Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Istnieje tak zwane równanie Drake''a, mówiące, że w naszej galaktyce jest około 200 000 rozwiniętych cywilizacji.
Jak dla mnie to gruba przesada, ale życie w kosmosi musi gdzieś jescze istnieć. Być może nie są to istoty inteligentne. Możliwe nawet, że nie jest to takie życie, jakie znamy, oparte na węglu. Możliwe że nie dostrzegamy pewnych przejawów życia w kosmosie, a ich przedstawiciele również nie postrzegają nas jako życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu większość ludzi zakłada, że kosmici muszą być bardziej zaawansowani od nas?
Może są na etapie czegoś podobnego do średniowiecza na przykład?

Ale na ziemi mamy tyle zagadek (jak np. ta kryształowa czaszka), że nie musimy szukać ich w kosmosie. Choć to również bardzo interesujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nikt nie jest w stanie stwierdzić gdzie i czy istnieje życie w kosmosie. A co dopiero na jakim etapie rozwoju. Nie sposób teraz tego określić. Z tego co kiedyś czytałem, to obserwujemy zaledwie procent objętości przestrzeni kosmicznej. Miną eony zanim będziemy zdolni dotrzeć do najbliższej gwiazdy (poza naszym Słońcem oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 21:56, Vel Grozny napisał:

A czemu większość ludzi zakłada, że kosmici muszą być bardziej zaawansowani od nas?
Może są na etapie czegoś podobnego do średniowiecza na przykład?

Może jest kilkadziesiąt ras i są na różnych etapach rozwoju? Jest wiele świadectw ze starożytności i średniowiecz o wizytach obcych na Ziemi, że jesteśmy skłonni przyjać wersję, że są bardziej rozwinięci technologicznie od nas.

Dnia 23.10.2005 o 21:56, Vel Grozny napisał:

Ale na ziemi mamy tyle zagadek (jak np. ta kryształowa czaszka), że nie musimy szukać ich w kosmosie. Choć to również bardzo interesujące :)

Może czaszki stworzyli właśnie ci co są lepsi technologicznie od nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 22:01, Yasiu89 napisał:

Może jest kilkadziesiąt ras i są na różnych etapach rozwoju? Jest wiele świadectw ze starożytności
i średniowiecz o wizytach obcych na Ziemi, że jesteśmy skłonni przyjać wersję, że są bardziej rozwinięci technologicznie
od nas.


Są świadectwa wizyt obcych na Ziemi?? Jakie na przykład?

Dnia 23.10.2005 o 22:01, Yasiu89 napisał:

> Ale na ziemi mamy tyle zagadek (jak np. ta kryształowa czaszka), że nie musimy szukać ich w kosmosie. Choć
to również bardzo interesujące :)
Może czaszki stworzyli właśnie ci co są lepsi technologicznie od nas?


Zakładając, że kosmici byli na Ziemi - czy mogliby tu dotrzeć będąc słabiej od nas zaawansowani technicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Thor zrobil taki posag. Ale to byl liliput. Z tego co pamietam wykorzystal dodatkowo jeden z istniejacych napoczetych posagow (moge sie mylic)...
Heh ... nigdy nie twierdzilem ze to kosmici zmajstrowali ... co prawda jestem za tym ze inni istnieja i nawet nie jest w 100% wykluczone ze tu byli... a jesli byli, to piekielnie dawno u zarania ludzkiej cywilizacji. Sek w tym ze tak naprawde nie wiemy kiedy dokladnie powstalismy (no bo tak miedzy prawda a nami ciagle jest ten missing link), teoria ewolucji sprawdza sie calkiem dobrze poza tym jednym przypadkiem. I najprawdopodobniej te wszystkie cuda z piramidkami na czele, krysztalowymi czaszkami dziwnymi mapami, zmajstrowali ludzie bedacy czlonkami jakiejs baardzo starej i zaawansowanej cywilizacji, i to niekoniecznie opartej na takich zalozeniach jak nasza.
Co do pana Ericha, to nieco oslabl moj entuzjazm do niegi i jego wywodow, ktore czasem stara sie na sile udowodnic, ale sa sprawy w ktorych trudno mu racji nie przyznac. Na przykald sanskryt, kultury megalityczne czy tez interpretacje swietych tekstow. Nauka umywa od tego rece, bo jak pogodzic sie z tym ze w hinduskich dzunglach sa miasta rozwalkowane przez bron jadrowa ... opisy wiman z dokladnymi detalami technologicznymi, a Blumrich to juz przegial patentujac kolo wg opisu Ezechiela...
Poza tym w angielskim linku jest kupa przykaldow bez udzialu Ericha... Po prostu autor tego arta byl zdecydowanie jednojezyczny :D

Nie lubisz tego sympatycznego szwajcara? Nie szkodzi. Polecam naukowcow z krwi i kosci ktorzy napisali ksiazke pod tytulem "Zakazana Archeologia" Opisano tam metody "normalizowania" znalezisk tak zeby miescily sie w sztywnych naukowych ramkach. A rozdzial o artefaktach ktore wg nauki nie powinny istniec powala. I wszystko jest udokumentowane lacznie ze zrodlami. Jak po przeczytaniu tego ktos nie uwierzy w inne cywilizacje na ziemi poza nasza to nie ma dla niego ratunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie, ale mogli by. Kto powiedzial ze tylko cywilizacja techniczna taka jak nasza umozliwia tylko podroze kosmiczne?
Co prawda wchodzimy tu juz na bardzo sliski grunt, ale przeciez kazdy widzial chyba "zolniezy kosmosu" (ksiazka byla lepsza), nie mowie juz o tym ze takie daleko posuniete wyspecjalizowanie form zycia jest obecne nawet na naszej planecie. Na szczescie nie na skale kosmiczna.
Takie istoty nie musialy by miec jakiejkolwiek cywilizacji technicznej. Ich ekspansja opierala by sie na specjalizacji i wspoldzialaniu gatunkow... Przeciez zycie jest cholernie twarde do zabicia, istnieja organizny zyjace w warunkach w ktorych zycie ludzkie, ani jakiekolwiek inne poza wlasnie wyspecjalizowanymi nie jest mozliwe...
Nie wierzycie ... zerknijcie do biologii, a skupcie sie wlasnie na owadach... bo one po nasz nastana, jak nam cos nie pojdzie i wytluczemy sie sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jak nam cos nie pojdzie i wytluczemy sie sami...

Akurat do tego to gatunek ludzki ma bardzo duży talent, już od czasów starożytnych.
Widziałem dziś na National Geographic kawałek programu m.in. o cywilizacji Majów i Angkoru. Wiecie, że samo miasto Angkor było większe od dzisiejszego Nowego Jorku? Pokazują to zdjęcia kosmiczne wykonane w podczerwieni. Mieszkańcy sami siebie zniszczyli, niszcząc środowisko, wycinając lasy pod budowę miasta właśnie, ąz stało się zbyt duze. Dziś robimy to samo. A dlaczego Obcy mieliby nas odwiedzać? Dla niech obserwacja nas może być równie fascynująca, jak dla nas obserwacja ekosystemów na Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obserwacji przez obcych zgadzam sie ... musza mmiec niezly ubaw patrzac jak inteligentny gatunek wycina sobie samemu niezle numery :D
Nie wiem czy wiesz, (mozliwe ze w tym programie rowniez byla o tym wzmianka) ale ta technika odkryto w ameryce poludniowej i srodkowej kompleksy miejskie, przy ktorych polaczone sily naszych 3-4 najwiekszych europejskich miast mogly by sie naprawde nabawic kompleksow... wszystkie te molochy polaczone byly siecia drog i kanalizacji ... a te miasta podobnie jak Angkor istnialy juz w naszej datowalnej przeszlosci, kiedy my w europie bylismy zajeci klejeniem malych zameczkow w srodku puszczy. Byly to kompleksy samowystarczalne, zbudowane tak, ze mnimalnie wplywaly na srodowisko, a nawet wspoldzialaly z nim. Ekologowie byli by zachwyceni. Niestety Nasze zapedy do chrystianizacji i kolonizacji sprawily ze teraz nie ma tam nic poza dzungla, a my uznajemy tamte cywilizacje za barbarzynskie i prymitywne ... A tak naprawde tylko w jednym bylismy od nich lepsi ... w robieniu broni ... co z reszta sie do dzis nie zmienilo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu książek który poleciłeś - a propos bardzo dobry -dodałbym jeszcze coś co bardzo "przewraca widzenie świata" - w pozytywnym znaczeniu słowa". Mianowicie sześć tomów Zacharii Sitchina "Kroniki Ziemi". Część pierwsza nosi tytuł - "Dwunasta Planeta- księga pierwsza kronik Ziemi". Następnie są "Genesis raz jeszcze"." Schody do Nieba". I w każdym tomie są wyszczególnione następne. :) Bardzo ciekawe i dobrze udokumentowane spojrzenie na cywilizację Sumerów. Jej nagłe powstanie i rozwój... zaczerpnięcie wielu wątków tej cywilizacji poprzez kolejne, po niej nastałe. Jej odkrycia w wielu dziedzinach nauk, techniki, literatury i jej niesamowity "Epos o stworzeniu"... i inskrypcje i wizeruki. Wszystko doskonale cytowane i dokumentowane zdjęciami. Autor nadmienię jest orientalistą z wieloletnim "stażem". Mozna zgadzać się lub nie z tym co pisze w tych "Księgach".. ale trudno pozostać obojętnym. Nie stawia pytań jak Daniken, on... udziela odpowiedzi na podstawie tekstów starożytnych i reliefów. Wrażenie niesamowite. :) Polecam każdemu kto się interesuje tą tematyką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obcy nas obserwuja? ;-) To jakis reality-show? Prowadzilem na ten temat juz wiele dyskusji, z roznym skutkiem, ale musze wam powiedziec ze jezeli juz jakas ''wspaniala'' cywilizacja postanowila by nas obserwowac to w jakim celu ;-). Rozumiem ... wspanialy ogrod botaniczny i zoo w jednym, ale czy chcialo by sie wam leciec dajmy na to 380 lat, zeby sobie poogladac jakis frajerow bez przyszlosci (czytaj ludzkosc :-). No chyba ze mieliby ''podrodze'' do jakiejs innej planety.

Co do rownania Drake''a, to jedyna w niej niewiadoma jest czas istnienia cywilizacji, a dokladniej czas w jakim jest zdolna do nadawania przekazow. Wszechswiat jest cholernie stary, i jezeli przyjmiemy ze cywilizacja jest w stanie nadawac sygnaly radiowe przez 2000 lat, to robi sie logiczne ze tylko w naszej galaktyce istnieje (badz istnialo, lub moze dopiero bedzie istniec :-) 200 000 ras.

Zgadzam sie z pogladem ze moze juz ''widzimy'' zycie na obcych globach, tylko go nie rozpoznajemy ... do licha narazie nie umiemy zdefiniowac zycia :-].

Ale zastanawiam sie jaki byl by logiczny cel obserwowania nas przez ''Zielonych'' :-]. Przez logike rozumiem patrzenie na ta sprawe czysto naukowo, odrzucajac ludzki pociag do ''odkrywania''. Macie jakies ciekawe pomysly? Bo swietnym pomyslem na powiesc mogloby byc zmienienie Ziemi w wielka przechowalnie czesci zamiennych, albo poprostu probe ''sil'' z genetyki :-].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 14:33, antyk napisał:

Zgadzam sie z pogladem ze moze juz ''widzimy'' zycie na obcych globach, tylko go nie rozpoznajemy ... do licha narazie nie umiemy zdefiniowac zycia :-].


Hehe no niezupełnie: życie - dynamiczny stan organizmu polegający na nieprzerwanym ciągu biochemicznych procesów przemiany materii i energii, związanych z wymianą materii i energii z otoczeniem; przejawami życia są: odżywianie, oddychanie, wydalanie, pobudliwość, ruch, wzrost, rozmnażanie, rozrost

:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie UFO istnieje na pewno, bo świat jest za duzy... A o tym wydarzeniu w gdyni kiedys w necie czytałęm, ciekawe...

No i przy okazj, wszystkie informacje o spotkaniach z UFO to może być bujda, ale i tak jestem przekonany że ktoś tam mieszka jeszcze, choć moze na niższym albo takim samym poziomie technologi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 21:38, antyk napisał:

...
Dzisiaj wiemy ze wystarczy przekroczyc magiczna ''predkosc swiatla'' aby zaczac sie cofac w czasie, bo przeciez
''czas'' to swiatlo, nie ;-).
...


Muszę Cię zmartwić, "rozpędzenie" do prędkości światła obiektu o masie spoczynkowej różnej od zera wymaga nieskończenie wielkiej energii, więc o podróżach z prędkością światła można zapomnieć (no chyba, że ziszczą się wizje z filmów sf o podróżach w "podprzestrzeni" itp. ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oglądałem kiedyś taki program o ''''UFO'''' i powiedzieli że jeden człowiek odebrał sygnał SOS
z okolic słońca.Ja osobiście jestem przekonany że istnieją jakieś inne cywilizacje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obcy na sobserwuja ale też pomagają.
Czytałem taki artykuł o tym, że po wybuchu w Czarnobylu nad tym miejscem widziano czerwona kulę która skierowała jakis biały promień w elektrownie. Na drugi dzień spadło promieniowanie z .....(dokładnie nie wiem, więc nie podam) do 300 (jakiś jednostek promieniowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 20:30, Tomi_323 napisał:

Dzisiaj czytałem w Focusie materiał dotyczący UFO. Po przeczytaniu tego materiału mam mentlik w głowie. Co o tym sądzicie?



No nie iwem moj kumpel mowil ze widzial kiedys w nocy na niebi cos swiecacego i podluznego co nie moglo byc podobno samolotem ani smiglowcem ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 16:07, Illidan Shando napisał:

No nie iwem moj kumpel mowil ze widzial kiedys w nocy na niebi cos swiecacego i podluznego co nie moglo byc podobno samolotem ani smiglowcem ;|


To mam nadzieję, że wypowiedział życzenie, bo to prawdopodobnie była kometa/asteroida/spadająca gwiazda (właściwe zakreślić) ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HumanGhost:
To jest definicja czysto biologiczna, ktora niestety tyczy sie organizmow naszej planety. Czesto nawet na Ziemi nie potrafimy zauwazyc ze coz zyje, co sie okazuje po wnikliwych analizach. I zawsze istnieje problem czy ''elektroniczne'' zycie tez sie do tego zalicza. Przeciez ono tez moze spelniac wszystkie wymienione przez Ciebie warunki. Wlasnie dlatego naukowcy wciaz tworza opis zycia ... i chyba im to jeszcze troche zajmie ;-)

@Blackhand:
Tez kiedys tak myslalem :-], ale jakis czas temu ogladalem program o uczonych z Niemiec. Twierdza oni, ze udalo im sie przeslac wiadomosc przy pomocy fotonow z 5x predkoscia swiatla na odcinku kilku metrow. Narazie nie zostalo to opublikowane poniewaz powstal by nielada metlik (masa wzorow poprostu przestala by miec sens). Ci naukowcy czekaja na potwierdzenie ich wynalazku/odkrycia przez innych uczonych. Tak wiec nigdy nic nie wiadomo :-). I o ile sie nie myle (nie jestem pewien w 100%) to juz udowodnono istnienie tuneli podprzestrzennych (dopuszczanych przez teorie Einstein''a) w przestrzeni subatomowiej (nie wiem jak sie to pisze :-). Nie jestem pewien co do tej informacji bo nie pamietam gdzie ja zdobylem i nie moge jej potwierdzic, ale jesli udalo by sie otworzyc tego typu przejscie odpowiednio duze dla czlowieka i z ''koncem'' tam gdzie chcemy to otrzymujemy predkosc nieskonczona (a to by byla jazda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować