Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad 3 miliony Starcrafta II w pierwszym miesiącu

29 postów w tym temacie

Sprzedaż spadła na łeb na szyje, inaczej nie potrafię wytłumaczyć by po Miesiącu ze 199 spadła do 140 w nie których dużych sklepach z elektroniką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starcraft 2 sprzedaje się lepiej niż większość gier na konsole (a ponoć do na nie opłaca się bardziej wydawać gry) co dowodzi temu ze komputer jako platforma do gier nigdy nie umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba nikt nie oczekiwał, że utrzymają tempo sprzedaży z pierwszych 2 dni. Bez jaj. 3 miliony gry tylko na PC w miesiąc to przecież rewelacja.

Katsper - w Polsce możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 14:02, gracz200 napisał:

Starcraft 2 sprzedaje się lepiej niż większość gier na konsole (a ponoć do na nie opłaca
się bardziej wydawać gry) co dowodzi temu ze komputer jako platforma do gier nigdy nie
umrze.


Gry na konsole sprzedają się w dużo większej ilości ni gry na pc, jedna jaskółka wiosny nie czyni^^ Zresztą co porównywać takiego starcrafta do mw2 na samym tylko xboxie ;D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 14:10, The_Nemezis napisał:

Gry na konsole sprzedają się w dużo większej ilości ni gry na pc, jedna jaskółka wiosny
nie czyni^^ Zresztą co porównywać takiego starcrafta do mw2 na samym tylko xboxie ;D;D


Fanboizm w najczystszej postaci ;)

Wynik dobry, choc spodziewałem się nieco lepszego. Np w Polsce spora część osób nie kupiła gry na premierze tylko kupi ją teraz (w tym ja) gdy cena spadła do normalnego poziomu (150zł). Ciekaw jestem czy taka sytuacja ma miejsce również za granicą i czy ma ona realny wpływ na ilosc sprzedanych egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 14:10, The_Nemezis napisał:

Gry na konsole sprzedają się w dużo większej ilości ni gry na pc, jedna jaskółka wiosny
nie czyni^^


Większośc gier pecetowych nie może liczyć nawet na jakąkolwiek reklamę, wyobraź sobie. Poza tym -tego typu porównania są pozbawione sensu, gra pecetowa nie musi sprzedać się w olbrzymim nakładzie, by na siebie zarobić.

Dnia 01.09.2010 o 14:10, The_Nemezis napisał:

Zresztą co porównywać takiego starcrafta do mw2 na samym tylko xboxie ;D;D


Tak, ośmieszaj się i porównuj sprzedaż strzelaniny (!) opatrzonej logo znanej marki do przedstawiciela gatunku wręcz niszowego, a na dodatek sequela gry sprzed 12 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 14:25, Principes napisał:

Tak, ośmieszaj się i porównuj sprzedaż strzelaniny (!) opatrzonej logo znanej marki do
przedstawiciela gatunku wręcz niszowego, a na dodatek sequela gry sprzed 12 lat...


No no no, już przesadziłeś twierdząc że marka Hyped Warfare jest bardziej rozpoznawalna i szanowana niż SC ;> Wydaje mi się, że nawet jankeskie dziecko, żyjące tylko burgerami i Xboxem, niewiele starsze niż sama gra, coś tam o Starcrafcie słyszało. Nawet jeśli nie była to rewolucja dla samego gatunku RTSów, to jednak zmieniła oblicze e-rozrywki tak ogólnie. Tak samo jak osoby, które oglądają teraz same hollywoodzkie papki, też chyba coś tam kojarzą nazwę "Star Wars" ^^''

Przynajmniej...tak...bym chciał wierzyć...w homo sapiens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 14:25, Principes napisał:

Większośc gier pecetowych nie może liczyć nawet na jakąkolwiek reklamę, wyobraź sobie.
Poza tym -tego typu porównania są pozbawione sensu, gra pecetowa nie musi sprzedać się
w olbrzymim nakładzie, by na siebie zarobić.


Bo się nie opłaca? Ludzie pracują dla pieniędzy, nie dla tego, że ty chcesz sobie pograć.

Dnia 01.09.2010 o 14:25, Principes napisał:

Tak, ośmieszaj się i porównuj sprzedaż strzelaniny (!) opatrzonej logo znanej marki do
przedstawiciela gatunku wręcz niszowego, a na dodatek sequela gry sprzed 12 lat...


Tak bo starcraft to świeża marka, znana tylko nielicznej warstwie społecznej. Firma odpowiedzialna za stworzenie gry też jakaś nieznana, w sumie nie wiem nawet jaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 14:16, Pralkosuszarka napisał:

Fanboizm w najczystszej postaci ;)

Wynik dobry, choc spodziewałem się nieco lepszego. Np w Polsce spora część osób nie kupiła
gry na premierze tylko kupi ją teraz (w tym ja) gdy cena spadła do normalnego poziomu
(150zł). Ciekaw jestem czy taka sytuacja ma miejsce również za granicą i czy ma ona realny
wpływ na ilosc sprzedanych egzemplarzy.


Prawda w oczy kole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować