Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2012 o 14:31, darth_16 napisał:

I drugie pytanie - ktore stronnictwo jest za unowoczesnianiem Japonii?


Szogun był zainteresowany nowinkami, a zaniepokojeni zmianami społecznymi samuraje, przy użyciu imperatora wywołali powstanie. Jak na ironie to ich siły były w praktyce bardziej nowoczesne i mimo mniejszej ilości wojsk znacząco pokonywały siły szogunatu w walce. Gdy zwolennicy imperatora wygrali zdali sobie sprawę, że ich kraj podczas tej krótkiej wojny zmienił się właśnie w tym kierunku którego się obawiali i dlatego ci sami samuraje którzy wspierali imperatora, postanowili wszcząć rebelie. Najbardziej znana to Rebelia Satsumy.
Trochę to jak widać pokręcone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 11:14, darth_16 napisał:

Mam pytanie - w Zmierzchu Samurajów jaki klan wybrać by na normalu nie było za łatwo,
albo na trudnym za trudno? Dla przykładu: w podstawce klanem Shimazu na normalu było
przerażająco łatwo, za to klanem Tokugawa na poziomie trudnym przetrwałem około 50 tur
zanim armie Takada, Hojo i Ikko-ikki mnie rozmiotły z dwóch stron.


Nie wiem jak jest w dodatku, ale w podstawce jak wybierałeś klan to miałeś informacje jaki klan ma jaki poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 20:14, Drazok napisał:

Wiecie co to może jest Shogun 2 Total War Death Mod , tzn. co ten mod robi ?


Genralnie mod ten zminia rozgrywkę kampanii single, poczyajac od usprawnienia SI a skonczywszy na tak prozaicznej rzeczy jak urozmaicenie armii tworzonej prze komputer. Do tego w zależnosci od preferancji gracza może ułatwić bądź utrudnić rozgrywkę.
Wiecej informacji mozna należć w wersji angielskij na stronei TWCenter:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=9601566#post9601566

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może czy ten zestaw Szogun 2 + Fall of Samuraii to zwykły dwupak czy jakaś złota edycja z DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 23:51, Volvox napisał:

Czy ktoś wie może czy ten zestaw Szogun 2 + Fall of Samuraii to zwykły dwupak czy jakaś
złota edycja z DLC?


http://www.gram.pl/sklep/pc/total-war-shogun-2-total-war-shogun-2-zmierzch-samurajow-1 - jesli mówisz o tym to mi wygląda na zwykły dwupak.

Nikt nie komentuje wydanego wczoraj edytora map?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2012 o 14:46, Bambusek napisał:

Nikt nie komentuje wydanego wczoraj edytora map?

Jedno słowo:
Diablo.

Gdybyś o tym nie napisał, nawet nie wiedziałbym że wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 14:55, Darkstar181 napisał:

Jedno słowo:
Diablo.

Gdybyś o tym nie napisał, nawet nie wiedziałbym że wyszedł.


No tak :) W sumie to wyszedł całkiem spory patch, edytor razem z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś też zdarzył się problem, że w dodatku statki czasem nie chcą strzelać? Wczoraj miałem bitwę 1v1 (z komputerem w kampanii). Ja atakowałem i w pewnym momencie statek komputera strzelił, a mój nie chciał. Nawet jak kliknąłem atak, to podpłynął bliżej i dalej nic. Dopiero po oberwaniu jakiś 4 salw postanowił strzelać.
Może coś przepiłem, ale chyba wszystkie statki (z wyjątkiem pancerników) mają taki sam zasięg?

I drugie pytanie - czy wiecie może czy różne statki mają różną moc dział? Bo taki Kotesu (pancernik Japoński) ma strasznie mało dział w porównaniu do innych statków. Może zatem jego działa (jak sugeruje opis) zadają większe obrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tu pytanie głownie do obeznanych z Shogunem 2 - czy jest jakiś porządny mod, który zmienia coś w dyplomacji w sprawie ujemnych punktów za ekspansje i inne bzdety, poprawiający Realm Divide i tak dalej? Rozumiem, że gra ma należeć do trudnych, ale dla mnie to jest przesada bym Tokugawą miał zwadę z prawie każdym rodem, chociaż żadnej krzywdy im nie zrobiłem - mówię tu o poziomie trudnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 09:09, Stalker69 napisał:

> Jedno słowo:
> Diablo.
>
http://www.cdaction.pl/sonda-433/

No nie wiem ;]

biorac pod uwage że gra tania nie jest a w sklepach rozeszla sie w ciagu jednego dnia, wcale mnie nie dziwi że dzieciaki z CDA (bo na ich forum w sumie najwiecej to jest chyba obecnie gimnazjalistow, badz świeżtch licealistow) jeszcze w nia nie graly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 09:43, Darkstar181 napisał:

biorac pod uwage że gra tania nie jest a w sklepach rozeszla sie w ciagu jednego dnia,
wcale mnie nie dziwi że dzieciaki z CDA (bo na ich forum w sumie najwiecej to jest chyba
obecnie gimnazjalistow, badz świeżtch licealistow) jeszcze w nia nie graly.

A tego to nie wiem bo nie zaglądam na forum CDA. A z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest zupełnie na odwrót. Ja i dwóch moich znajomych nie kupiliśmy Diablo, a zarabiamy na siebie i rodzinę, za to paru znajomych z XFire, którzy są jeszcze pod skrzydłami rodziców, kupili :P No, ale mi osobiście Diablo się nie podoba.

@ Volvox
Raz miałem taką sytuację, że statek nie chciał strzelać z armat, z tym że było to w Sengoku Jidai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Cóż ja przy kasach widziłem ludzi w wieku 25-30 lat, czyli pewnie starych wyjdaczy poprzednich części.
Co do statków, to te z dodatku normalnie działają, a tymi normalnymi gralem raz. Nudne, wolno plyna, a walki to ruletka w przypadku równych sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam bezskutecznie filmów na youtube o sposobie prowadzenie bitew z zaawansowanymi graczami/ AI z przewagą.

Wiem, że raczej nie ma ogólnej jednej strategii na każdego przeciwnika, ale jak ktoś pamięta jakiś darmowy poradnik/filmik o bitwach w shogunie, to chętnie bym obejrzał. Może być po angielsku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu grałem sobie w Shoguna na legendarnym, właśnie klanem Oda (grałbym tymi ninja ale nie mam tego dodatku, a Oda w sumie mają podobną sytuację, czyli wrogów dookoła pełno) i przyznam, poziom był bardzo wysoki, ostatnio postanowiłem wgrać starego save''a, gdzie mam już trochę pozdobywane i kontynuować podboje. Skończyłem teraz w momencie gdy sława mojego dajmo osiagnęła poziom legendarny. Pograłem jeszcze chwile, ale oczywiście rzucili się na mnie wszyscy.. dosłownie wszyscy?!

Shoguna 3mam na muszce, bo mam praktycznie wszystkie prowincje graniczące z Kioto. I teraz pytania, czy lepiej zaatakować Shoguna (z racji tego, że ma spory garnizon będzie ciężko) czy go olać (póki co mnie nie atakuje) i zająć się pozostałymi? W sumie to zarówno na zachodniej granicy i wschodniej mam całą masę wrogów.. problemem jest też to, że jestem na skraju bankructwa i co tu robić?

Z tą grą jest tak, że jak pokona się, baa jest się blisko pokonania jakiegoś przeciwnika to od razu jego sąsiad atakuje nas. I po pokonaniu jednego wroga ma się już następnego, albo nawet dwóch na to miejsce! No muszę pogratulować twórcom, że zrobili w końcu wymagającego TW. Choć z tym AI to jest średnio, często zostawia pustą fortece i wystarczy zajść wroga od tyłu, mieć łuczników i bez problemu wybije się tych samurajów, ew. generała z 19 jeźdzcami i taka twierdza zdobyta ;P z drugiej strony ja również 3mam puste zamki, no ale mniej więcej granic pilnuje, a oni mają powiedzmy 2 prowincje to na atak biorą wszystkich, a w miastach nikogo niezostawianą ;P Zauważyłem, też że lepiej gdy sam bronie twierdzy, a komputer lepiej rozstrzyga symulacje podczas gdy moje wojska oblężają jakiś zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 02:18, Paoro napisał:

Shoguna 3mam na muszce, bo mam praktycznie wszystkie prowincje graniczące z Kioto. I
teraz pytania, czy lepiej zaatakować Shoguna (z racji tego, że ma spory garnizon będzie
ciężko) czy go olać (póki co mnie nie atakuje) i zająć się pozostałymi? W sumie to zarówno
na zachodniej granicy i wschodniej mam całą masę wrogów.. problemem jest też to, że jestem
na skraju bankructwa i co tu robić?


Z tego co pamiętam, to Shogun nie opuszcza stolicy więc możesz go bezpiecznie olać. Jednak jak zdecydujesz się sięgnąć po tytuł Szoguna, to jak już nim zostaniesz (2-4 tury - nie pamiętam) to dostaniesz starek szoguna i Wielka Gwardię - świetną konnicę (drugą można dokupić). Ogólnie jednak jak cienko przędziesz to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować