Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia II - recenzja

53 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2010 o 15:36, NeMo-PL napisał:

Grałem w demko tą grę trzeba kupić, a nie nudne GTA

Nudne GTA IV było najbardziej dojrzałą grą z serii. No i podejrzewam, że tak jak Mafia II padło ofiarą
DLC, bo przecież było wiadomo, że powstaną dodatki. Ale za to jakie.

W demko Mafii pograłem troszeczkę i uważam, że gra jest bardzo fajna, ale jeśli nie oferuje nic poza
główną fabułą (nie ważne jak dobrą), to już bardzo słabiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...
Gre (edycja kolekcjonerska na ps3)juz mi dostarczono okolo poludnia tak wiec pogrywam...
Gra naprawde zajefajna, mysle ze jesli podobala sie mafia 1 to ta czesc jest jeszcze bardziej wciagajaca...
Gra posiada poziomy trudnosci: easy, medium i hard (zreszta jest jedno z trofeow: ukoncz gre na poziomie medium lub wyzszym)...Kolekcjonerka moze nie zachwyca tak jak np.do Grand Turismo ale satysfakcjonuje...

Pomimo smutkow posiadaczy ps3 a przechwalanek pc-towcow, osobiscie uwazam ze gra trzyma poziom moze nie jest to Uncharted (pod wzgledem grafiki) ale miasto i pomieszczenia naprawde zachwycaja. Muzyka i klimat jest 10/10, grywalnosc i scenariusz poki co... tez 10/10...

Gra warta kupienia zwlaszcza dla fanow powiesci i filmow gangsterskich osadzonych w czasach ''40 - ''70...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 13:50, Kaucz napisał:

> Darmowe DLC wycięte z gry
Do tego nie działa w Polsce... Cenega...

W której wersji? PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 20:06, Henrar napisał:

> > Darmowe DLC wycięte z gry
> Do tego nie działa w Polsce... Cenega...
W której wersji? PS3?

DLC jest tylko na PS3 (ekskluzywne)
Ale sprawa się wyjaśniła i jednak będzie uff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maggit dojrzałe to nie znaczy że nie nudne... :)

Mafia II w całości dorównuje pierwszej części! Fabuła miodzio, grafika... to widać, świetne nawiązanie do jedynki i...

LEKKI SPOILER!

To zakończenie...
Mam nadzieje że kontynuacją nie będzie DLC! Na pewno wszystkie DLC będą super, ale wolę pełną kontynuację, a nie 4 czy 5 rozdziałów!

KONIEC MINI SPOILERA!

Do czego można się przyczepić?
Brak Jazdy Dowolnej.

Ta gra ma taki potencjał na nieliniowość tj. w niej można by co chwila dokonywać wyborów, to byłoby świetne! Jak się gra to ma się przeczucie typu: "Kur...! Wole to zrobić tak!" albo "Nie wchodziłbym w ten interes, ale... muszę". Nie chodzi mi że fabuła jest słaba, bo nie jest, ale to by dało kilka zakończeń (w ogóle miały być cztery) i wydłużyło żywotność gry.

W legendzie mapy jest znacznik FUCHA. Niestety ta fucha była jedna w całej grze... Chyba że ja coś przeoczyłem ;) Powinno być w każdym rozdziale kilka fuch, 2-3 by starczyły, a jest w Mafii II miejsce na ich umieszczenie. Pewnie to wszystko będzie w DLC... :P Tylko za jaką cenę.

Zabójczo wciągająca fabuła! A niech ją diabli! Nie mogłem przerwać gry! I jeszcze ta grafika! Taka... taka... cukierkowa?! W Mafii? No, ale pasuje idealnie! Kuźwa! Aż ekran się chcę lizać! :D Zakochałem się. Znów. W Mafii. Walić tych głupich recenzentów co dają 4 lub 5 na 10! Nie jestem głupim fanboyem, ta gra na prawde jest świetna, no i nie jest jak, GTA - nudna. (ale tylko GTA 4 i troszkę San Andreas, reszta - bez zarzutów :P)

9/10! Mimo tych minusów! Czekam na Mafie III!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko cieszę że lokalizacja jest w wersji kinowej ( a przynajmniej tak pisze). Zdecydowanie polski by tu popsuł klimat.
Podobała mi się jedynka i myślę że 2 też mi się spodoba. Rozumiem że tryb "swobodnej jazdy" z jedynki został wykopany ?
Kupił bym wersje PC ale moje 8800GT już czasy świetności ma za sobą więc pewnie skuszę się na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem.
Bez sensowne zakończenie.
Strata czasu nie ma czegos takiego jak ,,free foam'''' czyli poprostu jazda po mieście.

Koniec gry naprawdę oznacza jej koniec no chyba że komuś chce się przechodzić od nowa żeby zbierać jakies bzdety :/

Nie polecam strata kasy i wgl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości zgadzam się z recenzentem, ale do minusów dodałbym jeszcze może mało istotne dla niektórych brak manualnej skrzyni biegów i możliwości "palenia sprzęgła" tak jak to było w pierwszej części (domyślnie pod przyciskiem "x"). Niby nic, a daje dużo satysfakcji i pozwala na więcej swobody :)

pozdrawiam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych misji dodatkowych, podobno zostały nieudolnie wycięte ( w niektórych fragmentach można zobaczyć ich ikonkę na mapie)
Wydaje mi się że twórcy robiąc płatne dlc dodadzą jakiś freemode , wyścigi samochodami czy jakieś ciekawe misje dodatkoweale za to zapłacimy oddzielnie. Ta moda na dlc ( downloable content? chyba raczej deleted content..) to już całkowite przegięcie , człowiek kupuje grę która okazuje się okrojona ale cena jest bez zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem szczerze, że nie jestem jakoś super zachwycony Mafią II. Grałem własnie w Demo. Po pierwsze mam wrażenie ze jakoś dziwnie powoli Vito na wszystko reaguje. Nie ma mowy o szybkim wyciągnięciu broni zza osłony (np. kucając), nie wspomnę już o - jak dla mnie - tragicznym celowaniu. Wszystko jest zaaaa woolnoooo...nie ma tej dynamiki z Mafii I.
Poza tym spodziewałem się większych wodotrysków graficznych, a to, ot sobie grafika...ładna, ale momentami nie do końca "ładnie" zrenderowane modele samochodów.
A jeśli chodzi o samą postać (pod kątem grafiki)...nie zauważyłem żadnych emocji na twarzach...nic z realności.
Jednak po zagraniu w Demo na moją skalę 0 - 10, daję 7 (mocne 7). Mam nadzieję że po zakupie gry zmienię zdanie, a demo okaże się tylko "niedorobionym demem".
Pozdrawiam wszystkich gramowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zostala bardzo dobrze zoptymalizowana. Na 3,5 letnim laptopie! Dell Vostro 1500 - C2D T7250 2.0 GHz, 2 GB Ram i na 8600M GT po konkretnym OC - gra nie spada czesto ponizej 20 klatek (1280x800) na ustawieniach High, wlaczonym Ambient Occlusion, jednak bez Physixa (bo ten doslownie zarzyna ta karte).

Chyba najlepsza optymalizacja tej dekady. Wyglada swietnie. Zdumiewa mnie jakosc oswietlenia DX10 + Ambient Occlusion - oswietlenie jest prawie fotorealistyczne, nawet lepsze niz w Assasins Creed 2. Cod, miod i te orzeszki.

Dla tych co maja 8800 GT i sie wachaja - bierzcie gre w ciemna. Pewnie nawet z Physixem na Medium w rozsadnej rozdzielczosci bedziecie mogli swobodnie pograc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukas jak na grę z grafiką z 2006 roku to pewnie, że kod jest dobrze zoptymalizowany (a właściwie to ludzie mają mocne kompy). Gdy Ty tam widziałeś rewelacyjną oprawę graficzną O.o ? Wspomnę tylko o drzewach. Widok znajomy, tylko skąd. No tak, bardzo podobne występują w ArmA 1 a to gra z 2006 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 klatek to ja bym nie nazwał "płynnym komfortem" o.0

Swoją drogą moja kopia dojdzie dopiero po weekendzie, wtedy ocenię jak się spisze też już lekko "leciwy" GTX 260 przy high detalach, rozdziałce hd i physxie [zapewne phys odpadnie, co prawda w Batmanie mogę grać płynnie w 60+ fps, a spadam tylko w 3 miejscach w grze na około 45 klatek przy max physxie więc tu jest full komfortowo, ale w mafii chyba już nie podoła ten mój gtx tak dobrze =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu z ciepłym jeszcze egzemplarzem Mafii II na PC.

Kilka słów o sposobie jej wydania - katastrofa. Po tak długo oczekiwanej i szumnie zapowiadanej produkcji, spodziewałem się czegoś więcej niż tandetny, plastikowy DVD box z 12-stronnicową instrukcją (!). Pół biedy, że dodali chociaż wydrukowaną mapę Empire Bay, bo bez tego wydanie byłoby na poziomie jakichś przecenionych do 19 zł hitów sprzed pięciu lat. Na dodatek wydanie nie jest polskie, a czesko-polskie! Na okładce i w instrukcji widnieją napisy po czesku i polsku. Cenega - wstydź się! Może biadolę jak stary dziad, ale jestem graczem z kilkunastoletnim "stażem" i dzisiejsze wydania gier nie umywają się do tych sprzed lat, a kosztują tyle samo (albo i więcej). Zwykłe wydanie Mafii I (za 99 zł w dniu premiery) było niczym dzisiejsze edycje kolekcjonerskie po 200 i więcej złotych.

Jeszcze odnośnie ceny. Zapłaciłem 101 zł (119 zł - 15% kupon rabatowy w Mega Avansie w Bonarka City Center w Krakowie). W Empiku, w tej samej galerii, ta sama Mafia II kosztuje 149 zł! 1/3 drożej (sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 11:22, grzesioo napisał:

Właśnie wróciłem do domu z ciepłym jeszcze egzemplarzem Mafii II na PC.

Kilka słów o sposobie jej wydania - katastrofa. Po tak długo oczekiwanej i szumnie zapowiadanej
produkcji, spodziewałem się czegoś więcej niż tandetny, plastikowy DVD box z 12-stronnicową
instrukcją (!). Pół biedy, że dodali chociaż wydrukowaną mapę Empire Bay, bo bez tego
wydanie byłoby na poziomie jakichś przecenionych do 19 zł hitów sprzed pięciu lat. Na
dodatek wydanie nie jest polskie, a czesko-polskie! Na okładce i w instrukcji widnieją
napisy po czesku i polsku. Cenega - wstydź się! Może biadolę jak stary dziad, ale jestem
graczem z kilkunastoletnim "stażem" i dzisiejsze wydania gier nie umywają się do tych
sprzed lat, a kosztują tyle samo (albo i więcej). Zwykłe wydanie Mafii I (za 99 zł w
dniu premiery) było niczym dzisiejsze edycje kolekcjonerskie po 200 i więcej złotych.


Jeszcze odnośnie ceny. Zapłaciłem 101 zł (119 zł - 15% kupon rabatowy w Mega Avansie
w Bonarka City Center w Krakowie). W Empiku, w tej samej galerii, ta sama Mafia II kosztuje
149 zł! 1/3 drożej (sic!).


Zgadzam się zawartość pudełka jest skromna. Pamiętam jak np. wyszedł Driver Parallel Lines można rzec że pudełko pękało w szwach min. mapa, poradnik do gry, spora instrukcja, ale co CDProjekt to CDProjekt :) Niedawno wróciłem z tesco gra kosztuje tam jedyne 119zł :P Mafio2 Instaluje się! :D haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jedno małe pytanie... Zainstalowałem gre, na pudełku pisze napisy PL. Włączam a tam wszystko po angielsku :| Pytam się gdzie te napisy PL można to jakoś przestawić? szukam w opcjach i nic takiego nie zauważyłem... Przed instalacja dałem język na Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większej żenady z oszczędzaniem na pudełku nie widziałem. W pierwszej chwili jak wziąłem to do rąk to myślałem, że to jakaś reedycja albo pudełko zastępcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, a ja se poczekam do poniedziałku.. (albo wtorku..wat?). Wysłali dopiero dzisiaj :<

[EDIT] Lol, 1 minutę (dosłownie!) po napisaniu tego postu przyjechał kurier : D Stronka mnie okłamała! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować