Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Od godziny 18 do 21 męczyłem się, aby zainstalować Shoguna z PŁYTY - permanentnie przepełnione serwery uniemożliwiały mi to. Za każdym razem masochista Steam chciał pobierać 16GB z neta (tylko ~20h...). Na razie jestem po samouczkach walki na wodzie, w końcu bitwy morskie mają dynamiczny przebieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 21:13, Bambusek napisał:

Z tego co sama gra mówi to w pewnym momencie obecny Szogun może uznać nasz klan za zagrożenie i wypowiedzieć wojnę, a wraz z nim kilka innych klanów to robi:)

Kilka to tak delikatnie powiedziane, na mnie rzuciły się wszystkie klany zgodnie ponad podziałami, nawet sojusznicy się odwracają od nas po pewnym czasie.
Zatem teraz wczytałem grę z wcześniejszego etapu i zamiast latać po całej planszy rozbuduje sobie wojsko w ramach przyszłej wojny.

Dnia 15.03.2011 o 21:13, Bambusek napisał:

BTW: teraz status Szoguna można zdobyć w trakcie gry, nie jest to ostateczny cel osiągany po wymieceniu wszystkich. Trzeba zdobyć Kioto i utrzymać przez 4 tury.

Jak się zdobywa ten tytuł bo jedyne co mi się udało osiągnąć to to że dotychczasowy szogun ogłosił mnie wrogiem ludu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 00:10, moczymorda123 napisał:

[Nie lubimy tutaj reklam]


Panie tastini,chyba się nie zrozumieliśmy nie po to dałem bana byś dalej robił to samo. Na to konto wędruje BAN oraz informuję, że następne konta będą również banowane, bez żadnych ostrzeżeń czy informacji z naszej strony tutaj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dnia wczorajszego jestem dumnym posiadaczem EK Shogun 2. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, oczywiście kampanię zacząłem klanem Hattori (klan ninja, dorzucony jako bonus do EK), niestety nie miałem za bardzo czasu na zabawę, więc mam za sobą raptem 3 tury. I wszystko byłoby piękne, gdyby nie fakt, że z natury jestem czepialski i dzień uznałbym za stracony, gdybym nie mógł się do czegoś przyczepić.

W przypadku kolekcjonerki Shoguna będzie to wydanie Sztuki Wojennej, autorstwa Sun Tzu (Sun Zi). Zacznijmy od samej idei dodania tej książki do Shoguna... O "Sztuce Wojennej" słyszeli chyba wszyscy, więc nie ma się tu co rozpisywać (jeśli ktoś nie słyszał -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_wojenna_Sun_Zi , na dole strony jest link do darmowego e-booka). Dziwi mnie natomiast fakt, że do gry dotyczącej historii Japonii dodano akurat tę pozycję, zamiast równie ważnego, choć zdecydowanie mniej znanego, dzieła Miyamoto Musashiego "Księga Pięciu Kręgów" ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_pi%C4%99ciu_kr%C4%99g%C3%B3w). Wprawdzie traktat Musashiego dotyczy bardziej starć indywidualnych, niż masowych, mimo to - moim zdaniem - zdecydowanie lepiej by się tu wkomponował jako część kolekcjonerki. Poza tym byłby to jakiś sposób na przedstawienie tego dzieła szerszej publiczności.

Po drugie - okładka... trochę mi się kłóci z historią samego traktatu... Otóż na okładce dzieła chińskiego stratega mamy obrazki samurajów. Ok, Sztuka Wojenna jest na tyle uniwersalna, że moglibyśmy też mieć Mi-24 i "Twardego", ale mimo wszystko wygląda to... dziwnie.

Po trzecie, i to jest mój najważniejszy zarzut pod adresem tej pozycji, nie wiem, kto zdecydował się na taki układ, ale był to najgłupszy sposób, jaki można było sobie wyobrazić. Otóż w tekście znajduje się całkiem sporo przypisów (dotyczących wieloznaczności słów i wynikających z tego różnych interpretacji, tła historycznego, biografii postaci komentujących itp), z tym, że nie umieszczono ich na dole strony bądź na końcu książki. Nie. Umieszczono je na końcu każdego rozdziału! Dzięki temu czytelnik siedzi z jednym palcem zaznaczającym miejsce, w którym aktualnie się znajduje, a drugim - miejsce, w którym znajdują się przypisy. I tak żonglujemy - dwa zdania książki, przypis. Trzy zdania książki, przypis... Gdybym ja oddał mojej promotorce moją pracę magisterską, to wyrzuciłaby mnie z gabinetu na zbity pysk i miałaby rację. W tym konkretnym przypadku przypisy są czasem bardzo istotne, ale ich położenie sprawia, że wyszukanie właściwej informacji jest dość problematyczne, a chyba nie o to chodzi. Czy naprawdę tak ciężko byłoby te przypisy dać na dole strony? Przecież było to robione jakimś edytorem tekstów, nawet darmowy Open Office ma możliwość przenoszenia przypisów! To nie jest wielka filozofia!

Ok, koniec malkontenctwa. Ogólnie wrażenia z EK pozytywne, koszulka wprawdzie mogłaby być większa, ale i tak jest ok. Brakuje tylko trochę figurki, dodawanej do zachodniej kolekcjonerki, ale i bez tego jest nieźle. Jak tylko wrócę dziś z roboty, biorę się za podbój Japonii. Szogun - ninja... to może być ciekawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2011 o 05:00, Ring5 napisał:

Po trzecie, i to jest mój najważniejszy zarzut pod adresem tej pozycji, nie wiem, kto
zdecydował się na taki układ, ale był to najgłupszy sposób, jaki można było sobie wyobrazić.
Otóż w tekście znajduje się całkiem sporo przypisów (dotyczących wieloznaczności słów
i wynikających z tego różnych interpretacji, tła historycznego, biografii postaci komentujących
itp), z tym, że nie umieszczono ich na dole strony bądź na końcu książki. Nie. Umieszczono
je na końcu każdego rozdziału! Dzięki temu czytelnik siedzi z jednym palcem zaznaczającym
miejsce, w którym aktualnie się znajduje, a drugim - miejsce, w którym znajdują się przypisy.
I tak żonglujemy - dwa zdania książki, przypis. Trzy zdania książki, przypis... Gdybym
ja oddał mojej promotorce moją pracę magisterską, to wyrzuciłaby mnie z gabinetu na zbity
pysk i miałaby rację. W tym konkretnym przypadku przypisy są czasem bardzo istotne, ale
ich położenie sprawia, że wyszukanie właściwej informacji jest dość problematyczne, a
chyba nie o to chodzi. Czy naprawdę tak ciężko byłoby te przypisy dać na dole strony?
Przecież było to robione jakimś edytorem tekstów, nawet darmowy Open Office ma możliwość
przenoszenia przypisów! To nie jest wielka filozofia!


Akurat podobny układ jest w wydaniu II Sztuki Wojny w tłumaczeniu Dariusza Bakalarza. (wiem, bo mam już od dawna :P) I według mnie jest to bardzo wygodny układ. Nie czytałem jeszcze Sztuki Wojny z EK, ale patrząc na niektóre fragmenty przypisów to widzę że niektóre rzeczy są lepiej tutaj opisane, przede wszystkim to że w wydaniu II przypisy były bardzo ogólne, skupiały się na znaczeniu całego rozdziału, ale czasami było to aż nazbyt ogólne. Tutaj wyjaśniono pojedyncze fragmenty dość dokładnie, co jest o wiele lepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chodzi o znaczenie metafizyczne niektórych fragmentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 00:24, Szalony_Max napisał:

Jak się zdobywa ten tytuł bo jedyne co mi się udało osiągnąć to to że dotychczasowy szogun
ogłosił mnie wrogiem ludu :)


No musisz zdobyć stolicę i utrzymać ją przez 4 tury :) Shogunem tak czy siak zostać musisz, chyba wszystkie 3 rodzaje kampanii (krótka, długa i dominacja światowa) tego wymagają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Godzinę temu rozpakowałem mojego nowego shoguna 2 i od tamtej pory usiłuje go zainstalować... po weryfikacji plików steam rozpoczyna się ściąganie plików przez ten program. nie dziwiło by mnie to gdyby nie drugi shogun który aktualnie instaluje sie u mojego ziomka, u niego pisze "instalacja z dysku". Czy coś jest nie tak z moja wersja? Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronę wczesniej na forum masz opisane rozwiązanie tego problemu:

Skopiuję dla Ciebie:

Gdyby ktoś miał problem z instalacją polegający na tym że gra zaczyna się ściągać z sieci zamiast instalować z płytki.
1. Niech zatrzyma pobieranie chyba że che poczekać kilka godzin
2. Usunie zawartość lokalną gry z dysku - nawet po wybraniu opcji instaluj ponownie gra zaczyna się pobierać znów przez sieć.
3. Odpali plik Setup znajdujący się na dysku 1, gra powinna rozpocząć instalacje z płytki. Całość procesu zajmie jakieś 15-20 minut zamiast kilku godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gry działające w oparciu o Steam instalują się (domyślnie) w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps. Ale zawartość lokalna to nie tylko pliki samej gry, ale również np. wpisy w rejestrze. Żeby usunąć zawartość lokalną, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na tytule gry w menu Biblioteka i wybrać z menu "Usuń zawartość lokalną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pliki lokalne usunąłem w rejestrze tylko jeden miał w nazwie shogun 2 to tylko go wywaliłem. Kolejne pytanie jak wybrać miejsce instalacji gry bo nawet nie wiem gdzie ona próbuje się zainstalować. Wyświetla że dostępnego miejsca na dysku jest 20 GB a instaluje mi na dysku gdzie miejsca jest 70 GB ... A możliwość wyboru w menu instalacyjnym brak . To nie dowiary żeby instalacja sprawiała tyle problemów. Kiedyś wkładało się płytkę i nie było żadnych problemów a teraz ehhh. W każdym bądź razie dziękuję za pomoc i czekam na dalsze instrukcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Gra instaluje Ci się tam gdzie masz Steama. Nie ma możliwości zainstalowania jej w innym miejscu.

Chyba że przeinstalowując samego Steama na inny dysk/partycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co zrozumiałem, to kasujesz zawartość lokalną gry ręcznie, tak? To nie tak działa.

W ''Bibliotece'' w oknie Steama klikasz to (obrazek) a następnie ręcznie odpalasz instalatora z płyty nr 1.

20110316173742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało się :) Tak usunąłem włąśnie jak pokazujesz. Gra się już instaluje :). Ale żeby tyle z tym srania było to nie do wiary. Wielkie dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 08:54, Luk_Der_Ritter napisał:

Akurat podobny układ jest w wydaniu II Sztuki Wojny w tłumaczeniu Dariusza Bakalarza.
(wiem, bo mam już od dawna :P) I według mnie jest to bardzo wygodny układ.


Zapewne kwestia gustu, jak dla mnie - mniej intuicyjnie już się chyba nie dało (no, chociaż nie - gdyby dali drugą książeczkę z przypisami byłoby jeszcze gorzej...). Spora część przypisów na tyle blisko "współistnieje" z tekstem (tzn. dotyczy go bezpośrednio, omawiając konkretny zwrot/słowo/zdanie), że dobrze by było móc śledzić jedno i drugie. A w tym momencie wymaga to żonglowania stronami, co trochę jednak utrudnia lekturę, wybijając człowieka z "rytmu".

Dnia 16.03.2011 o 08:54, Luk_Der_Ritter napisał:

Nie czytałem jeszcze Sztuki Wojny z EK


"Sztuki Wojennej". Sztuka Wojny, choć dla mnie także brzmi lepiej, jest błędem, na co kilka osób już mi zwróciło uwagę. Podobny przypis zresztą figuruje na wiki''owej stronie traktatu.

Dnia 16.03.2011 o 08:54, Luk_Der_Ritter napisał:

Tutaj wyjaśniono pojedyncze fragmenty dość dokładnie, co jest o wiele lepszym rozwiązaniem,
szczególnie jeśli chodzi o znaczenie metafizyczne niektórych fragmentów.


W tej kwestii wypowiadać się nie mogę, bo to pierwsze polskie tłumaczenie, z jakim miałem do czynienia. Wcześniej miałem styczność jedynie z anglojęzyczną wersją wydawnictwa Shambhala i tłumaczeniem Thomasa Cleary''ego.

Co do "Księgi Pięciu Kręgów" - jeśli ktoś jest zainteresowany lekturą (a zdecydowanie warto tę pozycję przeczytać), można ją znaleźć np. tu -> http://samuraiconsulting.ca/5rings/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie gra zapisuje pliki save z kampanii ?
Przeszukałem komputer i tych plików ani śladu a nie chce mi się usuwać ręcznie w grze ponad 100 plików z zapisanym stanem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować