Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2013 o 13:43, RamboPL napisał:

Podstawka jest bardziej taktyczna, bo trzeba dobrze pomyśleć, żeby nie wysłać całej armii
na bezsensowną rzeź.



Total Wary ws AI nie są ani taktycze, ani nie wymagają myślenia. Ale rozumiem intencje, po prostu Zmierzch to już totalny samograj, gorzaj jak w NTW? :D

I czy to normalne, kupiłem zmierzch z gamebooka, że z płyt instaluje mi się raptem 1,5 gb (druga płyta nieruszana, wtf?), resztę chce ściągać to jak gdyby bardziej nawet S2TW, zamiast dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 13:51, Feallan napisał:

Nieprawda, jedyne co się wtedy traci, to parę tur i doświadczenie. Kasa za utrzymanie
oddziału się zwalnia, i zaraz można szkolić masę wojska.


To już zależy od stylu grania i poziomu trudności.

Dnia 26.02.2013 o 13:51, Feallan napisał:

Starcia wręcz też są częste.


No bardzo częste. Chyba tylko w trakcie oblężeń, a i tylko wtedy, gdy działa nie zmiotą wszystkich obrońców.

Dnia 26.02.2013 o 13:51, Feallan napisał:

Nieprawda, szogunat też używa broni palnej.


Ale nie w takiej ilości jak zwolennicy Cesarza...

@vonArnold

Total Wary ws AI nie są ani taktycze, ani nie wymagają myślenia.

Wcale.

(...)po prostu Zmierzch to już totalny samograj(...)

Na najłtatwiejszym pewnie tak.

z płyt instaluje mi się raptem 1,5 gb (druga płyta nieruszana, wtf?), resztę chce ściągać to jak gdyby bardziej nawet S2TW, zamiast dodatek?

Ja mam wydanie premierowe Zmierzchu i zainstalowała mi się z tego zarówno podstawka jak i dodatek, z niewielkimi aktualizacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

To już zależy od stylu grania i poziomu trudności.


Grałem na wysokim.

Właśnie tak jest na wysokim. :)

Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

No bardzo częste. Chyba tylko w trakcie oblężeń, a i tylko wtedy, gdy działa nie zmiotą
wszystkich obrońców.


Poziom wysoki.

Na początku starcia wręcz były praktycznie podstawą bitwy. Później mniej, ale zazwyczaj komp miał więcej żołnierzy, i po prostu po trupach podchodził pod moje linie.

Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

Ale nie w takiej ilości jak zwolennicy Cesarza...


Historycznie może nie do końca, nie pamiętam. W grze na pewno w takiej samej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak późno odpisuję, ale przeoczyłem wypowiedź. Poza tym, bogatszy jestem o 30h doświadczenia z grą.

Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

> Starcia wręcz też są częste.
No bardzo częste. Chyba tylko w trakcie oblężeń, a i tylko wtedy, gdy działa nie zmiotą
wszystkich obrońców.


Oczywiście, że starcia wręcz są częstsze jesli ma się taką wolę, ja tam liniówkę po ostrzale wespół z katanami pcham co combatu. W multi pewnie by nie działało, ale komp głupi to się daje nabrać.

Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

Ale nie w takiej ilości jak zwolennicy Cesarza...


Eee.. what?

Gram Aizu, jedyna przewaga cesarza to jacyś tam lepsi strzelcy konni. Cała reszta jest ta sama, nie licząc paru specyficznych dla shogunatu jednostek.

Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

Wcale.


Obawiam się, że masz bardzo mizerne doświadczenie z TW. AI jest denne, dlatego jak już gram w singla to nie idę na efektywność, nie przenoszę taktyk z multi, tylko gram dla klimatu. AI ma na dobrą stronę 2 modele rozgrywki w RTW czy M2TW, gdzie bez problemu wygrywam starcia typu moich 1000 vs 4000 przeciwnika (choć przy pewnych stratach ofc). W FotS jest pewien postęp (Ai flankuje cav, aż tyle), a w oblężeniach rozprasza siły. Ale jakie tu myślenie, o czym Ty mówisz? Dziś wygrana bitwa (obrona twierdzy) moich 2k vs 8k (4 armie) wroga, wczoraj rozbiłem ok 1k wojska (genek, 4 liniówki, 2 katany, 2 włóczników) ok 2,5 wroga (połowa to levy spearmen, ale parę cav, 5-6 liniówek, jacyś sharpshooters) itd. Z niektórych nawet repy zapisałem, bo może warto zachować. Jedyne bitwy jakie w FotS przegrałem/przegyrwam to pierwszą, powtarzaną aż do skutku dopóty nie zczaiłem, czym to się rózni od poprzednich części (w sumie za 4 razem wygrana) i te, których siłą rzeczy wygrać się nie (nie obronisz miasta 3 lewusami mając na przeciw siebie 10 liniówek). Tyle.

Dnia 26.02.2013 o 21:46, RamboPL napisał:

Na najłtatwiejszym pewnie tak.


Pierwszą kampanię wziałem na hardzie. Nie wiem, gdzie Ty tu wyzwania dostrzegasz, ale jedynie co wartego uwagi u AI widzę, to dobry harassment okrętami wojennymi na polu mapy. Reszta po staremu, te same błędy.


CO DO DLC
A skądinąc, zdarzają się promocje na steamie? Jestem zainterosowany paroma dlc do gry, ale ceny odstraszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 21:55, vonArnold napisał:

A skądinąc, zdarzają się promocje na steamie? Jestem zainterosowany paroma dlc do gry,
ale ceny odstraszają.


Zdarzają. -75% już chyba parę razy było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 22:12, Feallan napisał:

Zdarzają. -75% już chyba parę razy było.


A robię oni je w regulaminowych odstępach czasu, czy tak od czapy? Kojarzysz może kiedy ostatni raz pojawiła się zniżka na te konkretne?

Przyznam, że gra mi na tyle podeszła, że jak skończę FotSA to biorę się za podstawkę - taki ciąg na hype, a tu widzę trochę contentu by się przydało. Co prawda romek czy medek to nie jest, ale w stosunku do etw skok olbrzymi. I dobrze rokujacy na R2TW, z którym liczę, że scena sę odbuduje. Cóż nie ukrywam, iż moją domeną jest multi, a nie singiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 21:49, nightfaler napisał:

> Jak kupiłem FotS, to postanowiłem, że przejdę na wysokim.
Ja nawet nie wyobrażam sobie jak można to to wygrać :D Dosłownie musiałbym patrzeć komuś
przez ramie jak przechodzi bo i tak nie uwierzę :D. Właśnie straciłem odchowane 3 ostanie
prowincje które miałem i jakimś cudem z rushowałem Kioto :D teraz tylko czekać na jakieś
przytłaczające starcie w murach i granie od początku.


Wiem, że odpisuję po czasie, ale jak chcesz to mogę Ci zrzucić save do Aizu, gram na hardzie, pierwsze podejście do gry. Pół Japoni moje, właśnie za chwilę idę testować gatlingi, podobno bardzo mocne, więc jakbyś chciał to możesz się wyżyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 22:27, vonArnold napisał:

A robię oni je w regulaminowych odstępach czasu, czy tak od czapy? Kojarzysz może kiedy
ostatni raz pojawiła się zniżka na te konkretne?


Na święta na pewno, potem nie jestem pewien. Pewnie będzie jakaś wyprzedaż niedługo. Na pewno nie opłaca się bulić pełnej ceny, skoro lada dzień może być 4 razy taniej.

Dnia 11.03.2013 o 22:27, vonArnold napisał:

I dobrze rokujacy na R2TW, z którym liczę, że scena sę odbuduje.


Daliby więcej gameplaya, aż miło na to patrzeć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 21:55, vonArnold napisał:

(...) bogatszy jestem o
30h doświadczenia z grą.


Serdecznie gratuluję.

Dnia 11.03.2013 o 21:55, vonArnold napisał:

Obawiam się, że masz bardzo mizerne doświadczenie z TW.


Mizerne? Przy Tobie nie mam w ogóle doświadczenia, przecież masz 30h więcej!!!!!1111111111oneoneone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 16:17, RamboPL napisał:

> (...) bogatszy jestem o
> 30h doświadczenia z grą.

Serdecznie gratuluję.

> Obawiam się, że masz bardzo mizerne doświadczenie z TW.

Mizerne? Przy Tobie nie mam w ogóle doświadczenia, przecież masz 30h więcej!!!!!1111111111oneoneone


Co za tępe dziecko...
Wczesniejszy post pisany był z persepktywy pozbawionej doswiadczenia w s2tw, ale z uwzglednieniem doswiadczenia z serii tw.
Poprzedni juz poparty realnym stykiem z gra, co utwierdzilo mnie w stanowisku.

Czego tu nie rozumiec? Glupota nie boli?

Eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 17:43, vonArnold napisał:

Co za tępe dziecko...


Spłodzisz sobie dziecko, możesz je tak ochrzcić. Będzie miało po tatusiu.

Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 14:05, Eternal101 napisał:

Nie obrażaj drugiego użytkownika rozmawiając z nim.


Bardziej stwierdzam fakt. Nie da się rozmawiać z kimś, kto zamiast normalnie się odezwać, zachwuje się jakby czegoś mu brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 14:19, vonArnold napisał:

> Nie obrażaj drugiego użytkownika rozmawiając z nim.
>

Bardziej stwierdzam fakt. Nie da się rozmawiać z kimś, kto zamiast normalnie się odezwać,
zachwuje się jakby czegoś mu brakowało.


Ale nie wyzywaj od razu, bo moderator nie przyczepi się do osoby z którą konwersujesz mimo że cię pierwsza obraziła powiedzmy tylko dostanie się tobie, true story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na najwyższych poziomach mija się z celem - zabawą. Chyba że bawi kogoś granie z oszustem. Komputer przeszedł ostatnio sam siebie, najpierw przekupił mi syna, którego poziom lojalności wynosił 8 punktów na 6 możliwych.. Potem podczas bitew lądowych czy też morskich, w deszczu, używał płonących strzał. Grałem na poziomie wysokim, a jest jeszcze legendarny :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 09:41, Stalker69 napisał:

Grałem na poziomie wysokim,
a jest jeszcze legendarny :F


Niestey problem wysokiego poziomu trudności nie przekładającego się na barziej ciekawą/realniejszą/wymagającą taktycznie kampanię jest najczęściej poruszanym problemem tej gry. Chyba sam narzekał na to na forum kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że w Fall of The Samurai nie mogę naprawiać budynków? Mam zniszczone aż 3 co niekorzystnie wpływa na poziom porządku publicznego jednak nie mogę nic z tym zrobić ("naprawa zbędna").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod który zmienia idiotyczne wg mnie założenie twórców, aby w pewnym etapie gry każdy nas atakował? Kupiłem RotS i FotS i jestem zawiedziony bo w obydwóch dodatkach po iluśtam turach dochodzi do sytuacji że musze walczyć ze wszystkimi klanami, a nawet wasalami(o zgrozo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 16:42, Zabujca_Smokuf napisał:

Czy to normalne, że w Fall of The Samurai nie mogę naprawiać budynków? Mam zniszczone
aż 3 co niekorzystnie wpływa na poziom porządku publicznego jednak nie mogę nic z tym
zrobić ("naprawa zbędna").


Pamiętam, że był chyba problem z naprawą budynku który znajdował się w budowie. Chyba trzeba było zatrzymać budowę, aby naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jakiś czas temu na gramie był news o złotej edycji i jak teraz googlałem to wygląda na to, że już wyszła. Wiadomo coś czy będzie dostępna w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować