Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Valve "pokochałoby" Steamworks na Xboksie

24 postów w tym temacie

Przed chwilą doznałem szoku. Już od bardzo dawna nie widziałem na gram.pl tak długiego newsa. I nie ma tych głupich reklam wmieszanych w treść wiadomości. Coś pięknego!

A tak na serio- wątpie by Microsoft zgodził się na wprowadzenie steamworks do swojej konsoli. Prędzej xbox live będzie darmowy, niż coś takiego się wydarzy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście mnie to nie dotyczy i nie będzie dotyczyć aczkolwiek, żeczywiście MS mógłby rozszerzyć możliwości swojej konsoli o steamworks, ale tutaj zaś obie firmy musiałyby podzielić się zyskiem ze sprzedaży co rozkłada się na valve, developer, ms, a to odbiłoby się na kieszeni uzytkowników.

więc niech zostanie tak jak jest, chyba że się będą gry pojawiać na PC, MAC, PS3 to wtedy ludzie przeskorzą na PS3? a to dałoby mędrcom z Redmond do myślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważamy, że klienci polubiliby Steamworks na Xbox 360.

Gucio prawda. Live jest znacznie prostszy w obsłudze, wygodniejszy, poręczniejszy, szybszy, bardziej dopracowany i się nie wykrzacza (co STEAMowi się zdarza przy większych premierach). Zresztą to, że Valve kilka rzeczy "na żywca" z "lajwa" splagiatowało (m.in. achievmenty) też o czymś świadczy :)

Microsoft w życiu na to nie pójdzie i bardzo dobrze. To byłby strzał w stopę - wprowadzanie sobie konkurencji tylnymi drzwiami i jeszcze robienie jej darmowej reklamy.

Wobec STEAMa mam uczucia bardzo mieszane. Z jednej strony doceniam funkcjonalność, wygodę, interfejs zrobiony typowo pod PC. Doceniam dostępność z każdego kompa i brak płyty w napedzie oraz fajne funkcje społecznościowe. Darmowe DLC do gier Valve (wersje xboxowe kosztują - nie są to duże pieniadze, ale zawsze lepiej mieć coś za friko niż płacić). Podoba mi się, że wszystkie gry są w jednej zakładce. Podoba mi się system wszelkich statystyk (chociaż przydałby się ogólny gamescore, dokładnie taki jak na xbox live - Valve plisss splagiatujcie to jak osiągnięcia ;-) ). Zdarzają się fajne promocje i obniżki.

Z drugiej strony STEAM ma bardzo poważne wady - kompletnie zarżnął rynek wtórny na PC. Mam na koncie kilka gier i gdybym chciał komuś odsprzedać tylko jedną, to musiałbym od razu sprzedać wszystkie inne, prz okazji łamiąc licencję (xbox live nie ma takich graniczeń - wszystkie duże tytuły można sprzedać, jedynie gry z live arcade są po wsze czasy nasze, choć gdzieś czytałem, że nawet na nie można przenieśc licencje). Druga rzecz, ktora mnie wpienia - sklep wysyła mi grę i dostaję ją dzień lub dwa przed premierą. I co ? Pogram sobie ? W życiu - musze poczekać aż nastąpi oficjalna premiera (w tym czasie pirat już łupie i śmieje mi się prosto w twarz). Awarie STEAMa też się zdarzają, wtedy jest lipa totalna. Ceny "premierówek" też są raczej zaporowe (przelicznik dolar - euro).

Generalnie - widze więcej zalet niż wad, ale wady, którę są , to IMO ciężki kaliber :/ Nie da się ich przemilczeć.

Chociaż chętnie poznam zdanie innych "xboxsiarzy" - marzycie o STEAM na konsoli czy nie bardzo ? Mile widziane uzasadnienie - jeśli tak/nie, to dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej wolę xbox live bez takich "dodatków". Już prędzej widziałbym fuzję ;D
Mnie cieszy restrykcyjne podejście Microsoftu do tematu. Obecna sytuacja jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na PS3 dobry system społecznościowy i zarządzający modami i dodatkami by się przydał. Na Live jakoś nie odczuwam takiej potrzeby. Wręcz wątpię aby to było użyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XBox Live to jak na razie najbardziej przyjemna usługa z której korzystam i płacę na nią bez żadnych wątpliwości. Ze Stem''em jest ciut inaczej. Niech Valve się podporządkuje gigantowi zamiast bawić się w Dawida, bo tutaj Goliata nie pokona. XBox Live jest za dobry na to, aby musiał się podpierać średniawym Steam''em (który jest super, dopóki nie używa się Live)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale płakać mi się chce jak czytam komentarze typu "Valve powinno podporządkować się MS" nie no serio skoro wolisz dostawać mody i dodatki za 800 msp to spoko to płać. Ale ja wolałbym dostawać za darmo od Valve niżeli płacić MS za NIC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 18:25, Dared00 napisał:

Radość PS-owców z pojawienia się Steama dobitnie udowadnia, jak upośledzony jest PSN.



Hm, ja tutaj nie widze upośledzenia. Gra mi sie całkiem zacnie. Przynajmniej gram po necie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować