Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Mam pytanie

Otóż :D mój brachol grał wczoraj po raz 1szy w mojego Shogunka 2, i tak grająć po ileś tam turach chyba 3(zapomniałem :P) upadł klan Oda a po kolejnych 3 upadł Tokugawa.

Czy to normalka ? bo mnie po dłużych turach klany padały a nie tak w szybkim tempie jak u brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalka. U mnie pierwsze klany często padały szybciej.
W ogóle gdy grałem Odą na legendarnym to chciałem od razu przeczyścić sobie drogę do Saito i Totomi, tak dobrze mi to wyszło, że przegrałem w pierwszej turze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shogun 2 uzyskał wsparcie Steam Workshop + CA wydało narzedzia dla Modderów (nazwane Assembly Kit). Do tego znany już edytor map wzbogacił sie o możliwosć tworzenia bitew historycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak odblokowywać dojio na multi . Gram już to jakiś czas odblokowuje tereny z dojio i nie moge odblokowywać jednostek które znajdują sie w dojo . Szukałem w internecie jak zdobyć dojio i odblokowywać nowe jednostki z dojio i nie znalazłem. POMOCY !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 15:57, diabolo20 napisał:

Witam
Wie ktoś czemu przegrywam mając dośw jednostki a i tak bardzo szybko się poddają przy
walce na miecze:(


Czy morale jednostek wroga nie są wyższe? Czy Twoje jednostki przed rozpoczęciem walki z przeciwnikiem mają za sobą pojedyńcze zwycięstwa? Czy zaczynają z pełnym składem walkę czy uszczuplonym przez łuczników? System moralności w Shogunie jest dosyć rozbudowany, choć nie zawsze logiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 17:15, Boguslav4 napisał:

> Witam
> Wie ktoś czemu przegrywam mając dośw jednostki a i tak bardzo szybko się poddają
przy
> walce na miecze:(

Czy morale jednostek wroga nie są wyższe? Czy Twoje jednostki przed rozpoczęciem walki
z przeciwnikiem mają za sobą pojedyńcze zwycięstwa? Czy zaczynają z pełnym składem walkę
czy uszczuplonym przez łuczników? System moralności w Shogunie jest dosyć rozbudowany,
choć nie zawsze logiczny.

Ostatnio nie wygrywałem ale skład jest pełny a łucznicy wielkiej szkody mi nie robią a i tak umiem przegrać mimo wysokich moralii co jest trochę nielogiczne. Przeciwnik zazwyczaj jest trochę osłabiony ostrzałem. dodatkowo zawsze zdobywam bonusy na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do graczy znających dobrze angielski.
W Zmierzchu Samurajów gdy toczymy bitwę pojawiają się czasem głosy od takiego powiedzmy ,,amerykańskiego doradcy". Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale czasem pojawia się takie coś ,, Your general is in imortal period"?
Tak to rozumiem. Czy może ktoś mi powiedzieć czy tak to brzmi i jak to przetłumaczyć?
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 19:27, Ryan-Kam napisał:

Pytanie do graczy znających dobrze angielski.
W Zmierzchu Samurajów gdy toczymy bitwę pojawiają się czasem głosy od takiego powiedzmy
,,amerykańskiego doradcy". Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale czasem pojawia się takie
coś ,, Your general is in imortal period"?


Zapewne chodzi o "Your general is in mortal peril", a znaczy to tyle, że generał jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nabrałem chęci na zmierzenie się z Rise of the Samurai, w związku z czym ma pytanie - ktoś orientuje się, gdzie mogę nabyć to DLC najtaniej? Póki co wygląda na to, że faworytem jest GMG z voucherem, gdzie wychodzi ok 24 zł. Na allegro widzę za 28...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 08:26, paraGaladh napisał:

Nabrałem chęci na zmierzenie się z Rise of the Samurai, w związku z czym
ma pytanie - ktoś orientuje się, gdzie mogę nabyć to DLC najtaniej? Póki co wygląda na
to, że faworytem jest GMG z voucherem, gdzie wychodzi ok 24 zł. Na allegro widzę za 28...

To bierz na GMG - masz gwarancję, że wszystko jest legalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to prawda, że mając dodatek Zmierzch Samurajów mogę grać z innymi osobami na multi, co nie mają dodatku, ale mają Shogun 2? Co polecacie w ogóle, dodatek czy podstawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 21:53, LubieWafle napisał:

Witam, czy to prawda, że mając dodatek Zmierzch Samurajów mogę grać z innymi osobami
na multi, co nie mają dodatku, ale mają Shogun 2? Co polecacie w ogóle, dodatek czy podstawkę?

Prawda, ale bardziej to oni decyduja czy chca grac przeciwko armii nowoczesnej - istnieje opcja wyłaczenia mieszania avatarów. W obecnej chwili nie wyobrazam sobie grac w shoguna 2 na multi nie posiadajac dodatku i nie chodzi o sam fakt grania w zawartosc z dodatku, nie wiem czy CA to poprawiło ale bez dodatku podstawka nie ma muzyki w menu głównym. Do tego bitwy morskie bez dodatku sa najeżone błędami wywalajacymi gre do pulpitu. Kto wie ile jeszcze rzeczy pozostało nie poprawione, bo CA juz o shogunie zapomniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie jest może szansa że cdp.pl wyda grę w zbiorczym wydaniu z dodatkiem i wszystkimi DLC jak to miało miejsce z wcześniejszymi grami serii Total War, czy też nie ma najmniejszych?

Pytam się ponieważ przymierzam się do zakupu Shoguna 2 od dłuższego czasu, a nauczony Empire''m i Napoleonem czekałem na edycję w Złotej Kolekcji gdzie wszystkie pierdułki były w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 16:34, twardy90 napisał:

Jak sądzicie jest może szansa że cdp.pl wyda grę w zbiorczym wydaniu z dodatkiem i wszystkimi
DLC jak to miało miejsce z wcześniejszymi grami serii Total War, czy też nie ma najmniejszych?

Pytam się ponieważ przymierzam się do zakupu Shoguna 2 od dłuższego czasu, a nauczony
Empire''m i Napoleonem czekałem na edycję w Złotej Kolekcji gdzie wszystkie pierdułki
były w jednym miejscu.

taka inicjatywa musi wyjsc od Creative Assembly. Na tę chwile o niczym takim nie slyszałem , natomiast do gry został zapowiedziany kolejny DLC - z klanem Otomo wiec pewnie jeszcze na takie cos przyjdzie poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 16:34, twardy90 napisał:

Jak sądzicie jest może szansa że cdp.pl wyda grę w zbiorczym wydaniu z dodatkiem i wszystkimi
DLC jak to miało miejsce z wcześniejszymi grami serii Total War, czy też nie ma najmniejszych?

Pytam się ponieważ przymierzam się do zakupu Shoguna 2 od dłuższego czasu, a nauczony
Empire''m i Napoleonem czekałem na edycję w Złotej Kolekcji gdzie wszystkie pierdułki
były w jednym miejscu.


Nowe klany są wydawane cały czas, zaś sama gra podstawowa plus ewentualnie dodatek starcza na kilkanaście godzin. Dodatki DLC nie dodają nowych achivmentów i są specyficzne... Czyli dla niektóych jest to mała zachęta do ich kupienia :P Ciągle są też ich wyprzedaże na Steamie, jak również dodawane są nowe (ciekawe czy kiedyś przekroczą limit klanów, które były w podstawce niegrywalne :)
Shogun 2 moim zdaniem osiągnął już dosyć dobrą cenę (i genialną w stosunku cena/jakość)- bardzo prawdopodobne jest, że nie powstanie już nowe wydanie tylko ze względu na DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na komputerze: Vista 32bit, GTX 260, 4gb ram i natywnej rozdziałce 22 calowego monitora pogram w miarę sprawnie na średnich? Czy muszę dokupić nowy system/ram/to i to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 23:13, twardy90 napisał:

Dzięki chłopaki, poczekam jeszcze kilka miesięcy i wtedy zobaczę narazie się jeszcze
wstrzymam.

Za pare miesiecy to juz wszyscy bede pogrywać w Rome 2 :P
I pewnie dlatego shogun II stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 23:44, LubieWafle napisał:

Czy na komputerze: Vista 32bit, GTX 260, 4gb ram i natywnej rozdziałce 22 calowego monitora
pogram w miarę sprawnie na średnich? Czy muszę dokupić nowy system/ram/to i to?


Powinno działać. Ja mam trochę gorszą kartę i grałem, chociaż na nieco poniżej średnich (ale i tak wyglądała świetnie). Nisetety ta gra wymaga dobrego procka, a z taką kartą to pewnie procek też słaby. Możesz, tak jak ja, mieć problem z dłuuugim wczytywaniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować