Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Halo: Reach - fenomen Halo

20 postów w tym temacie

gram.pl

Wczoraj, w ramach tygodnia z Halo: Reach, poznaliście historię twórców jednej z najsłynniejszych serii gier konsolowych – Halo. Dziś postaramy się odpowiedzieć na jedno z najtrudniejszych i w sumie najczęściej zadawanych pytań – na czym polega fenomen Halo

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z grą Halo: Reach - fenomen Halo" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...) Czwartym filarem sukcesu jest wyrazisty bohater. Master Chief (po naszemu starszy bosman sztabowy) (...)"
BOSMAN to chyba w marynarce jest co nie ? siły powietrzne, lądowe to CHORĄŻY ! >> starszy chorąży sztabowy; ...no chyba, że ja coś pomyliłem ? w co wątpię ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszą rzeczą w tej grze jest właśnie fabuła, która pomimo tego, że jest banalna bardzo mi się podoba. Wizja militaryzacji, spartanie itd wszystko to mnie kręci. Oczywiście książki czy film animowany też nie jest mi obcy. Multi jakoś nigdy specjalnie mnie nie pociągało w tej serii. Soundtrack też daje radę, jest kilka fajnych utworków, które wpadają w ucho i są takimi wyznacznikami serii Halo. Tak to wygląda u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie najlepszą częścią jest ODST. Natomiast z tego co miałem przyjemność obcować z REACH to został bardziej filmowo zrobiony na wzór trochę MW. I myślę że fajne postacie które nam dotrzymują towarzystwo wpłyną na to że REACH może stanąć zaraz obok ODST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sorry odpowiednikiem bosmana(marynarka) w jest sierżant(wojska lądowe,powietrzne)... xD Trochę zamotałem -dałem master chief'owi zbyt wysoki stopień ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki BOSMAN? Jaki CHORĄŻY? John-117 służy w USNC NAVY czyli jakby nie patrzeć, w marynarce wojennej a jego stopień to Master Chief Petty Officer (Master Szef Sierżantów ^^). Na równi z jego stopniem jest Sergeant Major (Starszy Sierżant) w USNC ARMY a jeśli chodzi o marynarkę wojenną to wyżej jest tylko Master Chief Petty Officer of the Navy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:17, Undertaker napisał:

"Halo to seria znakomitych gier FPS" - już na starcie bym debatował...


I po co te durne komentarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 18:47, Kafar napisał:

Na razie najlepszą częścią jest ODST.

Pierwsze słyszę. Chociaż wyniki sprzedaży, oceny w prasie i internecie i kult jakim otaczają fani właśnie tę część rzeczywiście potwierdzają twoje słowa. :D (ironia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:24, Czaroxxx napisał:

> "Halo to seria znakomitych gier FPS" - już na starcie bym debatował...

I po co te durne komentarze?


Nie karmić trolli! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: setki stron fanowskich, ciekawych map tworzonych w trybie Forge, zakręconych filmików (machinima), ogromna ilość ludzi zajmujących się replikami zbroi i broni to rzeczywiście kompletna bzdura, w ogóle nie świadczą o tym jak bogate i ciekawe jest uniwersum Halo.

Żeby jeszcze ci hater''zy potrafili wskazać co jest słabe w grach z tej serii, zamiast rzucać puste hasła. Co jest obiektywnie słabe a nie co im się nie podoba "bo nie", "bo głupie". I jeśli Halo jest idiotyczne, to niech wskaże ktoś w końcu jakąś dobrą strzelankę, najlepiej z genialnym trybem co-operacji, epicką ścieżką dźwiękową, dobrą grafiką i wymiatającym multiplayerem. I niezbyt oryginalną, ale pełną rozmachu fabułą, która potrafi zainspirować i wciągnąć. Na dodatek przynajmniej 3/4 tych ludzi nie grało i nigdy nie zagra, bo trwanie w nienawiści jest takie komfortowe.
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:02, Gaara666 napisał:

Jaki BOSMAN? Jaki CHORĄŻY? John-117 służy w USNC NAVY czyli jakby nie patrzeć, w marynarce
wojennej a jego stopień to Master Chief Petty Officer (Master Szef Sierżantów ^^). Na
równi z jego stopniem jest Sergeant Major (Starszy Sierżant) w USNC ARMY a jeśli chodzi
o marynarkę wojenną to wyżej jest tylko Master Chief Petty Officer of the Navy.



Powinno być UNSC (United Nations Space Command) a nie USNC :P Mój błąd za który przepraszam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:34, TheAbsurd napisał:

> Na razie najlepszą częścią jest ODST.
Pierwsze słyszę. Chociaż wyniki sprzedaży, oceny w prasie i internecie i kult jakim otaczają
fani właśnie tę część rzeczywiście potwierdzają twoje słowa. :D (ironia)


Dla mnie najmniej dziecinną było właśnie ODST. H1 to słabizna, w 2 nie grałem. 3 Dużo przereklamowana. ODST był ciekawy i chociaż odrobinę mroczniejszy (chociaż to raczej złe określenie;)) a z tego co widzę Reach ma najbardziej rozbudowane osobowości (członkowie zespołu od pierwszej misji zaczynają okazywać swoje cechy charakteru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 20:30, Kafar napisał:

> > Na razie najlepszą częścią jest ODST.
> Pierwsze słyszę. Chociaż wyniki sprzedaży, oceny w prasie i internecie i kult jakim
otaczają
> fani właśnie tę część rzeczywiście potwierdzają twoje słowa. :D (ironia)

Dnia 07.09.2010 o 20:30, Kafar napisał:

Dla mnie najmniej dziecinną było właśnie ODST.

Tu się zgodzę. Mniej więcej. Bo ja nigdy nie myślałem, że Halo jest dziecinne. Może dlatego, że nie grałem na multi i nie miałem przyjemności słyszeć tych wszystkich amerykańskich 12-latków. A może przez ten cudowny soundtrack i Cortanę. ;)

Dnia 07.09.2010 o 20:30, Kafar napisał:

H1 to słabizna, w 2 nie grałem. 3 Dużo przereklamowana.

Słabizna, tzn. co konkretnie? Ta gra praktycznie zmieniła rynek konsolowy. 3 miała reklamę, ale to nie znaczy że od razu była słaba. Miała co najwyżej braki graficzne. Mnie tylko trochę znudziła, bo grałem 1 i 2 setki razy i gameplay był zbyt podobny, a multi nie ruszam.

Dnia 07.09.2010 o 20:30, Kafar napisał:

ODST był ciekawy i chociaż odrobinę mroczniejszy (chociaż to raczej

Mnie dość szybko znudził. W zasadzie tryb Firefight jeszcze mnie trzyma przy tej grze. Klimat, choć oczywiście odmienny i interesujący, nie miał "tego czegoś". Przynajmniej dla mnie. A Halo 1 też bywało mroczne, i to o wiele bardziej niż niż ODST. :)

Dnia 07.09.2010 o 20:30, Kafar napisał:

złe określenie;)) a z tego co widzę Reach ma najbardziej rozbudowane osobowości (członkowie
zespołu od pierwszej misji zaczynają okazywać swoje cechy charakteru).

Ziomale z ODST też mieli dość rozbudowane charaktery. A co do Reacha to wygląda to trochę sztucznie i ta epickość i powaga sytuacji wydaje mi się nadmuchana nieco. Ale jeszcze tydzień i osądzimy. :)

Btw. z tego co słyszałem to Master Chief ma osobowość, ale w książkach. W grach Bungie podobno postanowiło trochę wstrzymać się z manifestowaniem jego charakteru, żeby gracz mógł się wczuć i wyobrazić, że to on kruje się pod tą zbroją. Tak czy inaczej uwielbiam Chiefa, i w zasadzie kilka razy dzięki zabiegowi Bungie czułem jakbym ja był tym ostatnim Spartanem - nadzieją Wszechświata. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 21:51, MaZZeo napisał:

Undertaker --> a kogo to obchodzi ze ty byś debatował z tym stwierdzeniem? Odpłyń.

To forum, czy sekcja wychwalania Halo? Nie podoba się komuś to niech o tym napisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 21:48, Undertaker napisał:

> I po co te durne komentarze?

Byś się durnowato pytał...


Liczyłem na odpowiedź na poziomie dojrzałego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> To forum, czy sekcja wychwalania Halo? Nie podoba się komuś to niech o tym napisze...

Sęk w tym, że nie napisał... Jasna sprawa, ze każdy z nas ma różny gust - jedni Halo uwielbiają, inni nie znoszą (ja generalnie lubię tą serie - na kolana nie padam, uwielbienia nie ma, ale to bardzo solidne FPSy), ale jednozdaniowe komentarze jak tego gościa... - IMO to dziecinada. Chciał mieć swoje pięć minut ? Zabłysnąć ? IMO wyszedł tylko na leniwego trolla - ledwie jedno zdanie sklecił i to wprost nawołujące do flejmu. Skoro "już na początku by debatował" to... no właśnie - niech wytęży umysł i debatuje. Niech porazi wszystkich siłą swoich argumentów :)

W innym wypadku - przychylam się do opinii MaZZeo żeby odpłynął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować