Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Ubrania i dzisiejsza moda

1288 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2013 o 15:55, Tyler_D napisał:

Zamiast siedzieć w internetach rusz do ... lumpeksu.
I pochwal się co znalazłeś

Bo jestem ciekaw epickich ciuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!
Ja sam chodzę w dżinsach dłużej, niż ktokolwiek z Was (żyje).
Lubię skórzaną marynarkę, nawet taką. która może uchodzić z kurtkę.
Dżinsy mogą być granatowe, lub czarne. I jedne i drugie mi pasują. Jak czytam Wasze (problemy, uwagi, sugestie - niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać), no to z jednej strony mnie to śmieszy, z drugiej, w jkakiś sposób, martwi. Toż ludzie, ubierajcie się w sposób, jaki WAM się podoba, a nie tak, jak się podoba innym!!!
Bo kim w końcu jesteście? Indywidualistami, naśladującymi innych? To co z Was za indywidualiści? Zresztą, moda, to coś, co zmienia się natychmiast w chwili, kiedy się przyjmuje.
Ludzie! Bądźcie sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to się zgadzam, ale gdzie ty tu widzisz problem?
Przejrzałem pobieżnie poprzednią stronę tematu i widzę same pytania w stylu "gdzie kupię to i tamto", a nie "sądzicie, że jak założę x to będę fajny?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w związku z zamawianiem odzieży w sklepach internetowych. Czy w przypadku każdego sklepu w okresie 10 dni od otrzymania towaru mam prawo zwrócić go bez podania przyczyny i otrzymać zwrot pieniędzy? Słyszałem, że jest to przewidziane ustawowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 13:07, Kardithron napisał:

Pytanie w związku z zamawianiem odzieży w sklepach internetowych. Czy w przypadku każdego
sklepu w okresie 10 dni od otrzymania towaru mam prawo zwrócić go bez podania przyczyny
i otrzymać zwrot pieniędzy? Słyszałem, że jest to przewidziane ustawowo.


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 14:00, rob006 napisał:

Tak.

1) Podobno razem ze zwracanym towarem należy nadać oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Gdzie można zdobyć wzór takiego oświadczenia? Jest jakiś ogólny wzorzec, czy trzeba się w każdym sklepie pytać?
2) Koszty przesyłki zwrotnej pokrywa ex-kupujący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 17:28, Kardithron napisał:

> Tak.
1) Podobno razem ze zwracanym towarem należy nadać oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
Gdzie można zdobyć wzór takiego oświadczenia?

W internecie - nie ma chyba oficjalnego wzoru. Odstąpienie może być podobno wysłane mailem, nie zagłębiałem się w to nigdy. Poza tym to odstąpienie musisz wysłać do sklepu w ciągu 10 dni, na wysłanie towaru masz chyba dodatkowe 14 dni.

Dnia 12.01.2014 o 17:28, Kardithron napisał:

2) Koszty przesyłki zwrotnej pokrywa ex-kupujący?

Z tego co wiem, to koszt przesyłki do ciebie pokrywa sklep, koszt odesłania towaru pokrywasz ty. Ale poczytaj sobie na ten temat więcej, temat był już wałkowany w internecie wiele razy, tym bardziej, że jakoś niedawno pojawiły się zmiany w tej kwestii i mainstreamowe portale pisały o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 17:33, rob006 napisał:

Ale poczytaj sobie na ten temat więcej, temat był już wałkowany w internecie wiele
razy, tym bardziej, że jakoś niedawno pojawiły się zmiany w tej kwestii i mainstreamowe
portale pisały o tym.

Właśnie szukam. Nie mogę znaleźć niczego o rzekomych zmianach z ostatnich lat. Gdzie nie dorwę się do ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, to widzę datę marzec 2000.

Znalazłem przejrzyste FAQ, które potwierdza wszystko, o czym pisałeś (mail, 14 dni), ale nie wiem, czy jest aktualne:
http://www.poznan.pl/mim/main/umowy-zawierane-na-odleglosc,p,8971,23447,23473.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 19:50, Kardithron napisał:

Właśnie szukam. Nie mogę znaleźć niczego o rzekomych zmianach z ostatnich lat.


Mój błąd, nowe prawo wchodzi dopiero od czerwca: http://www.spidersweb.pl/2013/10/zakupy-przez-internet-w-polsce.html
Tu masz trochę więcej na temat aktualnych przepisów: http://www.spidersweb.pl/2013/01/reklamacja-niezgodnosc-towaru-z-umowa-gwarancja-rekojmia-zwrot-z-czym-to-sie-je.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć dlaczego koniecznie sklep netowy? Myślę że [ jeżeli chodzi o nówki ] w jakimś ''galerianowym'' butiku powinieneś coś takiego dostać. I ten sweter to taka bardziej bluza, bluzo-kurtka, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 16:28, Tyler_D napisał:

A możesz powiedzieć dlaczego koniecznie sklep netowy?

To nie tak, że koniecznie. Po galeriankach bardzo chętnie się rozejrzę, niemniej w przypadku internetowych sklepów liczę na większy wybór.

Dnia 22.01.2014 o 16:28, Tyler_D napisał:

I ten sweter to taka
bardziej bluza, bluzo-kurtka, co nie?

Nie, czemu? Sweter to sweter. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 16:19, Kardithron napisał:

Chciałbym kupić sobie sweter z kapturem. Koniecznie rozpinany i do ~130 zł. Oferty jakich
sklepów internetowych polecacie przejrzeć?

W Reserved widziałem coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 22:30, Pablo_Querte napisał:

> > Nie wiem, ale wiem, że chinosy z Cubusa są zajebiste
Może poza rozmiarówką.
> Co to są chinosy?
Ach te google.
http://mrvintage.pl/2012/03/chinosy.html


Czyli są to zwykłe materiałowe spodnie, nie można było tak od razu? :D Rozmiarówka pewnie dla panów o nogach 10 letniej dziewczynki, zgadłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Rozmiarówka pewnie dla panów o nogach 10 letniej dziewczynki, zgadłem?
Jak przymierzałem to właśnie problem w tym, że na mnie były albo za małe albo za duże. Nie mogłem trafić w coś pomiędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować