Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsza ocena Mafii II w polskiej prasie drukowanej

19 postów w tym temacie

Ktoś kto uważa model jazdy w Mafii 2 za realistyczny czy chociażby sprawiający frajdę miał chyba jedynie do czynienia z resorakami i klockami lego. Po świetnej Mafii (i tamtejszego modelu jazdy) musieli oczywiście spartolić wprost pod konsole i "skażualowić" pod niedzielnych graczy.. ech jak ja uwielbiałem jeździć sobie tu i ówdzie z manualna skrzynią biegów i sprzęgłem tymi starutkimi gruchotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Ale mówisz o modelu jazdy na ustawieniach symulacja czy normalnych? Bo to chyba różnica jest.
Dla mnie model jazdy jest bardzo dobry, trochę przypomina ten z GTA IV który również był bardzo chwalony i dla mnie też był fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś kto uważa model jazdy w Mafii 2 za realistyczny czy chociażby sprawiający frajdę

Dnia 19.08.2010 o 11:14, maxw napisał:

miał chyba jedynie do czynienia z resorakami i klockami lego. Po świetnej Mafii (i tamtejszego
modelu jazdy) musieli oczywiście spartolić wprost pod konsole i "skażualowić" pod niedzielnych
graczy..


Ja tam jakichś wielkich różnic w modelu jazdy w stosunku do jedynki nie zauważyłem (fakt w jedynkę grałem dawno temu), no może oprócz tego, że deweloperom chciało się zrobić dwa modele jazdy - normalny i symulacyjny (włączenie tego i granie na kalwie, to porażka) - obydwa są ok w myśl zasady: dla każdego coś miłego. "Skażualowienia" nie stwierdziłem. Tak na marginesie - model jazdy w pierwszej Mafii też jakos super realistyczny nie był (choć ciężar auta oddano poprawnie). Raz - ograniczenia ówczesnej technologii (tyczy się to zwlaszcza fizyki). Dwa : jeździło się bardzo wygodnie na klawiaturze, czyli ten model jazdy był dość prosty :). Miałem do czynienia i z resorakami i z klockami lego (klocki Lego forever - dziecku też kupię jak podrośnie !), ale też od 13 lat mam prawo jazdy. Kolega rozumiem też skoro się zabiera za tak ostrą krytykę modelu jazdy w dwójce ?

ps. Pierwsza Mafia też doczekała się portu na konsole - to tyle odnośnie "skażualowienia" pod konsole i niedzielnych graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzji jest o wiele więcej ;)

Official Xbox Magazine UK:7/10
LEVEL Magazine (SWEDEN): 7/10, Second Opinion 9/10
Official Playstation Magazine UK: 7/10
PC ZONE (UK): 80%
OXM Australia: 8/10
Games Master (UK): 84/100
Games Aktuell (GER): PC: 88%, PS3: 87%, XBOX 360: 87%
Gameplay (DANISH): 9/10
Gamereactor Sweden: 9/10
Gamereactor Denmark: 9/10
GMC Magazine (Italy): 9/10
Play Mania (SPANISH): 90/100
OXM Italy: 9.5/10

Oto dotychczasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 11:14, maxw napisał:

Ktoś kto uważa model jazdy w Mafii 2 za realistyczny czy chociażby sprawiający frajdę
miał chyba jedynie do czynienia z resorakami i klockami lego. Po świetnej Mafii (i tamtejszego
modelu jazdy) musieli oczywiście spartolić wprost pod konsole i "skażualowić" pod niedzielnych
graczy.. ech jak ja uwielbiałem jeździć sobie tu i ówdzie z manualna skrzynią biegów
i sprzęgłem tymi starutkimi gruchotami.


A mi się właśnie ten model jazdy (realistyczny) kojarzy z tym jaki mam na codzień w samochodzie. No może ja mam przedni napęd, a tam są samochody tylnio napędowe o dużej mocy, miękkim zawieszeniu i wąskich oponach. Choć jak popsuły mi się amortyzatory w starym samochodzie to mój Galant prowadził się dosyć podobnie (zarzucało tyłem)
Według mnie model jazdy jest najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem w tego typu grach (Nie symulacjach wyścigów)
Frajda na padzie (SpeedLink 360 style za 50 PLN (prawie jak oryginalny)) jest ogromna. Mam 14 godzin przegrane w same DEMO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 11:14, maxw napisał:

Ktoś kto uważa model jazdy w Mafii 2 za realistyczny czy chociażby sprawiający frajdę
miał chyba jedynie do czynienia z resorakami i klockami lego.

Hehe... Sorka, ale mi połowa gier sprawia frajdę, to czym JA się bawię :D? Tylko klockami lego, resorakami, czy może czymś więcej... lalki barbie :D?
Model jazdy super realistyczny nie jest, ale na pewno sprawiał mi frajdę w czasie gry w demko. :)
Giera elegancka.... MAAAFIIAAA DWAAAAAA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet 7/10 to dobre oceny. Wiele pism i portali trochę się zapędziło w rozdawaniu 9tek i 10tek na lewo i prawo i przez to bardzo dobre gry (ale nie idealne), ale trochę mniej efektownie reklamowane dostają 7 i 8, co dla wielu jest wyznacznikiem "średniaka", a to przecież nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Eurogamer znów się wybije i wyskoczą oceną pokroju 5 lub 6/10. Nie wiem do końca jaki system jest zagranicą, ale gra od 7 w górę jest dla mnie warta zagrania. Przy czym te oceniane na 8 i 9 raczej mnie nie rozczarowują i zazwyaczaj opinia recnezenta pokrywa się z moimi upodobaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 13:06, wosq napisał:

Ciekawe czy Eurogamer znów się wybije i wyskoczą oceną pokroju 5 lub 6/10. Nie wiem do
końca jaki system jest zagranicą, ale gra od 7 w górę jest dla mnie warta zagrania.


Gry ocenione na 7 warte zagrania być może i są, ale wydania na takową produkcję aż ponad 100zł już niekoniecznie. W tego typu przypadkach lepiej poczekać na jakieś promocje, wyprzedaże albo spadki do tańszych serii. Jak będzie z Mafią 2 to się dopiero zobaczy, ale ja osobiście nie mam zamiaru składać przedpremierowego zamówienia, wole poczekać kilka miesięcy i kupić to samo za znacznie niższą cenę. Zwłaszcza że po ostatnich wyprzedażach mam w co grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale dla mnie dużym i znaczącym błędem jest to, że jak wyjmiemy broń i zaczniemy nią namierzać losowych przechodniów, oni jakby nigdy nic idą sobie dalej.Niby nic, bo chodzenie z bronią i namierzanie przechodniów nie jest celem Mafii, ale... Niedopracowanie takie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podanym przeze mnie wyżej poście jest spis dotychczasowych recenzji i jakoś tych "7" jest zdeeeecydowanie mniej.

Zresztą każdy tytuł ma lepsze i gorsze oceny na swoim koncie...
I tak już teraz widać, że na Mafię 2 warto było czekać i tak samo warto kupić w dniu premiery, albo niedługo potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować