Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Co do podróży w czasie to jestem raczej sceptyczny. Einstein już obalił ta teorią. To paradoks podróży w czasie. Poza tym wymyślono już jak miałaby wyglądać maszyna do podróży w czasie: cylinder długości setek mil obracajacy się z prędkością światła w kierunku przeciwnym do ruchu Ziemii. Obecnie nie jest możliwe skonstruowanie czegoś takiego. Ale kto wie, może w przyszłosci coś wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:11, Yasiu89 napisał:

> Gdy się budziłem zobaczyłem blisko nad sufitem małą świecącą białymi promieniami kuleczkę teraz strasznie
> żałuję
ze do niej nie podszedłem. nie wiem czemu jakoś tym sie nie zainteresowałem ani nie chciało mi się o tym nikomu mówić.
>
Na 100% wiem ze to nie byl sen. to było zbyt realistyczne. Jezeli ktos mial podobną sytauacje niech napize
Ta kuleczka
mogła być rodzajem energii która nas otacza. Czytałem o tym na jednej ze stron podanych wcześniej. Nazywa się to ORBS. Tylko
że ta energia widoczna jest tylko na zdjęciach.

A to co zobaczyłes jakiej było wielkości?


Na jakiej to jest stronie? ona była wielkości mniej wiecej jak od pin ponga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada -> Albo ci się śniło, albo to był tylko jakiś odblask światła...
Na jakiej podstawie dochodzisz do wniosku o podróżach w czasie???

Yasiu89 -> Te tak zwane orby mają niby być związane z duchami, ale są to jedynie efekty świetlne wywoływane przez kurz unoszący się w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:15, rada napisał:

Na jakiej to jest stronie? ona była wielkości mniej wiecej jak od pin ponga

Kilka postów wyżej masz linki. Zapraszam na dwie pierwsze strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:14, HumanGhost napisał:

Co do podróży w czasie to jestem raczej sceptyczny. Einstein już obalił ta teorią. To paradoks podróży w czasie. Poza tym
wymyślono już jak miałaby wyglądać maszyna do podróży w czasie: cylinder długości setek mil obracajacy się z prędkością
światła w kierunku przeciwnym do ruchu Ziemii. Obecnie nie jest możliwe skonstruowanie czegoś takiego. Ale kto wie, może
w przyszłosci coś wymyślą.

W takim razie podróż w czasie nam nie grozi :)
1. Niespecjalnie da się rozpędzić wirujący cylinder (lub jakikolwiek rpzedmiot) do prędkości światła.
2. Znajdź coś, lub kogoś, kto zbliży się do czegoś takiego na więcej, niż kilka parseków, nie mówiąc już o przechodzeniu przez to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:18, Yasiu89 napisał:

> Na jakiej to jest stronie? ona była wielkości mniej wiecej jak od pin ponga
Kilka postów wyżej masz linki. Zapraszam
na dwie pierwsze strony.

wez mi prosze podaj dokladnie bo ja tu sie motam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Przy obecnym stanie rozwoju technologi to jest niemożliwe i wątpię żeby to było kiedykolwiek możliwe. Ale moze w przyszłości odkryją coś innego. Nadal przeciez nie wiemy czym są, np. czarne dziury i czy wogóle istnieją. Jedna ze starszych teorii jest to, że są to bramy do innych wymiarów czy światów. Niedawno ukazała się teoria, która twierdzi, że czarne dziury tak naprawdę nie istnieją. Czasami żałuję, że ludzie żyją tak krótko. Chciałby móc obserwować rozwój ludzkosci przez chociaż kilkaset lat jeszcze. A tu jak dobrze pójdzie ot moze zobaczę "tylko" lądowanie ludzi na Marsie za kilkadziesiąt lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wiele się może wydarzyć... Powinienem pożyć z kilkadziesiąt lat... Można by w tym czasie polecieć na marsa, odkryć życie na Europie, zrobić grę lepszą niż Mighta and Magic.

PS
Gra o której mówiłem to M&M6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:04, Yasiu89 napisał:

Wracając do tematu, wątpię żeby były to dzieła obcych.
A kto miałby to zrobić? Ludzie? Nie mieli takiej technologii. Nawet
teraz trudno jest cos takiego zrobić.

Z tymi technologiami, to bądź ostrożny. "Już starożytni Rzymianie" - znasz ten zwrot? umieli wytwarzać beton. Potem umiejętność produkcji betonu zaginęła i stosunkowo niedawno została na nowo odkryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

Z tymi technologiami, to bądź ostrożny. "Już starożytni Rzymianie" - znasz
ten zwrot? umieli wytwarzać beton. Potem umiejętność produkcji betonu zaginęła i stosunkowo niedawno została na nowo odkryta.

O tym betonie to coś słyszałem ale żeby Majowie mieli mieć laser to troche naciągane. Aczkolwiek czytałem też o wojnach atomowych w starożytności (jedna taka wojna miała zniszczyć Sodome i Gomore). Jednak te wojny mogły być prowadzone przez jakieś obce istoty a nie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

> Wracając do tematu, wątpię żeby były to dzieła obcych.
> A kto miałby to zrobić? Ludzie? Nie mieli takiej technologii.
Nawet
> teraz trudno jest cos takiego zrobić.
Z tymi technologiami, to bądź ostrożny. "Już starożytni Rzymianie" - znasz
ten zwrot? umieli wytwarzać beton. Potem umiejętność produkcji betonu zaginęła i stosunkowo niedawno została na nowo odkryta.

Nie powiesz chyba, że ludzie starożytni mieli laser, ale na przestrzeni wieków zapomnieli, jak się takie urządzenie buduje :)

Jakkolwiek, bardzo prawdopodobne jest, że ludzie byli w stanie coś takiego ręcznie wyrzeźbić. Kiedyś byliśmy lepsi w te klocki.
Jako inny przykład podam łuk. Dziś mało kto jest w stanie zrobić dobry łuk. Jak naukowcy chcą tak zrobić na potrzeby badań to się głowią miesiącami jak coś zrobić. Tamci ludzie mieli wielowiekowe doświadczenie w dziedzinach, które dziś już niemal nie istnieją.
Być może jakiś stary rzeźbiarz po latach studiów nad budową ludzkich czaszek wyrzeźbił takie cuda w krysztale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

Z tymi technologiami, to bądź ostrożny. "Już starożytni Rzymianie" - znasz
ten zwrot? umieli wytwarzać beton. Potem umiejętność produkcji betonu zaginęła i stosunkowo niedawno została na nowo odkryta.


Zupełnie jak duża część technologii, które "odkrywamy" już istniała w taki czy inny sposób. Jak i doskonała znajomość matematyki, umiejętność precyzyjnego wyznaczania kierunków. Kiedyś oglądałem na Discovery program o starożytnych cywilizacjach. W Kambodży, w Egipcie czy w Ameryce Południowej powstawały kompleksy świątyń, grobowców, których układ przypominał budowę układu słonecznego. Może to i jest troche naciągane, nie wiem, ale faktem jest, że wszystkie te kompleksy są zbudowane z dokładnym zachowaniem kierunków geograficznych. Kto wie co się za tym kryje, zwykła znajomość astronomii, czy może kontakty z kimś obcym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakimi środkami, których nie mieli starożytni, dysponował Kopernik? Matematyką, przyrządami... Tak naprawdę niewiele wiemy o LUDZIACH starożytnych. Nic nie stało na przeszkodzie temu, by domyślili się jak wygląda układ słoneczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 16:58, Monastor napisał:

Nic nie stało na przeszkodzie temu, by domyślili się jak wygląda układ słoneczny.

Mogli się domyslić ale czy te same odwzorowania nieba mogły przez przypadek znaleść się w Egipcie, Kambodży i w Ameryce Południowej? I tak idealnie dokładne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 17:01, Yasiu89 napisał:

> Nic nie stało na przeszkodzie temu, by domyślili się jak wygląda układ słoneczny.
Mogli się domyslić ale czy te same
odwzorowania nieba mogły przez przypadek znaleść się w Egipcie, Kambodży i w Ameryce Południowej? I tak idealnie dokładne?


A no właśnie. Podobno egipcjanie i ludzie z ameryki mimo, że to daleko, kontaktowali się ze sobą i handlowali. A ile czasu zajęło europejczykom przepłynięcie Atlantyku? Oni robili to już znacznie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do piramidki:
po polsku: http://bogowie.org.pl/baza.php3?ido=20&poz=5 To najciekawsze jest niewidoczne :D czarne literki na czarnym tle...
po angielsku i nieco wiecej: http://jcolavito.tripod.com/lostcivilizations/id10.html

Czy udowodniono? Raczej przedstawiono kolejna hipoteze. Dopoki rongo rongo nie zostanie odczytane, a raczej nie, bo pozostalo zbyt malo tabliczek, nie dowiemy sie na pewno po co u licha, ani kto wybudowal na malenkiej wysepce ponad 2000 kilometrow od jakiegoklwiek ladu te posagi.
Moai bo tak sie nazywaja te posagi jest prawie 600, maja rozmiary od metra do 15 metrow ... najciezszy wazy ok 75 ton ... to prawie tyle co lokomotywa spalinowa. Uciagnac cos takiego na plozach? Nie jest to niemozliwe, ale wymaga ogromnych nakladow ludzkich i czasu... wg Heyerdahla posagi zbudowano w okresie srednim czyli roku 1100-1680. To daje okres 580 lat na budowe. Jest to do zrobienia, ale nie w tak krotkim czasie nawet przy usrednieniu gabarytow i czasu na wykonanie w technologii piesciakow. No i oczywiscie do tego wielkie czerwone kapelusze ... Normalnie panowie czapki z glow przed polinezyjczykami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 17:32, buras napisał:

Co do piramidki:
po polsku: http://bogowie.org.pl/baza.php3?ido=20&poz=5 To najciekawsze jest niewidoczne :D czarne literki
na czarnym tle...
po angielsku i nieco wiecej: http://jcolavito.tripod.com/lostcivilizations/id10.html


Ciekawe, choć nie przepadam gdy w bibliografii widnieje nazwisko Danikaena.

Dnia 23.10.2005 o 17:32, buras napisał:

Czy udowodniono?
Raczej przedstawiono kolejna hipoteze. Dopoki rongo rongo nie zostanie odczytane, a raczej nie, bo pozostalo zbyt malo tabliczek,
nie dowiemy sie na pewno po co u licha, ani kto wybudowal na malenkiej wysepce ponad 2000 kilometrow od jakiegoklwiek ladu
te posagi.
Moai bo tak sie nazywaja te posagi jest prawie 600, maja rozmiary od metra do 15 metrow ... najciezszy wazy
ok 75 ton ... to prawie tyle co lokomotywa spalinowa. Uciagnac cos takiego na plozach? Nie jest to niemozliwe, ale wymaga
ogromnych nakladow ludzkich i czasu... wg Heyerdahla posagi zbudowano w okresie srednim czyli roku 1100-1680. To daje okres
580 lat na budowe. Jest to do zrobienia, ale nie w tak krotkim czasie nawet przy usrednieniu gabarytow i czasu na wykonanie
w technologii piesciakow. No i oczywiscie do tego wielkie czerwone kapelusze ... Normalnie panowie czapki z glow przed polinezyjczykami...


Ponoć Hayerdahl + 11 pomocników zrobił taki posąg w ciągu 18 dni. Bez kapelusza co prawda ale mimo wszystko widać że wykonanie takich rzeczy bez pomocy kosmitów nie jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal pewien, ze nie odwiedzaja nas aktualnie zadne formy inteligentnego pozaziemskiego zycia. To poprostu jest hmm jakiego zwrotu by tu uzyc ... nielogiczne ;-). Po co jakas cywilizacja, odlegla od nas o dziesiatki jesli nie setki lat swietlnych, miala by odwiedzac nasza niebogata w surowce planete? Mieli by nas zamienic w rase niewolnikow? Raczej nie ;-). Jesli juz potrafili by przemierzac takie odleglosci to napewno byli by na tyle ''cywilizowani'' zeby zlikwidowac ze swojej kultury takie cechy jak agresja.

Co do artykulu w fokusie ... czy naprawde myslicie ze dalo by sie zatuszowac tego typu krakse? Ja w ta szczerze watpie.

Patrzac wstecz, co raz jestesmy zaskakiwani przez to co potrafili starozytni. Czemu wiec tak chetnie odbieramy im zaslugi. To, ze my nie potrafimy czegos zrobic nie znaczy, ze oni nie mogli znalesc jakiegos ''magicznego'' rozwiazania.

Podroz w czasie wcale nie jest zabroniona przez prawa fizyki, a Einstein poprostu nie mial takiego sprzetu i takiej wiedzy takiego jak my obecnie (a mimo to opisal wiekszosc wszechswiata - to potwierdzenie akapitu wyzej ;-). Dzisiaj wiemy ze wystarczy przekroczyc magiczna ''predkosc swiatla'' aby zaczac sie cofac w czasie, bo przeciez ''czas'' to swiatlo, nie ;-). Idac za tym, mozna spokojnie wnioskowac ze juz niedlugo bedziemy mogli cofac sie w czasie BAAA juz to robimy :-]. Wystarczy popatrzyc na gwiazdy ;-). Widzimy je z duzym ''opoznieniem''. Ale wracajac do tematu, mozna poruszac sie szybciej od predkosci czasu poprostu zaginajac czasoprzestrzen ... nawet Einstein to przewidzial (o ile sie nie myle xD).

Moze teraz o zyciu w wszechswiecie ogolnie. Bylo to poruszane wyzej, ale pewnie wiekszosc czytajacych nie bedzie sie w temat zaglebiac, wiec moze cos wypoce :-]. Szacuje sie, ze nasza galaktyka ma ponad 100 000 miliardow gwiazd i jest szeroka na +/- 100 000 lat swietlnych. Galaktyk (wiekszosc jest wieksza od naszej) jest nieprawdopodobnie duzo. Slyszalem nawet porownanie ze wiecej niz wszystkich ziarenek piasku na wszystkich plazach Ziemi :-). Wiedzac to zacznijmy cos liczyc (tu przepraszam zapalencow bo to nie bedzie prawdziwe rownanie :-). Uznajmy ze co 1000 gwiazda z tych galaktyk ma planety (wiemy ze w naszej galaktyce co najmniej polowa gwiazd ma uklady planetarne ;-), potem z tych pozostalych wezmy co 1000 gwiazde co ma planete z odpowiednimi warunkami do zycia, potem co 1000 na ktorej powstalo zycie i wkoncu co 1000, na ktorej powstalo inteligentne zycie :-]. Wiecie jaki jest wynik. napewno wiekszy niz 1 000 000 :-]. Teraz tylko pytanie, ile moze istniec cywilizacja :-].

Napewno zapytacie ''to dlaczego ich nie slyszymy''. Odpowiedz: (a) cholerne kosmiczne odleglosci ... (b) za krotki czas nadawania (czas zycia) cywilizacji (c) zmiany technologiczne (d) mozliwe zaklucenia.

Dobra koncze bo juz mam dosc pisania :-] ... za wszelkie bledy gramatyczne, ortograficzne badz rzeczowe przepraszam :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować