Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Ubrania i dzisiejsza moda

1288 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2011 o 20:04, Graszcz napisał:

Edit: o, znalazłem coś za dychę, z przesyłką wychodzi jakieś 20


Sprawdziłbym najpierw w dużym hipermarkecie, zawsze jest trochę takich ciuchów w bardzo niskiej cenie. Jakością nie powalą, ale też się nie rozwalą od razu, do przeciorania po lesie jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak mowa o tshirtach, to może ktoś zna jakieś dobre gatunkowo, cenowo również zbytnio nie wygórowane. Klasyczne kolory. Bo wszystko co ostatnio kupuje za 20-50zł kurczy się niemiłosiernie nawet po pierwszym praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to dotyczy większej ilości koszulek niezależnie od tego jakie są, skąd i za ile to chyba prędzej wina leży gdzieś na etapie użytkowania / prania co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 15:55, Tyler_D napisał:

Skoro to dotyczy większej ilości koszulek niezależnie od tego jakie są, skąd i za ile
to chyba prędzej wina leży gdzieś na etapie użytkowania / prania co nie?

Pranie w możliwe najniższej temp, a co do użytkowania to ekhm.. z tego co mi wiadomo to koszulki po prostu się nosi, można to robić niepoprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy w sklepach pokroju Zary, H&M itp. są już dostępne zimowe kurtki ? Mieszkam przeszło 50 kilometrów od Wrocławia, więc chcę wybrać się na zakupy w odpowiednim momencie, aby nie zmarnować pieniędzy na podróż i wrócić z pustymi rękoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 15:51, Qbasmok napisał:

To jak mowa o tshirtach, to może ktoś zna jakieś dobre gatunkowo, cenowo również zbytnio
nie wygórowane. Klasyczne kolory. Bo wszystko co ostatnio kupuje za 20-50zł kurczy się
niemiłosiernie nawet po pierwszym praniu.

Jak kupujesz tanie badziewie w sklepach pokroju croppa, house, reserved, H&M, new yorker to się nie ma co dziwić. Dobra koszulka jest w przedziale cenowym zaczynającym się od 80zł, przy czym tez warto patrzeć na markę. O ile Levi`s, Mustang, Lee ma przyzwoite, to już Big Star nie do końca. Jak nie boisz się kupowania na Allegro i przebierania w podróbkach, albo masz ciocię w Ameryce to poproś, żeby Ci kupiła coś od Abercrombie&Fitch (Hollister, Ruehl, Abercrombie), Aeropostale, American Eagle. Nie zawiedziesz się, będą miękkie w dotyku po roku czy dwóch. Nie wiem jak w polskich River Island, Zara, czy Bershka, bo żadnej nie kupowałem, ale można sprawdzić.

Edit: hehehe odpowiedziałem na posta sprzed miesiąca. Wybacz. Chyba, że dalej nie masz t-shirtów do chodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>O ile Levi`s, Mustang, Lee ma przyzwoite,

Dnia 11.10.2011 o 21:51, Q-Jot napisał:

to już Big Star nie do końca.

Potwierdzam, mam dwie koszulki Levi i do dziś wyglądają świetnie, co prawda widać co nieco zużycia [ nadruki mają widoczne pęknięcia ] ale i tak nie ma porównania do większości podobnego stuffu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat takich kurtek [ najlepiej z wiedzy praktycznej lub opartej coś innego niż Google bo znaleźć je w takiej a takiej cenie lub poszukać z czego są wykonane to nie potrzebuje ]?

20111014212738

20111014212805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 21:29, Tyler_D napisał:

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat takich kurtek [ najlepiej z wiedzy praktycznej
lub opartej coś innego niż Google bo znaleźć je w takiej a takiej cenie lub poszukać
z czego są wykonane to nie potrzebuje ]?

M65. Na zdjęciach pewnie podróbki (bo ten woodland wygląda wątpliwie). Skoro nie jesteś zainteresowany konkretnym modelem konkretnego producenta, to po prostu poszukaj w google informacji na temat kurtek M65, znajdziesz pewnie jakieś opinie na forum czy coś.

http://ngt.pl/5-kurtka-m-65-garsc-informacji.html o.

Mnie osobiście nie odpowiada zbytnio. Duże to, ciężkie, grube i workowate. Nasiąka wodą. Aczkolwiek grzeje dobrze zimą (z podpinką ofkz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 22:38, Graszcz napisał:

M65.

Tyle to wiem. :-P
>Na zdjęciach pewnie podróbki (bo ten woodland wygląda wątpliwie).
Z tego samego sklepu co Twoje M92ki pustynniaki. :-D Więc ... ?

Dnia 14.10.2011 o 22:38, Graszcz napisał:

Mnie osobiście nie odpowiada zbytnio. Duże to, ciężkie, grube i workowate. Aczkolwiek
grzeje dobrze zimą

Jest podszewka, jest poliamid ale po stronie wierzchniej bym nie powiedział że grzeje no ale skoro tak to może coś wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 22:42, Tyler_D napisał:

Tyle to wiem. :-P

To po co pytasz? Kurtka M65 jest kultowa, więc na jej temat w internetach powiedziano już wszystko. Chyba nie oczekujesz, że na forum.gram.pl dowiesz się na jej temat czegoś odkrywczego?

Dnia 14.10.2011 o 22:42, Tyler_D napisał:

Z tego samego sklepu co Twoje M92ki pustynniaki. :-D Więc ... ?

Więc utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że podróbki

armyworld, czyli
http://armyworld.pl/product-pol-871-Kurtka-polowa-woodland-z-podpinka-model-M65.html
http://armyworld.pl/product-pol-542-Kurtka-polowa-oliv-z-podpinka-model-M65.html

Producent: mil-tec

Jeszcze nie zdążyłeś się domyślić, że gówniana chińszczyzna?

Dnia 14.10.2011 o 22:42, Tyler_D napisał:

Jest podszewka, jest poliamid ale po stronie wierzchniej bym nie powiedział że grzeje
no ale skoro tak to może coś wybiorę.

No mówię, z podszewką jest ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 22:47, Graszcz napisał:

To po co pytasz? Kurtka M65 jest kultowa, więc na jej temat w internetach powiedziano
już wszystko. Chyba nie oczekujesz, że na forum.gram.pl dowiesz się na jej temat czegoś
odkrywczego?

A bo mnie się chce tu i teraz szukać po necie, liczyłem że ktoś miał taką lub bardzo podobną i podzieli się wrażeniami.

Dnia 14.10.2011 o 22:47, Graszcz napisał:

Więc utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że podróbki

Czyli twoje 92ki to też podróby?

Dnia 14.10.2011 o 22:47, Graszcz napisał:

Producent: mil-tec
Jeszcze nie zdążyłeś się domyślić, że gówniana chińszczyzna?

Ale ja to chcę do cywila a nie do zapindalania po lesie z kałachem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 23:03, Tyler_D napisał:

A bo mnie się chce tu i teraz szukać po necie, liczyłem że ktoś miał taką lub bardzo
podobną i podzieli się wrażeniami.

Oto więc jestem :)
Ale straszny musi być z ciebie leń, skoro nie chce ci się szukać informacji o czymś tak popularnym jak kurtka M65

Dnia 14.10.2011 o 23:03, Tyler_D napisał:

Czyli twoje 92ki to też podróby?

Nie. Skąd ten wniosek? Mam ci tłumaczyć, że w jednoczesnym sprzedawaniu chińszczyzny i kontraktowych rzeczy przez ten sam sklep nie ma nic nadzwyczajnego? Trochę logiki, man

Dnia 14.10.2011 o 23:03, Tyler_D napisał:

Ale ja to chcę do cywila a nie do zapindalania po lesie z kałachem. :-)

Spoko spoko, twój wybór, chodź ''w cywilu'' w gównianej kurtce, przecież ci nie zabronię. Kiedy ty w ogóle przestaniesz się ślinić do tandetnych podróbek odzieży wojskowej? Wiecznie wypytujesz o jakąś chińszczyznę. Aż taki biedny jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 23:21, Graszcz napisał:

Ale straszny musi być z ciebie leń, skoro nie chce ci się szukać informacji o czymś tak
popularnym jak kurtka M65

Człeku, piątek jest. ;-D

Dnia 14.10.2011 o 23:21, Graszcz napisał:

Nie. Skąd ten wniosek? Mam ci tłumaczyć, że w jednoczesnym sprzedawaniu chińszczyzny
i kontraktowych rzeczy przez ten sam sklep nie ma nic nadzwyczajnego? Trochę logiki,
man

Czuję się doedukowany. :*

Dnia 14.10.2011 o 23:21, Graszcz napisał:

Spoko spoko, twój wybór, chodź ''w cywilu'' w gównianej kurtce, przecież ci nie zabronię.

Gówniana bo co? Mil-tec mimo że jest tą całą chińszczyzną [ której pewnie oboje mamy w domu pełno pod postacią innych pierdołów ] to sprawuje się zazwyczaj dobrze więc o co kaman?

Dnia 14.10.2011 o 23:21, Graszcz napisał:

Kiedy ty w ogóle przestaniesz się ślinić do tandetnych podróbek odzieży wojskowej?

Więc pokaż mi coś co jest trv army. Serio mówię.
>Wiecznie

Dnia 14.10.2011 o 23:21, Graszcz napisał:

wypytujesz o jakąś chińszczyznę.

Nie przypominam sobie ale spoko ... no chyba że mówisz o tych twoich 92kach [ ale to jak mówisz nie są chinki ] albo o tych spodenach.
>Aż taki biedny jesteś?
Jak mi coś zalinkujesz to się podzielę moimi odczuciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 23:21, Graszcz napisał:

Kiedy ty w ogóle przestaniesz się ślinić do tandetnych podróbek odzieży wojskowej? Wiecznie
wypytujesz o jakąś chińszczyznę. Aż taki biedny jesteś?


^^ I tu poprę w 100%. Kilka lat temu kupiłem sobie kontraktowe M65, spodnie. Są nie do zabicia, tyram je bez litości i tak naprawdę zastanawiam się czy to się da w ogóle jakoś zniszczyć :P Warto było dać więcej, a nie kupić chińszczyznę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 23:30, Tyler_D napisał:

Gówniana bo co? Mil-tec mimo że jest tą całą chińszczyzną [ której pewnie oboje mamy
w domu pełno pod postacią innych pierdołów ] to sprawuje się zazwyczaj dobrze więc o
co kaman?

No właśnie problem z tym, że z reguły sprawuje się niezbyt dobrze. A co do tych pierdół to owszem, zgadza się, bo niektóre drobiazgi mil-tec ma naprawdę fajne. Na przykład siatki maskujące i szalokominiarki.

Dnia 14.10.2011 o 23:30, Tyler_D napisał:

> Kiedy ty w ogóle przestaniesz się ślinić do tandetnych podróbek odzieży wojskowej?
Więc pokaż mi coś co jest trv army. Serio mówię.

Nie wiem, co podchodzi pod twoją definicję "trv army". Bo ja takiej nie stosuję. Serio mówię.
Pragnę jednak zasugerować, byś rozejrzał się albo za kontraktowymi rzeczami, albo - na przykład - za kopiami Helikona, które przynajmniej nie świecą się jak psu jajca. Bo z tego co widzę, dotychczas wyszukiwałeś jak najtańsze rzeczy.

Dnia 14.10.2011 o 23:30, Tyler_D napisał:

>Wiecznie
> wypytujesz o jakąś chińszczyznę.
Nie przypominam sobie ale spoko ... no chyba że mówisz o tych twoich 92kach [ ale to
jak mówisz nie są chinki ] albo o tych spodenach.

O spodenach mówię. Coś ty się tak tych moich holenderskich butów uczepił? :D

Dnia 14.10.2011 o 23:30, Tyler_D napisał:

>Aż taki biedny jesteś?
Jak mi coś zalinkujesz to się podzielę moimi odczuciami.

http://www.e-militaria.pl/ szukaj rzeczy helikona. Oczywiście nie jest to jedyny słuszny wybór, tylko przykład

@Krondar
swego czasu też przymierzałem się do zakupu kultowych zielonych M65, ale ciężko o rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować