Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 9 – leciwa przeglądarka po transplantacji

24 postów w tym temacie

gram.pl

Dzięki współpracy z firmą Microsoft, mogliśmy bliżej przyjrzeć się wczesnej wersji Internet Explorera 9. W ten sposób powstał cykl artykułów poświęconych tej przeglądarce. Co dwa dni będziemy eksponować kolejne teksty. Zaczynamy!

Przeczytaj cały tekst "Internet Explorer 9 – leciwa przeglądarka po transplantacji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle - zaufanie łatwo stracić. Gorzej z jego odnowieniem. Dlatego zostaję przy Operze ;- ).

/Ile dostaliście panowie za promo IE? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:31, Arkhaor napisał:


/Ile dostaliście panowie za promo IE? :-P

A co, są już bannery? Rotacja nie pozawala mi wszystkich zobaczyć, wiec mogłem przegapić. W każdym razie standardowa stawka wyświetleniowa dla banneru o danym rozmiarze, żadem powód do wywieszania języka IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Arkhaor - jeśli zarobili za ten promocyjny artykuł IE (mam nadzieję) to chyba bardzo normalna sprawa,... nikt nie będzie pracował charytatywnie z czegoś serwis musi żyć. Między innymi np. artykuły sponsorowane.
Nie chcesz IE, używasz Opery, ja nie chcę IE używam FF. Nie interesuje mnie artykuł np. o nowym HALO,... nawet do niego nie zaglądam. Proste jak jeb...e.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem, jestem i będę przy IE. Standardowa przeglądarka od wielu lat mnie nigdy nie zawiodła, swoje robi i cieszę się że ciągle jest rozwijana. Jak dla mnie duży plus dla MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, przesadzacie. Smigałem na IE8 przez pól roku i było całkiem ok. Teraz znowu używam opery, bo tamta mi się znudzila. Taka szarobura. Fajnie jak by jakieś skiny dodali. Myślę że IE9 będzie wreszcie na rowni z konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:53, Kessarath napisał:

@Arkhaor - jeśli zarobili za ten promocyjny artykuł IE (mam nadzieję) to chyba bardzo
normalna sprawa,... nikt nie będzie pracował charytatywnie z czegoś serwis musi żyć.
Między innymi np. artykuły sponsorowane. [..]


Ale nie ma takiej informacji. A wystarczyłby dopisek "Cykl powstał na zlecenie firmy Microsoft Polska" - i to ucięłoby wszelką dyskusję. A tak, drepczemy w miejscu, nikt nie wie, o co chodzi - normalnie czeski film! Pytanie, kto uważa artykuły sponsorowane za powód do wstydu? My czy redakcja? Powodem do wstydu jest IMO brak informacji, że serię tekstów o IE9 zamówił MS Polska - to obniża wiarygodność serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 00:14, Vojtas napisał:

Ale nie ma takiej informacji. A wystarczyłby dopisek "Cykl powstał na zlecenie firmy
Microsoft Polska" - i to ucięłoby wszelką dyskusję. A tak, drepczemy w miejscu, nikt
nie wie, o co chodzi - normalnie czeski film! Pytanie, kto uważa artykuły sponsorowane
za powód do wstydu? My czy redakcja? Powodem do wstydu jest IMO brak informacji, że serię
tekstów o IE9 zamówił MS Polska - to obniża wiarygodność serwisu.

Vojtas, tłumaczyłem - to nie podchodzi pod artykuły sponsorowane. Gdy takie się pojawią, będą oznaczone. Ja jednak, jako naczelny nienawidzę, gdy ktoś mówi moim autorom jak pisać i wolę opublikować materiał przysłany przez jakąś firmę, podpisany przez nią. Tłumaczyłem już kwestię pobrań bety i wszystko związane z odsłonami. Dalej nic. Kulą w płot. Współpraca z MS to chyba rzecz oczywista - dostaliśmy opcję rozdawania bety, zapłacili za bannery, ale artykuły pisaliśmy sami w domu, sami wymyśliliśmy tematy, nikt z MS ich nie widział przed publikacją, niek nie wpływał na ich treść. Kasę zapłaci autorom gram.pl. Za bannery zapłaci portalowi MS. Mimo wszytko nie jest to ARTYKUŁ SPONSOROWANY, nie? Będę to JESZCZE RAZ musiał tłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi możesz tłumaczyć do bólu Panie Lucas_the_Great.

Sprzedaliście się. I to nie teraz MS, tylko już daaawno daaawno temu, kiedy zaczęliście "cenzurowac" wpisy (stara praktyka nie puszczania krytycznych wpisów albo wogóle, albo przez czas wystarczający, żeby się jakieś gówno sprzedało).

A IE gówniany był, gówniany jest i gówniany pozostanie.

I mówie to jako web developer pracujący w biznesie od parunastu lat.

Dla mnie IE9 jest 100 lat za konkurencją i pozostanie na zawsze przeglądarką, z którą ZAWSZE są problemy.
Przeglądarką, która w zależności od wersji nie obsługuje/źle obsługuje różne rzeczy.

MS sie nigdy nie nauczy, a wy już dawno tylko za kasą pędzicie, dlatego przestałem u was kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały artykuł o tym, jak IE bohatersko (styl tekstu wydał mi się jakiś taki patetyczny) nadrabia olbrzymią przepaść jaka dzieliła go od przeglądarek... sprzed paru lat. Poczekajmy na ACID4. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 00:22, Lucas_the_Great napisał:

Vojtas, tłumaczyłem -[..]


Ok, czyli ten Wasz cykl to swego rodzaju zachęta do dalszego zamawiania banerów u Was - można to tak ująć? W każdym razie przydałaby się jakaś formułka (disclaimer) - teraz kwestia doboru słów, czym ten blok tematyczny jest lub czym nie jest. Byłoby prościej i bez spięć, prawda? Nie rozumiem, dlaczego nie wprowadzisz tego, jako reguły w przypadku, gdy dany materiał MOŻE budzić wątpliwości lub kontrowersje wśród czytelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 00:56, Vojtas napisał:

Ok, czyli ten Wasz cykl to swego rodzaju zachęta do dalszego zamawiania banerów u Was
- można to tak ująć? W każdym razie przydałaby się jakaś formułka (disclaimer) - teraz
kwestia doboru słów, czym ten blok tematyczny jest lub czym nie jest. Byłoby prościej
i bez spięć, prawda? Nie rozumiem, dlaczego nie wprowadzisz tego, jako reguły w przypadku,
gdy dany materiał MOŻE budzić wątpliwości lub kontrowersje wśród czytelników.

Raczej daniem Wam pod rozwagę pobrania bety. Dlatego odnoszą się do stronki, gdzie beta będzie za jakiś czas. Tak czy inaczej temat wzbudził kontrowersje, co mnie trochę martwi... bo tak czy inaczej, te teksty są ot normalne, pod niczyje dyktando. Rozliczane jak każdy tekst na portalu. Bez teorii spisowych, panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"O samej przeglądarce więcej powiedzą osoby znające temat od strony technicznej..."

Sorry to znaczy ze te wszystkie cyferki, nazwy itp itd napisaliscie bez porzadnej wiedzy technicznej? Na podstawie czego to byly wiec wymyslane te wasze testy/tematy dotyczace przegladarki? ulotek ms? Przydalo by sie podawac zrodla z ktorych sie korzystalo, wspominalem o tym juz przy waszej poprzedniej probie "promocji" przegladarki IE jednak post zostal skasowany przez cenzorow -.-(za duzo krytyki i wytykania bledow ;p ).

Poza tym przywolywanie wyniku z acid3 z takim optymizmem mocno mnie dziwi, test ktory opera przechodzila na 100 w roku 2008 a z ktorym nowy ie ma nadal problemy wcale nie wrozy dobrze nowej przegladarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 01:21, zarek666 napisał:

"O samej przeglądarce więcej powiedzą osoby znające temat od strony technicznej..."

Sorry to znaczy ze te wszystkie cyferki, nazwy itp itd napisaliscie bez porzadnej wiedzy
technicznej? Na podstawie czego to byly wiec wymyslane te wasze testy/tematy dotyczace
przegladarki? ulotek ms? Przydalo by sie podawac zrodla z ktorych sie korzystalo, wspominalem
o tym juz przy waszej poprzedniej probie "promocji" przegladarki IE jednak post zostal
skasowany przez cenzorow -.-(za duzo krytyki i wytykania bledow ;p ).

Nie kasujemy postów. Koniec. Kropka. Bywa, że moderator usunie wulgaryzm, zastępując oznaczeniem [m], nic więcej. Posty zostają. Wątki zostają. A Fett jest dziennikarzem znającym się na temacie, ale nie inżynierem (ja też nie jestem, mam tylko MCSA), więc nie udawał biegłego specjalisty, jak to się za często innym zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 01:19, Lucas_the_Great napisał:

Raczej daniem Wam pod rozwagę pobrania bety. Dlatego odnoszą się do stronki, gdzie beta
będzie za jakiś czas. Tak czy inaczej temat wzbudził kontrowersje, co mnie trochę martwi...
bo tak czy inaczej, te teksty są ot normalne, pod niczyje dyktando. Rozliczane jak każdy
tekst na portalu. Bez teorii spisowych, panowie :)


No to dlaczego nie zamieścić mniejszym drukiem odpowiedniej formułki? Alibi masz i dyskusję ucinasz. Rozważ to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 00:22, Lucas_the_Great napisał:

Vojtas, tłumaczyłem - to nie podchodzi pod artykuły sponsorowane. Gdy takie się pojawią,
będą oznaczone. Ja jednak, jako naczelny nienawidzę, gdy ktoś mówi moim autorom jak pisać
i wolę opublikować materiał przysłany przez jakąś firmę, podpisany przez nią. Tłumaczyłem
już kwestię pobrań bety i wszystko związane z odsłonami. Dalej nic. Kulą w płot. Współpraca
z MS to chyba rzecz oczywista - dostaliśmy opcję rozdawania bety, zapłacili za bannery,
ale artykuły pisaliśmy sami w domu, sami wymyśliliśmy tematy, nikt z MS ich nie widział
przed publikacją, niek nie wpływał na ich treść. Kasę zapłaci autorom gram.pl. Za bannery
zapłaci portalowi MS. Mimo wszytko nie jest to ARTYKUŁ SPONSOROWANY, nie? Będę to JESZCZE
RAZ musiał tłumaczyć?


Jasne Panie LtG - pełna neutralność! ;-)
W przeciwieństwie do przypadku omawianego np. tutaj: http://www.penny-arcade.com/comic/2007/11/30/ , nie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 01:42, Lucas_the_Great napisał:

Nie kasujemy postów. Koniec. Kropka. Bywa, że moderator usunie wulgaryzm, zastępując
oznaczeniem [m], nic więcej. Posty zostają. Wątki zostają.


Jako Moderator moge powiedziec, ze posty sa kasowane tylko i wylacznie jesli w wyniku bledu jest pod rzad kilka takich samych postow o takiej samej tresci pod rzad. Oczywiscie jeden post zostaje. Moderatorzy nigdy nie usuwaja innych postow i tematow. Nie karaja tez za wyrazanie krytycznego zdania. Oczywiscie trzeba wziac pod uwage, ze pod pojeciem krytyki nie kryja sie bluzgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować