Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

mam ps2. Ale dlatego chce z wbudowanym tunerem, żeby gdy gram na konsoli komputer nie był właczony, a nie wiem czy to jest możliwe przy tych tunerach :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 16:34, BuuBuu napisał:

mam ps2. Ale dlatego chce z wbudowanym tunerem, żeby gdy gram na konsoli komputer nie był właczony,
a nie wiem czy to jest możliwe przy tych tunerach :d

hmm, nie ma - imho poszukaj przejsciowek, kabli itd do podlaczenia ps2 do monitora - z tego co patrzylem po monitorach z tunerami - drogie i slabe parametry w stosunku do zwyklych o tym samym rozmiarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie w tym temacie. Wielu ludzi, jak i wiele serwisów komputerowych poleca monitor BenQ FP91GP. Sam go miałem i nie wiem, skąd biorą się tak pozytywne opinie na jego temat. Jedynym jego plusem jest cena i matryca mva. I to tyle jeżeli chodzi o plusy. Kolory są wyprane, są zimne - z menu monitora nie ma możliwości ich dokładnego wyregulowania (dopiero w sterownikach karty graficznej udało się wszystko ustawić, tak jak trzeba), lampy monitora ostro dają po oczach, pomimo ustawieniu wszystkiego na zero. Smużenie jest, ale nieznaczne, a czas reakcji matrycy to 20ms - 8ms to czas GTG. I żeby było śmiesznie w ciągu 1/2 roku monitor był dwukrotnie zepsuty. Za pierwszym razem - 6 martwych pixeli po 2 dniach użytkowania, a teraz matrycy się "rozlała", jak widzicie na obrazkach i monitor został ponownie wymieniony. Tym razem dopłaciłem i wziąłem NECa na niby gorszej matrycy TN (MultiSync 90GX2), ale jeżeli chodzi o jakość obrazu to jest o niebo lepsza na NECu, niż na BenQ. I to tyle.

20070112180038

20070112180047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Sam mam BenQ FP91GP (od tygodnia) i jestem z niego bardzo zadowolony.
Wszystko można wyregulować z poziomu ustawień monitora (Polecam przycisk Enter) - ba moża nawet zmienić sobie język na PL.
Kontrast mam na 58 , Jasność 60 , barwy po 50 - ustaw sobie na normalny (może masz niebieski). Monitor udało mi się kupić w Agito.pl za 874 zł (teraz jest tam po 888zł). WARTO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:17, Minsc i Boo napisał:

ehh...ja teraz szukam jakiegos dobrego monitora z funkcja tv(albo na odwrot). cos co sprawdzi
sie na kompie i z xboxem 360. cena ....do 3000.

Trochę wymiatasz :)
Niestety nie pomogę ci - nie mój pułap cenowy (nie znam się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 21:49, Evil Khan napisał:

Trochę wymiatasz :)
Niestety nie pomogę ci - nie mój pułap cenowy (nie znam się)

witam;)

czy tak wymiatam? nie sądze, 3 k to górna granica i jak znajde cos dobrego za 1,5 k to sie wcale nie obrażę...

poprostu wydaje mi sie że zadnego sensownego sprzetu który łaczy w sobie funkcje monitora i tv za mniej niz 2500 nie znajde, no ale moze się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów posiada monitor NEC 20WGX2??
Jeśli tak to proszę o wymienienie jego plusów i minusów, do czego się nadaje a do czego nie, pytam bo mam zamiar się wten model zaopatrzyć w ciągu kulku miesięcy.

Proszę również o opinie na temat LCD''ka BenQ FP92Wa.

Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:48, Evil Khan napisał:

Bzdura. Sam mam BenQ FP91GP (od tygodnia) i jestem z niego bardzo zadowolony.
Wszystko można wyregulować z poziomu ustawień monitora (Polecam przycisk Enter) - ba moża nawet
zmienić sobie język na PL.
Kontrast mam na 58 , Jasność 60 , barwy po 50 - ustaw sobie na normalny (może masz niebieski).
Monitor udało mi się kupić w Agito.pl za 874 zł (teraz jest tam po 888zł). WARTO !!!


Menu OSD jest bardzo ubogie - to pierwsze. Język masz - ale polskawy - chyba, że "tumaczenie" profili barw jako Niebieskawy, czerwonawy i zielonkawy uważasz za "polskie" :) Po trzecie : nie ustawisz w menu monitora "temperatury" barw - ta jest kiepska jak na monitor z matrycą MVA - jedynie przez sterowniki karty graficznej możesz to uregulować. Po czwarte - podświetlenie matrycy jest nierównomierne i zwłaszcza w "ciemnych" pomieszczeniach doskonale to widać. "Lampy" są "źle" ustawione - zbyt duża moc. Nawet ustawienie wszystkiego na zero powodowało, że monitor świecił jak żarówka - to piąte.
Po szóste - cena monitora - za taką jakość taka cena? Hehe. Ten monitor powinien kosztować 500zł i to maxymalnie. I dodatkowo - weź postaw tego BenQ i jakiś inny monitor na matrycy MVA obok siebie i włącz ten sam obraz na obydwu monitorach - zobacz dobitnie to, o czym piszę.
I monitor masz tydzień - ja to badziewie miałem 1/2 roku - boleśnie się przekonasz, że BenQ to takie samo "cudo" jak Manta, ECS, ASRock i inne "odpady produkcyjne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 09:41, KrzysztofT napisał:

Po szóste - cena monitora - za taką jakość taka cena? Hehe. Ten monitor powinien kosztować
500zł i to maxymalnie. I dodatkowo - weź postaw tego BenQ i jakiś inny monitor na matrycy MVA
obok siebie i włącz ten sam obraz na obydwu monitorach

Kup monitor na MVA za tą cenę to pogadamy. PÓki co takie kosztują około 1500 zł

Dnia 19.01.2007 o 09:41, KrzysztofT napisał:

I monitor masz tydzień - ja to badziewie miałem 1/2 roku - boleśnie się przekonasz, że BenQ
to takie samo "cudo" jak Manta, ECS, ASRock i inne "odpady produkcyjne".

Może masz jakiś trefny egzemplarz - ja tam jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 09:48, Evil Khan napisał:

> Po szóste - cena monitora - za taką jakość taka cena? Hehe. Ten monitor powinien kosztować

> 500zł i to maxymalnie. I dodatkowo - weź postaw tego BenQ i jakiś inny monitor na matrycy
MVA
> obok siebie i włącz ten sam obraz na obydwu monitorach
Kup monitor na MVA za tą cenę to pogadamy. PÓki co takie kosztują około 1500 zł

> I monitor masz tydzień - ja to badziewie miałem 1/2 roku - boleśnie się przekonasz, że
BenQ
> to takie samo "cudo" jak Manta, ECS, ASRock i inne "odpady produkcyjne".
Może masz jakiś trefny egzemplarz - ja tam jestem bardzo zadowolony.


1). Ceny monitorów na matrycy MVA zaczynają się od 1200zł.
2). Miałem dobry "model" - problemy zaczęły się pojawiać po miesiącu, a po 1/2 roku matryca "poszła do piachu".
Więc nie chwal teraz aż tak swojego modelu - poczekaj przynajmniej 2 miesiące i wtedy pisz, że nie masz żadnych problemów, żadnych bad i sub pixeli, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można tu pochwalić się swoim sprzęcikiem? Dzisiaj byłem na zakupach - kupiłem takie cudo: http://www.hardware.info/en-US/productdb/bGNkbJiXmJLK/viewphoto/1 (specyfikacja tamże, albo tu: http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_telewizory/lcd_19/888194_19_tft_samsung_sm_931bw.aspx). Cena: 1000 zł!!! Wow wow wow! Mówię Wam - cud, miód i maliny! Wspaniały monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 12:57, BuuBuu napisał:

fajny fajny. Nioedługo będe kupował monitor, to może ten ;). dobrze się sprawuje??

Znakomicie! Naprawdę sprzęt godny polecenia. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:41, Dark Demon napisał:

Jak czyścić monitor LCD? Są jakieś specjalne środki?

Zwykłą wodą. W żadnym wypadku nie używaj czegokolwiek co ma w sobie alkohol. Kup taką szmatkę do czyszczenia okularów (ircha czy podobnie sie to nazywa) + czysta woda + cierpliwość. Ja i tak wolę CRT, gdyby jeszcze te wymiary nie były takie jekie sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować