Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2007 o 20:08, ufo344 napisał:

Ja bym narazie nie kupił crt,ale już za niedługo lcd będą i tak dziadowskie no bo wyjdą pewnie
oled


A co to oled??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 20:06, BuuBuu napisał:


> No, właśnie. Mój CRT LG Flatron 795FT kosztował pół roku temu 200 zł, ale maksymalną ma
1600x1200,
> a 1440x to wogóle do wyboru nie ma:) Mam rozdzielczość 1280x1024 i 85Hz (oczywiście tylko
na
> pulpicie, w grach mam 1024X768) i jestem zadowolony.

Gdzie za taką cene go kupiłeś???


na allegro. Sam nie wiem czy to dużo czy mało, ale to było pół roku temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam CRT-ki.
Wbrew wszystkim gadaniom, że lepsze, ładniejszy obraz, płynniejszy, to tak na prawdę CRT rządzi
Ma stabilniejszy obraz, świetne odświeżanie.
Mam świetny monitor (CRT) CTXa już od 4 lat i nic się z nim nie dzieje.
Może i LCD jest mniejszy, ale polecam kineskopy - moi kumple, którzy rzucili się na monitory LCD teraz żałują, że mnie nie posłuchali.
Jeśli ktoś nie ma miejsce na biurku polecam świetne monitory BenQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 21:23, JaqbD napisał:

Ja szczerze polecam CRT-ki.
Wbrew wszystkim gadaniom, że lepsze, ładniejszy obraz, płynniejszy, to tak na prawdę CRT rządzi
Ma stabilniejszy obraz, świetne odświeżanie.
Mam świetny monitor (CRT) CTXa już od 4 lat i nic się z nim nie dzieje.
Może i LCD jest mniejszy, ale polecam kineskopy - moi kumple, którzy rzucili się na monitory
LCD teraz żałują, że mnie nie posłuchali.

Święta racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 17'''' Nec CRT i pół roku temu zmieniłem na LCD 19'''' Belinea REWELACJA Kolory są żywe, super czas reakcji (dałem 1026 zyla w media). TYLKO LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsung SyncMaster 172t i w porównaniu z CRT-kiem dużo zmian wypadło na korzyść LCD. Najważniejsze to o wiele jaśniejszy obraz, mniejsze zmęczenie oczu i przede wszystkim zajmuje mało miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używam CRT hp 1130 23'' i nie zamieniłbym go na nic innego. jeśli aktualnie musiałbym zmieniać monitor na płaski, to chyba zainwestowałbym w plazmę. 37''-40''.
oledy nie pojawią sie chyba tak szybko jak sie spodziewano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:25, Burzol napisał:

Planuję zakup monitora LCD 17 cali. Przeznaczenie - w zasadzie tylko do gier. Jakie monitory
byście mi polecili? Co myślicie o tym monitorze? http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9146&katid=22


Całkiem niezły, choć na twoim miejscu wybrałbym coś:
a) panoramicznego (bo w innym przypadku to się tak trochę nieszczególnie LCD opłaca kupić)
b) z pierwszą klasą matrycy (gwarancja na to, że nie będzie martwych pikseli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 21:23, JaqbD napisał:

Ja szczerze polecam CRT-ki.
Wbrew wszystkim gadaniom, że lepsze, ładniejszy obraz, płynniejszy, to tak na prawdę CRT rządzi
Ma stabilniejszy obraz, świetne odświeżanie.
Mam świetny monitor (CRT) CTXa już od 4 lat i nic się z nim nie dzieje.
Może i LCD jest mniejszy, ale polecam kineskopy - moi kumple, którzy rzucili się na monitory
LCD teraz żałują, że mnie nie posłuchali.
Jeśli ktoś nie ma miejsce na biurku polecam świetne monitory BenQ


Ja ostatnio podłączyłem sobie nowego CRT''ka i jedyne co powiem - tragedia.
Obraz trzęsie jak cholera, odświerzanie 60Hz. Jedyny plus to wysoka rozdzielczość...
Do tego oczy się męczyły po 15 sekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:39, Ufo2 napisał:

Ja ostatnio podłączyłem sobie nowego CRT''ka i jedyne co powiem - tragedia.
Obraz trzęsie jak cholera, odświerzanie 60Hz. Jedyny plus to wysoka rozdzielczość...
Do tego oczy się męczyły po 15 sekundach.


Ehem, odświeżanie się zmienia. Ja mam 85Hz w rozdzielczościach od 1024*768 do 1600*1200 przy 19" CRT Samsunga. A zresztą to o bólu oczu powie to samo posiadacz CRT, który przesiada się na LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:44, ziptofaf napisał:

Ehem, odświeżanie się zmienia. Ja mam 85Hz w rozdzielczościach od 1024*768 do 1600*1200 przy
19" CRT Samsunga. A zresztą to o bólu oczu powie to samo posiadacz CRT, który przesiada się
na LCD.


Tak czy siak wolałbym Apple Cinema Display 30'' 2560*1600(no, 24'' wystarczą xD) lub podobne BENQ czy innych firm niż jakiegokolwiek CRT''ka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:48, Ufo2 napisał:

Tak czy siak wolałbym Apple Cinema Display 30'' 2560*1600(no, 24'' wystarczą xD) lub podobne
BENQ czy innych firm niż jakiegokolwiek CRT''ka :P


24" LCD kosztują majątek. A CRT, które obsługują 2048*1536 (21") to wydatek 350 zł.
A trzeba pamiętać, że CRT poza niedoskonałą geometrią (obraz zawsze jest ździebko wklęsły), to nie ma żadnych wad. (mowa o dobrym, markowym CRT)
A zresztą: kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować