Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2011 o 17:16, Zarkadius napisał:

Ok sytuacja samoistnie się polepszyła, no nie licząc wyglądu mojego avatara, który nadal
jest brzydki ;)

nie przejmuj się, w samej bitwie i tak zgadzają się tylko jego kolory, bo pancerz i cała reszta jest losowa.
No a przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Gram już jakiś czas w Shoguna, głównie w trybie podbojów awatara. Czy może ktoś z Was wie jak można wpływać na wielkość armii? Wolę mniejsze armie, max do 10000 złota, a wyskakują mi przeciwnicy z armiami większymi , np. 20k.
Proszę o poradę!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkość funduszy zależy od poziomu awatara. Wraz ze wzrostem lvl będziesz miał coraz większe fundusze. Zostaje Ci tylko zakładanie własnych gier, albo dołączanie do innych. Match-making odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 00:54, Carter napisał:

Miał ktoś problem tego typu Shogun nie dokończył instalacji błąd 55 i wie co z tym zrobic



Akurat przed chwilą rozwiązałem ten problem i aż mnie ku***ca nosi, bo pół dnia się z tym męczyłem.

1. Musisz mieć uprawnienia administratora na kompie.
2. W razie czego wyłącz antywirusy, firewalle, etc.
3. Wyłącz steam.
4. Start -> Uruchom i wpisz C:\Program Files (x86)\Steam\bin\Steamservice.exe /Install
(chyba że steam masz zainstalowany gdzie indziej, wtedy musisz zmodyfikować ścieżkę np. u mnie wygląda to tak: F:\Steam\bin\Steamservice.exe /Install
5. Odpal Shoguna
6.jeśli nie działa próbuj jeszcze raz. Aż do uruchomienia gry lub zawieszenia systemu lub zawieszenia użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 21:35, Luk_Der_Ritter napisał:

> Miał ktoś problem tego typu Shogun nie dokończył instalacji błąd 55 i wie co z tym
zrobic


Akurat przed chwilą rozwiązałem ten problem i aż mnie ku***ca nosi, bo pół dnia się z
tym męczyłem.

1. Musisz mieć uprawnienia administratora na kompie.
2. W razie czego wyłącz antywirusy, firewalle, etc.
3. Wyłącz steam.
4. Start -> Uruchom i wpisz C:\Program Files (x86)\Steam\bin\Steamservice.exe /Install

(chyba że steam masz zainstalowany gdzie indziej, wtedy musisz zmodyfikować ścieżkę np.
u mnie wygląda to tak: F:\Steam\bin\Steamservice.exe /Install
5. Odpal Shoguna
6.jeśli nie działa próbuj jeszcze raz. Aż do uruchomienia gry lub zawieszenia systemu
lub zawieszenia użytkownika.

dzięki uporałem się z tym problemem wystarczyło na czas instalki anty vir wyłączyczć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, obejrzałem kilka ciekawych gameplay''ów z shoguna i zastanawiam się właśnie nad kupnem kolekcjonerki. Warto? Zaciekawiła mnie cała seria total war, a shogun 2 zapowiada się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 19:03, Czubakadevoki napisał:

Cześć wszystkim, obejrzałem kilka ciekawych gameplay''ów z shoguna i zastanawiam się
właśnie nad kupnem kolekcjonerki. Warto? Zaciekawiła mnie cała seria total war, a shogun
2 zapowiada się nieźle.

A miałeś już do czynienia z serią Total War? Jeśli nie to może kup sobie jakąś starszą część (można je po 20 zł dostać), albo zwykłą Shoguna jeśli na niego się uparłeś, bo może się okazać, że gra ci nie podejdzie i będziesz sobie pluł w brodę, że 200 zł wyrzuciłeś na TO COŚ (jak mawiają moi koledzy). Z drugiej strony może gra ci się spodobać i będziesz sobie pluł w brodę, że nie wziąłeś EK (ja wziąłem ES i mam żal do siebie :).
Jeśli zaś miałeś do czynienia z TW, to wiesz co cię z grubsza czeka. Tak więc spróbuj starszych części.


PS. Teraz mi się przypomniało, że na Steamie jest demo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 19:03, Czubakadevoki napisał:

Cześć wszystkim, obejrzałem kilka ciekawych gameplay''ów z shoguna i zastanawiam się
właśnie nad kupnem kolekcjonerki. Warto?

imho za droga - kompletów kart masz pewno od cholery, album wygląda na malutką książeczkę grubości dzisiejszych instrukcji, koszulka bez rewelacji. Najfajniejszy jest film, ale nie jestem pewien czy warto dla niego tyle dopłacać.

W ciemno za to poleciłbym edycję specjalną - niewiele droższa od podstawowej, a dostajesz dwa najciekawsze (oprócz filmu) elementy EK - DLC z dodatkowym klanem oraz całkiem fajną książkę.

chyba że pytasz o samą grę, ale od tego jest demo. Jak nie chcesz ciągnąc tylu gigabajtów, poszukaj dema Medievala II - główne zasady gry są niemal identyczne, więc jak klimat złapiesz, to i shoguna powinien ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 26.07.2011 o 21:15, dark_master napisał:

chyba że pytasz o samą grę, ale od tego jest demo. Jak nie chcesz ciągnąc tylu gigabajtów,
poszukaj dema Medievala II - główne zasady gry są niemal identyczne, więc jak klimat
złapiesz, to i shoguna powinien ci się spodobać.


Nie wiem jak ty definiujesz "główne zasady", ale zarządzanie domeną i prowincjami w obu tych grach ma jednak sporo różnic: począwszy od ustalania podatków (w Shogunie wszystko na poziomie domeny, w Medku II na poziomie prowincji) a skończywszy na wpływie populacji na rozwój prowincji i zadowolenie populacji (który jest podstawowa funkcjonalnością zarządzania prowincji w Medku, a w Shogunie go właściwie nie ma). Że o różnicach w handlu nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 09:40, MarcusBrutus napisał:


chodziło mi o ten najwyższy poziom ogólności - podział na tury podczas których rozbudowuje się prowincje, przemieszczanie armii po mapie czy toczenie starć. Zwłaszcza, że (jak sam napisał) o serii total war do tej pory tylko słyszał, więc "na zapoznanie" czy ten typ gier w ogóle mu pasuje demko medievala jest jak znalazł.

Jakby szło o detale poleciłbym demo empire bo ten ma więcej z shogunem wspólnego, ale raz, ono waży nieporównywalnie więcej (chyba nawet niewiele mniej niż to shoguna), dwa, starcia są z bronią palną więc i filozofia inna, trzy.. obaj wiemy jak dziurawa jest ta część i że jest to kiepski motywator do zapoznania się z całą serią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
ostatnio pojawił mi się problem i nie mogę włączyć Shoguna. Gdy klikam ikonę ,,graj," pojawia się komunikat, że serwery steam są zajęte i mój problem zostanie rozpatrzony później. Tak robi się już tydzień. O co chodzi? Trzeba reinstalować czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 18:12, Czubakadevoki napisał:

Cześć wszystkim,
ostatnio pojawił mi się problem i nie mogę włączyć Shoguna. Gdy klikam ikonę ,,graj,"
pojawia się komunikat, że serwery steam są zajęte i mój problem zostanie rozpatrzony
później. Tak robi się już tydzień. O co chodzi? Trzeba reinstalować czy jak?

popytaj w temacie o steamie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema właśnie zainstalowalem shoguna 2 i pojawia sie ten ekran shogun 2 i cośtam pisze zaraz pojawiają sie te początkowe filmiki i w menu jest czarny obraz ale moge sie poruszać i klikać myszką itp.
Napoleon śmiga mi na najniższych ale demo shoguna 2 mi działało więc nie wiem o co chodzi. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 20:02, Marcin4867 napisał:

Siema właśnie zainstalowalem shoguna 2 i pojawia sie ten ekran shogun 2 i cośtam pisze
zaraz pojawiają sie te początkowe filmiki i w menu jest czarny obraz ale moge sie poruszać
i klikać myszką itp.
Napoleon śmiga mi na najniższych ale demo shoguna 2 mi działało więc nie wiem o co chodzi.
;/

Miałem tak, kiedyś, z Brothers in Arms: Road To Hill 300. Napisy / filmik początkowy, a potem w głównym menu czarny ekran, ale dało radę poruszać się po nim, dźwięk również był. Okazało się że karta graficzna była za słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo winne mogą być sterowniki. Ja bym mimo wszystko zapytał na subforum poświęconym pomocy technicznej, ale wcześniej przeinstalował grę i spróbował odpalić jeszcze raz, bo może coś źle się pobrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wina sprzętu to to raczej nie jest bo demo działało a co do sterowników to zainstalowałem windows service pack 3 bo nie miałem i stery do kart graficznej i dalej ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować