Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 2010: Dragon Age II - data premiery

36 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2010 o 21:54, tykus napisał:

To był nasz taki krajowy hype, fakt faktem, strasznie męczący, podobnie zresztą jak DA.


Być może to był tylko krajowy hype, ale ja mieszkam w Polsce i w gruncie rzeczy mało mnie interesuje to co się działo poza granicami naszego kraju. A premiera Wiedźmina strasznie mnie męczyła i to przyniosło odwrotny efekt do zamierzanego, bo zamiast mnie zachęcić do kupna Wieśka to cały ten szum spowodował tyle, że robiło mi się niedobrze jak tylko słyszałem tytuł tej gry.
Z DA nie przypominam sobie żeby było tak źle pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 21:42, dave03 napisał:

Nie wiem czemu tu niektórzy zarzucają EA hype związany z premierą Dragon Age 2 zwłaszcza
gdy się na to wszystko spojrzy przez pryzmat "naszego" Wiedźmina. Naprawdę nie trzeba
się mocno wysilać żeby sobie przypomnieć co się działo przy okazji premiery tej gry.

Dnia 17.08.2010 o 21:42, dave03 napisał:

A CDP już się dobrze o to postara żeby Wiesiek nie miał wielkiej konkurencji i pewnie
wyda go czasowo daleko od Dragon Age 2 czy innych gier podobnego kalibru.


Dokładnie tak jak napisałeś - CDP się postara i w Polsce Wiesiek sprzeda się wyśmienicie - nie wątpię w to ani trochę. Podobnie w Europie Środkowej i Wschodniej. Natomiast zastanawia mnie, jak spisze się Namco i Atari - bo to oni mają najwięcej od powiedzenia ws. premiery na Zachodzie - i od nich będzie zależał tamtejszy hype i tym samym sukces komercyjny. Atari przy jedynce konkretnie dało dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 17:53, Vojtas napisał:

Anyway - jestem niemal pewien że Wiesiek swoją miodnością wgniecie DA2 w glebę.

Nie tylko Ty, nie tylko Ty... Wątpię by BioWare fabularnie wspięło się ponad to co do tej pory nam serwowali, pod względem mechaniki pewnie znowu będzie to "biedna" wersja D&D. O ile seria ME broni się jeszcze jakąś oryginalnością, tak ich fantasy cRPGi zupełnie niczym nie zaskakują.
Nie jestem fanem prozy Sapkowskiego (szczerze nie podchodzi mi), za to gra Wiedźmin bardzo się mi spodobała - świeże uniwersum, mniej oklepany wątek fabularny, ciekawy bohater, przyjemny gamplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczyweiście że DA 2 wygra.Przecież ta gra wychodzi równiez na konsole.Zreszta Bioware to mistzrowie gatunku i nigdy mnie nie zawiedli.Ale jak ktoś woli cyckowiedźmina,który zalicza barmanki to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 08:05, crpgfan napisał:

Oczyweiście że DA 2 wygra.Przecież ta gra wychodzi równiez na konsole.Zreszta Bioware
to mistzrowie gatunku i nigdy mnie nie zawiedli.Ale jak ktoś woli cyckowiedźmina,który
zalicza barmanki to jego sprawa.

Widzę, że znowu kompleksy - ty wiesz, że zachodnia wersja Wiedźmina ma prawdopodobnie mniej "podtekstów" niż DA:O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 11:24, Henrar napisał:

> Oczyweiście że DA 2 wygra.Przecież ta gra wychodzi równiez na konsole.Zreszta Bioware

> to mistzrowie gatunku i nigdy mnie nie zawiedli.Ale jak ktoś woli cyckowiedźmina,który

> zalicza barmanki to jego sprawa.
Widzę, że znowu kompleksy - ty wiesz, że zachodnia wersja Wiedźmina ma prawdopodobnie
mniej "podtekstów" niż DA:O?


Naprawdę?A ty naucz sie szanowac czyjeś zdanie a nie tylko pisac głupie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 13:33, crpgfan napisał:

Naprawdę?A ty naucz sie szanowac czyjeś zdanie a nie tylko pisac głupie komentarze.


Jest zasadnicza różnica między wyrażaniem zdania a trollowaniem. Naprawdę Ci tak spieszno do bana? Jeszcze 1-2 degrady i będziesz mógł zakładać nowe konto, spamerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 13:46, Vojtas napisał:

> Naprawdę?A ty naucz sie szanowac czyjeś zdanie a nie tylko pisac głupie komentarze.

Jest zasadnicza różnica między wyrażaniem zdania a trollowaniem. Naprawdę Ci tak spieszno
do bana? Jeszcze 1-2 degrady i będziesz mógł zakładać nowe konto, spamerze.


Poczytaj sobie nampierw kto to jest spamer,cwaniaku a banem to sobie strasz innych,bo widocznie nie masz pojęcia co to jest sprawiedliwośc i uczciwosć.


A co do tematu gry się już nie doczekam.Napewno to będzie najlepszy RPG 2011 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 14:53, crpgfan napisał:

(...) bo widocznie nie masz pojęcia co to jest sprawiedliwośc i uczciwosć.

Należałoby zacząć od siebie. Nie przypominam sobie aby jakakolwiek Twoja wypowiedź, którą czytałem na tym forum była sprawiedliwa albo uczciwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z dave03.
z dwóch hype''ów: Dragon Age i Wiedźmin, to ten drugi był dla mnie osobiście dużo bardziej męczący. co czasopismo o grach to zachwyty nad Wiedźminem, informacje o produkcji gry (choćby cały tipsomaniak w CDA poświęcony Wiedźminowi). pograłem w niego chwilę, ale czas ładowania poziomów skutecznie mnie odrzucił. świat? nie jestem fanem twórczości Sapkowskiego.
a jeśli chodzi o Dragon Age, to gra mimo powielania schematów typowych dla BioWare mnie wciągnęła. i nie ukrywam, jestem ciekaw drugiej części, mimo wszystkich zapowiadanych zmian w jej mechanice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 08:45, staniuk napisał:

czas ładowania poziomów skutecznie mnie odrzucił.


Zygu zygu, patche stanowczo rozwiązały ten problem. Płytki też nie trzeba wsadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 09:30, Ostrowiak napisał:

> czas ładowania poziomów skutecznie mnie odrzucił.

Zygu zygu, patche stanowczo rozwiązały ten problem. Płytki też nie trzeba wsadzać.


ale dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 11:46, staniuk napisał:

ale dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.


Mnie również Wiedźmin odrzucił dużą ilością hype''u, grałem po premierze jakiś czas i się odbiłem. Teraz mam podejście drugie, Edycja Rozszerzona, spatchowana i mimo, że jestem dopiero w II rozdziale, to gra możliwościami wyborów (co podobno takie ważne w RPG jest) niszczy Dragon Effecta.
Natomiast DA był... eee... nudny. Fabuła przewidywalna z AŻ JEDNYM jako takim zwrotem akcji, wszystko wiadomo od początku, schematyczna, nasze wybory mają praktycznie zerowe znaczenie na to, co się później stanie...
Natomiast w Witcherze podobają mi się dialogi (są po prostu ciekawie napisane, trafiło się kilka niezłych wymian zdań, jak chcę być wredny i chamski to mogę powiedzieć coś prosto z mostu; mogę kogoś przekupić, powołać się na jakieś ważniejsze postaci, wręczyć prezent, żeby zdobyć przychylność, a jak powiem coś nie tak, to rozmówca może się po prostu obrazić i więcej nie odezwać), wybory (szczególnie to, że tu nie ma wyboru ''dobrego'' i ''złego'' w przeciwieństwie do DA i, co ważniejsze, czujemy w dalszej rozgrywce, że robiliśmy coś tak a nie inaczej), także NPC są ciekawsze, sama fabuła już na tym etapie, w którym jestem, rozkłada DA na łopatki.

@crpgfan - wolę karty z Witchera niż pseudo-scenki z DA, które były po prostu nie dość, że mało smaczne, to jeszcze słabo zrealizowane. Poza tym, świetne argumenty masz - bo gra jets na konsolach i nie ma cycków :D no naprawdę, to jest najważniejsze w Rolplejach :D Chociaż nie, Ty wolisz h''n''s od Bioware, zapomniałem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 15:01, staniuk napisał:

@Adjatha - w takim razie być może spróbuję, aczkolwiek nie odczuwam ani nie odczuwałem
szczególnego parcia na Wiedźmina.


Ja również, mówiąc szczerze, mimo, że sagę uwielbiam i czytałem niejednokrotnie. Ale, że miałem okazję pożyczyć od kuzyna jakiś tydzień temu... To stwierdziłem, czemu nie? I nie powiem - trochę mnie wessało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować