Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 - porażka w Japonii

44 postów w tym temacie

550zeta za x360?? God, ja tez tak chce! D: X360 posiada blokady regionalne? Pewnie tak:(, ale jesli w najblizszej przyszlosci bedzie mozna je zdejmowac, to moze na allegro ujzymy te maszynki po 1000zeta na allegro to juz by bylo cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Sytuacja nowej konsoli Microsoftu w Japonii nie poprawiła się ani o jotę. Xbox 360 cieszy się tam zainteresowaniem na tyle małym, że sprzedawcy zaczynają mocno obniżać jego cenę. Czy dla giganta z Redmond nie ma już w Kraju Kwitnącej Wiśni nadziei?

Przeczytaj cały tekst "Xbox 360 - porażka w Japonii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro na PS2 a jest ona bardzo popularna w Japonii, wychodzą nowe gry i to np. Final Fantasy XII - dla wielbicieli jrpg absolutnie rzecz nie do pominięcia, to kupno X360 dla Japończyka mija się z celem. Plus zapowiadana premiera Playstation3 też "robi swoje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale pomyślcie co to jest 550zeta dla japończyka! Przeciętnego polskiego gracza bylo by stać na taki zakup. No bedzie FFXII, ale na x''a tez beda wychodzic jRPG. A przegapic za "grosze" Obliviona to grzech.
A co do czekania na lepsze, nie byl bym taki pewien co do lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, że koszta kupenia konsoli dla japończyka to nic i w wiekszości japonskich domów stoją prawie wszystkie konsole + wszystkie handheldy (bez xboxa :D) Tylko u nas, decydujamy się na coś i jesteśmy wierni.
Jesli xbox nie sprzedaje się w japoni to nawet za darmo nie bedą go ludzie brac, po prostu ich nie interesuje ta konsola i już, 90% gier na xboxa na klimaty europejskie bądz amerykanskie. Japonczycy mają takie gry w nosie, za dużo wieksza zabawe uwazają przeniesc sie w swiat fantasy z elementami mitów, całkowitego oderwania się od rzeczywistości niż wałkować ``co by było gdyby niemcy wygrali II WŚ`` bądz ``kosmicy z marsa uciekli z Area 51.``
Zreszta, ja też :))
Tylko pare gier na Xboxa mnie interesuje, nawet obecnego ktory już jest tyle na rynku, jesli miałbym wymienić gry ktore bardzo chcialbym przejsć, wyliczyłbym ich może 10, ale cześc była by na siłe. Na ps2 jest takich gier o wiele wiecej i podobnie będzie napewno z ps3. Gry, są po prostu ciekawsze (z wyjątkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze nikt nie doczytal, ze najprawdopodobniej jest to oferta wazna przy podpisywaniu umowy z dostawca internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 13:04, koven napisał:

Szkoda tylko, ze nikt nie doczytal, ze najprawdopodobniej jest to oferta wazna przy podpisywaniu
umowy z dostawca internetu


a gdzie niby jest o tym wzmianka? bo jakoś ja tego nie zauważyłem... albo ty masz zwidy albo ja jestem slepy (a może zaspany?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Microsoftu. Starał się, aby Japończycy przekonali się do jego konsoli - organizował conventy, akcje promocyjne. A wyszło na to, że znowu dał dupy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 12:54, Selv napisał:

Tylko pare gier na Xboxa mnie interesuje, nawet obecnego ktory już jest tyle na rynku, jesli
miałbym wymienić gry ktore bardzo chcialbym przejsć, wyliczyłbym ich może 10, ale cześc była
by na siłe. Na ps2 jest takich gier o wiele wiecej i podobnie będzie napewno z ps3. Gry, są
po prostu ciekawsze (z wyjątkami).


A mnie ciekawi, czy taka opinia jest podyktowana rzeczywistymi doświadczeniami z Xboksem, czy też tylko na podstawie recenzji w prasie.

Co do porażki MS w Japonii - mozna się było tego spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

buachacha!!! ekspertom od amrkedingu firmy billa szczeny opadły a sam bil wyłysieje wkrótce
przypominam że jako wielki prorok i znawca branzy miesiąc temu pisałem tu że x360 nie wypali a ps3 shall rule the earth.. I kto miał rację ??? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 13:48, Kolotko Tanker napisał:

buachacha!!! ekspertom od amrkedingu firmy billa szczeny opadły a sam bil wyłysieje wkrótce
przypominam że jako wielki prorok i znawca branzy miesiąc temu pisałem tu że x360 nie wypali
a ps3 shall rule the earth.. I kto miał rację ??? ;]


Japonia to nie cały świat. Poza tym jednym dosyć nietypowym krajem raczej na sprzedaż Xboxa MS nie narzeka. Żeby nie powiedzieć, że nie wyrabia z produkcją, więc jednak zainteresowania nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabia się z produkcją nie dlatego, że takia wykupowana konsola, ale dlatego, ze zrobił jej az tak mało i tak powoli idzie :(
W sumie, dopiero teraz bedzie można poczuć moc xboxa360,
Oblivion :)~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2006 o 13:50, Koleś napisał:

Japonia to nie cały świat.


Oj akurat jeśli mowa o rynku konsolowym to "cały" a przynajmniej większość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 14:28, Dymolion napisał:


> Japonia to nie cały świat.

Oj akurat jeśli mowa o rynku konsolowym to "cały" a przynajmniej większość ;)

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ze kogos stac na konsole nie oznacza ze trzeba ja kupowac.. po co kupowac jakis badziew skoro gra sie na lepszym ?:) zreszta sprzedaz np. DS swiadczy o tym ze wola grac na DS niz na stacjonarce. Oczywiscie ps2 trzyma sie z grami bardzo dobrze jak wspomniany FF12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 13:38, panish napisał:

Szkoda Microsoftu. Starał się, aby Japończycy przekonali się do jego konsoli - organizował
conventy, akcje promocyjne. A wyszło na to, że znowu dał dupy... :/


Dlaczego szkoda, po raz kolejny widać że M$ nie rozumie mentalnosci japończyków nie tylko zresztą oni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japonia jest jednym z czterech wielkich rynków rozrywki elektroniczej ( sensu largo oczywiście) . Pozostałe trzy to USA , Europa, i .. Chiny . W Chinach dominują gry mmorpg a szczególnie WoW czyli PC-ty, w Europie po cześci PC po cześci konsole - im dalej na wschód tym PC mają przewagę a im dalej na zachód tym konsole mają przewagę . Chociaż społeczeństwa Europy Zachoniej starzeją się więc PC-ty też nie tracą tam pola bo jak wiadomo ludzie starsi wolą gry rozbudowane czyli wprost strategie oraz crpg . W USA - główny udział w rynku mają oczywiście konsole (sensu largo).
Ale wracając do tematu - oczywistym było , że X-2 nie zdobędzie rynku japońskiego i to z wielu przyczyn . Jak ktoś już wspomniał z przyczyn kulturowych , które moim zdaniem są najistotniejsze - japończycy są przekonani , że ich produkty są najlepsze na świecie. Tak było i jest z samochodami, i tak jest i będzie z konsolami. Dlatego każdy szanujący się Japończyk kupi P-3 i na to MS nic nie poradzi.
Natomiast walka o rynek europejski i ametykański to całkiem inna para kaloszy tutaj MS ma szansę na zdobycie silnej pozycji . Dominującej raczej nie ale silnej napewno. Zresztą nowe gry takie jak Oblivion, Star Trek:Legacy czy też nowy zapowiadany na razie tylko na PC Crisis (ale będzie wersja na X-2 i pewnikiem na P-3) będą bardzo silnym argumentem za zakupem konsoli MS .
Zresztą jak powiedział największy wizioner branży komputerowej i człowiek o nieposzlakowanej opinii Sid Meyer - jego firma ma w pierwszej kolejności tworzyć gry na X-2 ( z next genów) , nie zapominając o PC oczywiście. Zresztą inne wielkie firmy też - Bioware Mass Efect na X-2 ( i Age of Dragons na PC) , Obsydian jakieś tajny projekt na X-2 i PC ( może KOTOR 3 ?) oraz NWN 2 ( na PC i ma być port na X-2 ) itp . Jeśli ktoś chce więcej szczegółów to odsyłam do Gamespot-u - tam można znaleść całą listę gier jakie wyjdą na X-2 w ciągu najbliższych 12 miesięcy .

Moim zdaniem MS postąpił słusznie próbując wprowadzić X-2 na rynek japoński ponieważ o klienta trzeba walczyć, zapiegać o jego względy i okazywać mu , że nasz produkt jest tym czego klient potrzebuje. A na efekty trzeba poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować