Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Możesz napisać skąd masz informacje o tych 99% innych ras podobnych do nas? Gdzieś też kiedyś o tym czytałem. Wcale to nie jest wykluczone. Choć na ziemi istnieje tyle gatunków zwierząt to jednak mimo wszystko są podobne. Zbudowane wg podobnego schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wykluczone bo inna planeta, kompletnie inne warunki klimatyczne, atmosferyczne itp. A to sprawi że wszystko wyewoluuje kompletnie inaczej, tam nawet nie musi być podziału na ssaki, owady itp. może istnieć coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 13:52, Nagaroth napisał:

To jest wykluczone bo inna planeta, kompletnie inne warunki klimatyczne, atmosferyczne
itp. A to sprawi że wszystko wyewoluuje kompletnie inaczej, tam nawet nie musi być podziału
na ssaki, owady itp. może istnieć coś innego.


Owszem może i tak być. Tego się nie dowiemy dopóki się z kimś nie skontaktujemy. Ewentualnie władza powie nam o tym, że kontakty już były jeżeli naprawdę były. Odkryto bakterie, które rozwijały się w kompletnie innych warunkach na dnie oceanu niż znane nam bakterie, a mimo tego były tak samo zbudowane. Co do ewolucji to jest to niestety tylko teoria i do końca jej pewni być nie możemy. Być może był jakiś „bóg”, który stworzył i ludzi i inne rasy. Kto to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale póki co to teoria ewolucji jest bardziej prawdopodobna niż to że jakaś stara baba miała kontakt umysłowy z kosmitą który jej powiedział że wszyscy wyglądają jak ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 13:04, Dekerinho6 napisał:

> UFO lol przecież takie cos nie istnieje

Ufo może nie istnieje ale życie w innej galaktyce na pewno jest...


Możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 14:42, Nagaroth napisał:

Wybacz ale póki co to teoria ewolucji jest bardziej prawdopodobna niż to że jakaś stara
baba miała kontakt umysłowy z kosmitą który jej powiedział że wszyscy wyglądają jak ludzie.


Ale na czym Ty się opierasz? Ja nic o jakiejś kobiecie nie wspominałem. Nie zgodze się, że jest ona bardziej prawdopodobna, jedynie może być bardziej wiarygodna, bo została uznana przez naukę. Przez tą modę na ufo i ufo sensacje nie trudno by prawdziwa informacjia zaginełą gdzieś w gąszczu głupot ludzi, którzy chcieli zwrócic na siebie uwagę. To na czym ja się opieram to religie i ich mit o "bogu", który stworzył wszystko. Dlaczego ten nasz "bóg" nie mógłby być też "bogiem" jakiejś odległej cywilizacji? Może też być i tak. Ta część wszechświata, w której żyjemy ma aukurat takie warunki, o których nawet my, ludzie nie mamy pojęcia, a wpływają one na wszystkie rasy w ten sposób, że są podobni. Nie wiemy tego. To tylko gdybanie. Ja jestem przeciwnikiem teorii ewolucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2009 o 15:52, Ceteris Paribus napisał:

Ja nic o jakiejś kobiecie nie wspominałem.

Ty nie, ale to właśnie różne baby i inni oszołomowie mówią że mają kontakty z obcymi cywilizacjami i oni im mówią że wszyscy obcy to ludzie, tu miałem na myśli zdanie channelingowców, jeśli moja wypowiedź była nie jasna to przepraszam.

Dnia 24.02.2009 o 15:52, Ceteris Paribus napisał:

Dlaczego ten nasz "bóg" nie mógłby być też "bogiem" jakiejś odległej cywilizacji? Może też być
i tak.

A jasne że może być. Ale w cale nie musi tworzyć ich tak jak nas. Bo może Bóg natworzył miliony cywilizacji ale tylko i wyłącznie nas na swoje podobieństwo?

Dnia 24.02.2009 o 15:52, Ceteris Paribus napisał:

Ja jestem przeciwnikiem teorii ewolucji.

Co by nie było, jednak ewolucja brzmi po prostu normalniej niż informacja że w kosmosie są tylko ludzie, i uparcie nie chcą się z nami skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby po co mają się z nami kontaktować?
Zresztą, jesteśmy zbyt prymitywni. Robią sobie spokojnie te eksperymenty czy co tam jeszcze, nikt im w tym nie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 16:13, jcl99 napisał:

A niby po co mają się z nami kontaktować?
Zresztą, jesteśmy zbyt prymitywni. Robią sobie spokojnie te eksperymenty czy co tam jeszcze,
nikt im w tym nie przeszkadza...


A może skontaktują się z nami po to bym wydostać nas właśnie z tej prymitywności, alno pomóc nam w czasie jakiegoś większego kryzysu 2012 np. xD. Albo zapanować nad ziemianami, zniszczyć nas ale tu raczej nie muszą się z nami kontaktować mogą bez ostrzenia nas zaatakować tak samo jak Hitler zaczął II wojne światową, Jest bardzo duża takich przyczyn dla których mieli by się z nami skontaktować. I to nie dobrze że robią na nas eksperymenty łamią przecież prawo itd ale to już inna opowieść heh xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 17:14, 6Kris napisał:

większego kryzysu 2012 np. xD.

W 2012 nic sie nie stanie.

Dnia 24.02.2009 o 17:14, 6Kris napisał:

A niby po co mają się z nami kontaktować?

A skąd mam wiedzieć? To obcy, mający całkowicie odmienne mózgi, sposoby myślenia, kultury i wszystko od nas. To daje setki powodów czemu mieliby sie chcieć skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życie pozaziemskie? Och istnieje, to pewne. Przecież planeta>gwiazda>galaktyka>grupa>gromada>supergromada>wszechświat, a każde kilka potęg miliona większe od poprzedniego.
Czy odwiedzają naszą planetę? Cóż, widzą nas jako pierwotniaki jeśli mają szczęście i są blisko. My też bysmy je tak zobaczyli gdybyśmy mieli taaaaki teleskop. Ale nie przylatywałyby, bo:
Primo:to daleko
Secundo: nie mają pewności czy zostaliśmy w morzach, czy ewoluowaliśmy
Tertio: zanim dolecą już nas nie będzie.
Musieliby powstać na początku wszechświata, by zdążyć teraz na czas. Jakoś sobie nie wyobrażam życia we wszechświecie bez protonów. ^^
Edit:
@Ceteris Paribus.
Może nie wiesz, ale teoria ewolucji przestała definitywnie być teorią w 2007. Artykuł o mutacji żab był w wiedzy i Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 17:45, Nagaroth napisał:

> większego kryzysu 2012 np. xD.
W 2012 nic sie nie stanie.

Nigdy nic nie wiadomo.

Dnia 24.02.2009 o 17:45, Nagaroth napisał:

> A niby po co mają się z nami kontaktować?
A skąd mam wiedzieć? To obcy, mający całkowicie odmienne mózgi, sposoby myślenia, kultury
i wszystko od nas. To daje setki powodów czemu mieliby sie chcieć skontaktować.

Też prowad :], ake też nie muszą eis z nami kontaktować to jest tak jak by człowiek miał rozmawiać z małpą albo coś w tym stylu zresztą kto ich tam wie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 16:00, Nagaroth napisał:

> Dlaczego ten nasz "bóg" nie mógłby być też "bogiem" jakiejś odległej cywilizacji?
Może też być
> i tak.
A jasne że może być. Ale w cale nie musi tworzyć ich tak jak nas. Bo może Bóg natworzył
miliony cywilizacji ale tylko i wyłącznie nas na swoje podobieństwo?


Owszem, tego nie możemy wykluczyć. Jednak może też być tak, że poszedł na łatwiznę, albo wydało mu sie to najlepszą z kombinacji. Kto to wie ;)

Dnia 24.02.2009 o 16:00, Nagaroth napisał:

> Ja jestem przeciwnikiem teorii ewolucji.
Co by nie było, jednak ewolucja brzmi po prostu normalniej niż informacja że w kosmosie
są tylko ludzie, i uparcie nie chcą się z nami skontaktować.


No, ale zobacz, że kiedyś i ewolucja wydawała się głupotą i herezja. Co do ludiz z kosmosu to wg mnie jest taka sama sytułacja jak z nami i mrówkami - czy mamy interes się z nimi kontaktować? Są zbyt prymitywne i nic nam nie dadzą. Jedyne co to możemy prowadzić na nich badania by je poznać. Druga opcja to taka, że już się z nami kontaktowali, ale władza nam nie chce tego powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 17:46, Twoortza napisał:

@Ceteris Paribus.
Może nie wiesz, ale teoria ewolucji przestała definitywnie być teorią w 2007. Artykuł
o mutacji żab był w wiedzy i Życie.


Ehm, musiał bym zobaczyć bym mógł wiedzieć o co Ci chodzi ;) Póki co to jak dla mnei jest tam więcej luk niż faktów potwierdzających ową teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz :P? Może potrafią poruszać się szybciej niż światło ;)? Wiem w ogólnym zarysie co się TEORETYCZNIE może stać po przekroczeniu tej prędkości ale nigdy nic nie wiadomo. Może im udało się to ominąć :P. Dla nas to nie możliwe, tak samo jak 500lat temu ludzie nawet nie myśleli o tym, że będą mogli wysyłać dane z jakiejś skrzynki na drugi koniec świata i te dane dotrą tam w mniej niż kilka sekund ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 19:09, kurczak-AFC napisał:

A skąd wiesz :P? Może potrafią poruszać się szybciej niż światło ;)? Wiem w ogólnym zarysie
co się TEORETYCZNIE może stać po przekroczeniu tej prędkości ale nigdy nic nie wiadomo.
Może im udało się to ominąć :P. Dla nas to nie możliwe, tak samo jak 500lat temu ludzie
nawet nie myśleli o tym, że będą mogli wysyłać dane z jakiejś skrzynki na drugi koniec
świata i te dane dotrą tam w mniej niż kilka sekund ;).

Och, oczywiście można przyjąć, że poruszają się szybciej niż światło, które nie ma masy ale trzeba by było zrobić od nowa całą fizykę. Ktoś chętny?
A tak w ogóle to po co by wykorzystywali tą swoja technologię na naszą planetę? Jak mówiłem, widzą nas jako pierwotniaki, które zastanawiające się czy oczy to dobry pomysł.

@Ceteris Paribus. Oczywiście ewolucja wszystkiego nie wyjaśnia. Nie znaczy to jednak, że jest błędna. Wyjaśnia więcej niż jakakolwiek inna teoria i więcej wyjaśnia niż nie wyjaśnia.
Po za tym teoria, a hipoteza to dwie różne sprawy. Hipoteza, żeby stała się teoria musi przejść "ostrzał" pytań logicznych, merytorycznych i na temat. Nikt nie mówi "hipoteza ewolucji", prawda? Zresztą, jak wyjaśnisz różne kształty dziobów wilg odkrytych przez Darwina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bym ci odpowiedział, ale musimy się stać mniej "prymitywni" ;P
6Kris
Co za problem porozumieć się telepatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 21:48, jcl99 napisał:

Co za problem porozumieć się telepatycznie?


Rozumiem że ty robisz to na co dzień? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2009 o 21:48, jcl99 napisał:

Co za problem porozumieć się telepatycznie?

Hmm, nie wiem, może dlatego, że żeby telepatia w obrębie twojego osiedla była możliwa, nadawca musiałby mieć milon^dwucyfrowa liczba silniejsze fale mózgowe? I żeby kosmici się z tobą skontaktowali musieliby mieć mózgi wielkości galaktyki i że każdy by to słyszał? I że spowodowałoby to katastrofę radiowo-telewizyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj to pytanie trochę luźniej ;P
Dlaczego telepatia ma niby nie być możliwa?
W końcu w kontaktach 3-ciego stopnia (o ile są prawdziwe) ona głównie występuje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować