Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Temat jets prosty do wyjaśnienia. Jeśli chcemy grac wysokich rozdzielczościach to kupujemy CRT, no a jesli wykonujemy prace biurowe i nie wymagamy super grafiki to bierzemy LCD. Ale mi na moim LCD Gothic III wyglądał idealnie:D.LCD panoramiczne przydają się tylko do Windows Vista. Cały ekran jest rozciągnięty.To moja prywatna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żarty stroicie. Niedługo nikt już nie będzie pamiętał, że kiedyś były monitory CRT. Zdecydowanie LCD należałoby wybrać, ale niedługo znów będzie coś co wyrzuci z rynku LCD,
Na dzień dzisiejszy oczywiście LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 19:17, xczar0 napisał:

Temat jets prosty do wyjaśnienia. Jeśli chcemy grac wysokich rozdzielczościach to kupujemy CRT

Co...? Przecież to na monitorach LCD możemy ustawiać dużo wyższe rozdzielczości, przy zachowaniu optymalnego odświeżania...

Dnia 05.04.2007 o 19:17, xczar0 napisał:

no a jesli wykonujemy prace biurowe i nie wymagamy super grafiki to bierzemy LCD

A co ma grafika do monitora...? A nawet jeżeli coś ma to na LCD obraz wygląda o niebo lepiej - lepszy kontrast, ostrość etc. Może chodziło ci o smużenie przy dynamicznych grach, ale to zostało już wyeliminowane z LCD dobre parę lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 01:15, Deejay napisał:

> Temat jets prosty do wyjaśnienia. Jeśli chcemy grac wysokich rozdzielczościach to kupujemy
CRT
Co...? Przecież to na monitorach LCD możemy ustawiać dużo wyższe rozdzielczości, przy zachowaniu
optymalnego odświeżania...


LCD najlepiej sprawują się w swojej natywnej rozdzielczości ( jest to też chyba najwyższa rozdzielczość dostępna w monitorze ? ). Ustawienie innej powoduje spadek jakości obrazu ( inna sprawa czy zauważalny :)) Co do ustawiania rozdzielczości, to CTR ma znacznie większy zakres i nie odbija się to na jakości obrazu. Odświeżanie w LCD ma inne znaczenie niż w CTR.

Dnia 06.04.2007 o 01:15, Deejay napisał:

A co ma grafika do monitora...? A nawet jeżeli coś ma to na LCD obraz wygląda o niebo lepiej
- lepszy kontrast, ostrość etc.


Eeee nie prawda. CTR są znacznie lepsze jeżeli chodzi o odwzorowanie kolorów. Tam czerń jest czarna a biel biała. W LCD raczej rzadko tak bywa :)

Dnia 06.04.2007 o 01:15, Deejay napisał:

Może chodziło ci o smużenie przy dynamicznych grach, ale to zostało już wyeliminowane z LCD dobre parę lat > temu...


O wyeliminowaniu smużenia można mówić tylko przy najszybszych matrycach TN, które sa zarazem najgorsze jeżeli chodzi o parametry obrazu. W innym przypadku dalej wystepuje, ale to też zależy od człowieka. Jedni widzą smużenie przy 6ms, a inni nie widza przy 16 ms :P
LCD ciężko będzie dorówanć CTR szczególnie w przypadku monitorów dla zwykłego szarego człowieka.Np : za 1000 zł kupimy marny panel, a w tej cenie dostalibyśmy naprawdę dobry monitor CTR ( gdyby je ktoś jeszcze produkował :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 19:50, Stwór napisał:

Okej panowie decyduję się na monitorek.. Ale mam problem z pewnością co do wyboru i zwracam
się do was o porady i pomoc;) Osobiście chcę wybrać ten http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=992&ref=1
;-) Wydaję mi się całkiem dobry:) Ale jesli macie lepsze propozycje to chętnie wysłucham:)

Ps. Jest zdecydowanie za dużo tematów o monitorach;-))) Zdublowałem posta w tym i innym temacie
by osiągnąć lepszy efekt, poza tym ten temat spostrzegłem jako drugi;-P

dobry monitor za dobrą cene.
ale zwróć uwagę na to pod jakim maksymalnym katem widzi się obraz i ile wypalonych pixeki obejmuje gwarancja .
p.s. czarne monitory szybko się za kurzają i są podatne na wszelkiego rodzaju porysowania itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem proszę zobacz na datę posta na który odpisujesz:) Z lekka nie aktualne! Bo na moim sajcie opisałem na jaki monitorek się zdecydowałem i to już dawno temu:)
Pozdrawiam i polecam się przyjrzeć następnym razem na co się odpisuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z CRT korzystałem bodajże 3 lata. Obecnie mam LCD 17" firmy MEDION i sprawdza się bardzo dobrze. Obraz jest wyraźny, głębia kolorów nasycona i... żywa :P

Szczerze polecam LCD, wg. mnie to przyszłość branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie... Piszę do was, wpatrując się w 14 calowy monitor marki HP, z raczej niepłaskim kineskopem, o maksymalnej rozdzielczości ekranu 800 x 600 pikseli. Mój wcześniejszy MultiSync FE700 zaczął szwankować. Obraz w nim zaczął się zwężać i "dygotać", może wie ktoś czym to jest spowodowane? Wina spoczywa na monitorze, bo po podłączeniu "starego grata", ten działa normalnie ( nie mówiąc o tym, że lubi się zrobić zielony, bądź żółty ). Gdzie mam się zgłosić, aby usterka w MultiSync FE700 została naprawiona i ile będzie to kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam monitory CRT ponieważ osiagniemy w nich wyzsze rozdzielczosci niz w LCD np. moj GATEWAY 17" moze maksymalnie 1280x1024 , a juz dwuletni CRT moze nawet osiagnac 2048x...... .
poza tym CRT są tańsze, ale za to wiecej miejsca na biurku zajmują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, LCD są fajne ale tak na prawdę poco nam jakiś szpanerski monitor? Najważniejsze, żeby był funkcjonalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa kompy. Jeden z monitorem CRT, drugi z LCD. Ten pierwszy jest w moim domu praktycznie chyba odkąd pamiętam (nie wiem zapytam sie rodzicow dokladniej), ma chyba z 10 lat i spokojnie mozna pograc w rozdzielczosci 1280x1024. Zaś monitor LCD był kupowany w roku 2004, czyli ma 3 lata i da się na nim grać w rozdzielczości 1024x768. W zimę korzystam z CRT, natomiast gdy jest słońce z LCD, ponieważ nie da się grać wtedy na CRT w moim pokoju.

Osobiście, gdybym miał kupować monitor i miałbym dużo pieniędzy to wybrałbym LCD. Przy ograniczonych funcuszach mocno bym się zastanowił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że LCD to tylko jak mamy dobry komp. Bo jak wszyscy wiedzą LCD mają jedna rozdzielczość na której dobrze chodzą, a na każdej innej sa beznadziejne. Ja mam CRT 17'' i nie potrzebuje żadnego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 23:10, tomoliop napisał:

Ja uważam, że LCD to tylko jak mamy dobry komp. Bo jak wszyscy wiedzą LCD mają jedna rozdzielczość
na której dobrze chodzą, a na każdej innej sa beznadziejne. Ja mam CRT 17'' i nie potrzebuje
żadnego innego.


no ja mam dobry komp ale jak ma sie LCD to i tak nie pograsz w rozdziałce wyzszej niz 1280x1024 ,bo nie ma wyzszej, chociaz są specjalne programy co mozna ustawić np. w moim na max 1440x1280 bodajze, ale to się wypala pixele i psuje matryce (? tak to sie nazywa w monitorach ). dlatego choć posiadam LCD od prawie roku to zaczynam narzekać bo teraz kupiłem dobrą grafe 8800 GTS 320 mb ( do mozliwosci podkrecoenia (zegarów ) go do wersji GTX ) to nie polece sobie np. w Colinie Dirt czy nadchodzącym juz niedługo Crysis-ie w rozdziałce wyzszej niz 1280 :/
dlatego uważam ze nie ma nic lepszego niz CRT ,kiedys miałem to wyciagał nawet rozdziałke 1440x1024 czy jakąs taką i go sprzedałem, co z tego ze są one wielkie , jak cholernie przydatne np. Filmy w HD .

ktoś moze zna TANI CRT dobrej jakosci/marki z maksymalna rozdzielczoscia 1440x .... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:50, thenat17 napisał:

> Ja uważam, że LCD to tylko jak mamy dobry komp. Bo jak wszyscy wiedzą LCD mają jedna rozdzielczość

> na której dobrze chodzą, a na każdej innej sa beznadziejne. Ja mam CRT 17'' i nie potrzebuje

> żadnego innego.

no ja mam dobry komp ale jak ma sie LCD to i tak nie pograsz w rozdziałce wyzszej niz 1280x1024
,bo nie ma wyzszej, chociaz są specjalne programy co mozna ustawić np. w moim na max 1440x1280
bodajze, ale to się wypala pixele i psuje matryce (? tak to sie nazywa w monitorach ). dlatego
choć posiadam LCD od prawie roku to zaczynam narzekać bo teraz kupiłem dobrą grafe 8800 GTS
320 mb ( do mozliwosci podkrecoenia (zegarów ) go do wersji GTX ) to nie polece sobie np. w
Colinie Dirt czy nadchodzącym juz niedługo Crysis-ie w rozdziałce wyzszej niz 1280 :/
dlatego uważam ze nie ma nic lepszego niz CRT ,kiedys miałem to wyciagał nawet rozdziałke 1440x1024
czy jakąs taką i go sprzedałem, co z tego ze są one wielkie , jak cholernie przydatne np.
Filmy w HD .

ktoś moze zna TANI CRT dobrej jakosci/marki z maksymalna rozdzielczoscia 1440x .... ??


No, właśnie. Mój CRT LG Flatron 795FT kosztował pół roku temu 200 zł, ale maksymalną ma 1600x1200, a 1440x to wogóle do wyboru nie ma:) Mam rozdzielczość 1280x1024 i 85Hz (oczywiście tylko na pulpicie, w grach mam 1024X768) i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2007 o 18:44, tomoliop napisał:

No, właśnie. Mój CRT LG Flatron 795FT kosztował pół roku temu 200 zł, ale maksymalną ma 1600x1200,
a 1440x to wogóle do wyboru nie ma:) Mam rozdzielczość 1280x1024 i 85Hz (oczywiście tylko na
pulpicie, w grach mam 1024X768) i jestem zadowolony.


Gdzie za taką cene go kupiłeś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować