bo taki gest to nie będzie policzek im wymierzony, a prawy sierpowy.
Prawda jest taka, że ta seria z założenia jest przeznaczona dla entuzjastów - bo casuale i gramasy wolą strzelać i niszczyć, a nie pilotować cywilne statki powietrzne. Nie zauważyłem w nazwie zapowiedzianej odsłony słowa "combat".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu zniszczą MS :P Co najwyżej pozostaną przy starszych wersjach, albo przerzucą się na konkurencyjny X-Plane, tudzież poczekają co przygotuje Cascade Game Foundry (firma założona przez byłych pracowników Aces Stduio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> Wydaje mi się, że i tak zagrasz z czystej ciekawości :P


Co do AoE nie masz racji. Co do Heroes 6... Hmm... jestem ogromnym fanem marki - pewnie ponarzekam na uproszczenia, ale jeśli gra nie będzie jakoś skrajnie zabugowana i będzie wystarczająco długa, to mogę się ugiąć i kupić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować