Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Faktycznioe - Darth Mod się sypie po instalacji dodatku, a Shogun 2 All in One tak jakby nie istniał (nie powoduje crashy ale nie ma żadnej zmiany z moda). Po powrocie z Pyrkonu zainstaluję go od nowa i sprawdzę czy coś się zmieni czy nie. Może patch/dodatek podmienił user script na swój i trzeba przywrócić modowy tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 18:31, Bambusek napisał:

Ja jeszcze tylko czekam na zmianę statusu zamówienia na zrealizowane żeby kod na klan
Saga dostać. Przydałby się w sklepie system własnoręcznego potwierdzania odbioru paczki.

ale kod możesz mie już teraz musisz mie tylko rachunek bez niego kodu nie dostaniesz a ten pacz to jest cały ZS i nie trzeba z płyt instakowac te 3 plyty w pudle to cały szogun podstawka + ZS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 00:26, Carter napisał:

ale kod możesz mie już teraz musisz mie tylko rachunek bez niego kodu nie dostaniesz
a ten pacz to jest cały ZS i nie trzeba z płyt instakowac te 3 plyty w pudle to cały
szogun podstawka + ZS


Zamawiałem na gramie, zapłata przelewem i dostawa kurierem. Sklep sam musi zmieni status na zrealizowane.

Patch nie jest całym ZS ale ma wiele jego elementów, inaczej po co by dociągał jeszcze 4 giga po aktywacji klucza.

Po co dawac pełnego shoguna 2 na płytę z samodzielnym dodatkiem? To sam ZS, znaczy łata + te 4 giga dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bonusem ( ród SAGA ). Grę zainstalowałem z kodem z instrukcji. Potem dopiero z zamówienia sciągnąłem kod na ród Saga. Teraz nie wiem jak go uaktywnić....grę mam na steamie i nawet ponowne instalowanie czyta już z kodem na moim profilu (ten z instrukcji). Wiem, że powinienem wpisać ten bonusowy do gry w czasie pierwszej instalacji, jednak tak nie zrobiłem i lipa. Proszę... może ktoś wie jak to zrobić w tym steamie (gdzie wpisać i jak ten kod na bonus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 15:04, Cyp3k napisał:

A próbowałeś ''Dodaj gre'' -> ''Aktywacja produktu w steam..'' ?

Dzięki za szybką reakcję. No gapa ze mnie. Jeszcze raz dzięki. Wszedzie byłem, ale właśnie w zakładce GRY i Dodaj produkt steam nie.... a to takie proste oj gapa. To jeszcze raz dzięki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się prezentuje pudełko od Shogun 2 Zmierzch Samurajów? ? ładna edycja jakaś, czy tylko standardowe jak na te czasy pudełko, dlc i to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 11:52, BartexooN napisał:


nazwanie tego wydania pomyłką i rozczarowaniem to delikatne ujęcie tego, co przychodzi na myśl. Całość to pudełko, folia i instrukcja która liczy dwie strony, nie ma nawet kartonowej obwoluty. Nie ukrywam, że czuję się rozczarowany postawą CDP, które rok temu zaskoczyło wydając mniej, ale za to bogato, niezależnie od gry. Teraz zaś mamy równanie do jakże wysokich standardów cenegi.. cóż, przynajmniej cena była niewygórowana.

swoją drogą - ja jestem ślepy, czy w opcjach nie ma przywrócenia bitew 20 vs 20 jednostek zamiast 40 vs 40? Bo zdaje się, że miał taki być, a jedyne co da się zmniejszyć by komp się nie krztusił, to liczbę chłopa w oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra naab strateg jestem i w ogóle ciele, ale mam taki problem, że nie mogę przegrać tej bitwy. A co by się nie działo nie potrafię jej wygrać.. Mógłby ktoś zerknąć na screena i powiedzieć czy DA się to wyratować? Ew jakieś tipy do prowadzenia bitew, gdyż straszne baty w nich dostaje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj... uciec? :P

Ewentualnie zdaj się na łuczników. Bitwa nie toczy się na terenie zamku, więc będzie z tym ciężej, ale myślę, że powinno się udać - szczególnie na najmniejszym poziom trudności. Ustaw ich na jakimś wzniesieniu, jeśli to możliwe. Samurajowie z naginatami niech bronią ich przed szarżą wroga, lekka jazda niech zajmie strzelców i łuczników ashigari wroga, a samurajowie z no-dachi niech zajmą samurajów łuczników wroga.

Wybacz jeśli pomyliłem nazwy, nie grałem z dobry tydzień ;) Sam jestem też nabem jeśli chodzi o bitwy, ale może się uda, kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 01:24, Mercuror napisał:

Spróbuj... uciec? :P

Nie mam no dachi ani naginat xD. Yari i katany ;p

Dnia 25.03.2012 o 01:24, Mercuror napisał:

Wybacz jeśli pomyliłem nazwy, nie grałem z dobry tydzień ;) Sam jestem też nabem jeśli
chodzi o bitwy, ale może się uda, kto wie.

Całą noc próbowałem i nici xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W notkach nowego patcha, który wyszedł przy okazji dodatku napisano, że można kolejkować badania. Jak? Nie udało mi się ustawić kolejki badań nad sztukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do zwycięstwa (a co najmniej zadania wrogowi strat możliwie największych - zwycięstwo zaliczy pyrrusowe) jest wykorzystanie terenu. Postaraj się ustawić wojska na zalesionym wzgórzu. Jak nie ma lasu - to na wzgórzu, jak nie ma wzgórza - to w lesie. Jeszcze lepiej jak jest jakiś most, którego można bronić, ale to za dużo wymagam chyba od mapy :) Konnicę ustaw na flankach - musi byc mobilna - wykorzystasz ją do kontrataków na flanki i tyły - takiego skubania odsłoniętego wroga. Yari zatrzymają konnicę i piechotę - kontratakuj z flanki jazdą a katanami albo z flanki, albo z frontu (wsparcie walczących - na przełamanie). Łucznicy mogą skutecznie wyleczyć z morale wrogie oddziały. Musisz w takiej sytuacji skupić ostrzał 3-4 oddziałów łudzników na najgroźniejszych przeciwnikach. Jak zmusisz do odwrotu jeden oddział to morale w pozostałych będzie stopniowo upadać. Sprawdzaj z wykorzystaniem pauzy które Twoje oddziały potrzebują pomocy i tam w razie czego kieruj jazdę lub samurajów - ewentualnie ostrzał. Reaguj na to co dzieje sie na polu walki - nie zostawiaj oddziałów samopas, bo po obronie moga stać bezczynnie, zamiast pomagać sąsiadom, albo moga pobiec za wycofującym się rozbitym oddziałem wroga narażając sie np. na atak konnicy. Wykorzystuj tez umiejętności specjalne jednostek. IMO bitwa jest do wygrania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:55, treek napisał:

eh screen


Szczerze mówiąc wyglądasz bardzo dobrze w tej bitwie. Dużo zależy od ukształtowania terenu, ale zwykle warto ustawić w pierwszym szeregu Asigaru z łukami w luźnej formacji. Za nimi katany w bardzo szerokich kolumnach, a za nimi Mnichów łuczników. Samurajów z Yari rozstawiasz w grupkach za łucznikami na szerokosc armii. Cała armie ustaw bardziej do tylu (mozesz ukryc sie w kącie mapy zeby cie nie okrazyli). Konnice kryjesz z przodu na flankach w lesie.
Zasadniczo chcesz aby wrodzy lucznicy strzelali do twoich ashigaru, katany tworzą mur dla reszty wojsk (nie zapomnij jednak zeby nimi szarzować), yari mają pojować na wrogą konnice (pewnie uderzy w srodek zgrupowania katan), mnisi polują na najcenniejsze jednostki (generał, jazde z katanami, asigaru z rusznicami....), a konnica albo odciąga wrogich asigaru albo pokuje na lucznikow (chociaz z samurajami lucznikami moze miec problem), albo na tych z rusznicami (smakowity kąsek), albo po prostu uderza na tyly jednostek wroga którzy są zajęci walką (uważaj jednak na wrogą kawalerię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 13:00, damlon napisał:

W notkach nowego patcha, który wyszedł przy okazji dodatku napisano, że można kolejkować
badania. Jak? Nie udało mi się ustawić kolejki badań nad sztukami.

wciskasz crtl i wybierasz, niestety dotyczy tylko badania w ramach jednej gałęzi, a nie jednego z tej a innego z drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i ja o coś spytam w kwestii strategii. Chodzi o atakowanie zamków i w ogóle pozycji gdzie przeciwnik siedzi sobie bezpiecznie w środku, a ja muszę wyłamać drzwi aby wejść. Jest na to jakiś dobry sposób aby zminimalizować straty kiedy np mam samą piechotę? Czasami nawet pomimo przewagi sam przegrywam :( (Naabek wiem), ale już w automatycznej bitwie wygrywam bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:32, Damianuss1 napisał:

To może i ja o coś spytam w kwestii strategii. Chodzi o atakowanie zamków i w ogóle pozycji gdzie przeciwnik siedzi sobie bezpiecznie w środku, a ja muszę wyłamać drzwi aby wejść. Jest na to jakiś dobry sposób aby zminimalizować straty kiedy np mam samą piechotę? Czasami nawet pomimo przewagi sam przegrywam :( (Naabek wiem), ale już w automatycznej bitwie wygrywam bardzo ładnie.


Zgaduję iż chodzi o single skoro piszesz o automatycznym rozstrzygnięciu.
Rada jest taka, robisz tylko jednostki strzelające najlepiej cos o dużym zasięgu np. samuraje z łukami (150 zasiegu) lub mnisi z łukami (175 zasięgu) - tylko przy nich jest ten minus że jest ich tylko 90 w oddziale (przy dużych rozmiarach jednostek). Mając taką armię strzelców spokojnie likwidujesz z bezpiecznej odległości obrońców. A jak chesz mimo wszystko klepać piechotą w walce wrecz to bierz jednostki o mocnym pancerzu np. samuraje z niagatami ( 9 pancerza ). Do tego jeszcze obowiązkowo musisz pod zamek podbiegać w szyku rozproszonym co zminimaluzje w jakimś stpniu wrogi ostrzał.
Poza tym można jeszcze pobawić sie jednostkami oblężniczymi ale z doświadczenia wiem że z nimi to óżniw bywa, czasmi ładnie wybiją obrońców, innym razem nie trafią niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2012 o 21:40, Szalony_Max napisał:


swoją drogą, jak to teraz jest z tymi wychodzącymi w połowie bitew? Bo Kupiłem dodatek dla singla, skończyło się na tym że cały weekend spędziłem w multi i wyłapałem dziwną rzecz - gdy wywali mnie z gry (urok mojego neta, a shogunowi starczy chocby chwilowe zerwanie i juz widze radosny komunikat o wyjsciu) gra nie wiedziec czemu zalicza mi zwycięstwo.

Tak samo dalej nie rozgryzłem na jakiej zasadzie wypadają zdobycze pobitewne, raz wypadły mi dwie (i to po przegranej), a potem cały dzień nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować