Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 10:25, Sad_Statue napisał:

A potem się dziwisz, że masz problemy z sejwami.
Albo zawsze je ściągaj przed grą i zapisuj po grze, albo nie ściągaj i nie zapisuj. Chyba
logiczne. Jeśli tak nie będziesz robił, dalej pojawiać się będą problemy. Osobiście wolę
ściągać i wysyłać - trwa to tak krótko, że zwykle tego nie zauważam.

A jak ściągać i wysyłać? Bo mi chyba po tym sejw znika. :( Jak ściągam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 22:08, LubieWafle napisał:

> A potem się dziwisz, że masz problemy z sejwami.
> Albo zawsze je ściągaj przed grą i zapisuj po grze, albo nie ściągaj i nie zapisuj.
Chyba
> logiczne. Jeśli tak nie będziesz robił, dalej pojawiać się będą problemy. Osobiście
wolę
> ściągać i wysyłać - trwa to tak krótko, że zwykle tego nie zauważam.
A jak ściągać i wysyłać? Bo mi chyba po tym sejw znika. :( Jak ściągam.

Ok dałem na wysłanie nowych plików do Steam cloud. Niby się nie udało, ale jak włączyłem grę, to wszystko było ok. Czyli jest dobrze ,tak? Wielu moich znajomych takich problemów z tą grą nie ma... czy nie dostanę bana na konto Steam, skoro wysłałem nowe pliki do Steam Cloud, wszystko było jak wczoraj po włączeniu gry, ale komunikat pokazał, że synchronizacja się nie udała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 23:49, LubieWafle napisał:

> Jak ginie acatar podczas bitwy to twoje wojska dośtają duży misnus przez bardzo
duże
> D do morale (łatwiej wpadają w panike) nic więcej a a podczas wczytywania u mnie
to norma
> ,że monitor się rozjaśnia ale to tylko na czas wczytywania .Po wczytaniu wszystko
wraca
> do normy
Dzięki. W ogóle... dzisiaj wchodząc do gry byłem cofnięty o kilka godzin gry. :( Straciłem
2 gwiazdki i mnóstwo weteranów. To nie jest normalne, to fakt - koledze też się takie
coś przytrafiło. Ale czy więcej razy nie będę miał tak? :(

Proste miałeś problem z synhronizacją steam i dałeś pobież na komputer ze steam cloud ,i on pobrał jakieś stare dane .W takiej sytuacji dawaj wyślij na steam i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 00:47, LubieWafle napisał:

Dzięki! Pomogło! :))

Kolejny problem. Dzisiaj zagrałem sobie 11 gier multiplayer. Przy ostatniej gra zaczęła się trochę ciąć i to nie wina lagów z internatu... co mogło zawinić w grze? Specyfika komputera: 4x2.5ghz, 4gb ram, Vista 32 bit, GRA 260, rozdziałka 22"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 00:43, LubieWafle napisał:

> Dzięki! Pomogło! :))
>
Kolejny problem. Dzisiaj zagrałem sobie 11 gier multiplayer. Przy ostatniej gra zaczęła
się trochę ciąć i to nie wina lagów z internatu... co mogło zawinić w grze? Specyfika
komputera: 4x2.5ghz, 4gb ram, Vista 32 bit, GRA 260, rozdziałka 22"


Może zwyczajnie poprzednie 10 gier nagrzało kompa tak mocno, że zaczął się mulić :) Może był to bug w samej gze niewystępujący wcześniej. Jeśli sprawa się nie powtórzy bym się nie martwił, jesli jednak tak- sprawdził bym temperaturę i wydajność w zależności od ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem. Posiadam Shogun 2 Total War i nie mogę zainstalować gry z płyt. Sytuacja wygląda tak że wkładam pierwszą płytę, steam po 2 sekundach żąda drugiej płyty i po kilku sekundach pisze że gra zainstalowana. Tyle tylko że zainstalowało się 2 MB, a resztę chce dociągnąć z neta. Mam słabego neta i nie uśmiecha mi się ściągać ponad 12 GB. Jest na to jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 15:10, sylwasss napisał:

Koledzy mam problem. Posiadam Shogun 2 Total War i nie mogę zainstalować gry z płyt.
Sytuacja wygląda tak że wkładam pierwszą płytę, steam po 2 sekundach żąda drugiej płyty
i po kilku sekundach pisze że gra zainstalowana. Tyle tylko że zainstalowało się 2 MB,
a resztę chce dociągnąć z neta. Mam słabego neta i nie uśmiecha mi się ściągać ponad
12 GB. Jest na to jakaś rada?


Jest: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które zapewne padało już w tym temacie, a więc co jest was lepsze Shogun 2 podstawka czy dodatek? Obydwa tytuły są w identycznej cenie, nie mam pojęcia co wybrać. Wiem że dodatek oferuje więcej jednostek oraz ulepszony system bitw morskich, natomiast zniechęca mnie trochę epoka w której odbywa się kampania, czy broń palna nie psuje klimatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwie gry są super. Jeśli w przeszłości bardziej ciągnęło Cię do Empire lub Napoleona (o ile grałeś), wybierz Zmierzch Samurajów. Broń palna nie psuje zupełnie klimatu. Z dodatkiem wprowadzającym krew (płatnym!...), bitwy wyglądają nieziemsko, przy walce wręcz odcinane są nawet głowy, a gdy się przybliży kamerę, krew na nią obficie chlapie. Z wszystkich dział można strzelać własnoręcznie, zarówno z armat, jak i z kartaczownic Gatlinga. Za pomocą tej ostatniej można dokonywać niewyobrażalnych rzezi... Ponadto, podczas bitew morskich, także można objąć własnoręcznie dowodzenie nad wybraną jednostką, jak choćby w Age of Pirates. Ja więcej grałem właśnie w ten dodatek, bardzo mi się podobał. Chociaż wiele fortów i zamków wygląda tak samo, przez co cały czas stosuje się jedną, sprawdzoną taktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:00, DarkWolf_PL napisał:

Wiem że dodatek oferuje więcej jednostek oraz ulepszony system bitw morskich, natomiast
zniechęca mnie trochę epoka w której odbywa się kampania,


Niesłusznie, bardzo ciekawa. Wciągnąłem się bardziej niż w podstawkę.

Dnia 02.01.2013 o 16:00, DarkWolf_PL napisał:

czy broń palna nie psuje klimatu?


A czemu ma psuć? Podstawka ma swój klimat, dodatek swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, gdy chce instalować dodatek z płyt to steam chce odemnie po 2 sek dysku 3 i instaluje tylko 1,5 GB a reszte chce dociągnąć z internetu. Da się temu jakoś zaradzić? Dodam że sposoby podane na stronie CD Projektu nie działają w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po niektórych bitwach gra mi się zawiesza. Tzn staję w miejscu zaraz po zniknięciu okienka z buttonami: Zakończ bitwę/Zapisz powtórkę. Mogę wtedy z alt-tabować, a nawet zmaksymalizować z powrotem, ale nic mi to nie daję... Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz doszły crashe podczas zaznaczenia pewnej jednostki i fakt że nie mogę skończyć bitwy morskiej... Przeciwnika już nie ma moje okręty stoją i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 13:38, nightfaler napisał:

Teraz doszły crashe podczas zaznaczenia pewnej jednostki i fakt że nie mogę skończyć
bitwy morskiej... Przeciwnika już nie ma moje okręty stoją i nic...


Nie mam pojęcia, ale jeśli chodzi o gry zintegrowane ze Steamem, to polecam opcję "Sprawdź spójność plików gry...". Być może, to coś pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem :P Diabli wiedzą czy pomogło zwiechy po bitwie póki co nie było więc jest git. Z drugiej strony zj*bało się co innego...
Nie mogłem scrollować mapy świata(globalnej) na szczęście wczytanie save''a pomogło i gra crashowało mi się kiedy klikałem w pewną jednostkę diabli wiedzą czemu O_o za każdym razem... skończyło się na tym, że wróg ją zlikwidował i tegóż faktoru psującego rozgrywkę już nie uświadczyłem....
Po prostu zielonego pojęcia nie mam czy gra się na mnie uparła czy co, wcześniej żadnego problemu nie miałem. A teraz na świeżym systemie takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować