Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2007 o 22:39, Ufo2 napisał:

Ja ostatnio podłączyłem sobie nowego CRT''ka i jedyne co powiem - tragedia.
Obraz trzęsie jak cholera, odświerzanie 60Hz. Jedyny plus to wysoka rozdzielczość...
Do tego oczy się męczyły po 15 sekundach.

To musiałeś kupić niezły złom od "Ruskich". Albo jestem niepoinformowany i teraz produkują badziewne CRT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 10:41, JaqbD napisał:

> Ja ostatnio podłączyłem sobie nowego CRT''ka i jedyne co powiem - tragedia.
> Obraz trzęsie jak cholera, odświerzanie 60Hz. Jedyny plus to wysoka rozdzielczość...
> Do tego oczy się męczyły po 15 sekundach.
To musiałeś kupić niezły złom od "Ruskich". Albo jestem niepoinformowany i teraz produkują
badziewne CRT


Ach, napisałem tam "nowy". Chyba się zamyśliłem, to jest CRT Sony z ~99 roku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 10:49, Ufo2 napisał:

Ach, napisałem tam "nowy". Chyba się zamyśliłem, to jest CRT Sony z ~99 roku ^^

To mamy już rozwiązanie naszego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:38, ziptofaf napisał:

a) panoramicznego (bo w innym przypadku to się tak trochę nieszczególnie LCD opłaca kupić)


Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:54, Burzol napisał:

Dlaczego?


Bo to jedyna prawdziwa przewaga, którą LCD dysponują nad CRT. W innym wypadku wydanie np. 1000 zł na monitor, podczas, gdy stary CRT za 300 go zdeklasuje jest bez sensu. A tak masz przynajmniej przyszłościowe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 20:02, ziptofaf napisał:

Bo to jedyna prawdziwa przewaga, którą LCD dysponują nad CRT. W innym wypadku wydanie np.
1000 zł na monitor, podczas, gdy stary CRT za 300 go zdeklasuje jest bez sensu. A tak masz
przynajmniej przyszłościowe rozwiązanie.


No to wychodzi na to, że jeśli nie zależy mi na dużej przekątnej ani na panoramie, a monitor ma być prawie wyłącznie do gier, to nie opłaca mi się kupować LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moze zapytam sie jeszcze tutaj...

Chce kupić monitor LCD, mój pierwszy LCD, wiec nie wiem dokładnie co i jak, ale...

Mysle nad Samsungiem SyncMaster 971p... http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor19/971p.asp

Generalnie chce monitor za około 1500 zł, najlepiej z poborem energii na poziomie mniejszym od 40W, TCO 03, lub 06... nie chce by był mniejszy od 19"...

Monitor będzie przez zemnie wykorzystywany do Grania w Neverwinter Nights 2, czy inne tego typu RPG, do FPSów rzadziej, ale przedewszystkim do oglądania filmów. Wiec, czy jest to dobry wybór, czy może jednak lepiej wybrać coś innego?

Moze jakis EIZO? Mysle tez nad dwoma Modelami NEC, a mianowicie 20WGX2 Pro, czy 90GX2 Pro, tylko to drugie jest TN, a to pierwsze S-ISP... "na papierze" to oba maja to czego szukam... samsung tez, ladniej wyglada ale niby czas reakcji ma gorszy od NEC 19" - pytanie jak ma to sie do rzeczywistosci...

20WGX2 PRO http://sklep.benchmark.pl/pelny_35868.html
90GX2 PRO http://sklep.benchmark.pl/pelny_35814.html

Inne pytanie, które z firm maja jakies gwarancje na martwe piksele, i czym to sie sprawdza, zebym mogł sie podenerwowac troche jak cos wyskoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku mojemu nauczycielowi od inforamtyki usiłowałem udowodnić że LCD''ki to do biór i nawet taki za dwa tysiaki nie pokona mojego Philipsa który jest za jedyne 600 zł z możliwością 100 Hz odświeżania na 1024*768
a jakie kolory ... -:) a jakie tryby... -;) ale do niego nie dotarło, zawsze ze mną rozmawiał jak z przedszkolakiem na ten temat. A co to ja ślepy jestem ?:D
*Pierwszym moim monitorem był CTX 17 z 1997 roku, tego grata nawet by nie pobił flagowy LCD.
Co prawda był to wycinek z walca bo jeszcze Sony Trinitron nie wprowadził płaskich ekranów ale gdyby mi się nie spalił to bym go nie wymienił za żadnego LCD.
P.S. Widziałem jakiegoś wielkiego CRT u fotografa wyglądał na porządny do grafik,i chciałbym taką 21 nawet starą.

Araondoion
Jeżeli ktoś pyta mnie co sądzisz o LCD to ja mu odpowiadam, że lepiej mieć grzyba CRT(oczywiście model na miarę XXI w.) niż LCD za 1500 zł ;].
Za mniejsze pieniądze kupisz monitor CRT, i tylko philipsa radziłbym. Nie ma w sklepie no cóż pozostaje zamówić
bo jeszcze można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 23:26, Night Elf napisał:

Dobra, moze zapytam sie jeszcze tutaj...

Chce kupić monitor LCD, mój pierwszy LCD, wiec nie wiem dokładnie co i jak, ale...

Mysle nad Samsungiem SyncMaster 971p... http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor19/971p.asp

Generalnie chce monitor za około 1500 zł, najlepiej z poborem energii na poziomie mniejszym
od 40W, TCO 03, lub 06... nie chce by był mniejszy od 19"...

Monitor będzie przez zemnie wykorzystywany do Grania w Neverwinter Nights 2, czy inne tego
typu RPG, do FPSów rzadziej, ale przedewszystkim do oglądania filmów. Wiec, czy jest to dobry
wybór, czy może jednak lepiej wybrać coś innego?

Moze jakis EIZO? Mysle tez nad dwoma Modelami NEC, a mianowicie 20WGX2 Pro, czy 90GX2 Pro,
tylko to drugie jest TN, a to pierwsze S-ISP... "na papierze" to oba maja to czego szukam...
samsung tez, ladniej wyglada ale niby czas reakcji ma gorszy od NEC 19" - pytanie jak ma to
sie do rzeczywistosci...

20WGX2 PRO http://sklep.benchmark.pl/pelny_35868.html
90GX2 PRO http://sklep.benchmark.pl/pelny_35814.html

Inne pytanie, które z firm maja jakies gwarancje na martwe piksele, i czym to sie sprawdza,
zebym mogł sie podenerwowac troche jak cos wyskoczy?

Generalnie wygląda to tak, że NEC`ki są lepsze do gier, charakteryzują się lepszą w tym segmencie konstrukcją i parametrami matrycy. Samsungi są to monitory typowo użytkowe, które gwarantują komfortowe oglądanie filmów, pracę na komputerze itd. Nie oznacz to jednak , że gry wyglądają na nich źle, po prostu NEC`ki są robione głównie z myślą o nich, natomiast Samsungi są uniwersalne.
P.S - piszesz, że grasz głównie w RPG`i , ale chciałbyś ogladac filmy itd., więc polecam Ci samsunga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 00:08, GAmbler76 napisał:

> a co myslicie o samsungu 970p ??
A do czego go chcesz używać ?^^

juz uzywam :P gry, filmy, gg (lol ?)
tylko boje sie ze podstawka sie wyrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 00:12, vip konius napisał:

> > a co myslicie o samsungu 970p ??
> A do czego go chcesz używać ?^^
juz uzywam :P gry, filmy, gg (lol ?)
tylko boje sie ze podstawka sie wyrobi

Z tego co się orientuje, powinieneś mieć chyba minimum 2 letnią gwarancję, więc luzik, choć mogą Ci zaliczyć jako zużyte w eksploatacji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 23:56, fish13 napisał:

Jaki polecilibyście monitor LCD z DVI głównie do grania w przystępnej cenie??


ja polecam BenQ FP91GP. Sam używam i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam sobie HP P1130 i nie spotkalem jeszcze LCD''ka, ktory dorownywalby mu jakoscia obrazu. Ostatnio przez kilka miesiecy zmuszony bylem uzywac innego monitora (dluuugi wyjazd) i gdy wrocilem do domu to odkrylem magie zdjec zrobionych przeze mnie, dopiero po wyswietleniu na tym monitorku.
Jesli ktos ma miejsca na biurku odpowiednio duzo i biurko to wytrzymale jest odpowiednio (okolo 30 kilogramow toto wazy) to polecam bardzo. Plaszczki umywaja sie do tego sprzetu i nie maja szans najmniejszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może jest użytkownikiem monitorów neca (19'' lub większe). mam pytanie, czy maja one dobry algorytm przeskalowywania obrazu, tzn. czy w niższej rozdzielczości da sie grać na w miarę przyzwoitym obrazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować