Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2011 o 23:07, Miniu napisał:

Gdzie mozna poczytac o nowych jednostkach i budynkach z RoS? Bo narazie to gram w ciemno.


W encyklopedii dołączonej do gry nie ma nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, mialem wczoraj jakiegos brainfarta i kompletnie zapomnialem o tym ze mozna do niej wejsc takze z poziomu menu nie tylko w samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 17:34, Carter napisał:

Mi się wydaje czy już nie można brać więcej niż 2 jednostek mnichów w podboju avatara

Tak, wraz z nowym patche wprowadzono ograniczenia w ilości jednostek danego typu, szczegóły poniżej

Unit caps introduced:

Land units

Loan Sword Ashigaru 4
Bow Warrior Monks 2
Matchlock Ashigaru 3
Matchlock Monks 1
Matchlock Samurai 2
Naginata Attendants 5
Sword Attendants 6
Great Guard 1
Bow Cavalry 3


Naval units

Cannon Bune 1
Fire Bomb Kobaya 4
Siege Tower Bune 4
Matchlock Kobaya 6
Medium Bune 6
Sengoku Bune 6
Nihon Maru 1
O Ataka Bune 4
Heavy Bune 6
Bow Kobaya 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 00:13, Carter napisał:

Czemu jedni gracze mają brązowe gwiazdki inni srebne? czy u was też przy obleganiu zniknął
napis obrona czy agresor w multi?

Kolor gwiazdek oznacza poziom prestiżu danego gracza. Po zdobyciu 10 gwiazd brązowych można przejsc na kolejny poziom , srebrny i od nowa nabijać rangi generalskie. Potem jest poziom złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydano Hattori Clan Pack, wiec jak ktoś chce się pobawić klanem ninja ale nie miał edycji specjalnej albo kolekcjonerki to wreszcie ma okazję. 3.50 euro cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie do was pytanie. Wreszcie po 7h męczarni ściągnąłem z STEAM Shogun 2 Total War ponownie. No i tak.
Błąd na zakładce. I niestety, będzie się on pojawiał zawsze, a dzisiaj tylko raz rano grę odpaliłem. Nic nie kombinowałem w plikach, rejestrach itd. Nie miałem żadnych aktualizacji prócz tego,że ją ściągnąłem za pomocą STEAM, ponieważ dostałem tylko kod z tą grą.
Jakieś rady?

Z drugiej strony mam takie pytanie, chciałbym również grę przenieść do laptopa mamy, czy poprostu mogę na pendrive przenosić pliki ileś tam GB i wraz z STEAMEM.
Wypali?

20111130160321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 16:06, BartexooN napisał:

Błąd na zakładce. I niestety, będzie się on pojawiał zawsze, a dzisiaj tylko raz rano
grę odpaliłem. Nic nie kombinowałem w plikach, rejestrach itd. Nie miałem żadnych aktualizacji
prócz tego,że ją ściągnąłem za pomocą STEAM, ponieważ dostałem tylko kod z tą grą.
Jakieś rady?


PPM na grę, właściwości, pliki lokalne, sprawdź spójność plików gry.

Dnia 30.11.2011 o 16:06, BartexooN napisał:

Z drugiej strony mam takie pytanie, chciałbym również grę przenieść do laptopa mamy,
czy poprostu mogę na pendrive przenosić pliki ileś tam GB i wraz z STEAMEM.
Wypali?


Możesz zainstalować tam Steama i po prostu skopiować w odpowiednie miejsce folder z Shogunem, ale musiałbyś mieć 20 GB pendrive''a :D. Przenoszenie w kawałkach chyba by przeszło, ale tego nigdy nie robiłem

Możesz też zrobić kopię zapasową plików gry (PPM na grę, właściwości, pliki lokalne, kopia zapasowa), później skopiować to na tamtego laptopa i uruchomić. To chyba lepsze rozwiązanie, bo folder Shoguna zajmuje u mnie 20,4 GB, a kopia zapasowa 10,4 GB. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak mam kopię zapasową, to przechodzę do momentu gdzie jest ilość mb itd, płytą i takie te sposoby. Czy mogę tak podzielić chodziaż na 3/4 pliki? niestety posiadam tylko 12 gb pendrive, ale to u taty w pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 17:50, BartexooN napisał:

Jak mam kopię zapasową, to przechodzę do momentu gdzie jest ilość mb itd, płytą i takie
te sposoby. Czy mogę tak podzielić chodziaż na 3/4 pliki? niestety posiadam tylko 12
gb pendrive, ale to u taty w pracy :/


Po prostu ustaw sobie własny rozmiar pliku (jest tam taka opcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w trakcie rozgrywki w pewnym momencie zauważyłem brak broni w rękach dajmo w menu wyboru klanu (kampania Shogun 2). Jednak obecnie problem się rozszerzył, broni nie ma nigdzie i u nikogo w grze... To znaczy ani w czasie bitwy w jednostkach, ani nawet w rękach generałów na mapie kampanii. Dodatkowo w czasie filmików brak głosu (również ten brak wystąpił dopiero dzisiaj). Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem, wie jak to naprawić?? Z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Błąd z dźwiękiem to przeważnie najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej. A to,że nie mają broni to jest bug, przeważnie mogło coś braknąć podczas instalacji. Najlepiej przeinstalować grę.

@TOPIC:
DLC Ikko Ikki dodaje jednostki takie za 200 Gold, przeklęte DLC. Jak ktoś tego nie ma, to nie ma jednostek... I do tego Bloodpack to jakiś żart, za jakiś krew mamy płacić ileś tam euro? No kidding.

Mam takie pytanie, nie rozumiem jak zdobyć te bardziej zaawansowane jednostki jak Mnich, czy cokolwiek. jak widzę,że ktoś do mnie strzela z mnichów,a jest dalej, niż moi Łucznicy, czy Samuraje to mnie krew zalewa :F
Warto kupić Hattori Clan pack? Jaki DLC jest jeszcze godny uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno Rise of the Samurai z tym ze poczekaj dwa tygodnie na swiateczne promocje na Steamie bo praktycznie napewno beda DLC przecenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 17:29, Miniu napisał:

Napewno Rise of the Samurai z tym ze poczekaj dwa tygodnie na swiateczne promocje na
Steamie bo praktycznie napewno beda DLC przecenione.


10 zł warty ten dodatek? Na pewno nie spieszyłbym się z pograniem, po tych świątecznych promocjach DLC do Shoguna będzie pewnie na ostatnim miejscu na liście "to play".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie tak ale jesli ci sie nie spieszy to jest duza szansa ze Shogun bedzie jeszcze raz w promocji w nastepnym tygodniu gdy wystartuje holiday sale (nie wiem tylko jakiej ale roznica pewnie nie bedzie wielka).Ja sobie dzis dokupilem Hatorri klan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Rise of Samurai i Hattori Clan Pack, pozostałe DLC już mam. Z wyjątkiem Blood Pack''a nad którym się teraz zastanawiałem, ale po oglądnięciu gameplay''a ma YT sobie darowałem. Odcinanie kończyn, krew na zbrojach, matce ziemi, tryskanie krwi na ekran, wszystko jest świetne, ale.. te hektolitry krwi wylewające się z wojowników, to jak ta krew wygląda.. beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować