Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2013 o 11:30, Elendil11 napisał:

Jestem dosyć nie doświadczony jeżeli chodzi o Shoguna2 TW. Chciałem się zapytać czy
do klanów ikko-ikki i hatori potrzebny jest jakiś dodatem czy wystaczy zwykły Shogun2?

Z tego co pamiętam to była jakaś wersja rozszerzona, więc w jakiejś starszej wersji Shogun 2 może ich nie być. W dodatku Zmierzch Samurajów jest chyba wszystko, nowe mapy, jednostki i wszystkie klany do starej mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 11:30, Elendil11 napisał:

Jestem dosyć nie doświadczony jeżeli chodzi o Shoguna2 TW. Chciałem się zapytać czy
do klanów ikko-ikki i hatori potrzebny jest jakiś dodatem czy wystaczy zwykły Shogun2?


To są odrębne dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanir co do tego nowgo wydania Zmierzchu Samurajów. Z tego co jest podane chocby w sklepie gram.pl jest tam problem z instalatorem, ale czy to znaczy, że zwyczajnie będę musiał siągnąć sobie po rejestracji grę ze steama, czy, że w ogóle będę miał problemy by to zrobić kupując tę wersję? I na wszelki wypadke po tym co tu pisaliście, Zmierzch wymaga w końcu posiadania podstawki, czy nie muszę jej mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 11:35, Paoro napisał:

Z tego co pamiętam to była jakaś wersja rozszerzona, więc w jakiejś starszej wersji Shogun
2 może ich nie być. W dodatku Zmierzch Samurajów jest chyba wszystko, nowe mapy, jednostki
i wszystkie klany do starej mapy.


Zmierz Samurajów nie dodaje niestety żadnych starych frakcji z DLC, zamiast tego sam ma kilka do dokupienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem wrócić do shoguna. I mam pewien problem. Po każdej walce wywala mnie do pulpitu. Ktoś wie może o co chodzi?? Wcześniej nie było takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 20:19, Lucas01 napisał:

Witam. Postanowiłem wrócić do shoguna. I mam pewien problem. Po każdej walce wywala mnie
do pulpitu. Ktoś wie może o co chodzi?? Wcześniej nie było takiego problemu

Przy okazji dołączę się do pytania bo am teraz też to zauważyłem po przerwie od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 11:55, KrzyniuBDG napisał:

I na wszelki wypadke po tym co tu pisaliście, Zmierzch
wymaga w końcu posiadania podstawki, czy nie muszę jej mieć?


Do odpalenia zmierzchu samurajów NIE jest potrzebna podstawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może Wy wiecie jak to pokonać. Zacząłem sobie z Steam ściągać Shoguna 2 i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że w momencie jak mam już na liczniku jakieś 12,2 GB danych ściąganie cały czas się wstrzymuje. Gdy wznawiam je po kilku sekundach znowu dzieje się to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 09:15, Muradin_07 napisał:

Mam pytanie, może Wy wiecie jak to pokonać. Zacząłem sobie z Steam ściągać Shoguna 2
i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że w momencie jak mam już na liczniku jakieś
12,2 GB danych ściąganie cały czas się wstrzymuje. Gdy wznawiam je po kilku sekundach
znowu dzieje się to samo.

To chyba wina Steam. Zrestartuj klienta. Ja tak miałem przy ściąganiu Napo ze Steam i restart programu pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to kilka razy, zmieniałem serwer nawet na koreańskie i nic to nie pomogło. Skasowałem całym folder downloads i próbuję jeszcze raz ściągnąć całość. Wychodzi na to, że Wojnę Totalną rozpocznę przed wejściem na pole bitwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 11:37, Muradin_07 napisał:

Zrobiłem to kilka razy, zmieniałem serwer nawet na koreańskie i nic to nie pomogło. Skasowałem
całym folder downloads i próbuję jeszcze raz ściągnąć całość. Wychodzi na to, że Wojnę
Totalną rozpocznę przed wejściem na pole bitwy ;)

Wiesz, nie zdziwiłbym się, gdyby to była wina gry. U kolegi pewnego dnia w ogóle przestała działać, a po pół roku (nie robił formata ani nic) znowu ją mógł włączyć, a próbował dosłownie wszystkiego. Innemu koledze gra uszkodziła PC. U mnie z kolei to jest tak, że się grzeje karta graf. - normalne, ale ona może pociągnąć tę grę spokojnie na medium, a muszę grać na najniższych. :P Ot, taka gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słyszałem o problemie związanym z instalacją gry w wersji Retail z płyty, wielu osobom pojawia się podobny problem przy update''ach i polecają ściągnąć najpierw TEd do Shoguna, potem zabrać się za grę. A sama SEGA też nie jest w stanie ogarnąć co się tak naprawdę dzieje. Już i forum oficjalne TW przeleciałem wzdłuż i wszerz tak samo jak i steamowego community. Najgorsze jest to, że człowiek chciał sobie trochę pograć i tego zrobić nie będzie mógł przez jakiś czas, a zagrać w tą grę na którą się najbardziej napaliło po pół roku to trochę lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 13:14, Muradin_07 napisał:

Ogólnie słyszałem o problemie związanym z instalacją gry w wersji Retail z płyty, wielu
osobom pojawia się podobny problem przy update''ach i polecają ściągnąć najpierw TEd
do Shoguna, potem zabrać się za grę. A sama SEGA też nie jest w stanie ogarnąć co się
tak naprawdę dzieje. Już i forum oficjalne TW przeleciałem wzdłuż i wszerz tak samo jak
i steamowego community. Najgorsze jest to, że człowiek chciał sobie trochę pograć i tego
zrobić nie będzie mógł przez jakiś czas, a zagrać w tą grę na którą się najbardziej napaliło
po pół roku to trochę lipa :/

Znam ten ból. :/ Miałem tak przy wielu grach.
Ja ściągnąłem ze Steam Shoguna 2.
Mam nadzieję, że Ci ruszy w końcu. Ja sam pograłem kilka godzin, ale tak jak mówię - na moim komputerze ta gra chodzi ŹLE, a powinna chodzić poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie cały czas piszę z supportem cdp.pl. Chyba że muszę jakoś zainstalować grę z płyty i wtedy dociągnąć te 12 GB danych. Wtedy też muszę czekać na to, aż pudełka z grami przyjdą mi pocztą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety też nie mam :/ Też nad tym myślałem. Ale też sie zastanawiam nad rozwiązaniem, które kiedyś zastosowałem z Need For Speed: Hot Pursuit. Tylko nie wiem, czy by zadziałało tutaj z plikami steamowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój znajomy z zagranicy kupił w promocji Shogun 2: Zmierzch Samurajów. Po kilku godzinach ściągania w końcu zagrał, jednak Steam reaguje na to takim komunikatem:

"we have detected that your steam installation has been corrupted and the game will now exit, this is usually due to an attempt to play a pirated copy of the game, but may in some cases be caused by a virus or a cheat program,"

Doradziłem mu, by sprawdził spójność plików gry, ale dzieje się wciąż to samo. Mówi, że nie ma żadnych wirusów ani programów z cheatami. Powiedziałem, że zapytam na internecie... chociaż jak dla mnie coś poszło źle przy ściąganiu i trzeba ściągnąć raz jeszcze (jednak lepiej wypróbować wszystkiego - on to ściągał 15h po zatwierdzeniu kupna) ALBO to wina samej gry. Ja i moich 3 znajomych mieliśmy z nią różne problemy, podczas gdy poprzednie Total Wary działały bez zarzutów.

Dzięki za pomoc w imieniu kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to była wersja pudełkowa czy klucz? Jeżeli pudełkowa i ma potwierdzenie kupna to powinien się z nimi skontaktować, że wyskakuje taki komunikat. Bo jeżeli wirusów nie ma lub też różnych programów cheatujących to innego problemu nie widzę.

U mnie gra nie instalowała się tylko i wyłącznie dlatego, że dysk nie pozwalał na ściągnięcie gry. Dopiero po defragmentacji dysku ruszyła całość i wszystko poszło tak jak trzeba. Dlatego nie wiem - może niech Twój kolega spróbuje zrobić to samo. Jeżeli znowu będzie mu pokazywać ten komunikat to może coś być w tym, że klucz jest rąbnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować