Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Zabezpieczenia PS3 zostały złamane?

79 postów w tym temacie

Zwię sie to to PSjailbreak i działa na wesjach 3.41 w dół. Na razie tylko gry PS3, które nie mają na płytach plików większych niż 4GB, pozwala na grę po sieci, podobno testowali ok. 150 gier i niemal każda działa, i kosztuje owy sprzęt 170$. Ciekawy jestem czy to faktycznie działa, ale to nie wygląda na fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 lata to niezły wynik. Nawet jeśli coś tam złamali teraz, to nie sądzę, żeby dało się to zastosować do wszystkich gier. Skoro to jest softowe złamanie, to pewnie w następnym patchu zostanie zatkane.

gogowitczak:
Krokiem naprzód sa dyski SSD i pamięci Flesh (pendrive, karty SD). Płyty jako nośniki mechaniczne się zużywają i powinny odejść do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:28, gogowitczak napisał:

"hehe" wez pod uwage, ze cale to moddowanie odbywa sie przez pendrive''a, a zawartosc
napedu jest nieistotna. Wiec co (teoretycznego) stoi na przeszkodzie podlaczeniu wiekszego
pendrive''a z preinstalowaną grą? Pamieci flash o pojemności 32 GB już są dostępne, a
można (teoretycznie) tak samo wykorzystać zewnetrzne dyski twarde.


z pendrivami może być taki problem że ich standardowy system plików (FAT32) obsługuje pliki o max wielkości 4 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 09:35, Druid2 napisał:

gogowitczak:
Krokiem naprzód sa dyski SSD i pamięci Flesh (pendrive, karty SD). Płyty jako nośniki
mechaniczne się zużywają i powinny odejść do lamusa.

A co? Myślisz, że pamięci Flash się nie zużywają? Mają ograniczoną maksymalną ilość zapisów, kiedy się skończy są bezużyteczne. Płyty za to są podatne na degradacje z upływem czasu (a może to tylko nagrywalne?) - może poszukam jakiś konkretów, ale to za chwilę.
Ale pointa jest taka: każda technologia ma swoje wady, zalety i odpowiednie zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 09:48, rajdo napisał:

z pendrivami może być taki problem że ich standardowy system plików (FAT32) obsługuje
pliki o max wielkości 4 GB.

Pendrive sformatować na NTFS na przykład to żaden problem. Problemem za to jest przepustowość USB 2.0, która jak na wymogi gier jest po prostu niewystarczająca. Ten sam problem dotyczy zewnętrznych HDD. Chyba, że chodzi o zrzucenie gry na dysk konsoli z pendrive czy innego nośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie na usb o którym mowa w tekscie kosztuje 170$, dodatkowo gry zgrywane dużo ważą, więc nie wiem czy to się opłaca, Sony i tak pewnie poradzi sobie zaraz z tym i ludzie wywalą kasę w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 09:13, Virus32 napisał:

Zwię sie to to PSjailbreak i działa na wesjach 3.41 w dół. Na razie tylko gry PS3, które
nie mają na płytach plików większych niż 4GB, pozwala na grę po sieci,


Wiwat dla większej ilości dzieciarni na PSN.

Dnia 20.08.2010 o 09:13, Virus32 napisał:

podobno testowali
ok. 150 gier i niemal każda działa, i kosztuje owy sprzęt 170$.


Piraci też muszą jakoś zarobić, co nie? :)

Dnia 20.08.2010 o 09:13, Virus32 napisał:

Ciekawy jestem czy to
faktycznie działa, ale to nie wygląda na fake.


Podobno prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:02, Arumantis napisał:

To urządzenie na usb o którym mowa w tekscie kosztuje 170$, dodatkowo gry zgrywane dużo
ważą, więc nie wiem czy to się opłaca, Sony i tak pewnie poradzi sobie zaraz z tym i
ludzie wywalą kasę w błoto.

170 dolarów australijskich, nie amerykańskich. Tak gwoli ścisłości.
A większość gier na PS3 waży poniżej 8GB - przynajmniej te, które wychodzą też na X360. Wyjątkiem są exy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:49, Mastermind napisał:

Nie rozumiem Cie, nie zgadzam się!
PS3 sprzedaje się świetnie, co potwierdziło ostatnio SONY. Zarabia też na grach, więc
w przypadku piracenia ich - straci.
Czyśbyś w jakiś pokrętny sposób próbował usprawiedliwić kradzież ?


Wielkie dzięki za taką interpretację. :|
Nie, nie usprawiedliwiam kradzieży. Wspominam o tym, co się słyszało (kiedyś, hen daleko).
Nie bez powodu był nawias "poprawcie, jeśli się mylę"...

O, proszę bardzo - użytkownik Kaucz i jego komentarz jest o tym samym co moja wypowiedź.
Ciekawe czy i jego oskarżysz? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedokońca wieżę w te informacje ponieważ już dużo razy były zamieszcza takie teksty i to było kłamstwo.
Nawet jeśli to prawda to 4 lata opierania się piractwie to bardzo dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 23:32, EmperorKaligula napisał:

99% ludzi jest przeciw zabijaniu (1% to nienormalni), a w wiadomosciach same morderstwa
i wojny ;) Wiem ze chcialbys media mowiace tylko o motylkach, cudach i milosci ale nie
ma lekko ;) Kazdy serwis informacyjny powinien publikowac newsy, nie wazne jakie i dla
kogo wygodne - news to news. Slowo kradziez tutaj nie pasuje, poczytaj watek o piractwie
na forum.

Ja z chęcią zacznę słuchać serwisu informacyjnego "dobre i ciekawe wiadomości" w którym będzie niewiele o wojnach, zabójstwach, szpiegach, dochodzeniach, cenach paliw, ogólnie ludzkich nieszczęść i bzdur ekonomicznych, a ciekawe i rozwijające informacje ze świata (okraszone odrobiną rzetelnej nauki i historii). Pewnie nie jestem w tym osamotniony, choć zdaje sobie sprawę, że byłby to raczej program niszowy ;) Myślę, że dla programu raczej dobre i rzetelne informacje również jest na świecie miejsce, to kto go zakłada? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 09:13, Virus32 napisał:

Zwię sie to to PSjailbreak i działa na wesjach 3.41 w dół. Na razie tylko gry PS3, które
nie mają na płytach plików większych niż 4GB,


Skąd te bzdury?
Nie ma żadnego ograniczenia wielkości plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:50, kodi24 napisał:

Niech zapchają kod gry 10, 15 GB jakiegoś dodatkowego śmiecia ;D

Wiesz, pierwsza rzecz, o której pomyślałem, jak zobaczyłem jak to działa - jako standard dać wypełnianie każdej płyty do np. minimum 25GB pustymi danymi i nie uruchamiać nic poniżej tej objętości. Chociaż biorąc pod uwagę, że ten jailbreak to w sumie narzędzie dewelopersko/serwisowe, to pewnie też pomijało by i takie zabezpieczanie. Cóż, w najgorszym wypadku zablokują to w nowych modelach konsol, ale w tych, które są już na rynku w najlepszym wypadku pewnie nie będzie można grać online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 12:51, akodo_ryu napisał:

Wiesz, pierwsza rzecz, o której pomyślałem, jak zobaczyłem jak to działa - jako standard
dać wypełnianie każdej płyty do np. minimum 25GB pustymi danymi i nie uruchamiać nic
poniżej tej objętości. Chociaż biorąc pod uwagę, że ten jailbreak to w sumie narzędzie
dewelopersko/serwisowe, to pewnie też pomijało by i takie zabezpieczanie.


Sądzisz, że to by zadziałało? Nawet w Polsce nie ma już nic niezwykłego w 20 Mb łączach. A w wielu krajach to już prawie że standard. Czyli taka gierka nie będzie się ściągać dłużej niż 3-4 godziny. Z tego przy okazji łatwo wywnioskować, że na zasadzie "zostawię ściąganie na noc" to spokojnie wystarczy już 5-6 Mb/s. To raz.
Po drugie, akurat wypełnienie przestrzeni pustymi danymi sprawi, że wystarczy to...spakować do RAR''a. Ten bardzo mądry program zamieni te gigabajty w kilkadziesiąt kilobajtów. Które potem wystarczy rozpakować i gotowe, można grać.
Co innego, gdyby gry na PS3 zajmowały uczciwe 25-30GB. I przez uczciwie rozumiem nieodłączne części, a nie np. filmy. Wtedy rzeczywiście, trzeba by to ściągać od początku do końca. Tylko że nie dość, że to prawie że nierealne, to... znowu powracamy do punktu 1.

Dnia 20.08.2010 o 12:51, akodo_ryu napisał:

Cóż, w najgorszym
wypadku zablokują to w nowych modelach konsol, ale w tych, które są już na rynku w najlepszym
wypadku pewnie nie będzie można grać online.

Wątpliwe - nawet Sony nie będzie próbowało zablokować trybu online w starszych konsolach. Dostaliby taką ilość pozwów (choćby o niezgodność towaru z umową), że bardzo szybko by się wycofali z takiego pomysłu. No, chyba że chcieliby na swój koszt rozesłać wszystkim nowe wersje konsol.

Rozwiązanie najprostsze (i chyba jedyne możliwe do zrealizowania na tą chwilę) - od teraz na piratach nie pograsz w nowe gry online, wystarczy dodać numery seryjne.
Rozwiązanie którego zapewne spróbuje Sony (i coś czuję, że bez szczególnego efektu, patrząc po ich PSP) - nowe wersje firmware, które w zamierzeniu mają uniemożliwić korzystanie z owego jailbreaka.

Z piractwem jest tak, że jak już się pojawi, to jego wyplenienie jest w zasadzie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 09:13, Virus32 napisał:

Zwię sie to to PSjailbreak i działa na wesjach 3.41 w dół. Na razie tylko gry PS3, które
nie mają na płytach plików większych niż 4GB, pozwala na grę po sieci, podobno testowali
ok. 150 gier i niemal każda działa, i kosztuje owy sprzęt 170$. Ciekawy jestem czy to
faktycznie działa, ale to nie wygląda na fake.

Bo to nie jest żaden jailbreak tylko serwisowy pendrive z odblokowanym kluczem do zgrywania oryginałów np na dysk zewnętrzny. Bodajże developerzy pracują z czymś takim. Ktoś udostępnił klucze i tyle. Nie mam mowy o jakimś zgrywaniu obrazów z netu czy coś w ten deseń - backup zgrany przy pomocy tego pendraka zadziała i raczej tylko backup. Zresztą, następny firmware zablokuje te peny i będzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować