Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziesięć najlepszych RPG tej generacji

72 postów w tym temacie

Już chciałem zacząć komentować i stwierdzać, że zamiast Crisis Core''a i Drago Age powinny być takie tytuły jak Wiedźmin i Neverwinter Nights 2, kiedy zauważyłem, że to ranking RPGów KONSOLOWYCH. Zawsze wychodzę z założenia, że konsole powinny być dla jRPG, a pecety dla cRPGów, a w takie gry jak DA, F3 i TESIV tracą wiele względem swoich pecetowych odpowiedników. (Mody, mody, mody, czy wspomniałem już o modach?) Z drugiej strony na konsolach pokazują się tytuły jRPG, których zazdroszczę (czyt. seria Final Fantasy). Mam tylko jedno pytanie. Grałem tylko kilka minut w Crisis Core i raczej nie wygląda mi na grę RPG (nawet w japońskim stylu). Dlatego pytam się tych, co obcowali z nią znacznie dłużej. Gra naprawdę zasługuje na swoje miejsce w tej liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... ok...

W sumie to dobrze że doczytałem że tu chodzi o okres od 2005 roku, bo byłoby rozczarowanie. A tak w sumie nawet można powiedzieć że trochę w tym mają racji. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 11:45, Azuredragon napisał:

Zawsze wychodzę z założenia, że konsole powinny być dla jRPG, a pecety
dla cRPGów


A ja uważam, że gry powinny trafiać do jak największej liczby odbiorców i wychodzić na wszystkie platformy, na jakich to się opłaca.

I tak, zazdroszczę konsolom jRPG. I to bardzo. ;p

Co do samego rankingu - w wiele tytułów nie grałem, więc się nie mogę wypowiedzieć, aczkolwiek Oblivion wśród najlepszych to śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
"This is Gaming Union''s top ten RPGs of this console generation (roughly 2005 to present), in alphabetical order."
GUN zrobił zestawienie najlepszych (wg nich) konsolowych RPG, o czym redaktor gram.pl nie raczył wspomnieć. -.-

Sam ranking to śmiech na sali. Co tam robi ME2, skoro nawet twórcy nie uważają go za erpega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zaskoczony. Zostały wybrane najlepiej oceniane RPG''i, więc nie ma niespodzianki. Zgodziłbym się z tą listą, gdyby nie Oblivion, Fallout 3 i Mass Effect 2. Oczywiście, to dobre gry, ale z pewnością nie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:04, Lex napisał:

/ciach/
"This is Gaming Union''s top ten RPGs of this console generation (roughly 2005 to present),
in alphabetical order."
GUN zrobił zestawienie najlepszych (wg nich) konsolowych RPG, o czym redaktor gram.pl
nie raczył wspomnieć. -.-

Sam ranking to śmiech na sali. Co tam robi ME2, skoro nawet twórcy nie uważają go za
erpega?


ja jakoś z pierwszego przeczytania artykułu nie wywnioskowałem ze to chodzi o konsolowe . zobacz masz powiązane gry to czemu tam widać gry PC i konsolowe ?
Wiec w tytule albo na początku artykułu powinno pisać konsolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:09, pawelekgrzcz napisał:


Muradin_07 AHA OK ale jak byś nie wiedział to mass effect wyszedł w 2010


No i co z tego powodu... ;D

P.S: Mass Effect 2... jak już mamy być precyzyjni... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:08, karolekx23x napisał:

ja jakoś z pierwszego przeczytania artykułu nie wywnioskowałem ze to chodzi o konsolowe

Nie dziwię się, skoro ostatnio nawet kopiowanie newsów z innych serwisów redakcji gramu nie wychodzi.

Dnia 30.08.2010 o 12:08, karolekx23x napisał:

. zobacz masz powiązane gry to czemu tam widać gry PC i konsolowe ?

Błąd systemu/newsmana?

Dnia 30.08.2010 o 12:08, karolekx23x napisał:

Wiec w tytule albo na początku artykułu powinno pisać konsolowych.

Powinno, ale Wolvie pominął ten, IMHO ważny, fragment. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, całe to zestawienie jest bez sensu. Zdecydowali się na ranking gier RPG tylko "nowej generacji". Osobiście wolałbym zestawienie najlepszych RPG wszech czasów na PC osobno i na konsole osobno. Dodać jeszcze można, że większość zaprezentowanych gier więcej ma wspólnego z akcją, niż z RPG. I jeszcze fakt, że jakoś dziwnym trafem, gry które zaprezentowali, mają często po równo zwolenników i przeciwników. Myślę, że trochę celowo prowokują tym fanów i anty-fanów do nawiązania burzliwej dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:08, karolekx23x napisał:

ja jakoś z pierwszego przeczytania artykułu nie wywnioskowałem ze to chodzi o konsolowe
. zobacz masz powiązane gry to czemu tam widać gry PC i konsolowe ?
Wiec w tytule albo na początku artykułu powinno pisać konsolowych.

W tytule newsa jest napisane "tej generacji". Myślałeś, że chodzi o generację komputerów?

A zestawienie faktycznie kiepskie. Parę dobrych gier tu jest (Dragon Age, Demon''s Souls), ale obecność Mass Effect 2 jest dla mnie śmieszna. Ale trzeba przyznać- konsole nie są zasypywane grami RPG, więc i wybór był mały. W przypadku PC byłoby zapewne inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Dragon Age jest strasznie kiczowate, właściwie nie wniosło nic nowego do gatunku. Brakuje mi tu Wieśka i nwn, chociaż gdyby Wiesiek się tu znalazł to cały ranking był by wtedy jeszcze mniej obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - nie jestem fanem wszelakich jRPG-ów itp., więc poza wszystkimi wymienionymi "Nipponami" to zgadzam się co do reszty.
Ale, że o gustach się nie dyskutuje... ;)

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym jednak pierwsza część Mass Effect - dwójka jest już bardziej TPSem. Oprócz tego, choć pewnie wielu z was się nie zgodzi, to dałbym Fable II (bo jedynka to stara generacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować