Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2006 o 21:24, Wasizi napisał:

Ja ma LCD, chyba 16. Poweidzcie mi co to jest CRT bo nie wiem.

Ja też nie wiem co to CRT (tak jak w temacie) ale CTR to monitor kineskopowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 20:11, sathorn1 napisał:

LCD, są zdatne do grania tylko w 2 przypadkach.

1) Gdy jest min. 19 calowy. (...)


A po co komu do grania taka kolumbryna? Przecież w tym wypadku do nowych gier potrzebna będzie karta graficzna- monstrum, a najlepiej 2 takie potwory. Ja osobiście gram na IIyamie 15 cali. Obraz jest genialny (coprawda specjalistą tutaj napewno nie jestem- wcześniej miałem jakiś 8 letni crt- normalna maskakra, po 2h już się oczu nie czuło:P). Mimo wszystko 19 do grania to przesada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po co komu duzy TV do konsoli :D grajmy na 14" bedzie fajnie :D

jak dla mnie przesiadka z 19" lcd na 15,4 to jednak nic fajnego nie bylo ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 23:16, iro1979 napisał:

> Ja ma LCD, chyba 16. Poweidzcie mi co to jest CRT bo nie wiem.
Ja też nie wiem co to CRT (tak jak w temacie) ale CTR to monitor kineskopowy :P


Obawiam się że to błąd rzeczowy z mojej strony:(....no ale cóż wszyscy wiedzą o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 23:44, libero85 napisał:

To po co komu duzy TV do konsoli :D grajmy na 14" bedzie fajnie :D


Tak jednak w przypadku konsoli jest troszeczkę inaczej. Po pierwsze czy jest to telewizor 14'''' SDTV czy 42'''' SDTV to żadna różnica, najwyżej piksele będą bardziej rozciągniete. Pozatym gra będzie równie płynnie chodziła na SDTV jak i HDTV więc to nie ma nic wspólnego (w sumie średnio udany ci ten sarkazm wyszedl:P). W przypadku PC''ta- im wyższa rozdziałka tym więcej mocy obliczeniowej jest wymagane od karty. W przypadku 19'''' rozdziałka nominalna to już 1280x1024- co w przypadku nowych gier jest zabójcze dla karty. (no chyba, że ktoś zainwestował w produkty ultra high end''owe- jak np. produkty z serii GF Quadro:P) W przypadku 15'''' rozdzielczość spada już do 1024x768. Ja na starym crt również odpalałem gry jedynie w takiej rozdziałce, więc dla mnie monitor lcd stricte do grania o przekątnej większej od 15 cali jest zbytkiem;) (no chyba, że ktoś chce konsole podłączyć to wtedy im więcej tym lepiej i 16:9 by się przydało;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 23:40, shinian napisał:

A po co komu do grania taka kolumbryna? Przecież w tym wypadku do nowych gier potrzebna będzie
karta graficzna- monstrum, a najlepiej 2 takie potwory.


? a niby co ma karta do rozmiaru monitora? liczy sie rozdzielczosc...

>Ja osobiście gram na IIyamie 15 cali.
sa różne sposoby umartwiania sie :)

Dnia 29.03.2006 o 23:40, shinian napisał:

Obraz jest genialny (coprawda specjalistą tutaj napewno nie jestem- wcześniej miałem jakiś
8 letni crt- normalna maskakra, po 2h już się oczu nie czuło:P).

no nie mów, moj stary nie wyciagal wiecej niz 60hz w 800x600 a po godzinie obraz robił sie różowy

>Mimo wszystko 19 do grania

Dnia 29.03.2006 o 23:40, shinian napisał:

to przesada;)


:) no wiem, ale 21 lcd sa za drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedzieć tyle że jesli chodzi o LCD to niebardzo wiem czemu one takie drogie i skąd do jasnej anielki te zielone pixle na samym srodku ekranu. ( i to jeszcze tak bezszczelnie jasne)
Do póki nie wyeliminują badpixli ja LCD nie kupie.
Skoro płacę prawie 1200 za ekran to wymagam.

Ze swojej strony mogę polecić Flatron ezt710ph lub bh(róznica w kolorku obudowy) CRT.
Mam go od roku i jak na 450 pln to on się spisuje idealnie.
Kolory ostrośc wszystko super....tylko masa. Pierońsko cięzki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 00:27, gmx napisał:

? a niby co ma karta do rozmiaru monitora? liczy sie rozdzielczosc...


Pośrednio ma, im większy monitor lcd, tym rodzielczość nominalna wyższa, tym potrzeba posiadania mocniejszej karty graficznej. No chyba, że ktoś używa innej rozdzielczości niż standartowa (co wiąże się z znaczym spadkiem jakości obrazu) lub odpala gry w okienku- ale nie o to tutaj chyba chodzi:P

Dnia 30.03.2006 o 00:27, gmx napisał:

>Ja osobiście gram na IIyamie 15 cali.
sa różne sposoby umartwiania sie :)


Oj ja bym tego tak nie nazwał, mi w pełni odpowiada i za nic nie przesiadłbym się na egzemplarz z większą przekątną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwaz ze nominalna rozdzielczosc w 19 LCD jest nizsza niz w CTR :)
A frajda jest grac na duzym a nie malym , 15" cali to kicha no chyba ze lubisz siedziec z nosem w ekranie.

ale dla kazdego cos milego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 11:58, libero85 napisał:

Ale zauwaz ze nominalna rozdzielczosc w 19 LCD jest nizsza niz w CTR :)


Wiesz w sumie to ja nie jestem pewien czy istnieje takie pojęcie jak nominalna rozdziałka w monitorach CRT. To jest właśnie przewaga monitorów kineskopowych nad ciekłokrystalicznymi- możesz spokojnie zmieniać rozdziałkę bez obawy o przekłamania graficzne.

Dnia 30.03.2006 o 11:58, libero85 napisał:

A frajda jest grac na duzym a nie malym , 15" cali to kicha no chyba ze lubisz siedziec z nosem
w ekranie.

ale dla kazdego cos milego :D


Na PC wyznaję zasadę, że małe jest piękne:P Natomiast na konsoli (której przykład wcześniej przytoczyłeś) to gram na 42'''' SDTV i też nie wyobrażam sobie przesiadki na coś mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hymm moze na 42 HDTV ? :P

Moze nie istnieje ale powiedzmy ze na 19" CTR uzywa sie (nie w grach) zazwyczaj 1600x1200 oczywiscie zaleta ktora wspominasz jest niewatpliwa ale jak sobie przypominam to nie pisalem ze do grania koniecznie musi byc LCD :)

I nie tylko sie gra , wiec trzeba isc na jakis kompromis , zwykle 15" jest dla mnie za waskie osobiscie do netu czy pracy w roznych programach , dlatego mam 15,4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 13:00, libero85 napisał:

Hymm moze na 42 HDTV ? :P


No tu też trzeba się jak narazie powstrzymać:P Po pierwsze na HDTV standartowa telewizja wygląda ochydnie, po drugie trzeba jeszcze troszeczkę poczekać na pierwsze nagrania w standarcie HDTV (pierwsze filmy na Blue-Ray i HD-DVD mają być tłoczone w maju). Nie wiem jednak jak sytuacja będzie się przedstawiała z stacjonarnymi odtwarzaczami tych formatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem , tak napisalem , ostatnio moj poczciwy kineskop zaczal szwankowac nawet przeszlo mi przez mysl zeby jakies LCD kupic ale szybko sobie uswiadomilem ze to jeszcze nie ta pora , nie ma co szpanowac :D

Naprawilem za 180 i dalej gra i trabi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2006 o 23:40, shinian napisał:

A po co komu do grania taka kolumbryna?


Ja mam 19 cali, gra się bardzo dobrze. Jakbym mógł to bym jeszcze większy se kupił.

>Przecież w tym wypadku do nowych gier potrzebna będzie

Dnia 29.03.2006 o 23:40, shinian napisał:

karta graficzna- monstrum, a najlepiej 2 takie potwory.


Człowieku, przecież to jest tylko 1280 x 1024, ja grałem na Radeonie 9200 i było "ok", teraz mam GF6800 i mogę sobie grać w najwyższych detalach, ale żałuję, że nie mam CTR. Chociaż z drugiej strony, nie zmieściłby mi się.

>Ja osobiście gram na IIyamie 15 cali.

Dnia 29.03.2006 o 23:40, shinian napisał:

Obraz jest genialny (coprawda specjalistą tutaj napewno nie jestem- wcześniej miałem jakiś
8 letni crt- normalna maskakra, po 2h już się oczu nie czuło:P). Mimo wszystko 19 do grania
to przesada;)


Fajnie, ja u kolegi widziałem LCD 15 cali LG i było KOSZMARNIE. Może masz jakiś dobry monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 09:01, KrzysztofT napisał:

> Witam.
> Jaki polecacie LCD?
> 17" czy 19"?
> Na jakie parametry zwracać szczególną uwage?

A ile kasy możesz wydać na monitor?


Myśle, że więcej jak 1500 to zdzierstwo.
Ale jakby było coś naprawdę niesamowitego to pewnie wydam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce kupic monitor do grania - jedyny sluszny wybor to CRT dobrej klasy i o jak najwiekszej przekatnej ekranu, najelpiej 21 cali, ewentualnie 19. Polecam modele firmy Samsung, bardzo dobre "osiągi" za niezbyt wygorowana cene.
CRT - piekne kolorki, ladna grafa na roznych rozdzielczosciach (żadne tam skalowanie), promieniowanie wcale nie wieksze niz w LCD, zadnego smużenia
LCD - wiekszy fizyczny rozmiar matrycy (19'' LCD i 19" CRT to nie to samo), płytki, leciutki, bajerancki wygląd

Osobiscie uwazam, ze ze nie warto kupowac najtanszych LCD - są bardzo słabe. Jesli ktos chce LCD koniecznie - to tylko te z wyzszej półki, najlepiej z matrycą typu PVA (lub SPVA), a nie TN. Sam kupilem ostatnio Samsung SyncMaster 940Fn i jestem z niego zadowolony. A obok niego stoi na biurku kineskopowy SyncMaster 950p plus ^^ Oba sa fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 09:17, Quatre napisał:

Jesli ktos chce kupic monitor do grania - jedyny sluszny wybor to CRT dobrej klasy


Wiem, sam mam CRT i jestem zadowolony ale chce kupic LCd ze wzgledu na gabaryty.
Nie za bardzo sie jednak orientuje we wlasciwosciach LCD, dlatego pytam na co zwrocic szczegolna uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować