Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony pójdzie w ślady EA i THQ?

40 postów w tym temacie

ktoś się powinien za nich wziąć... czy to legalne ? samochody też się kupuje używane... ale nie widzę żeby sprzedawcy wprowadzali kody na kierownicę albo skrzynię biegów. Moim zdaniem strzelają sobie w kolano i tyle... nie pomyślą że skoro są używki to ktoś je kupił... a co jeśli ktoś je kupił tylko dla tego że go stać pod warunkiem że odsprzeda... jak nie odsprzeda to go nie stać i nie kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie mają już cen z kosmosu - prawda, przy premierze to trwoga, ale te trzy-cztery miesiące później, cena bez większych problemów spada do ~100-90 zł, jeśli poszuka się po niektórych sklepach.
A skoro w przypadku tytułów ~dwuletnich cena między nówką a używką niemal się zaciera, to nie mam nic przeciwko.

... Kto by i tak chciał grać na tym zlagowanym PSN ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... System zastosowany przez EA jest dobry. Ale jeżeli Sony ma zamiar wprowadzić coś takiego że zagrasz przez sieć tylko wtedy kiedy zapłacisz to podziękował... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam same nówki i to na xboxie a więc nie będzie problemów. Już lepiej by było gdyby wprowadzili e-dystrybucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem oczywiście troskę firmy o swoje finanse, ale nie przesadzajmy! Jak ktoś chce się bawić w akcje "kup nowe, bo dostaniesz kod na 2 mapki" to ok. Ale opłata za możliwość odpalenia online to chyba drobna przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też jest złodziejstwo. Tym razem ze strony producenta/wydawcy. Nie wiem, co oni sobie myślą, ale to jest takie same łamanie prawa jak piractwo. Czemu za nich się nikt nie weźmie? Mam prawo odsprzedać raz zakupioną grę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 11:49, Undertaker napisał:

To też jest złodziejstwo. Tym razem ze strony producenta/wydawcy. Nie wiem, co oni sobie
myślą, ale to jest takie same łamanie prawa jak piractwo. Czemu za nich się nikt nie
weźmie? Mam prawo odsprzedać raz zakupioną grę!


Myślę, że tak wielkie korporacje, mające całe stada prawników znalazły odpowiednie luki w prawie żeby taki system zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinni zastosować rozwiązanie, w którym jeśli chcę kupić grę tylko dla singla, kosztuje 10 dolarów mniej. Wtedy będzie to sprawiedliwe. Jeśli ktoś chce bawić się w multi, dopłaca 10 dolców. Ale w życiu nie zgodzę się z tym, że pełną wersję kupuję zawsze za tą samą kasę, a kupując używkę muszę dodatkowo dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że to dobry pomysł ale jak kupiłem BF:BC2 to niestety ale mój brat nie mógł korzystać z map vip ( a ma konto na tej samej konsoli) więc jeśli te kody będą zapisywać się tylko na koncie a nie na konsoli ta to ja mówię stanowczo NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy samochodem (czy jakimkolwiek innym klasycznym towarem) jest taka, że kupując grę nie jesteś jej właścicielem ergo nie masz prawa jej odsprzedać. Biorąc to pod uwagę rozwiązania, takie jak wymaganie od kolejnych posiadaczy dodatkowej opłaty jest jak najbardziej fair. Ale cóż, w Polsce się na wszystko narzeka, więc bawcie się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chcą to zrobić, musieliby zlikwidować "bezpłatnego" grania na PSN. Za tym pójdzie bojkot i innego rodzaju decyzje graczy. Więcej będzie szkód niż pozytywnych reakcji. Napewno Sony straci i to bardzo dużo. Lecz Sony jako Gigant na świecie może sobie pozowlić na straty w milionach a co to :) To tylko pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co takie zachowanie ze strony wydawców ma być ok? Przecież to kradzież w biały dzień. Jestem w szoku, że żaden urząd ochrony praw konsumenta się sprawą nie zajął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 12:51, Arachnos napisał:

i co takie zachowanie ze strony wydawców ma być ok? Przecież to kradzież w biały dzień.


Tak? A kupienie używki to niby co? Z punktu widzenia wydawcy nie jesteś wcale lepszy od pirata., bo i tak nie zobaczyli nawet grosza z Twoich pieniędzy i tak.

Dnia 24.08.2010 o 12:51, Arachnos napisał:

Nie wiem jak chcą to zrobić, musieliby zlikwidować "bezpłatnego" grania na PSN. Za tym
pójdzie bojkot i innego rodzaju decyzje graczy.


Nie płacisz za dostęp do PSN i jego funkcji. I tylko tyle.

Dnia 24.08.2010 o 12:51, Arachnos napisał:

Rozumiem oczywiście troskę firmy o swoje finanse, ale nie przesadzajmy! Jak ktoś chce
się bawić w akcje "kup nowe, bo dostaniesz kod na 2 mapki" to ok. Ale opłata za możliwość
odpalenia online to chyba drobna przesada...


Daj spokój, przecież właśnie o to chodzi, żeby kupienie używki bolało. Kto się przejmuje brakiem dwóch mapek czy marnego DLC? Prawie nikt. Ale już brak multi...

Dnia 24.08.2010 o 12:51, Arachnos napisał:

To też jest złodziejstwo. Tym razem ze strony producenta/wydawcy. Nie wiem, co oni sobie
myślą, ale to jest takie same łamanie prawa jak piractwo. Czemu za nich się nikt nie
weźmie? Mam prawo odsprzedać raz zakupioną grę!


Zacytuj mi paragraf, który zabrania wprowadzenia kodu odblokowującego multi w grze. Nie ma? To w którym miejscu łamią prawo?

Naprawdę myśleliście, że będziecie sobie radośnie kupować gry na allegro za połowę ceny sklepowej, a wydawcy jeszcze będą bić brawo waszej zaradności? Było oczywiste, że prędzej czy później powiedzą "dość" i znajdą sposób na używki.

Co do samochodów - tylko używane samochody to się sprzedaje po 2-3 latach jak nie lepiej. A używane gry lądują na aukcjach czasami po tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować