Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 2010: Zobaczy gorący trailer Dragon Age II i wygraj Dragon Age: Początek!

118 postów w tym temacie

...rwa, ludzie używajcie opcji SPOILER!

Trailer średnio mi się podoba(tylko chórki były naprawdę dobre). Pokazana sama walka, główny hero(który ma na bank jakieś azjatyckie korzenie) i jakaś koza na sterydach. Jejku, jej. Używanie jednocześnie magii i miecza? :/ Jestem przeciw. Jeśli tak naprawdę będzie to - dam trzy palce - w połowie gry przy dobrym buildingu będziemy ONE-ARMY-MAN.

Co do naszego drogiego Orlątka(wiem, ża Hawke nie znaczy Orzeł) to używa ciekawej broni. Na pewno nie jest to miecz dwuręczny - ma długi drzewiec z tego co widziałem. Coś jak naginata albo guan-dao tylko z węższym, prostszym ostrzem. Glewia? Rohatyna? I poza tym - zniszczę teraz nadzieję mniej doinformowanych -

Spoiler

Orlątko nie będzie synem Morrigan i Szarego Strażnika.

Ale ktoś już tutaj wcześniej wspomniał o tym ;) Swoją drogą ciekawe jak to wyjaśnią.
Spoiler

Bo wątpię, żeby jakiś wieśniaczek potrafił ot tak wywijać ...no tą bronią, czymkolwiek jest.



Czekam na więcej. Póki co mam złe przeczucia. Dragon May Cry? The Witcher Age?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 02:24, Leos8 napisał:

i jakaś koza na sterydach.


To jest qunari po redesignie. Póki co, jedynym dobrym posunięciu "miszczów" z BioWare.


A do wszystkich, którzy wypisują jaki to fajny filmik zrobiło Bioware --->
Misie pysie, to nie jest film by Bioware! Scenka pochodzi od Blur Studio, tych samych którzy zrobili wcześniej "Sacred Ashes", niezapomniany filmik do Młotka Online, albo obecną zajawkę do TORa, dzięki której wielu nahype''owanych rpgowców ma białe ściany w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że w grze będziemy mogli zagrać pół-demonem to pierwsze moje spostrzeżenie.

Drugie jest takie że jak w pierwszej części będziemy mieli do czynienia z mnóstwem krwawej jatki.
Myślę jeszcze iż nasz bohater będzie czym na wzór bohatera tragicznego, będziemy kierować jego poczynaniami i zmieniać fabułę ale los który go będzie czekał na końcu wielkim zmianom nie ulegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer oglądałem z otwartymi ustami. Liczę na to, że walka w grze będzie wyglądała równie widowiskowo, osobiście widziałbym w grze rozwiązanie zastosowane w Aionie, z atakami łańcuchowymi. Oczywiście im więcej fajerwerków tym lepiej, ale skoro nie można kreować własnego bohatera fajne byłoby wyjście dostosowywania punktów atrybutów co poziom do np. magii, walki mieczem, leczenia, łucznictwa itp. w zależności jaką postacią chce ktoś grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny trailer :)
Bardzo mi się podoba nowy wygląd qunari - w jedynce wydawało się, że są oni wciśnięci niejako na siłę, a designerom zabrakło pomysłu na ciekawy wygląd. Ciekawie zapowiada się też przemodelowany smok, dobrze, że Bioware odrywa się od utartych schematów i tworzy bardziej oryginalny świat.
Nie wiem czy zauważyliście (albo w zasadzie, usłyszeliście), ale narratorem filmiku jest Flemeth. Wygląda na to, że może odgrywać ważną rolę w dwójce - albo po prostu twórcy puszczają oko do fanów Origins. Hawke jednak na pewno nie jest synem Morrigan, bo z tego co już wiemy, jego historia zaczyna się od ucieczki z Lothering przed mrocznymi pomiotami.
Ciekawy jest też podkład muzyczny - z jednej strony chór, z drugiej gitary elektryczne. Jeżeli tak będzie zrealizowana ścieżka dźwiękowa do Dragon Age 2, to będę wniebowzięty.
Inny mały smaczek - kobieta z flashbacku ("flashforwardu"?) jako kolczyki nosi coś, co bardzo przypomina przeklęte monety z "Piratów z Karaibów" ;). Jeżeli się przyjrzeć, ma ona jakieś zdolności magiczne - szabla po prostu do niej przyleciała. Ciekawe, czy będzie odgrywać znaczącą rolę.
Jeżeli chodzi o rozgrywkę, nie miałbym nic przeciwko temu, by wyglądała tak, jak na filmiku - tzn. Hawke jest sam i nawet jako wojownik zna parę magicznych sztuczek. Bioware pewnie pójdzie jednak tropem z pierwszej części, choć mam nadzieję, że system walki będzie nieco mniej MMO-podobny.
Tak więc, podsumowując: trailer bardzo mi się podoba, tak samo jak nowy, komiksowo-kanciasty styl. Mimo to nie widzieliśmy jeszcze bardziej zaawansowanego gameplayu, i w związku z tym nie pora na ostateczny werdykt. Trzymam jednak kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę przedewszystkim na wspaniałą kontynuację jedynki, która to zabrała mi pare dni i nocy z życia, w oprawie graficznej jak na trainerze ;) (marzenie) i bohaterem, który zostanie obdarzony mocą smoków (częściowa przemiana) Może zaskoczy nas czymś ciekawym BioWare ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można podniecać się Dragon Age 2 na podstawie trailera, który nie pokazuje ani grama rozgrywki. W "Sacred Ashes" ekipa też wyprawiała cuda niewidy ale potem w grze już nie było tak fajnie.

Info dla "spostrzegawczych", Flemeth już od jakiegoś czasu widać na oficjalnych tapetach a nawet na obrazku do tej informacji (pani obok napisu Dragon Age II) i spotkamy ją gdzieś na początku kiedy ratuje tyłek naszemu bohaterowi i jego siostrze. :-)
http://media1.gameinformer.com/imagefeed/featured/electronic-arts/bioware/wallpapers/yyyDA2_Flemeth_1920x1280.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc w DA2 oczekuję tego ,iż fabuła wciągnie mnie jeszcze bardziej niż w jedynce(między innymi chodzi mi o rozwiązanie problemu zniknięcia Morrigan) .Mam również ochotę na bardziej dynamiczną akcję , tak jak chociażby z trailera dwójki ^^ A trailer zajefajny, zaskoczył mnie wszechstronny wojownik-mag . Ogólnie wygląda na to , iż gra będzie cudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer ładny jak zawsze z tej firmy. Ja chciałbym połączenia magii z bronią podczas walki tak jak na filmiku.
Podczas walki z nawałnicą wroga i nie dawalibyśmy rady można by np.: na kilka sek wbić miecz w ziemie dzięki czemu powstałą by bariera z ziemi lub coś podobnego przez co wrogowie musieli by się najpierw przebić Nam dało by to czas na uleczenie się na najtrudniejszym poziomie gry. Inny przykład takiego połączenia gdy nie można trafić przeciwnika i wciąż się bronimy blokując jego ciosów drugą ręką wytworzymy kulę ognia którą ładując we wroga odepchniemy go co da Nas czas na wyprowadzenie ciosu a przeciwnik był wtedy lekko zaskoczony atakiem i moglibyśmy podjąć z nim równą walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age! Chyba jedna z najlepszych gier RPG. No ale jak za taką grą stoi BioWare to nie wierzę, że można tę grę zepsuć.
Grafika w jedynce nie stała na najwyższym poziomie, brakowało dokładności, może to przez silnik gry, nie wiem. Ale wypadało by to trochę dopracować. Jeśli nie cała gra to chociaż przerywniki filmowe muszą być doskonałe. No ale czy grafika jest najważniejsza?
Przede wszystkim rozgrywka ma odgrywać pierwszoplanową rolę. Rozwiązania zaproponowane w "...Początku" były dobrym posunięciem. Wielu graczy ucieszy się, że wreszcie można usłyszeć głos własnego bohatera, bo w pierwszej części wyglądało jakby ktoś mu uciął język. Skoro jesteśmy przy bohaterze, to uważam, że dobrym pomysłem było postawienie na jeden wygląd dowódcy. Na 100% nie zobaczymy podobnego do nas członka drużyny, bo na przykład w Początku mój bohater był praktycznie w całości podobny do Alistaira.
Poza tym nic w grze nie powinno zostać zmienione.
Ale ludzie z BioWare wiedzą co dobre. Dlatego Dragon Age 2 nie będzie tylko grą lepszą od swojej poprzedniczki, ale także najlepszą grą RPG w historii tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jekie są moje oczekiwania względem gry Dragon Age 2?? Powiem tak, w pierwszą odsłonę gry nie przyszło mi zagrać i mogę tego żałować jeszcze przez jakiś czas. Wszyscy dookoła mówili jakim to świetnym RPG-iem jest ta gra. I nawet dziś jestem skłonny w to uwierzyć, gdyż wiem na co stać Bioware. Grałem w Neverwinter Nights, Jade Empire, Star Wars: Knights of the Old Republic, Mass Effect 1 i 2, a nawet MDK 2. Pominąłem serię Baldur''s Gate, jak i wyżej wspomnianego Dragon Age''a. Wszystkie gry Bioware, w które miałem szanse zagrać dostarczały mi wiele godzin świetnej zabawy, przy której ani razu nie dane mi było się nudzić. Wspaniałe uniwersum, lokacje, ludzie i przede wszystkim historia, to wyróżniało wszystkie gry tej firmy. Scenarzyści zawsze wykonywali wspaniałą robotę, jak i programiści, ogólnie cała ekipa. Gry te były praktycznie pozbawione wad. Może trochę wyolbrzymiam, ale jeśli gra potrafiła wciągnąć mnie w historię tak jak robi to większość filmów, to była to któraś gra Bioware''u. Zawsze istnieje możliwość, że w końcu powinie im się noga i zrobią grę słabszą. Chociaż znając ich zaangażowanie w pracę jaką wykonują nie dojdzie do tego, chyba że zmienią całą ekipę na tzw. "amatorów". Bioware zawsze robi gry świetne i z Dragon Age 2 będzie na pewno tak jak zwykle. Nie ma się o co martwić. Mam nadzieję, że Dragon Age 2 będzie trzymał poziom wszystkich gier Bioware, że będzie to kolejny znakomity erpeg, i że będzie kolejnym kamieniem milowym w historii gier komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęły już chyba bezpowrotnie czasy ''Tormenta'' czy ''Baldurs Gate''a''; współczesne RPG są szybsze, bardziej widowiskowe, akcja gry nastawiona jest zaś na spektakularne ''slashowanie'' hord nadciągających potworków. Czy to źle? Nie :) Myślę, że każdy gatunek ma swój czas i kiedyś musi odejść od historii. Przyznam, że nie grałem jeszcze w pierwszą część DA, dlatego moja ocena gry jest ściśle subiektywna. Trailer od razu skojarzył mi się z filmikiem promującym NWN II: jest widowiskowy i klimatyczny i sugeruje wybitnie destrukcyjny charakter naszego głównego bohatera :) Po grze spodziewam się błyskotliwych, widowiskowych pojedynków, mrocznej, wciągającej historii o Przeznaczeniu. Wierzę, że fabuła będzie niebanalna (przydałoby się kilka alternatywnych zakończeń), nie chciałbym natomiast, by twórcy gry zamieścili w DA II równie głupie i kontrowersyjne pomysły, co Molyneux w najnowszym Fable - moim zdaniem gra ma dawać radość, a nie wzbudzać kontrowersje. Jeszcze trochę o silniku gry - dobrze, gdyby był zoptymalizowany i gra chodziła także na słabszych komputerach. Cóż, tak czy inaczej, szykuje się murowany hit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po owym filmiku spodziewać się można bardzo dużo ... niestety tak samo było z zapowiedzią DA:O - filmik prezentował ładniejsze postacie i bardziej szczegółowych przeciników; sama walka również zaprezentowana została znacznie ciekawiej, agresywniej.
Czego więc spodziewam się po drugiej odsłonie DA ? Bardziej wciągającej fabuły ! Większej ilości wątków pobocznych dla towarzyszących nam postaci. Wpływających na historię oraz na sam świat gry wyborów. Znacznie mroczniejszego klimatu, więcej agresji i brutalności zwłaszcza w czasie walk. Hm, ciekawszych umiejętności oraz znacznie większego "drzewka". Ha, więciej finiszerów oraz kombosów ! Przeciwników, których będzie się nie tylko chciało tłuc, ale również zatrzymać na chwilę grę by dokładniej ich oglądnąć. Znacznie większa ilość ekwipunku byłaby mile widziana - tego nigdy za wiele moim zdaniem ;]. Mam nadzieję, że tym razem twórcy tchną więcej ŻYCIA w miasta. Cóż, chciałoby się również zobaczyć jakieś rozrywki w barach - być może jakąć grę w kości, karty, rzucanie nożami w tarczę ... czy najzwyklejsze skoki przez skakankę ( gracze, którzy grali w Final Fantasy IX wiedzą co i jak ;] ). Hm, trochę brak mi będzie ingerencji w postać - ale przecież w nie jednej grze nie wyszło to na złe.
I przede wszystkim liczę na to, że gra dostarczy mi zabawy na WIELE dni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trailer efektowny. Co prawda ruchy dość sztywne, jak na mój gust, ale ładnie się zapowiada.
Ja bardzo bym chciał, by Dragon Age II pozwolił mi na o wiele większą interakcję z otoczeniem. Nie chodzi mi tu o ludzi a o przedmioty, siedziby itp. Chciałbym, by było to trochę bardziej życiowe. Zamknięte drzwi? Czemu muszę mieć złodzieja? Przecież bohater może to rozwalić. Skrzynia ze skarbem? Rozwalić! Coś może się zniszczyć, ale da radę otworzyć.
Mag i np. czar ognia użyty na rynku wśród drewnianych straganów powinien siać zniszczenie, bo to przecież logiczne.
Masz swoje obozowisko, czemu by go jakoś nie udoskonalić? Cokół pozwalający na spokojniejszy sen, wieża obserwacyjna, możliwość zasadzenia ziół, bohaterowie nie będący "w użytku" robiący cokolwiek pożytecznego tj. zbieractwo, myślistwo, rybołówstwo ;) Trochę może przesadzam, ale chciałbym takiego cRPGa, który dawałby mi trochę więcej możliwości niż bezmyślna siekanina. A po pierwszej części czuję, że DAII może mi to zapewnić :)
Chciałbym też więcej realności w odniesieniu do bohatera, który przez 4dni nic nie je, nie traci sił i biegnie dalej ;) Ale nie ma co przesadzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Dragon Age nie zachwycił mnie klimatem, więc mam nadzieje że część druga spełni pokładane w niej nadzieje. Szczerze liczę na prawdziwe dark fantasy a nie tylko przegiętą ilość juchy wylewającą się na bohaterów, liczę na zerwanie z pomysłem klasycznego systemu RPG, wbrew pozorom przydało by się trochę innowacyjnych rozwiązań. Dobrym rozwiązaniem byłoby zerwanie z fabułą "jedynki", oraz dobra optymalizacja na PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu trailera modle się by zostało tak jak jest to pokazane, jeden bohater w miarę przystosowany do boju i godni przeciwnicy. Jako że do baldura zawsze będzie mu daleko, a Mass Effect w klimacie fantasy to raczej porażka. Może pojawiłby się godny przeciwnik Gothica / Diablo, A na dzisiejsze czasy i obecne sterowanie konsolowe gry hack''n''slash były by super. Zwłaszcza jeśli dorobi się do tego dobrą fabułę.
I boże broń od tępych pomiotów. Sama jedynka wyczerpała temat ;/ jeśli dadzą w 2 to samo to będą to flaki z olejem.

Na chwilę obecną trailer jak każdy trailer gry bardzo ładnie się prezentuje a co z tego wyjdzie zobaczymy w niedalekiej przyszłości. Oby to było coś fajnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować