Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

No dobra w końcu się ściągneło i uruchomiłem tą grę nie patrząc na nudne filmiki które z resztą juz widziałem na steamie przeszedłem do menu tam jest dostepny tutorial z mapką i możliwośc stoczenia bitwy oczywiście też z samouczkiem do pomocy.Pozay tutorialem jest niestety bodajże jedna bitwa historyczne ale dość spora i trudna ale szkoda że nie znalazłem możliwości zrobienia własnej bitwy może w pełnej będzie taką mam nadzieję.
Grafika faktycznie lepsza od poprzednich wersji gry postacie wygląają ciekawie tak też reagują po zadaniu ciosu mieczem powiem szczerze grałemw shoguna 1 dawno temu i był fajny ale to jest lepsze i nie tylko pod względem grafiki prostota in terfejsu a zarazem skomplikowane walki i wmiare wysoki poziom trudności powoduje iż mnożecie spróboweać sciągnąć to demo by sie upewnić ale odrazu mówię ma niskie wymogi więć spokojnoie można zaryzykowąć i kupić.Otot kilka fotek:

20110223012458

20110223012517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 22:58, Malevyn napisał:

nie odpala mi demo shoguna 2. jest pierwszy obraz z nazwa gry itd i gra sie zawiesza.

Na pewno się wiesza? U mnie ten ekran początkowy wyświetla się bardzo długo. Też myślałem, że się zawiesiła, a tu nagle...

@benq20

Dnia 23.02.2011 o 22:58, Malevyn napisał:

nie znalazłem możliwości zrobienia własnej bitwy może w pełnej będzie taką...

Przecież jak wół jest biało na szarym "własna bitwa" (czy tak jakoś). :) Tak, będzie możliwość robienia własnych bitew w pełnej wersji, jak z resztą w większości TW.

Swoją drogą co do wymagań. Na papierze tak straszyli, że jakieś 50 rdzeniowe procesory i niwiadomojakie karty graficzne, a tu gra chodzi na znacznie słabszych komputerach. No i te całe 50 rdzeniowe procesory w wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 00:02, Markush napisał:

Swoją drogą co do wymagań. Na papierze tak straszyli, że jakieś 50 rdzeniowe procesory
i niwiadomojakie karty graficzne, a tu gra chodzi na znacznie słabszych komputerach.
No i te całe 50 rdzeniowe procesory w wymaganiach.


no czekalem z kilka minut po czym ctrl alt del.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo wymagan jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony. Na moim starym juz kompie (E6400, GF9600GT i 2GB RAM) gra chodzi bez zadnej scinki na wysokich detalach (bez AA, nie wiedziec czemu nie moglem wlaczyc w ogole) na rozdzialce 1440x900. Wiec brawa za optymalizacje. Zacieram rece na mysl o pelnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 18:31, Net_com napisał:

Jestem powalony demem Shoguna. Świetna grafika i całkiem rozsądne wymaganie , a poza
tym ten japoński klimat. Zamawiam pre-ordera ;)


U mnie raczej nie ruszy. Empire i Napoleon ledwo szły na minimalnych. Jak tu mówić o rozsądku? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 18:39, Woo-Cash napisał:

U mnie raczej nie ruszy. Empire i Napoleon ledwo szły na minimalnych. Jak tu mówić o
rozsądku? ;P


Empire odpalałem jeszcze na starym kompie , więc trudno mi powiedzieć. Patrząc po twoim podpisie spróbowałbym jednak uruchomić , ale przy tej karcie graficznej fajerwerków bym się nie spodziewał ;)Z tego co słyszałem szogun jest trochę lepiej zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej jakoś nie miałem do czynienia z serią Total War. To pewnie był mój błąd, bo po zagraniu w demko Shoguna 2 stwierdzam, że gierka jest rewelacyjna :D. Dziwi mnie trochę, że w temacie tak pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie ogrywam demo shoguna i jestem z niego zadowolony. Zamawiam pełna grę na 100 % tylko jeszcze nie wiem gdzie. Wiecie czy w sklepie gramu jest może darmowa przesyłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję cały czas ogarnąć tą bitwę z Tokugawą. Nie wiem tylko za bardzo jakich jednostek na co użyć. Wiadomo , że na samotnych łuczników najlepsza jest szarża , ale z resztą jednostek nie miałem w demku zbytnio do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko trochę potężnych rozmiarów, ale zawartość wynagradza czas poświęcony na jego ściągnięcie. Zapowiada się bardzo udany powrót do korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 15:32, Net_com napisał:

Ja próbuję cały czas ogarnąć tą bitwę z Tokugawą. Nie wiem tylko za bardzo jakich jednostek
na co użyć. Wiadomo , że na samotnych łuczników najlepsza jest szarża , ale z resztą
jednostek nie miałem w demku zbytnio do czynienia.


Nie grałeś w Medievala2? Albo inną odsłonę TW z okresy starożytności / średniowiecza? Zasady są takie same:

- kawaleria na jednostki strzelające / piechotę uzbrojona w broń jednoręczną (czyli tutaj katany);
- piechota uzbrojona w broń dwuręczną (w tym przypadku głównie yari i naginaty) na kawalerię;
- jednostki strzelające na każdą jednostkę z kiepskimi zbrojami (czyli najczęściej właśnie yari ashigaru, bo no-dachi zbyt wielu w demie nie ma);
- piechota uzbrojona w katany to jednostki w miarę uniwersalne - nadają się do walki z każdym z wyjątkiem kawalerii ( oczywiście najlepiej wychodzi uderzenie z flanki / tyłu).

Sakigahara jest tak mocno oskryptowana, że z użyciem jednej i tej samej taktyki wygrałem trzy bitwy (od poziomu normal do very hard). SI jak było głupie, tak i jest, ale to opisywałem w temacie o demie, więc się nie będę powtarzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu wygrac bitwę historyczną! Ale tylko na poziomie normalnym... Jazda z yari, która dysponuje przeciwnik (2 oddziały) spokojnie może pokonać moje 4 oddziały z katanami. Trochę to dziwne. I w ogóle mój oddział piechoty z yari i samurajów z katanami nie mógł sobie poradzić z 1 oddziałem samurajów z katanami.
I mam pytanie, czy "mur pik" (zapomniałem jak się to nazywa), specjalna umiejętność piechoty z yari, jest skuteczny przeciwko piechocie? Czy działa jak np falanga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Dlaczego DEMO gry jest w okropnej jakości graficznej pomimo, że ustawienia są co najmniej medium? (dokładniej: medium i hard do tego 1600x900 roz.).
Moja konfiguracja :
Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz
2GB RAM
GeForce 8600GT 512MB
Win 7 - DX 10

Dodam tylko, że np. Napoleon, EMPIRE czy MEDIEVAL 2 płynnie działały na maksymalnej dostępnej rozdzielczości. Co więcej, grafikę w Medieval 2 miałem nieporównywalnie lepszą niż w demie Shoguna 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 15:20, tomasz23 napisał:

Udało mi się w końcu wygrac bitwę historyczną! Ale tylko na poziomie normalnym... Jazda
z yari, która dysponuje przeciwnik (2 oddziały) spokojnie może pokonać moje 4 oddziały
z katanami. Trochę to dziwne. I w ogóle mój oddział piechoty z yari i samurajów z katanami
nie mógł sobie poradzić z 1 oddziałem samurajów z katanami.
I mam pytanie, czy "mur pik" (zapomniałem jak się to nazywa), specjalna umiejętność piechoty
z yari, jest skuteczny przeciwko piechocie? Czy działa jak np falanga?


"Spear wall" jest najbardziej skuteczny przeciw jeździe.

Spoiler

Przy starciu z piechota pozwala yari ashigaru powstrzymać napór o wiele lepiej niż w przypadku gdyby nie byli uformowani, ale raczej nie da zwycięstwa - na pewno nie na poziomie hard. Na normal może przy starciu z "katana samuraj", bo samurajów z naginatami nie da się powstrzymać samymi yari ashigaru.



Spoiler

Co do tych dwóch jednostek jazdy to masz na tym wzgórzu dwie jednostki yari ashigaru (1 i 5 w kolejności banerów na dole intefrejsu). Ustaw je po lewej stronie (bliżej jeziorka, nie rzeki), naprzeciw miejsca na które szarżuje jazda Tokugawy i włącz spear wall. Konni z radosnym, acz samobójczym entuzjazmem nadzieją się na włócznie i po kłopocie. Tylko daj yari w pierwszym szeregu i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 20:49, PredAtor360 napisał:

Mam takie pytanie. Dlaczego DEMO gry jest w okropnej jakości graficznej pomimo, że ustawienia
są co najmniej medium? (dokładniej: medium i hard do tego 1600x900 roz.).


Nie ma po prostu plików od wyższych ustawień, żeby demo nie zajmowało z 10-15 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2011 o 23:09, Bambusek napisał:

Nie ma po prostu plików od wyższych ustawień, żeby demo nie zajmowało z 10-15 GB.

swoją drogą, już pomijając zablokowanie najwyższych detali, czy tylko ja mam tylko takie wrażenie, czy niezależnie od grzebania w opcjach gra wyglądała tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle planuje grę jako klan Hattori (ninja)? Na oficjalnym forum Total War rozgorzała dyskusja na temat tego, jaką to wielką głupotą było umieszczenie tego klanu w grze, bo raz, że historycznie nie ma żadnych podstaw ku temu, by mieli oni jakiekolwiek ekspansjonistyczne zapędy, a dwa, że ich prowincja jest tak tycia i słaba, że nie mają szans.

Cóż, jak dla mnie, to drugie akurat jest świetnym argumentem za tym, by właśnie nimi spróbować grać. Nie jest sztuką podbić świat (czy, w tym przypadku, Japonię) mając do dyspozycji potężną armię, sztuką jest to zrobić mając do dyspozycji słabiutkie siły i fatalną pozycję początkową. Hattori na pewno będą klanem, od którego zacznę zabawę z nowym Shogunem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 13:40, Ring5 napisał:

Ktoś w ogóle planuje grę jako klan Hattori (ninja)? Na oficjalnym forum Total War rozgorzała
dyskusja na temat tego, jaką to wielką głupotą było umieszczenie tego klanu w grze, bo
raz, że historycznie nie ma żadnych podstaw ku temu, by mieli oni jakiekolwiek ekspansjonistyczne
zapędy, a dwa, że ich prowincja jest tak tycia i słaba, że nie mają szans.

Ja biorę to nawet pod uwagę. Z tym że jeśli ktoś będzie planował grać w nim przez sieć (w trybie podboju z innymi klanami) to raczej faktycznie można dostawać po dupie.

A to że historycznie nie byli ekspansywni ? Toż w samej grze tworzymy historię na nowo, więc who cares ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować