Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Programy do WWW

16 postów w tym temacie

WebsitePRO, Nvu.


Co Wy tak ten notatnik chwalicie? Dla przeciętnego szaraczka który zacznie używać doctypów a nie zmieni znaków wyjebią się wszystkie polskie znaki, bo notatnik takowe źle koduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 22:18, Nazin napisał:

Notatnik

lol, o ile mi wiadomo to notatnikiem da sie zrobić strone ale jest to zaje...trudne...i przeznaczone jest tylko dla doświadczonych.Kiedyś uzywałem takiego programu EdHTML 5.0 .Bardzo dobry program bo polski(chyba juz zapomniałem xD) bardzo ułatwia prace i moim zdaniem łatwy ma interfejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kożystanie z notatnika nie wzoruje tylko doświadczonych webmasterów. Ponieważ używanie "wspomagaczy" w sensie programów ułatwia prace o wiele. Pajączek jest dobry ale płatny. FrontPage tworzy dość sporo niepotrzebnego kodu co wpływa na "wagę" strony niekożystnie. EdHTML jest bardźo dobry i darmowy a więc jego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 21:03, Podpułkownik napisał:

Jaki według was jest najlepszy program do tworzenia stron www ??


Wyczytałem w książkach że program WebSide PRO, mimo iż pro jest bardzo dobry dla początkujących.. :) Sam z nniego troszke korzystałem i nie mam żadnych "ale" :)
Darmowy - oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze? Notatnik. Zresztą zależy co rozumiesz przez "program do WWW", bo to pojęcie względne. Ale osobiście używam tylko notatnika i Adobe Photoshop do tworzenia stron. Bawiłem się kiedyś zarówno w Pajączku (oraz różnych jego pochodnych), jak i we Frontpage''u itd, ale muszę stwierdzić, że mimo wszystko notatnik pozostaje naprawdę bardzo dobrym narzędziem do tworzenia kodowego zaplecza webmasteringu ;). Oczywiście, że z czasem pojawiają się dużo praktyczniejsze narzędzia, jednak niektórzy ludzie [w tym i ja] są zbyt bardzo przyzwyczajeni do pisania wszystkich znaczników sami, że wyręczanie ich staje się czasem irytujące :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o progrzamach do tworzenia WWW przydało by się stwierdzic jaki typ cie interesuje Code czy WSIGIWSAG tzn. czy wolisz pracowac na czystym kodzie czy jednak wolisz dzialac na zasadzie "przeciagnie i upuszcze"

W czym chcialbys tworzyc stronke w HTML, PHP, XML, VML, XHTML
Z dodatkami Javy i Css...

Jezeli chodzi o czysty kod Pajaczek wymiata zas jezeli o W&W to polecam Macromedia Dreamwaver 8.
Jezeli znasz sie na ActionScript''ach mozesz posłuzyc sie Macromedia Flash 8, strony we flashu troche sa trudne do wykonania ale robia wrazenie.

Do obrobki grafiki najlepszy jest Paint Shop Pro 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego to zakwalifikować więc napiszę tu:czy ktoś zna dobry słownik polsko-niemiecki w internecie(żeby nie ściągać i nie robić instalki).Bardzo proszę o odp..Z góry dzięki.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:26, Dymolion napisał:

Zajączek praktycznie to samo co Pajączek a darmowy:)

Właśnie jeśli nie ma różnicy poco przepłacać - i tu się przypomina reklama dosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować