Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

R.U.S.E. - pierwsze wrażenia

23 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2010 o 14:32, kacperlezajsk napisał:

A ja mam pytanie do autora tekstu... wiadomo coś, czy będzie Polska lokalizacja na konsole
<?> ... ogólnie super gra, Grałem w demko z PSN i jest super ;]


To chyba w niewiele strategii grałeś. Gwarantuję, że na PC jest sporo lepszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 14:32, kacperlezajsk napisał:

A ja mam pytanie do autora tekstu... wiadomo coś, czy będzie Polska lokalizacja na konsole
<?> ... ogólnie super gra, Grałem w demko z PSN i jest super ;]

Hehe, jeśli grasz na konsolach, to się nie dziwię że ci się podoba.
Ale wiesz, na PC jest takich gier więcej... i lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna z nielicznych prawdziwych strategii na PC...

@kacperlezajsk

Na reklamie w CDA można dostrzec "napisy" na pudełkach konsolowych więc chyba dubbingu nie będzie

@Bambusek
@Darkstar181

Niby jakie strategie na PC są lepsze?
Starcraft? CC4? Większość RTS to bezsensowna klikanina i nauka hotkeyów na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 15:46, I_am_S napisał:

Jest to jedna z nielicznych prawdziwych strategii na PC...


Świetny dowcip :)

Dnia 03.09.2010 o 15:46, I_am_S napisał:

@Bambusek
@Darkstar181

Niby jakie strategie na PC są lepsze?
Starcraft? CC4? Większość RTS to bezsensowna klikanina i nauka hotkeyów na pamięć.


Licząc drugowojenne: Company of Heroes, Hearts of Iron, Codename Panzers, Blitzkrieg. RUSE to właściwie papier-kamień-nożyce z grafiką i systemem pomocy (zamiast samemu kombinować co bije co to gra ładnie informuje). Piechota w lesie rozwala właściwie dowolną ilość czołgów. Ale już ta sama piechota nie poradzi sobie z inną, jeżeli akurat nie jest na nią kontrą. Shermany rozwalają czołowo Tygrysa. Te same Shermany będą się męczyły z jakimś włoskim złomem. Pancerz czołgów jest wszędzie taki sam: po prostu albo wyślesz odpowiednią jednostkę na nie albo nie. To, z której strony atakujesz jest już bez znaczenia. Do tego AI na poziomie lat 90 (straciłem już 50 czołgów w tym ataku, ale poślę kolejne 6 tą samą trasą, może one dadzą radę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

Licząc drugowojenne: Company of Heroes, Hearts of Iron, Codename Panzers, Blitzkrieg.
RUSE to właściwie papier-kamień-nożyce z grafiką i systemem pomocy (zamiast samemu kombinować
co bije co to gra ładnie informuje). Piechota w lesie rozwala właściwie dowolną ilość
czołgów. Ale już ta sama piechota nie poradzi sobie z inną, jeżeli akurat nie jest na
nią kontrą. Shermany rozwalają czołowo Tygrysa. Te same Shermany będą się męczyły z jakimś
włoskim złomem. Pancerz czołgów jest wszędzie taki sam: po prostu albo wyślesz odpowiednią
jednostkę na nie albo nie. To, z której strony atakujesz jest już bez znaczenia. Do tego
AI na poziomie lat 90 (straciłem już 50 czołgów w tym ataku, ale poślę kolejne 6 tą samą
trasą, może one dadzą radę).

Ba! R.U.S.E. to zabawka, ale fajnie zrobiona. Pomost pomiędzy harcore (design) a casualem. Ja osobiście czekam na wersję PS3 i Move. Podzielę się wrażeniami... niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

> Jest to jedna z nielicznych prawdziwych strategii na PC...

Świetny dowcip :)

> @Bambusek
> @Darkstar181
>
> Niby jakie strategie na PC są lepsze?
> Starcraft? CC4? Większość RTS to bezsensowna klikanina i nauka hotkeyów na pamięć.


Licząc drugowojenne: Company of Heroes, Hearts of Iron, Codename Panzers, Blitzkrieg.


CoH to również szalona klikanina. Dobra, ale wciąż klikanina. Panzersi zaliczają się do opisywanej przeze mnie grupy. W Blitzkriega nie grałem, ale nie utkwił mi w pamięci, a w HoI nie grałem...
Muszę to nadrobić :D

Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

RUSE to właściwie papier-kamień-nożyce z grafiką i systemem pomocy (zamiast samemu kombinować
co bije co to gra ładnie informuje). Piechota w lesie rozwala właściwie dowolną ilość
czołgów.


JEDNA piechota? Jeżeli postawi się tam 4 - 6 oddziałów ciężkiej to faktycznie rozwali przynajmniej 15 czołgów(wiem z własnego przykrego doświadczenia), ale nie jeżeli będzie się miało odpowiedni zwiad.

Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

Ale już ta sama piechota nie poradzi sobie z inną, jeżeli akurat nie jest na
nią kontrą.


Ke? Piechota ciężka wygrywa z lekką elitarna z ciężką a ze zwiadowcami wygrywają wszyscy (mówię o proporcjach 1v1)

Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

Shermany rozwalają czołowo Tygrysa. Te same Shermany będą się męczyły z jakimś
włoskim złomem.


Zależy ile ich jest. 4 Shermany również w multi wystarczały na tygrysa o ile dobrze pamiętam. Oczywiście w multi rzadko się zdarza żeby było starcie w którym biorą udział tylko te jednostki.

Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

Pancerz czołgów jest wszędzie taki sam: po prostu albo wyślesz odpowiednią
jednostkę na nie albo nie. To, z której strony atakujesz jest już bez znaczenia.


Jest 5 rodzajów pancerza a fakt, że nie muszę szybko klikać i przestawiać czołgu żeby obrywał w najmocniejszy pancerz jest po prostu wspaniały.

Dnia 03.09.2010 o 17:25, Bambusek napisał:

Do tego AI na poziomie lat 90 (straciłem już 50 czołgów w tym ataku, ale poślę kolejne 6 tą samą
trasą, może one dadzą radę).


Odnoszę wrażenie że mówisz o demie, które było robione na kolanie i średnio przedstawia grę, ale w potyczkach z kompem już nie jest tak różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 15:46, I_am_S napisał:

@Darkstar181

Niby jakie strategie na PC są lepsze?
Starcraft? CC4? Większość RTS to bezsensowna klikanina i nauka hotkeyów na pamięć.

Ze Starcraftem że jest klikaniną, to się zgodzę... z CoH na chama też, ale tam dochodzą doktryny których trzeba mądrze używać, oraz kontrola poszczególnych regionów. Powiedziałbym że gra jest bardziej złożona od Starcrafta.
No ale poza RTSami masz pełno przeróżnych turówek, typu Cywilizacji, gier od Segi (całe Total War od Shoguna, po Napoleona), bardzo dobrą serię Blitzkrieg (jedna z lepszych jeśli chodzi o realizm) turówek w stylu Heroes... to już nie są klikaniny, a bardzo dobre gry.

Nazwanie przy nich RUSE prawdziwą strategią to jakiś żart, jeśli nie obelga. Tak jak napisał Lucas, to bardziej taka zabawka na poczekaniu... pograć można, ale nie trzeba. I na długi czas nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 19:32, Darkstar181 napisał:

> @Darkstar181
>
> Niby jakie strategie na PC są lepsze?
> Starcraft? CC4? Większość RTS to bezsensowna klikanina i nauka hotkeyów na pamięć.

Ze Starcraftem że jest klikaniną, to się zgodzę... z CoH na chama też, ale tam dochodzą
doktryny których trzeba mądrze używać, oraz kontrola poszczególnych regionów. Powiedziałbym
że gra jest bardziej złożona od Starcrafta.
No ale poza RTSami masz pełno przeróżnych turówek, typu Cywilizacji, gier od Segi (całe
Total War od Shoguna, po Napoleona), bardzo dobrą serię Blitzkrieg (jedna z lepszych
jeśli chodzi o realizm) turówek w stylu Heroes... to już nie są klikaniny, a bardzo dobre
gry.

Nazwanie przy nich RUSE prawdziwą strategią to jakiś żart, jeśli nie obelga. Tak jak
napisał Lucas, to bardziej taka zabawka na poczekaniu... pograć można, ale nie trzeba.
I na długi czas nie zatrzyma.


Źle się wyraziłem:

IMO R.U.S.E to najbardziej strategiczny RTS
Mea culpa z tymi strategiami, po prostu trochę mnie poniosło :), ale od RTSa nie oczekuję taktyki tylko strategii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przepadam za RTS, a w R.U.S.E. zagram z ciekawości bo ponoć laicy strategii czasu rzeczywistego nie powinni mieć z nią problemów. Fajnie, że jest i taka gra. Nie każdy jest bardziej wielozadaniowy niż systemy operacyjne (co w sumie nie jest takie trudne:P) i potrafi wydawać komendy kilkunastu oddziałom, używając zdolności specjalnych bohaterów, prowadząc badania, produkując i robiąc nie wiadomo co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 21:16, Jackaloppe napisał:

Oszust ze mnie noga jak widać, bo moje kartele w demku nijak mi nie pomagały. A próbowałem
2 razy. Chyba jednak wolę oklepany system RTSowy. :)


No w demku najlepszych nie dali niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 15:46, I_am_S napisał:

Jest to jedna z nielicznych prawdziwych strategii na PC...

@kacperlezajsk

Na reklamie w CDA można dostrzec "napisy" na pudełkach konsolowych więc chyba dubbingu
nie będzie

@Bambusek
@Darkstar181

Niby jakie strategie na PC są lepsze?
Starcraft? CC4? Większość RTS to bezsensowna klikanina i nauka hotkeyów na pamięć.

W KAŻDYM RTSie jest zasada:
więcej (sensownego) klikania > mniej (sensownego) klikania
z bardzo prostego powodu - real-time, zawsze dzięki temu można zrobić coś dokładniej, choćby poprowadzić jednostki, szybciej zarządzić ekonomią czy wykonać cokolwiek co w grze wykonujesz szybciej, dokładniej i lepiej - zyskujesz przewagę.

Gram w RTSy od czasów Age of Empires (jednak w starsze w postaci choćby Warcrafta 2 także trochę grałem) i do tej pory żaden się spod tego prawa nie wyrwał, czy to Warcraft, C&C, CoH, DoW, AoE, czy SupCom, czy wreszcie Starcraft 2, to samo będzie z RUSE.

Zresztą w gruncie rzeczy ma to wiele wspólnego z rzeczywistą wojną - strateg nie ma w czasie wojny ani pełnej informacji, ani dowolnej ilości czasu do namysłu (przed wojną tak, ale sytuacja na wojnie może się zmieniać dynamicznie - jak ktoś zrobi grę, w której jedynie na papierze opracowujesz całą strategię, a później patrzysz jak to samo się przez całą kampanię potoczy to będziesz mieć coś w stylu namyślenia przed walką i zerowego wpływu na wojnę, tylko opracujesz drzewko "plan B jeśli..., plan C jeśli... itd"), w czasie bitwy tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale gram na PC ... najlepsze dla mnie to Warhammer 40 000 Dawn of War II, Company of Heroes (plus dodarki), Hearos III, Sudden Strike 2, Supreme COmmander, C&C 3 ... trylko jakos StarCraft mnie nie poociąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować