Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 15:05, diabolo20 napisał:

A działa mod z Polską wersją gry?


Działa. Te mody tylko zmieniają działanie upierdliwego AI.

@Pitej

Dzięki, że mi właśnie o tym przypomniałeś - nie ma to jak pełne garnizony w miastach.

@Volvox

Nie wiem na jakiej to zasadzie działa, ale chyba im wyższy poziom trudności tym AI dostaje więcej kasy na start, żadnych kar do budżetu z tego powodu nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 18:55, Pitej napisał:

Bo w Shogunie chyba dosłownie każdy ród zaczyna z jedną prowincją.


No, prócz Hojo bodajże i chyba Hattori, ale teog nie jestem pewien. I chyba jeszcze wrogi ród koło Shimazu ma dwie prowincje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:05, Kerethzimierz napisał:

> a PC dalej ma fory bo czytałem recki i piszą że komp zawsze o dziwo błyskawicznie
robi
> jednostki i ma dodatkowe fundusze

Uroki AI prawie każdej gry z serii Total War. No, ale w Shogunie 2 to już osiągnęło swoiste
apogeum - jakiś tam marny ród z jedną prowincją ma armie sporej wielkości i nie buli
kosztów utrzymania. Na szczęście są mody, które zmieniają ten aspekt.


Armie to nic, generowanie chyba 30 generałów to norma :) Nie ważne ile zginęło w bitwie, wróg zawsze ma jakiegoś zapasowego. Dlatego nie gram na poziomach wyższych niż normalny- są nierealistyczne, ponieważ ich trudność nie wynika z dodanie nowych aspektów (np. rozszerzenia dyplomacji) tylko dania forów kompowi.

Zauważyłem (jak już piszę, co mi się nie podoba), że na początku tury (lub po użyciu innej jednostki korzystajacej z tej mechaniki) komp liczy prawdopodobnie prawdopodobieństwo ;) sukcesu agentów na zasadzie "na pewno się uda" i "na pewno nie".
Podobnie jak imiona następnie zrekrutowanych agentów i to, czy wróg wypowie wojnę. Moim zdaniem to zabezpieczenie, by nie dało się całkowicie zmienić porażki wczytaniem gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 20:44, Kerethzimierz napisał:

No, prócz Hojo bodajże i chyba Hattori, ale teog nie jestem pewien. I chyba jeszcze wrogi
ród koło Shimazu ma dwie prowincje.


Hattori też z jedną startują - prowincją Iga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 00:05, Kerethzimierz napisał:

> a PC dalej ma fory bo czytałem recki i piszą że komp zawsze o dziwo błyskawicznie
robi
> jednostki i ma dodatkowe fundusze

Uroki AI prawie każdej gry z serii Total War. No, ale w Shogunie 2 to już osiągnęło swoiste
apogeum - jakiś tam marny ród z jedną prowincją ma armie sporej wielkości i nie buli
kosztów utrzymania. Na szczęście są mody, które zmieniają ten aspekt.

Witam
Możesz mi podać linka do tego moda związanego z SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 18:01, diabolo20 napisał:

a z multi też współpracuje?


Tak, ale osoba z którą grasz musi mieć identyczne ustawienia moda. Na TWCenter jest gdzieś namiar na steamową grupę moda, co by było więcej ludzi do grania.

Jak chcesz grać w zwykłego multi, to klikasz 1 przycisk w launcherze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 19:22, Feallan napisał:

> a z multi też współpracuje?

Tak, ale osoba z którą grasz musi mieć identyczne ustawienia moda. Na TWCenter jest gdzieś
namiar na steamową grupę moda, co by było więcej ludzi do grania.

Jak chcesz grać w zwykłego multi, to klikasz 1 przycisk w launcherze.

Thx wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 00:04, Adamantium napisał:

Jak działa "liga" w tej grze? Wiele klanów działa w ramach rodów i gra w lidze, jak to
się ma w praktyce? Bo chcę sobie kupić tę grę.


Jeśli zamierzasz grąc tylko w multi, na 90% szybko Ci się to znudzi - ze względu na dosyć wysoki poziom. Gra ma świetny single player i wymagający multi, dlatego koniecznością jest poznanie jednostek w walce z kompem... Chyba że chcesz przegrywać, w prawdzie dostajesz np. w kampani awatara punkty doświadczenia nawet jak przegrasz ale inni też :) Nadal zdarzają się gracze grający metodą "jednego szturmu" i tych stosując taktyke (jakąkolwiek :D ) da radę pokonać nie mając doświadzenia w tego typu grach. A i niezapominając o irytujących ludziach, którzy rozłączają się jeśli przegrywają (myśląc, że to podratuje ich statystyki).

Być może wielu się ze mną nie zgodzi, dlatego ostatecznie to polecam Ci spróbować samemu, jak już doradziłem komuś wczesniej- gra jest naprawdę świetna (choć nie bez wad i dziwna dla kogoś, kto nie grał nigdy w żadnego Total Wara). Ot co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm głupie pytanie ale czy podstawka Shoguna 2 będzie wydawana w jakiejś nowej kolekcji? Bo wszystkie platynowe kolekcje zniknęły i o dostawach nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 18:04, Kraju napisał:

W końcu kiedyś na pewno tak. Póki co nie ma w planach przeniesienie Shoguna 2 do tańszej
serii kolekcji od CDP.


Hm, czyli po prostu gram i ultima mają problemy z dostawami ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:27, Boguslav4 napisał:

Jeśli zamierzasz grąc tylko w multi, na 90% szybko Ci się to znudzi - ze względu na dosyć
wysoki poziom. Gra ma świetny single player i wymagający multi, dlatego koniecznością
jest poznanie jednostek w walce z kompem... Chyba że chcesz przegrywać, w prawdzie dostajesz
np. w kampani awatara punkty doświadczenia nawet jak przegrasz ale inni też :) Nadal
zdarzają się gracze grający metodą "jednego szturmu" i tych stosując taktyke (jakąkolwiek
:D ) da radę pokonać nie mając doświadzenia w tego typu grach. A i niezapominając o irytujących
ludziach, którzy rozłączają się jeśli przegrywają (myśląc, że to podratuje ich statystyki).

Grałem w Napo i bardzo mi się spodobał, nawet dobry jestem i problem quitterów niestety dał mi się we znaki... Byłem wkurzony wiele razy, kiedy ktoś się rozłączył przegrywając etc.
Słyszałem o wysokim poziomie w tej grze, tylko o co chodzi z tą ligą, zbieraniem terenów, gwiazdkami złotymi i srebrnymi?

I tak, grę bym tylko do multi kupił. Jakoś nie ciągnie mnie do Japonii, bardziej już FotS bym kupił do singleplayera i multi. Polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem tą część i mam pytanie też wam się tak długo uruchamia z ekranu początkowego (biała tablica z napisem shogun 2) mi to zajmuje około 1 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować