Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziesięć najlepszych RPG tej generacji

72 postów w tym temacie

"Mass Effect 2. Kolejny tytuł ze stajni BioWare, który według wielu mniej ma wspólnego z RPG, a więcej ze strzelaniną TPP. Jednak ładnie poprowadzony wątek fabularny (...)"
Wątek fabularny w ME2 jest właśnie słabo poprowadzony, to jeden z elementów, który w tej grze mocno zgrzyta (IMHO).

Poza tym to chyba ranking sprzedaży, a nie "rpgowości" elektronicznych gier RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPGi tej generacji? Ahaaa... to te, w których już nie ma tej ohydnej i przestarzałej izometrii :F

Żarcik, żarcik ;).

Radzę niektórym osobom przyjrzeć się, dlaczego tu nie ma Wiedźmina. A powód nie jest trudny do odnalezienia. Choć szkoda, że nie ma tu polskiej produkcji, bo z powodu dojrzałej, solidnej fabuły jednak stawiałbym go wysoko w takim rankingu.

Nie wiem czy wymienione w tym rankingu tytuły są najlepsze (grałem tylko w to, co wyszło na PC, bo na razie nie mam konsoli - może kiedyś się to zmieni), ale na pewno soczyste jeśli idzie o ilość dostarczanej rozrywki. Mass Effect 2 - świetnie poprowadzona i ciekawa fabuła (zresztą ME1 absolutnie nie odstaje na tym polu), Fallout 3 - udany choć trudny przeszczep postatomowego świata w 3D, świetnie się czułem w tej grze i Oblivion - po raz kolejny wielki świat do odkrycia, choć "magia i miecz" osobiście mnie już nudzą (i dlatego drugi raz oklaski dla Bioware za ME i ME2, bo to dla mnie miła odmiana). W Dragon Age bym jednak zagrał (mimo, że jednak magia i reszta klamotów z rupieciarni fantasy), ale chyba komputer dostanie sporej zadyszki, strach więc nawet próbować.

Oczywiście wszystko to IMO, zanim mi tu wyskoczy jeden napaleniec z drugim i będzie robił wykłady co to jest RPG (jakby mnie to obchodziło w czasie, kiedy dobrze się bawię olewając definicję gatunku :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2, Dragon Age, Final Fantasy: Crysis Core. W to grałem i o tych grach śmiało mogę powiedzieć, że zasługują na miano dobrego RPG''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demon''s Souls - rewelacyjna giera, w zasadzie z całego rankingu najbardziej trafiona pozycja.
Trudna jak diabli, posiadająca cholernie fajne rozwiązania sieciowe [zostawianie markerów dla innych graczy wymiata], klimatyczna, graficznie bardzo fajna stylistyka. Ok nie obyło sie bez drobnych wad [pałętające się pod nogami trupy wyglądają czasem przezabawnie], ale i tak - dla mnie rewelacja.
Oprócz Re Dead Redemption jest to druga gra dla której był bym w stanie kupić PS3 [no ok dla RDR wolał bym kupić X''a 360 bo ma szerszą gamę tytułów które by mnie ewentualnie interesowały w ogólnym rozrachunku niż ps3]

Aż chyba kupie kumplowi flaszkę jakiegoś dobrego trunku jak wróci z wyjazdu w góry i znów pożyczę od niego na tydzień PS3 żeby sobie znów pocykać w DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 14:46, Darkstar181 napisał:

Postawienie w rankingu Mass Effect 2 to jakaś tragikomiczna pomyłka, biorąc pod uwagę
że samo Bioware określa tę grę jako akcja TPP, a nie RPG.

Nie widzę też rodzimego Wiedźmina. Owszem, to bardziej taki actionRPG, ale już teraz
widać że tak naprawdę wszelkie wybory moralne pojawiające się w nowych grach są po prostu
kalką, skopiowanym pomysłem. Dopóki nie było Witchera, nie było takich systemów moralnych
w innych RPG.
EDIT : Ja bym się spokojnie pokusił o wyróżnienie STALKERA... to jest chyba jedyna na
świecie strzelanina, która ma BARDZO dużo elementów gier RPG. I tak ją właśnie fani serii
określają.


Wiedźmin nie wprowadził żadnej rewolucji w RPGach i zasłużenie nie znalazł się tutaj w rankingu ,bo to tak naprawde gra jeszcze gorsza niż Gothici,tak na poziomie Darkmesanga.A wybory moralne były już dawno temu w grach RPG ,a Wiedźmin nic nowego w tej kwestii nic nie wprowadził.A czekaj jednak wprowdził coś ,pełno ertycznych karteczek, "bzykania" karczmarek,księżniczek,córek kupców i to na kazdym kroku.I to jest chyba ta "dojrzałość" prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Darkmesanga.
To jakiś nowy eRPG ?

Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

wybory moralne były już dawno temu w grach RPG ,a Wiedźmin nic nowego w tej kwestii nic
nie wprowadził.

Mylisz się. Przed Wiedźminem wybory moralne ograniczały się do tych "złych" i "dobrych". Nie dość że w ogóle nie rzutowały na rozgrywkę, to jeszcze wyraźnie twórcy propagowali te dobre (lepsze nagrody z zadań, itp)
Wiedźmin przede wszystkim wprowadził zasadę mniejszego i większego zła. Pokazano że tak naprawdę nie ma dobrych i złych decyzji, są tylko ich konsekwencje, które ukazywały się w następnych etapach gry. TEGO wcześniej nie było.
>A czekaj jednak wprowdził coś ,pełno ertycznych karteczek, "bzykania"

Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

karczmarek,księżniczek,córek kupców i to na kazdym kroku.I to jest chyba ta "dojrzałość"
prawda?

Ty chyba masz jakiś problem z kobietami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

Wiedźmin nie wprowadził żadnej rewolucji w RPGach i zasłużenie nie znalazł się tutaj
w rankingu ,bo to tak naprawde gra jeszcze gorsza niż Gothici,tak na poziomie Darkmesanga.A
wybory moralne były już dawno temu w grach RPG

Często te wybory były (i wciąż czasami są) czarno-białe.

Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

a Wiedźmin nic nowego w tej kwestii nic
nie wprowadził

Nie był tak ugrzeczniony jak wcześniejsze RPGi.

Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

A czekaj jednak wprowdził coś ,pełno ertycznych karteczek, "bzykania"
karczmarek,księżniczek,córek kupców i to na kazdym kroku.I to jest chyba ta "dojrzałość"
prawda?

Ehm, pograj jeszcze raz w DA i wsłuchaj się w dialogi - albo pójdź do the Pearl jako kobieta z Lelianą i Zevhranem i pogadaj z Isabelą :) I tak jak Darkstar uważam, że masz jakiś problem z kobietami i cyckami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

Wiedźmin nie wprowadził żadnej rewolucji w RPGach i zasłużenie nie znalazł się tutaj
w rankingu

BEEEEEEEEP. Zła odpowiedź. Wiedźmin nie wyszedł na konsole.

Dnia 30.08.2010 o 15:18, crpgfan napisał:

I to jest chyba ta "dojrzałość" prawda?

Może też masz ten mały problem do kiedy byłeś, o tycim, gnomem? Kiedy robi się ciemno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age to żart,mam nadzieję?
Bo jak to był pierwszy nowszy cRPG w jakiego zagrałem tak zaraz kiedy go wyłączyłem i wywaliłem(czyli około po 20 godzinach grania przed kolejnym pokojem z potworkami)tak obiecałem sobie nigdy nie grać w nowe cRPG.
Nie mogę zwyczajnie zrozumieć dlaczego Sragon jest taki popularny,dla mnie to jedna z gorszych gier ostatnich lat,a cRPG to już chyba w ogóle najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! ŚMIECH!!!!! TO ŻAŁOSNE!!!!! A GDZIE NEVERWINTER NIGHTS? ICEWIND DALE??? A GDZIE LEGENDA RPG BALDUR''S GATE ŻE NIBY TO RPG POPRZEDNIE GENERACJI??? TO SĄ KRÓLOWIE RPG.Grałem w prawie wszystkie wymienione w artykule gry.W dzisiejszych czasach już nie robią tak dobrych rpg...chociaż Mass Ef. czy Fallout lub Wiedźmin są spox to i tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 30.08.2010 o 15:36, Henrar napisał:

Nie był tak ugrzeczniony jak wcześniejsze RPGi.


Aha,masz na myśli że w BG lub FF VI nie było gołych cycków i bzykania to te gry są bee?A Wiedźmin jest taki starsznie dojrzały bo ma cycki ,schlanych krasnoludów,pełno bluzgów i przekleństw,bicia po mordach i bzykania gdzie popadnie?To na tym chyba się opiera ta "dojrzałość" ,prawda?Bo nic innego w tej grze nie widzę oprócz tych negatywnych elementów które tu wymieniłem

Dnia 30.08.2010 o 15:36, Henrar napisał:

Ehm, pograj jeszcze raz w DA i wsłuchaj się w dialogi - albo pójdź do the Pearl jako
kobieta z Lelianą i Zevhranem i pogadaj z Isabelą :) I tak jak Darkstar uważam, że masz
jakiś problem z kobietami i cyckami.


Nie nie mam problemu ,po prostu nie lubie gier ,gdzie motywem przewodnim jest pieprzenie i lanie się po mordach w celu obalenia złego mistrza zakonu.Dlatego Wiedźmin nie jest grą która uczy czegoś dobrego dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... najśmieszniejsze jest to że w całym tym rankingu dwie najlepsze gry: Demon''s Souls i Valkyria Chronicles nie są RPG-ami lol
VC - strategia z rozwiniętą fabułą.
DS- to H&S

A tak przy okazji to dla VC należy się pierwsze miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:58, SarenkaB napisał:

Dragon Age to żart,mam nadzieję?
Nie mogę zwyczajnie zrozumieć dlaczego Sragon jest taki popularny,dla mnie to jedna z
gorszych gier ostatnich lat,a cRPG to już chyba w ogóle najgorsze.


Widzisz. Z Dragon Age jest tak, jak ze Słowackim w "Ferdydurke" Gombrowicza. - Słowacki ma zachwycać, bo wielkim wieszczem był i basta. - Ale jak ma zachwycać, jeśli mnie nie zachwyca? - A jak was może nie zachwycać, skoro ja wam tłumaczę, że was zachwyca? ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż nie jestem fanboyem Dragon Age (uważam, że leciwemu Baldur''s Gate nie dorasta do pięt), tak uważam, że stawianie Obleśniona obok tego tytułu to szczyt żenady.

Poprawcie tytuł artykułu, bo dla wielu jest mylący - chodzi o konsole, ale ludzie oglądają obrazki i czytają tylko pogrubione tytuły gier, więc i tak jest trucie o Wiedźmina i Neverwintery + niezrozumienie ilości jRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 16:31, MazuroV napisał:

Mimo iż nie jestem fanboyem Dragon Age (uważam, że leciwemu Baldur''s Gate nie dorasta
do pięt), tak uważam, że stawianie Obleśniona obok tego tytułu to szczyt żenady.

Hehe, to też ciekawe :) Wszyscy jadą równo po Dragon Age, ale jakoś nikt nie ma pretensji o Obliviona, który np. praktycznie w ogóle nie posiada dialogów :P

To chyba taka ostatnio moda... narzekasz na DA, jesteś fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować