Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 18:21, Feallan napisał:

Jakaś wyprzedaż CDP była, może po prostu wykupili. Szogun za 30 zł to dobra opcja w końcu.


No właśnie dlatego chciałem kupić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:52, diabolo20 napisał:

Właśnie zakupiłem tą część i mam pytanie też wam się tak długo uruchamia z ekranu początkowego
(biała tablica z napisem shogun 2) mi to zajmuje około 1 min.


Szogun tak ma.

Włącz grę, alt-tab i poczytaj sobie coś, zamiast się wpatrywać w tą tablicę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2012 o 19:09, Adamantium napisał:

> zdarzają się gracze grający metodą "jednego szturmu" i tych stosując taktyke (jakąkolwiek

> :D ) da radę pokonać nie mając doświadzenia w tego typu grach. A i niezapominając
o irytujących
> ludziach, którzy rozłączają się jeśli przegrywają (myśląc, że to podratuje ich statystyki).

Grałem w Napo i bardzo mi się spodobał, nawet dobry jestem i problem quitterów niestety
dał mi się we znaki... Byłem wkurzony wiele razy, kiedy ktoś się rozłączył przegrywając
etc.
Słyszałem o wysokim poziomie w tej grze, tylko o co chodzi z tą ligą, zbieraniem terenów,
gwiazdkami złotymi i srebrnymi?

I tak, grę bym tylko do multi kupił. Jakoś nie ciągnie mnie do Japonii, bardziej już
FotS bym kupił do singleplayera i multi. Polecasz?


Być może mi się zdaje (czekam aż ktoś inny potwierdzi) ale gra nawet jak ktoś przegrywający się rozłączy zalicza Ci wygraną... Chyba że statystyki nie były po Twojej stronie.

Co do klimatu gry. Jest specyficzny, ale o ile nie miałeś jakiś złych doświadczeń z pierwszym Shogunem to nie powinno być tak źle. Gra ma świetną i ciekawie pisaną encyklopedię, więc jednostki typu samuraj z no-dachi szybko przestają być "dziwne". Kampanie polecam właśnie dlatego, że poza statsami to bez zrozumienia specyficznej roli każdej jednostki w multi może być trudno.

FotS jest świetnym dodatkiem, zmienia trochę interfejs, dodaje wiele funkcji i jednostek. Grając w niego nawet po stronie cesarstwa prawie nie da się uniknąć stosowania jednostek tradycyjnych - chyba że chce się grać nielogicznie (jednostki te są przynajmniej na początku dosyć silne, a budynki łańcucha tradycyjnego zmniejszają niepokoje wywołane unowocześnianiem).
W bitwach morskich masz tylko jednostki nowoczesne, same też bitwy tego rodzaju odgrywają dużow większą rolę niż w Shogunie (gdze wedlug wielu ród Mori mający bonus do statków był niegrywalny jeśli zamierzało się liczyć tylko na bonusy rodu :)

FotS faktycznie wydaje się lepszym wyborem- jest łatwiejszy do opanowania moim zdaniem (szczególnie, że nie musisz wygrać kampani by mieć jakieś pojęcie o taktyce i jednostkach do multi).

Ponieważ ze względu na to, że lubię Shoguna 2 mogę być skranie nieobiektywny, ale uważam jednak że multi choć dziwne (sam nie wiem czemu, ale takie mi się wydaje w tradycyjnym rtsowym rozumieniu) same w sobie też jest świetnym trybem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w pierwszą część - nie jarają mnie klimaty japońskie oprócz tych od unowocześniania kraju wzwyż (do końca II WŚ mniej więcej). Nie lubię dziwnych nazw jednostek i nie chce mi się analizować po kolei, co która robi - nie wątpię, że to super zabawa, tylko mój styl życia powoduje, że mam mało czasu na to, a praca zajmuje mi głowę bardziej od gry.

Czy multi w FotS jest żywe? Bo z tego co widziałem to dużo graczy gra w Napo i Shogun 2, z moich znajomych, nikt natomiast w FotS.

Dzięki również za sytą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimaty jeszcze mogą Ci się spodobać. Gdy zabierałem się za Shoguna 2 też miałem obojętne podejście do tego okresu, ale z czasem zaczął mi się podobać.

Co do dziwnych nazw jednostek to ten wyżej podany za przykład "Samuraj z no-dachi" to tyle co "samuraj z dwuręcznym mieczem", no-dachi to taka "duża katana". Podobnie yari - włócznia. Nie ma tego dużo. Moim zdaniem nie masz się czego bać.

A co do analizy która jednostka co robi, to tego (jeśli chcesz grać w multi) nie unikniesz w żadnej strategii. Jak widzisz samurajów z yari szarżujących na twoją armię to powinieneś wiedzieć czy związać ich w walkę konnicą czy może raczej piechotą z mieczami.

Tak więc reasumując uważam, że jak zaczniesz grać to po kilku chwilach się z tym wszystkim oswoisz i będziesz czerpać przyjemność z gry. Bo gra jest naprawdę bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja klimatami japońskimi to się interesowałem w wieku 16 lat, a to było dawno temu. :P
Co do nazw to rozumiem. Z tego jednak co piszesz wynika, że nie ma jakiejś wielkiej filozofii w strategii - w Napo tak samo trzeba wiedzieć, że szaserzy to lekka piechota, która może ostrzelać wrogą liniową lub kawalerię, a woltyżerowie mogą na dodatek wytworzyć anticav. Tak samo elitarne jednostki, artyleria, rodzaje kawalerii ... W tej grze też się liczy taktyka i znajomość jednostek - bez niej można pomarzyć o dobrej szarży czy udanym ataku na linie wroga.
Obczajania taktyki w Shogunie 2 się nie boję, ale tak jak mówiłem - nie mam głowy do zapamiętywania nazw dość egzotycznych.

PS Sądzę, że chwalenie taktycznych możliwości z Shoguna 2 pochodzi bardziej z sentymentu z "jedynki", a wielu tej części fanatyków jest, którzy ubzdurali sobie, że broń palna nie pasuje do serii Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:30, Adamantium napisał:

Nie grałem w pierwszą część - nie jarają mnie klimaty japońskie oprócz tych od unowocześniania
kraju wzwyż (do końca II WŚ mniej więcej). Nie lubię dziwnych nazw jednostek i nie chce
mi się analizować po kolei, co która robi - nie wątpię, że to super zabawa, tylko mój
styl życia powoduje, że mam mało czasu na to, a praca zajmuje mi głowę bardziej od gry.


E tam. Achigaru to tania i kiepska piechota, samuraje to elita, miecz to katana, a włócznia to yari. Naginata to coś w rodzaju zakrzywionego miecza na długim kiju, połączenie zalet tamtych dwóch. Tyle analizowania. o.O

Dnia 19.08.2012 o 23:30, Adamantium napisał:

Czy multi w FotS jest żywe? Bo z tego co widziałem to dużo graczy gra w Napo i Shogun
2, z moich znajomych, nikt natomiast w FotS.


Multi jest tak zrobione, że tworzysz swojego awatara (generała) i toczysz kolejne bitwy z nim jako dowódcą. Awatary są osobne dla podstawki i FoTS, ale możesz walczyć swoją nowoczesną armią przeciwko komuś, kto ma tylko zwykłego Szoguna (chociaż może to chyba zostać wyłączone przez hosta). Nawet jeśli absolutnie nikt nie grałby w FoTS, i tak miałbyś z kim walczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 21:23, Feallan napisał:

> Właśnie zakupiłem tą część i mam pytanie też wam się tak długo uruchamia z ekranu
początkowego
> (biała tablica z napisem shogun 2) mi to zajmuje około 1 min.

Szogun tak ma.

Włącz grę, alt-tab i poczytaj sobie coś, zamiast się wpatrywać w tą tablicę. :)

THx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 21:14, diabolo20 napisał:

Witam
Też wam niewyszukuje w kampani multiplayer serwerów żadnych?


Bodajże powinieneś odznaczyć "tylko znajomi" i powinny ci się pojawić kampanie multiplayer. A jak dalej nie będzie żadnych kampanii rozgrywanych to oznacza, że nikt nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 16:17, necron1501 napisał:

Czy ja dobrze widzę? 11gb aktualizacji?


Jeśli dobrze zgaduję, to na pewno ściągają ci się elementy z dodatku pt. Zmierzch Samurajów - no jednostki, kampania i tak dalej. Ale żeby to działało musisz mieć zakupiony dodatek. No i pewnie jeszcze patche i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 20:37, Kerethzimierz napisał:

> Czy ja dobrze widzę? 11gb aktualizacji?

Jeśli dobrze zgaduję, to na pewno ściągają ci się elementy z dodatku pt. Zmierzch Samurajów
- no jednostki, kampania i tak dalej. Ale żeby to działało musisz mieć zakupiony dodatek.
No i pewnie jeszcze patche i tak dalej.


Nooo, trochę to zajęło. Ale gra jest świetna, chociaż trudniejsza niż poprzednie total wary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 16:24, diabolo20 napisał:

Wie ktoś jak wyłączyć moda w tej grze aby dało się grać po sieci?
Mod darthmod v4.2


Włącz launchera i kliknij Disable to play vanilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 18:20, Feallan napisał:

> Wie ktoś jak wyłączyć moda w tej grze aby dało się grać po sieci?
> Mod darthmod v4.2

Włącz launchera i kliknij Disable to play vanilla.

thx wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem iOS''owe Total War Battles trafiło dziś niespodziewanie na Steama.

Tylko ciekawe, czy za przejście kampanii na PC też dają DLC na klan (Sedai bodajże) do FotS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 23:36, Bambusek napisał:

Dobra, znalazłem sobie w opisie gry że jak się kupi Battles to dostaje się Sendai od
razu, nie trzeba gry kończyć.


Jeden z fajniejszych klanów z DLC (bardzo dobry do zdobycia osiągnięcia za budowę republiki, ułatwia też wygranie po stronie shogunatu) i właśnie dlatego kupiłem go kilka tygodni wcześniej :P

Szkoda, że nie można dostać innego w zamian. A ci co mają wszystkie DLC powinni dostać i tak bonus, za to ile już wydali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 22:16, Boguslav4 napisał:

Jeden z fajniejszych klanów z DLC (bardzo dobry do zdobycia osiągnięcia za budowę republiki,
ułatwia też wygranie po stronie shogunatu) i właśnie dlatego kupiłem go kilka tygodni
wcześniej :P


Miałem te Battles kupić właśnie dla klanu (różnica między ceną za sam klan a ceną gry to 2.50 ojro), ale zobaczyłem filmik na YT i uznałem, że nie warto. Sendai sobie kiedyś kupię, a na razie skorzystałem z promek na GoGu kupując Faraona i Zeusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować