Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2006 o 02:40, libero85 napisał:

Ale po co ja mam grac w takiej rozdzielczosci :D

No chciałeś zobaczyć jak to paskudnie wygląda, więc tłumaczę, że maksymalna rozdzielczość kronik to 800x600. Pograj sobie przy takiej rozdzielczości na LCD. Masz paskudne mydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu.
Dziwi mnie ze wiele osob jest tak kategorycznych w ocenie LCD jako szmelc.
Fakt sa wady. O ktorych juz tu powiedziano.
Ale sa tez zalety. Jak to mowia wszystko dla ludzi. Problem jest taki ze LCD kupuja albo Lamy co sie nie znaja i biora byle taniej albo ludzie ktorzy maja troszke wiecej kasy i wybieraja lepszy sprzet.

Podstawa zeby wybor byl swiadomy. Zeby wieciec do czego i za ile.
Ja bylem sceptyczny do LCD, nadal kilka rzeczy mi sie w nim nie podoba, ale nie mialem innego wyboru. nie chcialem miec kloca na biurku , do filmow mam TV a wiekszosc gier daje radosc gry w natywnej rozdzielczosci a te w troszke nizszej nie wygladaja tak zle. Zdjecia o dziwo na ekranie maja dosc podobne kolory do tych na papierze i wtopy nie bylo. A przegladanie WWW to czysta przyjemnosc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 03:15, libero85 napisał:

Wracajac do tematu.
Dziwi mnie ze wiele osob jest tak kategorycznych w ocenie LCD jako szmelc.
Fakt sa wady. O ktorych juz tu powiedziano.

No to chyba nie zarzut do mnie. Ja tylko sprostowałem ślepotę i nabieractwo marketingowe przedmówcy. Wiem, że LCD są mniejsze, mniej prądożerne i w rozdzielczości natywnej mają lepszy kontrast. Ale jak ktoś próbuje wmawiać, że LCD mniej promieniują i szkodzą na oczy to już jest lekkie przegięcie marketoidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 09:06, amster22 napisał:

zaś monitory CrT są bardziej czy to prawda?

Nie prawda to LCD są bardziej, a CRT mają R bardziej niż G a czasem i B. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wypowiedz nie byla kierowana konkretnie do Ciebie. Poprostu glos w dyskusji :)
Mnie sie wydaje ze na forach zapanowala moda na wysmiewanie posiadaczy LCD przez tych co im sie wydaje ze odkryli swietego grala czyli tanie CRT. A zaloze sie ze gdyby wiekszosc z tych krzykaczy miala kase na dobre LCD to by pobieglo i kupilo.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 00:24, Piter Fersin napisał:


> ale ja chce LCD a nie CRT

Ja tylko informuje cie o głupocie zakupu LCD co ty zrobisz to nie moja sprawa a nie polece
ci zakupu Konkretnego LCD bo dla mnie każdy LCD to ***** i nie warto ich kupowac dopki nie
dorówanja w możliwościach CRT a szybko to nie nastapi dlatego już zbieram kase na dobra plazme
:D:D:P:P

juzeli ja chce kupic LCD to kupie LCD a nawet nie bede sie zastanawial nad kupnem CRT bo takiego nie chce wiec prosilem forumowiczow aby doradzili mi LCD a nie CRT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale oni dbaja o Ciebie :) nie chca zebys popelnil bledu. zebys marnowal pieniadze. To wszystko w trosce :D

Tak jest z ludzmi ktorym sie wydaje ze wszystkie rozumy zjedli i chca zebys robil i uwazal jak oni.
To jak bys na forum samochodowym porposil o rade nowe auto do 50 Tys 90% ludzi by ci wciskalo super urzywki za ta kwote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przegladalem testy LCD (a konkretniej screeny z testow) i jakos nie widze tego "strasznego pogorszenie sie obrazu" przy zmianie rozdzielczosci, mam znajomych z LCD i jakos tez nic nie widza.
co do oczu - mniej sie mecza przy LCD i wynika to z techniki wyswietlania obrazu.
nastepna rzecz - promieniowanie. raczej nie ma sie czym przejmowac w obu przypadkach ;)
jak ktos nie ma co robic tylko dopatrywac sie roznic w kolorach to juz jego spraw :P
tak czy inaczej nie polecilbym dzisiaj nikomu crt z czystym sumieniem (chyba ze bylby grafikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 16:48, libero85 napisał:

Ale oni dbaja o Ciebie :) nie chca zebys popelnil bledu. zebys marnowal pieniadze. To wszystko
w trosce :D

Tak jest z ludzmi ktorym sie wydaje ze wszystkie rozumy zjedli i chca zebys robil i uwazal
jak oni.
To jak bys na forum samochodowym porposil o rade nowe auto do 50 Tys 90% ludzi by ci wciskalo
super urzywki za ta kwotemasz racje

a ja chce tylko zadbac o moj wzrok ktory sie ciagle pogarsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 03:00, Olamagato napisał:

> Jakies plusy LCD ??

...

Dnia 18.06.2006 o 03:00, Olamagato napisał:

Po czwarte - bezpieczeństwo. Jak wsadzimy kineskop do wozu i rąbniemy nim w ścianę przy 70
km/h, to LCD się połamie i najwyżej coś z niego wycieknie ;), a kineskop wybuchowo rozpierniczy
się i jak nie zabije wszystkich pasażerów, to będzie fuks.
Ale poza tym masz nieco racji. :)


To tak, jak Ty, tez masz troche racji :)
Mylisz implozje z eksplozja. Kineskopy nie eksploduja tylko imploduja, tzn. zapadaja sie do wewnatrz, bo maja proznie w srodku. Twoi pasazerowie moga sie najwyzej potem nawzajem zachlastac szklem, bo implozja nic im nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 20:42, Ryan Kam napisał:

Gdzie według was najlepiesj jest kupić moitorek za 1. 5 tys złoty ?/ Market czy prywatny sklep
.


Tam gdzie na spokojnie bedziesz mogl podjac swiadomy wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 20:48, libero85 napisał:

Ja w ciemno bralem :)
Poczytalem kilka recezji , opinni na forach, i zamowilem.
I sie nie zawiodlem.

Dzięki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować