Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

witam mam problem typu ze gra sie wlacza wszystko ladnie pieknie wlaczam kampanie badz bitwe historyczna i po ja wiem 10/15 min gra sie zacina i system ja zamyka poniewaz wystapil blad tylko nie wiem czy to wina gry czy moze komp czy jak komp sredni procek amd fx-4100 3,6gh ram 8gb ddr 2 karta gainward gt5200 2gb z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 18:30, 6metiu9 napisał:

witam mam problem typu ze gra sie wlacza wszystko ladnie pieknie wlaczam kampanie badz
bitwe historyczna i po ja wiem 10/15 min gra sie zacina i system ja zamyka poniewaz wystapil
blad tylko nie wiem czy to wina gry czy moze komp czy jak komp sredni procek amd fx-4100
3,6gh ram 8gb ddr 2 karta gainward gt5200 2gb z gory dzieki za pomoc


Miałem dokładnie to samo, prawdopodobnie z powodu 32-bitowego systemu.Po prostu odpuściłem sobie wtedy tę grę, a teraz mam Win8 64-bitowy i chodzi dobrze. Podsumowując, to nie problem komputera, tylko gra nie lubi systemów 32b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wielkie dzieki hm udalo mi sie jedna bitwe stoczyc wlasna kampania sie nie wczytuje znaczy przy wczytywaniu zawias lapie a historyczne tak jak pisalem podczas grania no coz moze napoleon wejdzie czy cos dzieki za odpowiedz no chyba ze tez nie lubi tego windows 7 to moze odrazu przeinstaluj system no na niezawodny xp ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że miałem taki sam problem, ale nie pamiętam co dokładnie trzeba było zrobić. Pogoogluj.
Windows Xp Ci tutaj nie pomoże. Z Napoleonem też może być taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Empire Napoleona grałem na xp w shoguna też .Teraz ma 7 64 bit i też wszystko dział to nie wina windy a to co piszesz 5200gt to nie jest Gf 5200Fx bo jak tak to ja tu bym problem widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 07:49, Volvox napisał:

Powinno działać. Ja mam trochę gorszą kartę i grałem, chociaż na nieco poniżej średnich
(ale i tak wyglądała świetnie). Nisetety ta gra wymaga dobrego procka, a z taką kartą
to pewnie procek też słaby. Możesz, tak jak ja, mieć problem z dłuuugim wczytywaniem
:(

Procek mam 4x2.5ghz (Intel Core 2 Quad). Czyli komp po 4 latach już troszkę dyszy... :P Co do demka to wolno się wczytywało, a bitwa szła na wysokich, lecz były zacinki, które przeszkadzały. Z doświadczenia wiem, że w TW trzeba zmniejszać detale, jeśli bitwa się tnie, bo na mapie kampanii może być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 22:49, Carter napisał:

Ja Empire Napoleona grałem na xp w shoguna też .Teraz ma 7 64 bit i też wszystko dział
to nie wina windy a to co piszesz 5200gt to nie jest Gf 5200Fx bo jak tak to ja tu bym
problem widział

tak dokladnie to ta karta jest slaba ale nie sadzilem ze na najnizszych nie pociagnie;/ wiec jednak wymiana karty tylko czy jakas w miare kupie za 300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 19:12, 6metiu9 napisał:

> Ja Empire Napoleona grałem na xp w shoguna też .Teraz ma 7 64 bit i też wszystko
dział
> to nie wina windy a to co piszesz 5200gt to nie jest Gf 5200Fx bo jak tak to ja
tu bym
> problem widział
tak dokladnie to ta karta jest slaba ale nie sadzilem ze na najnizszych nie pociagnie;/
wiec jednak wymiana karty tylko czy jakas w miare kupie za 300?

Tylko ,że kolega ma kartę pod AGP a teraz wszystko to PCE wię dobrej karty to raczej nie znajdziesz pod to złącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 23:19, LubieWafle napisał:

Jak uruchamiam grę mogę wybrać opcję "benchmark" co to właściwie robi?

benchmark to test możliwości sprzętowych. W tym wypadku uruchomi Ci się intro do pojedyńczej bitwy na wybranych ustawieniach, a potem pokaże ilość FPS.

Krótko mówiąc, zobaczysz czy gra ci spowalnia, bądź nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 23:25, Darkstar181 napisał:

> Jak uruchamiam grę mogę wybrać opcję "benchmark" co to właściwie robi?
benchmark to test możliwości sprzętowych. W tym wypadku uruchomi Ci się intro do pojedyńczej
bitwy na wybranych ustawieniach, a potem pokaże ilość FPS.

Krótko mówiąc, zobaczysz czy gra ci spowalnia, bądź nie.

Dzięki.

W ogóle, czy tylko mi ta gra random crashuje co 20, 30 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 00:37, LubieWafle napisał:

W ogóle, czy tylko mi ta gra random crashuje co 20, 30 minut?

Ok, nie ważne. Wiem już w czym problem i naprawiłem sam. :D

Mam za to inne pytania:
- czy jeśli awatar umrze w bitwie, to traci się cokolwiek?
- podczas ekranu ładowania ten obrazek, co na nim jest i cały ekran stały się strasznie jasne... potem wróciło do normy, ale czy gra nie manipuluje w moich ustawieniach jasności monitora czy tejże gry? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 01:10, LubieWafle napisał:

> W ogóle, czy tylko mi ta gra random crashuje co 20, 30 minut?
Ok, nie ważne. Wiem już w czym problem i naprawiłem sam. :D

Mam za to inne pytania:
- czy jeśli awatar umrze w bitwie, to traci się cokolwiek?
- podczas ekranu ładowania ten obrazek, co na nim jest i cały ekran stały się strasznie
jasne... potem wróciło do normy, ale czy gra nie manipuluje w moich ustawieniach jasności
monitora czy tejże gry? :(

Jak ginie acatar podczas bitwy to twoje wojska dośtają duży misnus przez bardzo duże D do morale (łatwiej wpadają w panike) nic więcej a a podczas wczytywania u mnie to norma ,że monitor się rozjaśnia ale to tylko na czas wczytywania .Po wczytaniu wszystko wraca do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 06:12, Carter napisał:

Jak ginie acatar podczas bitwy to twoje wojska dośtają duży misnus przez bardzo duże
D do morale (łatwiej wpadają w panike) nic więcej a a podczas wczytywania u mnie to norma
,że monitor się rozjaśnia ale to tylko na czas wczytywania .Po wczytaniu wszystko wraca
do normy

Dzięki. W ogóle... dzisiaj wchodząc do gry byłem cofnięty o kilka godzin gry. :( Straciłem 2 gwiazdki i mnóstwo weteranów. To nie jest normalne, to fakt - koledze też się takie coś przytrafiło. Ale czy więcej razy nie będę miał tak? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 23:49, LubieWafle napisał:

Dzięki. W ogóle... dzisiaj wchodząc do gry byłem cofnięty o kilka godzin gry. :( Straciłem
2 gwiazdki i mnóstwo weteranów. To nie jest normalne, to fakt - koledze też się takie
coś przytrafiło. Ale czy więcej razy nie będę miał tak? :(

Dodam, że ciągle mi się tak dzieje, za każdym razem jak uruchamiam komputer i chcę zagrać w Shoguna. Mam możliwość skopiowania plików ze Steam cloud, wysłania ich tam albo grania bez. Co wybrać? W czym jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 00:11, LubieWafle napisał:

bez. Co wybrać? W czym jest problem?


A potem się dziwisz, że masz problemy z sejwami.
Albo zawsze je ściągaj przed grą i zapisuj po grze, albo nie ściągaj i nie zapisuj. Chyba logiczne. Jeśli tak nie będziesz robił, dalej pojawiać się będą problemy. Osobiście wolę ściągać i wysyłać - trwa to tak krótko, że zwykle tego nie zauważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować